Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мориквас Н.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Мориквас Н.М. 
Степан Чарнецький у літературно-мистецькому контексті 1900 - 1930-х рр.: еволюція творчості: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Мориквас ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше проведено дослідження творчого доробку відомого українського письменника С.Чарнецького як цілісної художньої системи у контексті вивчення мистецько-світоглядних пошуків першого тридцятиріччя XX ст., зокрема, проаналізовано ідейно-естетичні теорії літературного угруповання "Молода Муза". Визначено місце поета у даному угрупованні, встановлено чинники формування молодомузівської естетики, розкрито роль інтимної лірики І.Франка та новітніх літературних течій Західної Європи у даному процесі. Простежено еволюцію естетичної свідомості митця, а також зміну домінантних мотивів і образів, увиразнення національного та філософсько-психологічного начала у ліриці С.Чарнецького в аспекті втілення у ній поетичної моделі буття. Особливу увагу приділено вивченню воєнної лірики поета. Досліджено автобіографічні моменти у художніх творах митця. Проаналізовано проблемно-тематичну та жанрово-композиційну специфіку прозових книжок С.Чарнецького "Дикий виноград" і "Квіти й боляче", виданих з однаковим підзаголовком "Нариси й замітки з дороги життя". Здійснено періодизацію творчої діяльності та критичної рецепції письменника. Проаналізовано індивідуальний стиль С.Чарнецького у контексті змінних історичних обставин і критичного дискурсу 1900 - 1930-х рр. Досліджено критичну рецепцію перекладу поеми А.Міцкевича "Конрад Валленрод". Вперше залучено до наукового обігу архівні матеріали та спогади доньки поета - О.Чарнецької-Кучми (1918 - 2005), покладені в основу книги "Меланхолія Степана Чарнецького" (2005). Осмислено новаторство митця, який на підставі органічного поєднання народнопісенних, романтичних і модерних естетичних засобів створив оригінальне художнє письмо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Чарнецький,С.М. 49 +
Шифр НБУВ: РА358517

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського