Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Донець О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Донець О.В. 
Обгрунтування ролі тарганів і заходів боротьби з ними в профілактиці внутрішньолікарняних інфекцій: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / О.В. Донець ; АМН України, Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні доведено роль тарганів як переносників збудників внутрішньолікарняних інфекцій (ВЛІ). Виявлено високий ступінь контамінації тарганів, яких відловили у лікувально-профілактичних закладах (ЛПЗ), різними видами умовно-патогенних мікроорганізмів, що тривалий час зберігаютьтся у кишечнику та на поверхні кутикули. Доведено роль лікарняних відходів як місця проживання тарганів і джерела їх мікробної контамінації. Обгрунтовано комплексий підхід щодо організації та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів у ЛПЗ, що передбачає усунення як збудників ВЛІ, так і їх переносників, зокрема тарганів. Доведено, що у разі локалізації спалахів "класичних" ВЛІ необхідно обов'язково проводити дезінсекцію. Науково обгрунтовано доцільність проведення в ЛПЗ моніторингу резистентності тарганів до інсектицидів. Обгрунтовано принципи ротації інсектицидів з різним механізмом дії під час проведення тривалої дезінсекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514 + Р121.896.2 + Р267.893
Шифр НБУВ: РА371724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Донець О.В. 
Реологічні і технологічні характеристики будівельних сумішей і їх контроль електромеханічним методом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Донець ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість удосконалення процесу керування реологічними і технологічними характеристиками будівельних сумішей шляхом застосування нового електромеханічного методу контролю, що розширює діапазон їх виміру та дозволяє перетворювати реологічні характеристики в електричні сигнали керування. Розроблено електромеханіний датчик, прилад і спосіб визначення реологічних і технологічних характеристик будівельних сумішей, що дозволяють одержувати керуючий електричний сигнал для автоматичної системи управління технологічними процесоми. На підставі закономірностей фізико-хімічної механіки дисперсних систем і сучасних досягнень реології вперше науково обгрунтовано електромеханічний метод контролю, в якому сила струму в якірній обмотці двигуна постійного струму, що безпосередньо приводить сферичний датчик у рівномірний рух у будівельній суміші, залежить від її реологічних характеристик. Створено фізико-математичну модель залежності реологічних властивостей будівельних сумішей від сили струму, необхідної для переміщення електромеханічного датчика, в якій в'язкість прямо пропорційно залежить від сили струму і зворотно пропорційно - від діаметра датчика у другому степені, що обумовлено зростанням сили струму зі збільшенням опору суміші руху датчика. Визначено емпіричні залежності сили струму, необхідної для переміщення електромеханічного датчика, від технологічних характеристик (умовної в'язкості за віскозиметрами Суттарда, ВЗ-1, АзНИИ) і показників водоутримання (В/Ц) цементного розчину (зокрема з пластифікуючими домішками), пінобетонної суміші, обумовлені зростанням сили струму зі збільшенням концентрації твердої фази і граничної напруги зсуву та в'язкості суміші. Встановлено експериментально-розрахункові залежності між значеннями умовної в'язкості, одержаними електромеханічним методом (силою струму), і розповсюдженими одиницями вимірювань технологічних характеристик - умовною в'язкістю за віскозиметрами Суттарда, ВЗ-1, АзНИИ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н30-1 +
Шифр НБУВ: РА335407

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського