Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Данчук$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Данчук В.В. 
Процеси перекисного окиснення ліпідів та гормональні і субстратні механізми регуляції антиоксидантної системи в тканинах поросят: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.04 / В.В. Данчук ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2003. — 27 с. — укp.

Встановлено, що інтенсифікація перекисного окиснення ліпідів у тканинах новонароджених поросят викликає зміни біохімічних і біофізичних характеристик мембран еритроцитів, швидке старіння клітин червоної крові та гепатоцитів, пошкодження їх ультраструктури та руйнування. Одержано нові дані щодо регуляторного впливу екзогенного тироксину, кортизолу та інсуліну на інтенсивність перекисного окиснення та активність ключових антиоксидантних ферментів. З'ясовано вплив сульфату цинку, цинкметіону та селеніту натрію на метаболізм, співвідношення популяцій еритроцитів і гепатоцитів, інтенсивність вільнорадикального окиснення, активність системи антиоксидантного захисту у тканинах поросят-сисунів. Виявлено взаємозв'язок між живою масою новонароджених поросят, процесами перекисного окиснення, буферною ємністю системи антиоксидантного захисту та метаболізмом, а також залежність інтенсивності росту поросят-сисунів від рівня метаболічної енергії та селену в їх раціоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.1 + П65-272.5 +
Шифр НБУВ: РА323245

Рубрики:

      
2.

Данчук М.Д. 
Психологічні особливості виникнення і подолання корупційного делікту правоохоронців: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / М.Д. Данчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено психологічні особливості корупційного делікту правоохоронців, зумовлений соціально- й індивідуально-психологічними чинниками. Зазначено, що індивідуально-психологічні чинники є первинними та такими, що зумовлюють схильність до проявів корупційного делікту. Соціально-психологічні чинники є вторинними, вони визначають формально-змістовні характеристики корупційного делікту. Загальну схильність до корупційного делікту виявляють правоохоронці з акцентовано-вираженими гіперінтимними, демонстративними, ригідними та дистимічними рисами характеру. Напрямками подолання корупційного делікту є: психодіагностичне виявлення на етапі відбору у правоохоронні органи осіб, схильних до корупційного делікту та відведення цих кандидатів від проходження служби підрозділах, що перебувають під значним впливом соціально-психологічних корупційних чинників мікрорівня; виявлення та мінімізація впливу соціально-психологічних чинників мікрорівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.2-81 + Ю959.79 + Х819(4УКР)112.010.22 +
Шифр НБУВ: РА355666

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Данчук О.В. 
Резистентність та її корекція у новонароджених поросят: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.В. Данчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Експериментально й теоретично одержано нові наукові дані про інтенсивність росту та розвитку новонароджених поросят залежно від маси тіла; встановлено вплив імуноглобулінів на фізіологічну активність, життєздатність, оксигенотранспортну функцію крові. Досліджено співвідношення популяцій еритроцитів, перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантний захист у новонароджених поросят з масою тіла 800 - 900 г. Виявлено взаємозв'язок між масою тіла новонароджених тварин, співвідношенням популяцій еритроцитів у кров'яному руслі, активністю в їх гемолізатах антиоксидантних ферментів і показниками обміну ліпідів і білка. Встановлено, що введення імуноглобулінів позитивно впливає на фізіологічний стан поросят, які народилися з масою тіла 800 - 900 г., нормалізує гематологічні показники, сприяє зростанню активності ферментативної та неферментативної системи антиоксидантного захисту, підвищує вміст структурних ліпідів у крові. Виявлено, що введення імуноглобулінів у дозі 100 мг/кг 2-добовим поросятам, які народилися з масою тіла 800 - 900 г та 1 200 - 1 250 г має економічний ефект 2,8 грн та 1,3 грн відповідно на 1 грн затрат. Рекомендовано використовувати метод визначення співвідношення популяцій еритроцитів у градієнті густини сахарози як тест для раннього діагностування анемії або оксидаційного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П836.325 +
Шифр НБУВ: РА360017

Рубрики:

      
4.

Данчук Ю.І. 
Розробка технології молочно-соєвих продуктів подовженого терміну зберігання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Ю.І. Данчук ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виробництва молочно-соєвих білкових продуктів. Науково обгрунтовано можливість спільного осадження білків знежиреного коров'ячого та соєвого молока з використанням одного з способів коагуляції. Встановлено можливість використання знежиреного коров'ячого та соєвого молока у технології білкових молочно-соєвих продуктів способом спільного осадження. Теоретично обгрунтовано та практично апробовано новий спосіб осадження білків молочно-соєвих сумішей, доведено доцільність використання методу термокислотної коагуляції. Визначено особливості коагуляції сумішей, складених зі знежиренего коров'ячого та соєвого молока. Встановлено вплив частки соєвого молока у молочній суміші на органолептичні та фізико-хімічні показники білкових згустків, обгрунтовано технологічні умови осадження. Вивчено білковий та вуглеводний склад комбінованих білкових згустків. Встановлено вплив соєвого компоненту на фракційний склад білкових згустків та можливість використання сухих речовин. Доведено, що заміна знежиреного коров'ячого молока на соєве дає змогу підвищити біологічну цінність продукту за амінокислотним складом на 11 % за рахунок збільшення вмісту лейцину, фенілаланіну та тирозину у порівнянні з контрольним зразком. Встановлено позитивний вплив бактеріального збагачувача на мікробіологічні показники одержаного білкового продукту та термін його придатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955-3 +
Шифр НБУВ: РА345331

Рубрики:

      
5.

Данчук В.Д. 
Спектральні прояви локальних структурно-динамічних ефектів в неупорядкованих конденсованих середовищах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Д. Данчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено розвитку нового напрямку в спектроскопії молекулярних неупорядкованих конденсованих середовищ, що базується на комплексному вивченні за допомогою теоретичних, експериментальних, чисельних методів спектральних проявів локальних структурно-динамічних властивостей таких систем. Встановлено наявність анізотропії ближнього порядку у молекулярних рідинах на проміжках часу існування коливально-усередненої структури рідкого стану. Всебічно обгрунтовано вплив оригінального механізму резонансної міжмолекулярної динамічної взаємодії, пов'язаної з локальною впорядкованістю молекул, на формування контурів і частотне положення спектральних смуг внутрішньомолекулярних коливань широкого набору рідин як фундаментального явища спектроскопії конденсованих середовищ. Визначено характер адсорбції та локальної динаміки деяких молекулярних барвників у люмінесцентних магнітопорошкових композиціях з оксидами заліза, а також структурно-динамічні властивості нуклеотидних основ. Проаналізовано їх спектральні прояви та біофізичну значущість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.33,022 + Е0*725.10*011.7в734.5,022
Шифр НБУВ: РА308309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Данчук 
Спектральні прояви локальних структурно-динамічних ефектів в неупорядкованих конденсованих середовищах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Віктор Дмитрович Данчук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.33,022 + Е0*725.10*011.7 в734.5,022
Шифр НБУВ: РА308309

Рубрики:

      
7.

Клюцук М. Р. 
Науково-експериментальне обґрунтування регуляції рухової активності свиней на дорощенні / М. Р. Клюцук. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ткач В. В. 
Обмін ліпідів у перепелів за хімічної обробки інкубаційних яєць та різного рівня вітаміну Е у раціоні. / В. В. Ткач. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено експериментальному обґрунтуванню хімічної обробки інкубаційних яєць (розчинами натрію гіпохлориту, хлоридної кислоти та гідроген пероксиду) та додаткового введення в раціон маточного поголів'я вітаміну Е для підвищення виводимості та кондиційності молодняку перепелів. Показано особливості обміну ліпідів і стан антиоксидантної системи в ранньому постнатальному періоді онтогенезу за хімічної обробки інкубаційних яєць хімічними речовинами та різного рівня вітаміну Е в раціоні маточного поголів'я. Хімічна обробка інкубаційних яєць різними хімічними розчинами сприяє підвищенню виводимості й отриманню кондиційного молодняку перепелів. Однак застосування цих розчинів супроводжується інтенсифікацією пероксидного окиснення ліпідів у організмі 1-добових перепелів та зменшенням активності системи антиоксидантного захисту. Додаткове введення в раціон маточного поголів'я вітаміну Е дозою 20 г/т сприяє нормалізації анти/прооксидантного стану в організмі перепелів за хімічної обробки інкубаційних яєць. З огляду на ефективність, зручність застосування та відсутність негативних ефектів більш перспективним і економічно вигідним є використання хімічної обробки інкубаційних яєць на 14-ту добу інкубації розчином гідроген пероксиду.Наведено науково-практичне обґрунтування додаткового введення маточному поголів'ю вітаміну Е дозою 20 г/т і обробку запліднених яєць на 14-ту добу інкубації розчином гідроген пероксиду чи натрію гіпохлориту в заданих концентраціях. Результат виробничих апробацій хімічної обробки інкубаційних яєць на 14-ту добу інкубації розчином гідроген пероксиду показав високу ефективність його застосування.^UThe dissertation is devoted to the experimental substantiation of the chemical treatment of hatching eggs (solutions of sodium hypochlorite, perchloric acid and hydrogen peroxide), and additional introduction into the diet of the breeding stock of vitamin E to increase the withdrawability and conditionality of young colonies. The features of the exchange of lipids and the state of the antioxidant system in the early postnatal period of ontogenesis during the incubation treatment of the egg shell with various chemicals and different levels of vitamin E in the ration of the uterus are shown.The chemical treatment of egg shells with various chemical solutions helps to increase the output and obtain conditional young quail. However, the use of these solutions is accompanied by the intensification of peroxidation of lipids in the body of daily quail and the decrease in the activity of the antioxidant system. An additional issue in the diet of the breeding stock of vitamin E in a dose of 20 g/t contributes to the normalization of the anti / prooxidant state in the quail organism in the chemical treatment of egg shell. Considering the efficiency, convenience of use and the absence of negative effects more promising and economically advantageous is the use of chemical treatment of egg shell on the 14th day of incubation with a solution of hydrogen peroxide. It is scientifically practical additionally to determine the vitamin E in a dose of 20 g/t, and fertilized eggs for 14 days of incubation with a solution of hydrogen peroxide or sodium hypochlorite in the given concentrations.The result of the production testing of cheese processing of egg shell on the 14th day of incubation with hydrogen peroxide solution showed a high efficiency of its application.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сватко В. В. 
Інтелектуальні методи та інформаційна технологія оптимізації процесів доставки вантажів у великих містах / В. В. Сватко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розв'язанню актуальної науково-технічної задачі розробки інтелектуальних методів та інформаційної технології оптимізації процесів доставки вантажів з урахуванням реальної динаміки транспортних потоків. На основі модифікованого мурашиного алгоритму розроблено інтелектуальнийметод оптимізації маршрутів доставки вантажів з урахуванням нестаціонарної динаміки транспортних потоків на ВДМ міста, а також метод оптимального розташування розподільчих об'єктів доставки вантажів, що базується на використанні методу планування променевої терапії злоякісних новоутворень тамодифікованого мурашиного алгоритму. На базі запропонованих методів розроблено інтелектуальну інформаційну технологію динамічної маршрутизації вантажних перевезень на ВДМ великих міст, яка враховує нестаціонарну динаміку ТП.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual scientific and technical problem of development of intellectual methods and information technology of optimization of processes of delivery of cargoes taking into account real dynamics of traffic flows. On the basis of the modified ant algorithm the intellectual method of optimization of routes of cargo delivery taking into account nonstationary dynamics of traffic flows on URN of the city is developed. An intelligent method of optimal location of cargo delivery distribution facilities has been developed, based on the use of the method of planning radiation therapy of malignant neoplasms and a modified ant algorithm. On the basis of the offered methods the intellectual information technology of dynamic routing of cargo transportations which considers nonstationary dynamics of traffic flows is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського