Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Козак Л.П.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Козак Л.П. 
Вплив інтервального гіпоксичного тренування на етаноліндуковані порушення пероксидних та антиоксидантних процесів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.П. Козак ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — Б.м., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено стан кисеньзалежного метаболізму на початкових етапах алкогольної інтоксикації у тварин та вплив на ці показники інтервального гіпоксичного тренування (ІГТ). Виявлено активацію вільнорадикальних пероксидних процесів у тканинах печінки та мозку коротко- та довгосплячих щурів та зниження ТБК-активних продуктів у крові, більш виражене у короткосплячих. Довгосплячі тварини різняться специфікою та потужністю антиоксидантного захисту в досліджуваних тканинах. Визначено у крові короткосплячих щурів активацію супероксиддисмутази, зростання вмісту небілкових SH-груп, на відміну від різкого зниження активності суперокддисмутази та глутатіонпероксидази у довгосплячих. Виявлено вищий рівень індексу антиокисної активності в тканинах печінки та мозку короткосплячих щурів, а також зростання активності каталази у тканинах печінки цієї групи тварин. Установлено, що довгосплячі тварини характеризуються низькою резистентністю до гіпоксії. Показано, що інтервальне гіпоксичне тренування довгосплячих тварин достовірно зменшує тривалість етаноіндукованого сну, підвищує резистентність до гіпоксії, збільшує активність антиоксидантних ферментів (каталази, супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази) у крові, гомогентах печінки та мозку. Показано, що інтервальне гіпоксичне тренування компенсує етаноліндуковані пошкодження тканин печінки за рахунок стабілізації мембран і збільшення кількості залучених у кисеньзалежний метаболізм органел - мітоходрій та пероксисом, що забезпечує спряженість оксидазних і оксигеназних процесів та підвищення ефективності утилізації етанолу. З врахуванням вірогідного посилення екскреції амінопохідного метаболіту амідопірину стверджено щодо спроможності ІГТ у алкоголізованих тварин мобілізувати активність ферментів монооксигеназної системи печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА325766

Рубрики:

      
2.

Козак Л.П. 
Сучасні аспекти вірусологічної діагностики геморагічної гарячки з нирковим синдромом: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.06 / Л.П. Козак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Оцінено адекватність вибору методів лабораторної діагностики для моніторингу хантавірусних інфекцій з метою впровадження у мережу лікувально-профілактичних установ залежно від рівнів надання медико-профілактичної допомоги населенню. Встановлено високий ступінь активності природних осередків геморагічної гарячки з нирковим синдромом (ГГНС) у західноукраїнському регіоні, що проявляється значним рівнем ураженості населення Закарпаття та Волині хантавірусами. Виявлено території ризику щодо зазначеної інфекції. Вперше встановлено імунологічну структуру населення, що мешкає на ендемічних територіях, шляхом проведення сероепідеміологічного моніторингу під час когортних досліджень. Визначено частку ГГНС у структурі гарячкових станів у людей, що обумовлені моно- та мікст-інфікування різними видами хантавірусів. Встановлено взаємозв'язок циркуляції збудників ГГНС з різними ландшафтно-географічними зонами. Виявлено інфікованість гризунів-резурвуарів вірусами Hantaan та Dobrova/Belgrade. З'ясовано, що польова миша (Apodemus agrarius) за даними молекулярно-генетичного дослідження уражена обома видами вірусів, що свідчить про міжвидовий перехід Dobrova/Belgrade, для якого досі вважалася можливим резервуаром лише жовтогорла миша (Apodemus flavicolis). Розроблено алгоритм вірусологічної діагностики ГГНС з урахуванням рівнів надання населенню медико-профілактичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.44-4 + Р194.44 +
Шифр НБУВ: РА355691

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського