Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (288)Книжкові видання та компакт-диски (198)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Гладун$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Гладун В.Р. 
Аналіз стійкості до збурень гіллястих ланцюгових дробів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / В.Р. Гладун ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено умови, у разі виконання яких нескінчені гіллясті ланцюгові дроби є стійкими до збурень їх елементів. Виведено формули для абсолютних і відносних похибок підхідних дробів гіллястих ланцюгових дробів, що виникають в результаті збурення їх елементів. Одержано умови стійкості до збурень гіллястих ланцюгових дробів з додатними елементами та побудовано множини відносної стійкості до збурень таких дробів. Досліджено стійкість до збурень гіллястих ланцюгових дробів з дійсними, зокрема, з від'ємними та знакозмінними елементами, а також деяких підпослідовностей їх підхідних дробів. Побудовано та досліджено множини стійкості до збурень, зокрема, багатовимірні множини, гіллястих ланцюгових дробів загального та спеціального виглядів з комплексними елементами та деяких підпослідовностей їх підхідних дробів. Наведено оцінку похибок підхідних дробів гіллястих ланцюгових дробів з дійсними та комплексними елементами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В144.1,0 + В161.31,0 +
Шифр НБУВ: РА351094

Рубрики:

      
2.

Гладунов 
Апаратно-програмні засоби роздільної локалізації фонем в системах мовної взаємодії людини з ЕОМ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Сергій Анатолійович Гладунов ; Донецький національний технічний ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.1
Шифр НБУВ: РА337387

Рубрики:

      
3.

Гладун 
Біліарні ураження в сполученні з хронічним дуоденітом: особливості клінічного перебігу та лікування: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.36 / Вікторія Миколаївна Гладун ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5 + Р413.201.1
Шифр НБУВ: РА367072

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Гладун В.В. 
Геологічна будова і рейтинг нафтогазоперспективних об'єктів Північного борту Дніпровсько-Донецького авлакогену: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / В.В. Гладун ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Побудовано єдині для України та Росії структурно-тектонічну та нафтогазогеологічну карти з поздовжньою (пізньопалеозойською) та поперечною (докембрійською) зональністю. Виділено 10 структурно-тектонічних зон, 10 структурно-тектонічних підзон концентрації нафтогазоперспективних об'єктів і 33 структурні смуги складок. Досліджено нафтогазоносну субобласть Північного борту, а також поздовжні нафтогазоносні та перспективні зони. У субобласті (в Україні) відкрито 37 родовищ вуглеводнів. Поряд із продуктивними горизонтами у чохлі вперше в Україні одержано промислові припливи вуглеводнів із кристалічних порід фундаменту. Здійснено рейтинг 30 підготовлених і 33 виявлених нафтогазоперспективних об'єктів, з яких 22 першочергових (відповідно 17 і 5). Запропоновано напрямки подальших робіт в основних продуктивних комплексах з метою швидкого та ефективного освоєння нафтогазового потенціалу субобласті (368 млн т умовного палива). Встановлено, що дані розробки направлено на вирішення нагальної проблеми України - збільшення власного видобутку вуглеводнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР)-5 + Д59(45УКР)453.1
Шифр НБУВ: РА310109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гладун О.В. 
Керування та стабілізація обертального руху твердого тіла за допомогою гіродинів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / О.В. Гладун ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Доведено теорему про відносну керованість динамічних систем за лінійним наближенням. Для запропонованих механічних систем із гіродинами знайдено стаціонарні рухи. Одержано конструктивний спосіб розв'язання двоточкової задачі відносного керування нелінійною динамічною системою в околі стану рівноваги із заданим ступенем точності. Запропоновано алгоритм розв'язання задачі стаціонарних рухів за частиною змінних. Наведено результати числового моделювання поводження механічних систем під дією побудованих керувань за заданих числових параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.33 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА339665

Рубрики:

      
6.

Гладун О.М. 
Методологічні засади формування вибіркових сукупностей населення в системі державної статистики України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.10 / О.М. Гладун ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено проблемні питання стосовно формування вибірок для проведення державних обстежень населення. Проаналізовано відповідність системи формування вибірок міжнародним принципам і рекомендаціям. Обгрунтовано необхідність та визначено напрями реформування програм здійснення державних вибіркових обстежень населення у частині формування вибірок з урахуванням цілей та інституційних можливостей системи державної статистики України. Розроблено концептуальні положення та методологічні засади формування вибіркових сукупностей для проведення зазначених обстежень у системі державної статистики України. Розроблено та впроваджено методологічне та методичне забезпечення реалізації певних етапів формування вибіркових сукупностей населення для чотирьох різних обстежень у даній системі. Запропоновано статистичну модель використання гармонізованих показників і формулу розрахунку їх вагових коефіцієнтів, що дозволяє одержати більш правильні оцінки за будь-якої кількості обстежень для різних типів показників. Розвинуто метод стратифікації вибіркової сукупності, розкрито зміст поняття пріоритету, згідно з яким необхідно враховувати коефіцієнт бажаного підвищення надійності оцінки показника та коефіцієнта однорідності. Розроблено процедуру узгодження результатів стратифікації, одержаних за результатами розрахунків для різних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР) + С73(4УКР)
Шифр НБУВ: РА361800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гладун О.Ю. 
Плоска задача тривимірної стійкості шарнірно закріпленої пластини з центральною тріщиною: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.Ю. Гладун ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Здійснено постановку задачі для ізотропої пластини з тріщиною з застосуванням загальних рівнянь тривимірної лінеаризованої теорії стійкості, які відповідають малим деформаціям і випадку, коли основний стан визначається з рівнянь лінійної теорії пружності. Розвинено методику наближеного розв'язання поставлених задач на основі сіткового підходу з використанням концепції базової схеми. Проведено оптимізацію розрахунків. Визначено форми втрати стійкості у координатних перетинах пластини. Досліджено вплив механічних і геометричних характеристик пластини на поведінку та значення критичного навантаження. Запропоновано наближений спосіб аналітичного визначення критичного навантаження залежно від параметрів пластини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.17,022 +
Шифр НБУВ: РА325947

Рубрики:

      
8.

Гладун В.О. 
Політико-правові погляди Ісмаїла Гаспринського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.О. Гладун ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено політико-правовий аспект світогляду та діяльності просвітителя кримськотатарського народу кінця XIX - початку XX ст. І.Гаспринського. Уперше системно висвітлено його правові погляди, запропоновано періодизацію основних етапів його громадської та політичної діяльності. Зазначено щодо політичної діяльності як одного з лідерів ліберального руху кримських татар та інших тюрко-мусульманських народів Росії (з 1905 р.). Розглянуто систему поглядів І.Гаспринського стосовно прав і свобод кримськотатарського народу, а саме: виборчого права; права на місцеве, земське та станове самоврядування; право на релігійне самоврядування та вакуфне питання; право на справедливе правосуддя; свободу договору щодо утворення слов'яно-тюркського союзу. Досліджено його внесок у правову просвіту даного народу: правове виховання, правове навчання та роль у ньому мусульманського права, правову поінформованість мусульман. Установлено практичну значущість політико-правових поглядів І.Гаспринського для розвитку правової свідомості кримських татар у сучасній Україні та визначено його місце у вітчизняній і світовій історії політичних і правових учень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр-6Крм)5 Гаспринський, Ісмаїл Мустафа-огли +
Шифр НБУВ: РА351711

Рубрики:

      
9.

Гладуняк І.В. 
Правові проблеми формування політичної системи в Україні на сучасному етапі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / І.В. Гладуняк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано політико-правові проблеми формування політичної системи в Україні, визначено зміст і сутність поняття політичної системи, її структуру, основні функції, досліджено типи політичних систем та основоположні принципи їх організації. Обгрунтовано необхідність подальшого вдосконалення нормативно-правової бази для забезпечення демократичних перетворень у політичній системі українського суспільства, а також планомірного реформування її елементів та інститутів, зокрема, реформування державної влади, створення відповідних умов для становлення реального партійного плюралізму, піднесення ролі громадських організацій, суспільно-політичних рухів, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації. Досліджено проблеми здійснюваного в Україні переходу від авторитарної до демократичної політичної системи в контексті розвитку громадянського суспільства та практичної імплементації принципів правової держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА317099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гладун М.Р. 
Твердотільні інтегральні сенсорні пристрої на основі перетворювачів магнетного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / М.Р. Гладун ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню твердотільних інтегральних сенсорних пристроїв на двоколекторних латеральних магнетотранзисторах на основі біполярної технології. Розроблені однокристальні магнетосенсорні пристрої на нових конструкціях магнетотранзисторів. У склад пристроїв входять засоби вторинної обробки сигналу: стабілізатор і лінеаризатор характеристики перетворення, перетворювач компенсаційного типу та контролер багатоканальних магнетосенсорних пристроїв. Досліджений вплив технологічних чинників на параметри магнетосенсорних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Гладун Д.В. 
Функціонально-морфологічна еволюція претарзуса у перетинчастокрилих: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.24 / Д.В. Гладун ; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено функціональну морфологію претарзуса у представників різних родин ряду перетинчастокрилих, розглянуто еволюцію цього органа у межах ряду. Визначено особливості використання комахами прикріпних органів на субстрах з різною геометрією. На прикладі представників чотирьох рядів комах (Orthoptera, Heteroptera, Coleoptera, Hymenoptera) досліджено способи постановки лапок під час ходіння на площині та стеблах різних діаметрів. З'ясовано, що прикріпні структури претарзуса (зокрема, ароліум) переважно використовуються для закріплення на пласких субстратах і субстратах із великим діаметром кривини поверхні (товсті стебла). Виявлено, що незалежно від способу постановки лапки на плаский субстрат, усі досліджені комахи для закріплення на тонких стрижнях переважно використовують прикріпні структури проксимальних тарзомерів і гомілок. Досліджено морфологію претарзусів у представників 207-ми видів, які належать до 59-ти родин ряду перетинчастокрилих. Одержано дані щодо наявності, форми та механічних властивостей склеритів, розташування на них щетинок і сенсил, розкрито особливості організації ділянок еластичної кутикули. У представників окремих родин виявлено манубріуми, планти та дорзальні пластини, що, як і аркус, мають пружинні властивості. Вперше описано претарзуси, у складі яких виявлено латеральні пластини - склерати, які функціонально компенсують недостатню для розгортання ароліума довжину гілок аркуса. Виділено дев'ять функціональних типів претарзусів перетинчастокрилих, особливості біомеханіки яких обумовлені відмінностями форми та механічних властивостей склеритів. Визначено основні напрямки еволюції претарзуса у межах ряду перетинчастокрилих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264*690.12*22 +
Шифр НБУВ: РА367984

Рубрики:

      
12.

Гладун О.Д. 
Харківська школа графіки (друга половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / О.Д. Гладун ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено історію формування та розвитку харківської школи графіки у другій половині XX ст. Проаналізовано формально-мистецтвознавчі надбання 1920 - початку 1930-х рр., визначено й охарактеризовано основні етапи становлення та розвитку харківської школи графіки. Розглянуто методи та специфіку викладання графічних дисциплін, показано взаємозв'язок державної політики у галузі мистецтва, напрямками художньої освіти та пріоритетністю різних жанрів у певні історичні періоди. Досліджено роль традицій і новацій у формуванні харківської художньої школи графіки. До наукового обігу введено нові імена та проведено художньо-стилістичний аналіз творчості представників харківської школи графіки. Визначено роль і місце харківської школи графіки в історії українського мистецтва XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ153(4УКР-2ХАР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА337755

Рубрики:

      
13.

Гладун Г. І. 
Правова допомога як соціальний феномен / Г. І. Гладун. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню філософсько-правової концепції правової допомоги як соціально-правового феномена на основі застосування структури філософського знання (онтології, гносеології, методології, аксіології, антропології, праксеології). Зокрема, визначено особливості філософсько-правового аналізу правової допомоги, що дозволяють на основі загальнонаукової методології дослідження феномена правової допомоги сформулювати його із доктринально-ідеологічного, стратегічного та інструментального компонентів. Перші з них окреслюють той чи інший тип праворозуміння, другі – арсенал основних засобів досягнення мети, треті дають змогу виробити у дослідника сукупність стійких уявлень про право та досліджуваний об'єкт.^UThe dissertation is devoted to the outline of the philosophical and legal concept of legal assistance as a social and legal phenomenon on the basis of the application of the structure of philosophical knowledge (ontology, epistemology, methodology, axiology, anthropology, praxeology).In particular, the peculiarities of the philosophical and legal analysis of legal aid are determined, which allow to formulate it from the three components of the doctrinal-ideological, strategic and instrumental principles based on the general scientific methodology of the study of the phenomenon of legal aid. The first of them outline one or another type of legal thinking, the second one is the arsenal of the main means of achieving the goal, the third one enables to develop a set of stable representations about the right and the object under investigation from the researcher.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Сидоренко С. В. 
Агроекологічні властивості дубових полезахисних лісових смуг Лівобережного Лісостепу України / С. В. Сидоренко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – полезахисні лісові смуги за участю дуба звичайного, які ростуть на чорноземах типових у Лівобережному Лісостепу. Предмет дослідження – біолого-екологічні та меліоративні властивості полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного. Уперше для умов Лівобережного Лісостепу України на основі комплексних сучасних досліджень: надано оцінку сучасного стану ПЛС та виконання ними меліоративних функцій; визначено меліоративні показники полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного; виявлено критерії впливу антропогенного навантаження на показники стану та захисної ефективності полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного на чорноземах типових; науково обґрунтовано агроекологічну дальність впливу з врахуванням сучасного стану полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного на чорноземах типових на прилеглі поля за складовими мікроклімату (швидкістю вітру, температурою й вологістю повітря, температурою та вологістю ґрунту на різний глибині тощо); надано комплексну оцінку агроекологічних параметрів піднаметового простору та приузлісних ділянок полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного; визначено біогенність чорнозему типового агрогенного використання під впливом полезахисної лісової смуги. Отримані результати мають як наукову так і практичну цінність для вирішення конкретних проблемних питань полезахисного лісорозведення, зокрема науково обґрунтовано необхідність ширшого використання дуба звичайного під час створення полезахисних лісових смуг на чорноземах типових у Лівобережному Лісостепу України.^UThe object of the study is shelterbelts with the participation of common oak, which grow on typical chernozems in the Left-Bank Forest-Steppe. The subject of research is bioecological and reclamation properties of shelterbelts with the participation of common oak. For the first time, for the conditions of the Left-Bank Forest-Steppe on the basis of complex modern researches was conducted: the estimation of a modern condition oak shelterbelts and their reclamation functions; reclamation indicators of shelterbelts with the participation of common oak were determined; the criteria of anthropogenic influence on sanitary condition and protective efficiency of shelterbelts with the participation of common oak on typical chernozems are revealed; scientifically substantiated agroecological range of shelterbelts taking into account their current state on chernozems typical of adjacent fields by components of the microclimate (wind speed, air temperature and humidity, soil temperature and soil moisture at different depths, etc.); a comprehensive assessment of agroecological parameters under shelterbelt tent and on near-edge sites; the biogenicity of chernozem with typical agrogenic use under the long-term impact of shelterbelts is determined. The obtained results have scientific and practical significance for solving agroforestry аnd phytomelioration problems, in particular the necessity of wider use of common oak during planning and creation of new shelterbelts on typical chernozems in Left-Bank Forest-Steppe of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського