Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Борисова О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Борисова О.В. 
Генеза наукової парадигми історичного процесу в середні віки (V - XV ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Борисова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 38 с. — укp.

Визначено особливості формування наукової парадигми історичного процесу в середні віки (V - XV ст.) та простежено процес її генези в різних суспільствах у межах часово-просторового поля дослідження. Виявлені парадигми класифіковано та проаналізовано. Віднайдено методологічну базу середньовічної науки. Розглянуто методологію дослідження парадигматичного знання взагалі та в історичній науці зокрема, а також парадигматичний аспект міфологічних уявлень щодо історії людства. Проаналізовано сакральну мотивацію історичного процесу у християнстві та мусульманстві. Висвітлено найважливіші історіософські концепції Середньовіччя з метою виявлення в них домінувальних парадигм. Значну увагу приділено аналізу середньовічного історизму та розробці його типології за віссю горизонтально-просторових координат роботи та за "сіткою" його базових категорій, зміни в чому були найхарактернішими проявами генези наукової парадигми. Обгрунтовато гіпотезу щодо того, що визначальними у розвитку принципу історизму є не тільки уявлення про час і простір, на яких будуються уявлення щодо історичного часу та простору та тип вирішення філософської проблеми універсалій. Останній є визначальним для розробки просторової типології історизму. Зроблено спробу визначення генези парадигми історичного процесу формулою "сфера - куб - сфера", що відображає генетику розвитку Платонових тіл зародку та генезу уявлень людини щодо форми планети та її фізичних полів, з якими пов'язаний розвиток уявлень про простір і час. Зроблено спробу встановити об'єктивну основу середньовічної теорії "семи кліматів" і надати їй максимально можливе наукове пояснення. Проаналізовано найзначніші геологічні періодизаційні схеми, розкрито циклічно-поступальний характер моделей історичного процесу та його взаємозв'язок з історичними циклами, а також з коливаннями клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.4 +
Шифр НБУВ: РА345901

Рубрики:

      
2.

Борисова О.В. 
Історико-географічні етапи формування сільської поселенської мережі Поділля: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.13 / О.В. Борисова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення та розвитку історико-географічних досліджень на Поділлі. Визначено ступінь вивчення поселенської мережі регіону. Запропоновано визначення поняття "історико-географічне" дослідження. Розроблено методику комплексного історико-географічного дослідження мережі сільських поселень регіону. Оцінено в ретроспективі роль та значимість чинників, що впливали на формування та розвиток сільської поселенської мережі Поділля на різних етапах розвитку суспільства. Виявлено та проаналізовано історико-географічні етапи формування поселенської мережі регіону та особливості розвитку різних типів сільських поселень. Здійснено детальний аналіз трансформації сучасної структури сільських поселень на Поділлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4-283 +
Шифр НБУВ: РА367625

Рубрики:

      
3.

Борисова О.В. 
Трансформація вербалізації в англо-українському перекладі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О.В. Борисова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано положення, що трансформація вербалізації є перекладацькою лексико-граматичною трансформацією, внаслідок якої в реченні перекладу збільшується кількість вербальних ознак. Виявлено та пояснено мовні, мовленнєві та комунікативно-перекладацькі причини застосування трансформації вербалізації. Визначено типи та види трансформації вербалізації: трансформація вербалізації в перекладі експліцитних слів і словосполучень (цей тип включає такі види, як вербалізація іменників, прикметників, неособових форм дієслова, прислівників) та експлікація-вербалізація під час передачі імпліцитних дієслівних сем (цей тип поділяється на структурну та контекстуальну експлікацію-вербалізацію). З'ясовано умови застосування трансформації вербалізації та виявлено особливості застосування досліджуваної перекладацької трансформації залежно від напрямку перекладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-77 + Ш141.4-77 +
Шифр НБУВ: РА335387

Рубрики:

      
4.

Борисова О.В. 
Формування системи тенісу в Україні: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Борисова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено систему тенісу в світі, в Україні. Розроблено наукові засади формування даної системи у нашій країні, з урахуванням сукупності соціально-економічних та правових відносин. Висвітлено історію розвитку тенісу і професійного його напряму. Обгрунтовано належність тенісу до професійного спорту. Визначено особливості функціонування системи професійного тенісу на міжнародному та національному рівнях. Проаналізовано умови формування, розвитку та особливості функціонування даної системи в Україні. Визначено об'єктивізацію процесу формування системи професійного тенісу в Україні та основні перспективи його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.774(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського