Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Лащевський В.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лащевський В.В. 
Нові підходи до ідентифікації молочнокислих бактерій: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / В.В. Лащевський ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено таксономічне дослідження молочнокислих бактерій, що зберігаються в Українській колекції мікрооганізмів. Показано, що гетерогенність властивостей лактобактерій створює значні труднощі під час їх ідентифікації. З врахуванням даних, одержаних з використанням фенотипових методів, і на підставі розширеної характеристики штамів, яку склали завдяки молекулярно-генетичним методам, установлено видову належність штамів, які мали неясне таксономічне положення. Виявлено гетерогенність головної ознаки - ферментації вуглеводнів у встановленні таксономічного положення представників роду Lactobaccillus на видовому та внутрішньовидовому рівні. Представлено результати нумеричного аналізу властивостей молочнокислих бактерій з визначеним таксономічним положенням. Знайдено ендонуклеази рестрикцій, що виявляють гетерогенність гена 16S pРНК деяких видів молочнокислих бактерій. Під час проведення визначення їх видової належності використано новий підхід з застосуванням комплексу RAPD-праймера та праймера-термінатора, що розширив характеристики штамів на генетичному рівні. На підставі аналізу нуклеотидних послідовностей даних бактерій, узятих з бази даних GENBANK, показано, що придатним для визначення на видовому рівні є ген 16S pРНК, на рівні споріднених видів - спейсерна ділянка 16S-23S pРНК. На основі полімеразної ланцюгової реакції створено експрес-систему для ідентифікації промислово важливих штамів лактобацил, що відносяться до виду L. plantarum. Розроблено комп'ютерну програму мовою програмування C++Builder для ідентифікації молочнокислих бактерій, що дозволяє автоматизувати обчислення, стосовно приготування розчинів та проведення електрофорезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*723.432.3 + Е422.265*992.4 +
Шифр НБУВ: РА339467

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського