Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Присяжнюк О.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Присяжнюк О.М. 
Жанр поеми у творчості Д.Павличка: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Присяжнюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено проблемно-тематичні та жанрово-стильові особливості поем Д.Павличка. З використанням різноманітних літературознавчих методів (порівняльно-історичного, історико-типологічного, системно-естетичного, описового) проаналізовано ідейно-естетичні пошуки поета у жанрі поеми. З'ясовано типологічну специфіку жанрової природи поем автора, їх значення в літературному процесі новітньої доби. Висвітлено філософсько-психологічне підгрунтя поемної творчості Д.Павличка. Досліджено впливи українських письменників-класиків (Т.Шевченка, І.Франка, М.Рильського) на формування літературного світогляду та стилю митця. Розглянуто поемну творчість Д.Павличка у контексті розвитку української поезії XX ст., зокрема, сучасників поета - М.Бажана, Б.Олійника, Л.Костенко.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Павличко, Д.В. 535 +
Шифр НБУВ: РА356449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Присяжнюк О.М. 
Структура лексико-семантичного поля візуального сприйняття в українській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Присяжнюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняному мовознавстві лексеми візуального сприйняття (ВС) досліджено як лексико-семантичне поле (ЛСП), до якого синхронно залучено різний частиномовний матеріал, проаналізовано його семантико-структурні особливості. Запропоновано класифікацію структур ЛСП, розроблено лінійний формат комплексної методики структурування ЛСП ВС, наведено рекомендації щодо його використання для дослідження будь-якого граматично гетерогенного об'єднання лексем. ЛСП ВС представлено як парадигматичне та частково синтагматичне угруповання, його стурктуру описано з урахуванням екстралінгвістичних чинників поняття ВС як триярусну схему, що включає процес сприйняття, суб'єкт, який сприймає, та об'єкт, який сприймають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 +
Шифр НБУВ: РА358691
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського