Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Горбань А.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Горбань А.В. 
Мала проза В.Винниченка у світлі авторської суб'єктивності: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.В. Горбань ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто малу прозу В. Винниченка, українського письменника першої половини XX ст. Досліджено структурні моделі його оповідань і систему персонажів як дисоційовану проекцію суб'єктивних психічних змістів. Зазначено, що художня активність В.Винниченкова спрямована на подолання відчуження та знеособлення. Як причину амбівалентності запропоновано вважати архетипну зануреність психіки автора, взаємопов'язану з конфліктом "Я" і "Над-Я". Умовно виокремлено індивідуально-регресивний, індивідуально-компенсаторний і надособистісний рівні авторської суб'єктивності. Побіжно або детально інтерпретовано мотиви оповідань В.Винниченка, а саме: батьківство, божевілля, двійництво, змарнована краса, "ранена птиця", "сліпий й однорукий", "смерть Бога", смерть (простежується романтичний і віталістичний сценарії), табу (зокрема на брехню, плач, дотик). Варіації окремих мотивів типізовано на підставі контроверзи "Фройд - Адлер". Запропоновано тезу, що несподівані злами сюжету та метаморфози персонажів у малій прозі В.Винниченка взаємопов'язані з інверсією домінанти (екстраверсії - інтроверсії). Система персонажів і сюжет моделюються за принципом бінарності. Малу прозу В.Виниченка не можна вважати "традиційною", оскільки вона демонструє плюралістичну модель авторської суб'єктивності, динамічної та дисоційованої, що є однією з причин неоднозначного сприйняття творчості письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Винниченко, В.К. 534 +
Шифр НБУВ: РА355726

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського