Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Васильєв В.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Васильєв В.М. 
Клініко-морфологічне обгрунтування патогенезу та лікування хронічного атрофічного сморідного риніту: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.М. Васильєв ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка" АМН України. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Доведено, що у хворих на хронічний атрофічний сморідний риніт має місце порушення обміну заліза (сидеропенія) й інфікування порожнини носа клебсієлою озени. Розроблено концепцію патогенезу озени, згідно з якою виникнення захворювання відбувається внаслідок послідовного впливу на організм і слизову оболонку носа чинників - сидеропенії та інфекції. Установлено, що порушення обміну заліза є початковим фоновим процесом, який створює підгрунтя для реалізації патологічного впливу клебсієли озени. З'ясовано особливості патоморфологічних змін слизової оболонки носа у разі озени на внутрішньоклітинному рівні з задіянням комплексного структурного аналізу, зокрема електронної мікроскопії, що уможливило визначення морфогенезу захворювання. За результатами клінічних, бактеріологічних, біохімічних, відеоендоскопічних, патоморфологічних і функціональних досліджень розроблено нову клініко-морфологічну класифікацію озени, згідно з якою виділено три стадії захворювання - початкову, явну й умовно-регресивну. Запропоновано патогенетично обгрунтований метод комбінованого лікування хворих на озену. Як імплантат використано консервовану тверду мозкову оболонку для хірургічної рекалібровки патологічно розширених носових ходів. Удоконалено методику хірургічного лікування озени за рахунок відновлення атрофованого заднього відділу нижньої носової раковини шляхом введення імплантата (трубки чи згортка) з консервованої твердої мозкової оболонки у ході хірургічного лікування хворих на озену. Уперше в Україні та країнах СНД описано та задокументовано відеоендоскопічні картини носової порожнини за різних стадій озени.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11 +
Шифр НБУВ: РА360689

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Васильєв В.М. 
Методи моніторингу та розв'язання конфліктних ситуацій в системі кооперативного управління повітряним рухом: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.13 / В.М. Васильєв ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 36 с.: рис. — Бібліогр.: с.30-33. — укp.

Удосконалено та запропоновано нові ймовірнісні методи оцінки конфліктів, яких поділено на дві групи. Методи першої групи базуються на прогнозуванні випадкових процесів відхилень літаків від заданих траєкторій з наступним аналізом їх взаємного положення. Розроблено узагальнений стохастичний метод, що дозволяє з високою вірогідністю оцінювати імовірність конфліктів і ризик зіткнення літаків. За методами другої групи мають прогнозуватися області невизначеності положення літаків з наступним аналізом близькості цих областей. Розроблено методи, з використанням яких одержано нові аналітичні вирази для оцінки ймовірності конфлікту та дозволяють враховувати стохастичну динаміку та кореляцію у часі процесів відхилення від заданих траєкторій. Запропоновано новий композиційний метод, що дозволяє контролювати безпеку польотів за умов маневрування літаків. Розроблено оптимізаційно-стохастичний метод розв'язання конфліктних ситуацій з гарантованим рівнем безпеки польотів, за якого критерієм оптимальності може бути економічність, комфортність, а мірою безпеки є ймовірність порушення норми безпечного розділення літаків. Застосування розроблених методів і алгоритмів підвищує безпеку на транспорті та збільшує ефективність повітряних перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.03 +
Шифр НБУВ: РА345106

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського