Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Назаренко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Назаренко О.В. 
Клініко-гемодинамічні зміни, варіабельність ритму серця та дисфункція ендотелію у хворих на Q-інфаркт міокарда на фоні залізодефіцитної анемії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Назаренко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Оптимізовано медикаментозну терапію хворих на Q-інфаркт міокарда (ІМ) на тлі залізодефіцитної анемії (ЗДА) шляхом удосконалення методів діагностування та лікування порушень внутрішньосерцевої гемодинаміки, варіабельності ритму серця, функціонального стану судинного ендотелію. Доведено, що у хворих на гострий Q-ІМ на фоні ЗДА наявна вірогідно більша частота розвитку ускладнень ІМ, а саме: гострої серцевої недостатності та ранньої післяінфарктної стенокардії. У порівнянні з хворими на Q-ІМ без анемічного синдрому виявлено більшу виражену дилатацію, "сферичну" перебудову, систолічну та діастолічну (II типу) дисфункцію лівого шлунка на фоні гіперкінетичного типу кровообігу, переважання добової частоти серцевих скорочень, епізодів аритмії, значне зниження часових і спектральних параметрів варіабельності ритму серця і більш виражену ішемію міокарда. Доведено прискорення прогресування процесів атерогенезу у хворих на Q-ІМ на фоні ЗДА, за цього чутливим маркером є збільшений рівень CD40 ліганду, взаємопов'язаний з тяжкістю анемії. Визначено основні предиктори несприятливого перебігу Q-ІМ у хворих на ЗДА протягом трьох місяців. Комбіноване застосування триметазидину та препаратів заліза сприяє значному поліпшенню показників внутрішньосерцевої гемодинаміки, варібельності серцевого ритму та функціонального стану ендотелію у хворих на Q-ІМ на фоні ЗДА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р411.033.2-5 +
Шифр НБУВ: РА364472

Рубрики:

      
2.

Назаренко О.В. 
Орендні земельні відносини та механізм їх удосконалення в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Назаренко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування та запропоновано шляхи вирішення комплексу питань, пов'язаних з функціонуванням механізму оренди як економічного інструменту раціонального сільськогосподарського землекористування. Розглянуто теоретичні засади екологічних зобов'язань, розроблено їх класифікацію за способами утворення та визначено джерела функціонування. З'ясовано перспективи використання геоінформаційних технологій у процесі формування орендних земельних відносин. Запропоновано методику визначення оптимального розміру землекористування, обгрунтовано механізм амортизації права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення як нематеріального активу. Уточнено модель функціонування орендних операцій з земельними ділянками та правом оренди на них. Розроблено економічний механізм оцінки та застави права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення на підставі визначення раціонального строку оренди, можливості збільшення кредитування та удосконалення нормативно-првової бази. Визначено індекс вартості вирощеної продукції на даній земельній ділянці та його вплив на розмір вартості права оренди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.23 + У9(4УКР)320-511.23
Шифр НБУВ: РА342617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Назаренко О.В. 
Українська фразеологія як вираження національного менталітету: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Назаренко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено специфіку вияву національного менталітету в семантиці фразеологічної одиниці (ФО) шляхом аналізу культурно-національної семантики фразеологізмів, а також специфіку опису культурних конотацій та співвіднесення їх із концептуальним змістом фразеологізму як мовного знака, що відтворює їх у процесі вживання та тим самим несе відомості про сукупну ідентичність культурно-мовної самосвідомості як частини загальнокультурного менталітету українців. Простежено зв'язок образного значення фразеологізму з етнокультурними факторами через встановлення семантичної типології, окреслення тематичних груп, виявлення стрижневих слів, на базі яких утворюються синонімічні ряди ФО. Здійснено аналіз лексем-компонентів, що мають гумористичну конотацію. Виділено та проаналізовано численну групу фразеологізмів, лексичним компонентом яких виступають назви реалій українського побуту, що за своєю образністю є унікальними, бо в них - світобачення народу, його традиції, побут, культура. Встановлено, що на основі постійних асоціативних зв'язків утворено специфічну образність фразеологізмів, за допомогою якої постає національна специфіка мови, шляхи актуалізації семантики та форми ФО якої залежать від менталітету лінгвокультурної спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33
Шифр НБУВ: РА314631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського