Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Панасюк Л.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Панасюк Л.В. 
Етнонаціональні процеси в Україні в 90-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Панасюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості етнонаціональних процесів в Україні періоду незалежності, правові засади відродження етнічних спільнот країни, розвиток законодавчої бази етнополітики, стан мовної проблеми в 90-х рр. ХХ ст. Запропоновано шляхи та форми відродження культур етнічних меншин. Визначено основні проблеми та завдання, що постають перед українською державою в процесі здійснення толерантної етнонаціональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-56
Шифр НБУВ: РА315912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панасюк Л.В. 
Фінансові ресурси місцевих органів влади: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Л.В. Панасюк ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади формування та використання фінансових ресурсів місцевих органів влади. Відзначено, що результати дослідження дозволяють з'ясувати стан фінансового забезпечення місцевих органів влади та розробити рекомендації щодо вдосконалення формування та використання їх фінансових ресурсів. Розвинуто понятійно-категоріальний апарат теорії місцевих фінансів. Розкрито суть поняття "місцеві фінанси", акцентовано на доцільності розмежування соціального й економічного прояву місцевих фінансів. Уточнено суть понять "фінансове забезпечення місцевих органів влади" та "фінансові ресурси місцевих органів влади". Виявлено фактори, які значною мірою впливають на формування фінансових ресурсів місцевих органів влади. Встановлено, що в Україні місцеві фінанси переважно представлені місцевими бюджетами. Однак вони мають недостатню власну доходну базу, тому не здатні самостійно фінансувати всі повноваження місцевих органів влади. Проаналізовано динаміку формування доходної частини місцевих бюджетів в Україні та виявлено, що питома вага доходів місцевих бюджетів у доходах Зведеного бюджету та внутрішнього валового продукту не відповідає принципам децентралізації, що зумовлює необхідність пошуку додаткових джерел наповнення доходної частини місцевих бюджетів. Для підвищення ефективності аналізу стану фінансового забезпечення місцевих органів влади запропоновано використовувати інтегральний показник оцінювання середнього рівня доходів і витрат місцевих бюджетів на одну особу. Обгрунтовано, що на формування фінансового потенціалу регіону позитивно впливає збільшення кількості прибуткових комунальних підприємств і розвиток малого бізнесу в регіоні. Показано, що іноземні інвестиції також позитивно впливають на дане формування, але тільки за умов їх спрямування на економічний розвиток. З'ясовано, що місцеві податки та збори необхідно ліквідувати через їх непродуктивність, а також визначено, які податки доцільно перевести з розряду державних до місцевих (податок власників транспортних засобів та єдиний податок з фізичних осіб). Обгрунтовано необхідність підвищення розмірів комунального податку, податку з власників транспортних засобів і єдиного податку з фізичних осіб. Розроблено концептуальні підходи до формування фінансового забезпечення місцевих органів влади, які дозволяють активізувати альтернативні джерела формування фінансових ресурсів місцевих органів влади. Обгрунтовано необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи, що дозволить зробити більш прозорою процедуру надання міжбюджетних трансфертів. З застосуванням результатів проведеного економіко-математичного моделювання визначено оптимальний обсяг повноважень, який має передаватися місцевим органам влади. Запропоновано використовувати параметр солідарного фінансування у разі надання дотацій вирівнювання, а також показано вплив динаміки малих, комунальних та інноваційно-активних підприємств на видаткову частину місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 +
Шифр НБУВ: РА365383

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського