Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Годлюк А.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Годлюк А.М. 
Зовнішньополітичний та безпековий феномен рейганізму: автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / А.М. Годлюк ; НАН України; Ін-т світ. екон. і міжнар. відносин. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості зовнішньополітичного та безпекового вимірів Доктрини Р. Рейгана з урахуванням впливу її реалізації на глобальні зміни політико-системного характеру, завершення "холодної війни", становлення однополюсності у міжнародних відносинах. Уточнено поняття "рейганізм". Підтверджено, що ключова ідея Доктрини Р. Рейгана полягала у руйнації ідеологічної основи радянської політичної системи та зупиненні експансіонізму СРСР у країнах третього світу, а не розчленуванні Радянського Союзу. Такий пріоритет обумовив порушення конституційних обмежень на рішення і дії президента у проведенні таємних операцій у Нікарагуа та Анголі, підтримці відносин з окремими диктаторськими режимами у Південній Америці й Африці. Обгрунтовано доцільність пріоритетного застосування політичного аналізу і праксеології у встановленнні рівнів ефективності геополітики США за умов системного протистояння та міжнародного курсу двох республіканських адміністрацій після розпаду СРСР. Критично проаналізовано ревізіоністські підходи до загальних засад зовнішньої політики США, уточнено концептуальне положення американської політичної думки про відтворення Доктрини Р. Рейгана в епоху Дж. Буша-молодшого, структуровано постійне і плинне в зовнішньополітичних стратегіях США в 1980-ті - на початку 2000-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)63/64 +
Шифр НБУВ: РА366887

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського