Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Олійник Е.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Олійник Е.В. 
Оптимізація хіміопроменевого лікування хворих на рак шлунка з застосуванням мелатоніну, вітамінів А і Е (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Е.В. Олійник ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Наведено дані вивчення ефективності застосування мелатоніну та вітамінів A і E у разі проведення хіміопроменевої терапії хворих на рак шлунка як засобів допоміжної терапії, спрямованих на підвищення ефективності та зменшення токсичних проявів. Виявлено антиоксидантний і антипротеолітичний вплив мелатоніну та вітамінів A і E. На підставі результатів клінічного дослідження доведено, що хіміопроменева терапія без застосування опромінення зон регіонарного метастазування не призводить до покращання виживаності хворих. За цього покращуються віддалені результати лікування хворих на рак шлунка, але має місце стимуляція пероксидного окиснення ліпідів, виснаження антиоксидантного захисту, погіршення якості життя опромінених хворих. Установлено, що застосування мелатоніну, вітамінів A і E під час проведення курсу хіміопроменевої терапії дозволяє нормалізувати біохімічні показники, покращити якість життя та переносимість хіміопроменевої терапії, а також покращити показники виживаності хворих на рак шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-29 +
Шифр НБУВ: РА341402

Рубрики:

      
2.

Олійник Е.В. 
Семантика та прагматика з'ясувальних складнопідрядних речень: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Е.В. Олійник ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз з'ясувальних складнопідрядних речень з урахуванням таких рівнів їх організації, як: формально- та семантико-синтаксичний, комунікативно-прагматичний. На підставі дослідження формальної будови з'ясувальних конструкцій доведено, що головним засобом їх зв'язку є сполучники підрядності та сполучні слова, між головною та підрядною частинами з'ясувальних конструкцій існує передбачуваний і обов'язковий прислівний зв'язок, опорним компонентом головної частини найчастіше виступає дієслівний предикат з активною правобічною валентністю. Показано, що семантична організація досліджуваних речень визначається семантикою опорного слова й лексико-семантичним наповленням синтаксичних позицій у структурі предикативних частин. Встановлено, що лексико-семантичне оформлення з'ясувальних конструкцій може впливати на модифікацію змістового відношення між частинами, забезпечуючи його ускладнення додатковими відтінками змісту. Розглянуто вживання з'ясувальних висловлень у ролі різних мовленнєвих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА353404
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського