Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Н30-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Будівництво   
1.

Ляшенко Т.В. 
Поля властивостей будівельних матеріалів (концепція, аналіз, оптимізація): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / Т.В. Ляшенко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2003. — 34 с. — укp.

Розроблено наукові засади для забезпечення якості багатокомпонентних будівельних матеріалів за рахунок аналізу полів їх властивостей - сукупностей значень критеріїв якості у координатах складу, параметрів технології та експлуатації. Запропоновано концепцію полів властивостей як елементів комп'ютерного матеріалознавства. Наведено засоби, які дозволяють за допомогою обчислювальних експериментів найбільш повно та з урахуванням ризику оцінювати за експериментально-статистичними моделями закономірності поведінки матеріалів і визначати раціональні рецептурно-технологічні параметри, які гарантують необхідні рівні властивостей. Зазначено, що у даному випадку враховується трансформація взаємозв'язків властивостей матеріалів за змін у складі, режимів виготовлення та експлуатації. Визначено закономірності впливу складу на технологічні, структурні та функціональні властивості ряду матеріалів. Знайдено оптимальні композиції з гарантованими рівнями критеріїв якості - для монолітних каркасних будівель, промислових підлог, елементів захисту атомних реакторів, плит гідротехнічних споруд, декоративних покрить, демпфірувальних прокладок під устаткування. Доведено за промислових умов ефективність аналізу й оптимізації складу сухих сумішей, у тому числі, з полімерною фіброю та шлако-лужного в'яжучого для жаростійкого бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н30-1 +
Шифр НБУВ: РА323147

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Донець О.В. 
Реологічні і технологічні характеристики будівельних сумішей і їх контроль електромеханічним методом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Донець ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість удосконалення процесу керування реологічними і технологічними характеристиками будівельних сумішей шляхом застосування нового електромеханічного методу контролю, що розширює діапазон їх виміру та дозволяє перетворювати реологічні характеристики в електричні сигнали керування. Розроблено електромеханіний датчик, прилад і спосіб визначення реологічних і технологічних характеристик будівельних сумішей, що дозволяють одержувати керуючий електричний сигнал для автоматичної системи управління технологічними процесоми. На підставі закономірностей фізико-хімічної механіки дисперсних систем і сучасних досягнень реології вперше науково обгрунтовано електромеханічний метод контролю, в якому сила струму в якірній обмотці двигуна постійного струму, що безпосередньо приводить сферичний датчик у рівномірний рух у будівельній суміші, залежить від її реологічних характеристик. Створено фізико-математичну модель залежності реологічних властивостей будівельних сумішей від сили струму, необхідної для переміщення електромеханічного датчика, в якій в'язкість прямо пропорційно залежить від сили струму і зворотно пропорційно - від діаметра датчика у другому степені, що обумовлено зростанням сили струму зі збільшенням опору суміші руху датчика. Визначено емпіричні залежності сили струму, необхідної для переміщення електромеханічного датчика, від технологічних характеристик (умовної в'язкості за віскозиметрами Суттарда, ВЗ-1, АзНИИ) і показників водоутримання (В/Ц) цементного розчину (зокрема з пластифікуючими домішками), пінобетонної суміші, обумовлені зростанням сили струму зі збільшенням концентрації твердої фази і граничної напруги зсуву та в'язкості суміші. Встановлено експериментально-розрахункові залежності між значеннями умовної в'язкості, одержаними електромеханічним методом (силою струму), і розповсюдженими одиницями вимірювань технологічних характеристик - умовною в'язкістю за віскозиметрами Суттарда, ВЗ-1, АзНИИ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н30-1 +
Шифр НБУВ: РА335407

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського