Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Бойко В.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бойко В.І. 
Вольтамперометричне визначення вітамінів групи В на хімічно модифікованих скловуглецевих електродах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / В.І. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На підставі методу полярографії, циклічної та інверсійної вольтамперометрії на скловуглецевому електроді (СВ-2000) та СВ-електродах, модифікованих платиною та ртуттю розроблено методики вольтамперометричного визначення вітамінів групи В, а саме: тіамін гідрохлориду, нікотинової кислоти, нікотинаміду та піридоксин гідрохлориду. Встановлено, що модифіковані ртуттю та платиною скловуглецеві електроди (ХМЕ) є більш специфічними у порівнянні з скловуглецевим електродом, а методика виготовлення ХМЕ проста й експресна. Результати розрахунків електронної будови тіамін гідрохлориду, нікотинової кислоти, нікотинаміду та піридоксин гідрохлориду використано для передбачення електродного поводження деполяризаторів і створення методик їх аналітичного визначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г295-5
Шифр НБУВ: РА316741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Бойко В.І. 
Перитоніт після кесарева розтину: прогнозування, профілактика і реабілітація пацієнток: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.І. Бойко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Проаналізовано частоту та причини материнської смертності у разі перитоніту після кесарева розтину (ППКР) в Україні за останні 18 років. На підставі установлених особливостей клініки та патогенезу ППКР удосконалено клінічну класифікацію захворювання та виділено основні варіанти його перебігу. Проведено оцінювання стану органів черевної порожнини та малого тазу у разі релапаротомії, що дозволило виявити найвірогідніші чинники ризику виникнення ППКР, установити основні причини й особливості поширення запального процесу. Виділено 6 варіантів стану швів на матці у хворих з ППКР, установлених на підставі результатів динамічного ехографічного дослідження та безпосередньо під час релапаротомії. Проведено морфологічне дослідження видалених органів у разі ППКР та виявлено переважну кількість випадків гнійного метроендометриту та метротромбофлебіту з некрозом міометрія та явною неспроможністю швів на матці. Установлено взаємозв'зок між клінічними, ехографічними, мікробіологічними, імунологічними та гемостазіологічними змінами у хворих з ППКР, що дозволило розвинути наявні дані про патогенез цієї патології, а також науково обгрунтувати необхідність підвищення ефективності прогностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів. Розроблено та впроваджено методику прогнозування ППКР на підставі використання комп'ютерного нейросіткового моделювання. Розроблено та впроваджено алгоритм прогностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів у хворих з ППКР, що дозволило зменшити частоту материнської смертності та захворюваності у пацієнток, розроджених абдомінальним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82 + Р457.465.101.1 +
Шифр НБУВ: РА356750

Рубрики:

      
3.

Бойко В.І. 
Регіо- та стереоселективна функціоналізація калікс[4]аренів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.І. Бойко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено нові методи регіо- та стереоселективного введення функціональних груп до каліксаренового макроциклу, які використано для синтезу внутрішньохіральних калікс[4]аренів. Досліджено вплив внутрішньомолекулярних водневих зв'язків на перебіг реакцій за умов постадійної функціоналізації макроциклу. Вивчено фізико-хімічні властивості нових синтезованих сполук, серед яких виявлено речовини, здатні впливати на біологічні процеси. На підставі аналізу структур теоретично можливих стереоізомерів калікс[4]аренів із різнофункціоналізованими бензольними кільцями запропоновано два підходи щодо синтезу внутрішньохіральних калікс[4]аренів. Розроблено нові методи регіоселективної функціоналізації калікс[4]аренів - алкілування, сульфонілювання та карбамоїлювання, які використано для синтезу внутішньохіральних сполук. На основі ди- та тетраамінокаліксаренів одержано ряд макроциклічних сполук, функціоналізованих циклічними й ациклічними азотвмісними фармакофорними групами (амідними, карбомідними, амідиновими, імінними, холіновими, тетразольними, хіназоліноновими, амінофосфоновими). Вивчено біологічну дію деяких з одержаних сполук і виявлено, що каліксарени з сульфоніламідиновими, амідними й амінофосфоновими групами селективно впливають на дію кальцієвих і натрієвих помп гладеньком'язових клітин і є перспективними сполуками для дизайну речовин, здатних ефективно й селективно впливати на активність деяких білків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.41-27 +
Шифр НБУВ: РА357043

Рубрики:

      
4.

Бойко В.І. 
Свобода як універсалія у сфері культури: автореф. дис... канд. філософ. наук: 26.00.01 / В.І. Бойко ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено філософсько-культурологічний аналіз феномену свободи як якісної характеристики культури та буття людини, розглянуто її типи, форми, зміст, досліджено сутнісні взаємозв'язки й особливості прояву у культурі у контексті історичного розвитку. Розкрито особливості функціонування поняття свободи у соціокультурному просторі. Обгрунтовано методологічні засади філософсько-культурологічного підходу щодо аналізу феномену "свобода", розкрито внутрішню логіку та динаміку трансформанції даного поняття на певних історичних етапах розвитку світової культури. Сформульовано категоріальний апарат осмислення свободи як універсалії у сфері культури. Досліджено особливості впливу культурних аспектів на формування національної ідеї свободи та необхідності розбудову громадянського суспільства в Україні. Визначено місце та роль свободи у формуванні сучасної культури з урахуванням процесів гуманізації, толерантності, комунікації, міжкультурного діалогу за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.0 +
Шифр НБУВ: РА368165

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського