Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Миська Р.Г.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Миська Р.Г. 
Теребовлянська земля в ХІ - першій половині ХІІІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.Г. Миська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто історичний розвиток Теребовлянської землі у XI - першій половині XIII ст. на основі виробленої вітчизняними та зарубіжними істориками загальної характеристики Галицької землі, археологічних досліджень окремих пам'яток і окремих категорій артефактів за допомогою систематизації, критичного аналізу відомих джерел і суттєвого доповнення їх фактичним матеріалом. Розглянуто етапи формування та політичного розвитку землі, систему заселення території, розвиток господарства та торговельних зв'язків, етнічний склад її населення та територіальні межі. Визначено, що у зв'язку з фрагментарним висвітленням досліджуваного регіону в середньовічних письмових джерелах вивчення соціальних, економічних і культурних процесів базується на археологічних пам'ятках (городища, селища, могильників княжого періоду). Проаналізовано систему взаємозв'язків між цими групами пам'яток і системою заселення регіону. Розкрито особливості матеріальної та духовної культури населення краю, роль та значення Теребовлі та її округи в історії Південно-Західної Русі - України, зокрема, Галицького, а згодом об'єднаного Галицько-Волинського князівств. Охарактеризовано етапи розвитку релігійних вірувань місцевого слов'янського населення та шляхи поширення християнства, взаємопроникнення обрядів і вірувань язичництва та християнства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА366665

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського