Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Матвієнко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Матвієнко О.В. 
Клінічні та імунобіохімічні прояви остеоартрозу у підлітків на тлі гіпермобільного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Матвієнко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові методи ранньої діагностики остеоартрозу за наявності гіпермобільного синдрому у підлітків. Визначено різні чинники формування даної патології, основними серед яких є обтяжена спадковість щодо остеоартрозу, наявність комбінацій факторів ризику, перенесений в анамнезі реактивний артрит. Наведено результати дослідження клінічних проявів первинного випадку остеоартрозу у підлітків. Розглянуто особливості перебігу захворювання залежно від статі та ступеня гіпермобільного синдрому. Відзначено гетерогенність уражень суглобового хряща за остеоартрозу, що пов'язано з віком і тривалістю клінічної симптоматики. Виявлено зміни у метаболізмі сполучнотканинних структур - колагену та протеогліканів та імунологічні зсуви, шо стосуються різних ланок імунітету, зокрема клітинної, гуморальної, моноцитарно-фагоцитарної. Підтверджено роль запального компоненту в патогенетичних механізмах остеоартрозу за наявності гіпермобільного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.40-3 +
Шифр НБУВ: РА348858

      
2.

Матвієнко О.В. 
Моральне виховання молодших школярів у позаурочній та позашкільній діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.В. Матвієнко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Містяться теоретичне та експериментальне дослідження ефективності морального виховання молодших школярів у позаурочній діяльності в період розбудови національної школи. Встановлено зростання впливу суспільного середовища на моральне формування особистості сучасного школяра. Нові соціально-педагогічні умови суттєво впливають на зміну соціально-педагогічних характеристик сучасних молодших школярів. Особливістю виховного процесу в початковій школі нині є його коригування як основа нормалізації моральних відносин молодших школярів. Доведено, що функціонування відкритої соціально-педагогічної системи повинно мати безперервний, керований комплексний характер, забезпечуючи цим сприятливі умови для цілеспрямованого морального виховання учнів молодших класів у різних соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч421.38 + Ч421.331.1

Рубрики:

      
3.

Матвієнко О.В. 
Розвиток систем середньої освіти в країнах Європейського Союзу: порівняльний аналіз: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.В. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз основних етапів західноєвропейської освітньої інтеграції на підставі результатів вивчення матеріалів, опублікованих інституціями ЮНЕСКО, Європейського Союзу (ЄС) та Ради Європи. З використанням значної кількості документів даних інституцій систематизовано стратегічні рішення 15-ти країн-членів ЄС у сфері реформування структури та управління освітою, її стандартизації та моделювання змісту навчальних програм. Охарактеризовано динаміку змін у структурі обов'язкової освіти на всіх її рівнях. Проаналізовано теоретичні принципи та практичні рішення розбудови систем неперервної освіти, її глобальний та європейський контекст. Узагальнено нові моделі гармонізації процесів централізації й децентралізації управління освітою у 15-ти країнах-членах ЄС, її демократичний контекст. Здійснено загальну характеристику дискретних тенденцій у розбудові західноєвропейського освітнього простору, зроблено висновок щодо нерівномірності та певної суперечливості реформістського поступу європейських країн в освітньому просторі XX ст. на законодавчому рівні, а також у інших сферах, що знаходяться у певному взаємозв'язку з демократизацією обов'язкової освіти, модернізацією структури шкільної системи й у цілому - з модернізацією змісту обов'язкової освіти за домінантними імперативами сучасної філософії освіти, зорієнтованої на гармонізацію її стандартів у соціокультурних й політико-економічних координатах національно-регіонального та глобального гуманістичного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4) + Ч424(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337129

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Матвієнко О.В. 
Соціальний час українського етносу: аксіологічний аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Матвієнко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито аксіологічний аспект соціального часу українського етносу. Показано, що одним з проявів структури соціального часу є встановлення системи соціальних відносин і механізмів суспільного зв'язку, що здатні підтримувати впорядковану, ритмічну послідовність буття, а також її змінення, заломлення крізь сенс як зверхритм. Окрему увагу приділено концепції ціннісної свідомості М.С.Розова, головною особливістю якої є переважання морального смислу над ідеологією, який з часом замінює її повністю, а метою життя кожної особистості стає розумний вибір найкращого. Досліджено три історичні етапи людства, виділені Ф.В.Шеллінгом, поряд з етапами етногенезу, визначених М.Степико, та в контексті становлення архаїчної та міфологічної свідомості як детермінанти соціального часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*321 + С5*425*122.6 +
Шифр НБУВ: РА349970

Рубрики:

      
5.

Матвієнко О.В. 
Теорія і практика підготовки спеціалістів з інформаційного забезпечення системи управління невиробничою сферою: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / О.В. Матвієнко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 40 с. — укp.

На підставі узагальнення психолого-педагогічних і спеціальних наукових джерел розроблено та науково обгрунтовано концепцію підготовки фахівця з інформаційного забезпечення управління (ІЗУ), побудовано модель його підготовки до професійної діяльності. Експериментально перевірено педагогічну ефективність розробленої моделі. Виявлено зміст системи професійної діяльності інформаційного спеціаліста за умов інформатизації суспільства відповідно до сучасного стану та перспектив розвитку комп'ютерних інформаційних систем. Наведено освітньо-кваліфікаційну характеристику фахівця з ІЗУ невиробничою сферою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.203 + Ч481.203
Шифр НБУВ: РА336585

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського