Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (84)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гурова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Гурова Д.Д. 
Зміни ландшафтів під впливом сільськогосподарського природокористування на території Запорізької області (кінець ХVІІІ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / Д.Д. Гурова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни ландшафтів під впливом сільськогосподарського природокористування на території Запоріжжя наприкінці ХVІІІ - початку ХХ ст. Розкрито зміст історичних, природних і соціально-економічних чинників сільськогосподарського природокористування, виконано порівняння його систем щодо різних етносів регіону, досліджено їх вплив на ландшафтні комплекси Запоріжжя. З позиції синергетики наведено методологію системного аналізу історичних змін ландшафтних комплексів сільськогосподарського регіону, а також статистичний метод побудови гістограм і критеріїв стиску кількісних оцінок ерозійних ландшафтних комплексів. Обгрунтовано застосування раціональних історичних спадків етнокультури з метою оптимізації сільськогосподарського використання ландшафтних комплексів за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР7-4Зап)081
Шифр НБУВ: РА317872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гурова В.О. 
Інтеграція країн у міжнародні регіональні структури: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.О. Гурова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання аналізу формування та розвитку регіональних економічних угруповань (за участі пострадянських країн ОЧЕС, ГУАМ і ЄЕП), а також умови формування інтеграційної стратегії України. Розвинуто засади формування та розвитку міжнародної економічної інтеграції на підставі аналізу науково-теоретичних засад інтеграції країн, ролі регіональної економічної політики у розвитку міжнародних економічних процесів, формування передумови інтеграції України до міжнародних регіональних структур. Досліджено економічну структуру регіонів, оцінено їх конкурентні переваги з метою проведення аналізу процесу формування та розвитку інтеграційної стратегії країн у процесі їх інтеграції до міжнародних регіональних структур. Для розвитку процесу інтеграції як передумови включення України до міжнародних регіональних структур показано шляхи визначення теоретичних принципів розвитку інтеграційних процесів у рамках регіонарної інтеграції, форми регіональної як визначальної тенденції світогосподарського розвитку. Проаналізовано розвиток інтеграційних процесів у рамках ЄС та стратегію його розширення. Досліджено процес еволюції регіональних економічних угруповань за участі пострадянських країн, а саме: ОЧЕС, ГУАМ і ЄЕП. Розглянуто умови формування інтеграційної стратегії України. Здійснено прогноз розвитку торговельно економічних взаємодій з країнами-членами регіональних економічних угруповань. Розроблено механізм формування стратегічних інтеграційних пріоритетів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА354516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гурова 
Розвиток людського ресурсу і міжнародна конкурентоспроможність країн: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Юлія Сергіївна Гурова ; Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.0-13
Шифр НБУВ: РА348369

Рубрики:

      
4.

Гурова А. І. 
Судовий захист немайнових прав суб'єктів господарювання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / А. І. Гурова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 15 с. — укp.

Сформульовано поняття немайнових прав суб'єктів господарювання, виявлено їх ознаки, доповнено перелік та уточнено зміст. Запропоновано шляхи вдосконалення способів захисту даних прав. Розроблено пропозиції з підвищення ефективності дій суду на стадії підготовки матеріалів справи до розгляду у суді першої інстанції. Доведено доцільність створення системи забезпечення збору доказів для оцінки розміру збитків правовласників комерційних найменувань і торговельних марок, яка включає національний та галузевий рівні. Надано алгоритм збору доказів та обгрунтування розміру збитків, заподіяних порушенням прав суб'єкта господарювання на комерційне найменування та торговельну марку. Розглянуто основні види позовів про захист прав на знаки для товарів і послуг - категорії справ у сфері захисту немайнових прав суб'єкта господарювання. Досліджено питання підвідомчості та підсудності за подання позову про захист немайнових прав суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)030.6 + Х892.19(4УКР)189.49
Шифр НБУВ: РА376205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гурова Т.В. 
Удосконалення заходів боротьби з сифункулятозами та бовікольозами великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Т.В. Гурова ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено інтегровані заходи боротьби та профілактики сифункуляторів та бовікольозу на підставі вивчення фауни вошей та волосоїдів великої рогатої худоби (ВРХ) у Лістостеповій та Степовій зонах України, з урахуванням особливостей їх екології та біології в агробіоценозах та результатів випробування різних засобів обробки тварин. Установлено, що збудниками синфункулятозів у ВРХ даного регіону України є 2 види вошей, а саме: Haematopinus eurystenus та Liognathus vituli, а бовікольозу - волосоїд виду Bovicola bovis. Вивчено епізоотологічні дані щодо зазначених хворих та певні особливості біологічного розвитку вошей та волосоїдів. Розроблено заходи боротьби та профілактики сифункулятозів і бовікольозу ВРХ, запропоновано застосування більш ефективних інсектицидних препаратів. Бровермектина-гранулят за дози 11,25 г/50 кг мав таку ж ефективність, але термін захисної дії становив 40 - 42 доби за умов застосування разової дози протягом 5-ти діб, завдяки цьому підтримується довше та вище його концентрація в крові. Під час гематологічного обстеження хворих корів було встановлено зниження кількості еритроцитів та рівня гемоглобіну, підвищення кількості лейкоцитів, еозинофілів та палочкоядерних нейтрофілів. Наприкінці другого тижня обробки в усіх тварин мала місце нормалізація цих показників крові. На підставі результатів біохімічних досліджень показано, що застосовані інсектициди не мають негативної дії на організм тварин. Досліджено молоко тварин після їх обробки цими препаратами та з'ясовано, що лише після застосування <$Eroman Байофлай <190>> Пур-она залишку піретроїда у молоці піддослідних тварин не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.647.2-911 +
Шифр НБУВ: РА349712

Рубрики:

      
6.

Гурова К.Д. 
Управління процесом організації та функціонування спільного підприємництва в економіці України в умовах ринкових перетворень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / К.Д. Гурова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні основи і обгрунтовано практичні рекомендації по удосконаленню управління процесом організації і функціонування спільного підприємства (СП) в Україні в умовах ринкової трансформації економіки. Визначено сутність, організаційні форми спільного підприємництва, його роль і місце в перехідній економіці; проаналізовано складові інвестиційного клімату в Україні і розглянуто можливості його поліпшення; розроблено методичні основи раціоналізації територіального розміщення СП; досліджено проблеми і шляхи удосконалення проектування СП, включаючи етапи техніко-економічних обгрунтувань і організації проектних робіт; розглянуто елементи внутрішньофірмового господарського механізму, що зазнають найбільших змін в процесі ринкових перетворень і мають специфічні форми прояву в діяльності СП. Розглянуто організаційно-економічні умови залучення іноземного капіталу і формування підприємств із змішаним капіталом, управління їх поточною виробничо-господарською діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського