Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Старченко С.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Старченко С.В. 
Коренева гниль сочевиці та заходи з обмеження ії розвитку в умовах південного сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / С.В. Старченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено та впроваджено заходи щодо обмеження розвитку кореневої гнилі сочевиці (Lens esculenta Motnch.). За умов південного сходу України коренева гниль сочевиці є широко поширеною хворобою, розвиток якої залежить від типу грунту, наявності інфекції, структури агроценозу та метеорологічних умов. Основними збудниками є види Fusarium oxysporum var. orthoceras (App. et Wr.) Bilai, F.solani (Mart) App. et Wr. var. agrillaceum (Fr.) та F.javanicum Koord. Встановлено, що інтенсивність формування бульбочок з азотфіксуючими бактеріями залежить від ступеня ураження кореневої системи. Проведено вивчення ураженості кореневою гниллю сортозразків сочевиці колекцій Національного центру генетичних ресурсів рослин України та Всеросійського інституту зернобобових та круп'яних культур. Ступінь ураження залежить від походження сортозразків. Виділено стійкі до кореневої гнилі сортозразки, а також такі, що поєднують цю ознаку зі скоростиглістю. Визначено вплив агротехнічного та хімічного заходів на розповсюдження та розвиток кореневої гнилі. Відмічено меншу ураженість і вищу урожайність насіння на посівах раннього строку з нормою 1,8 млн шт./га і глибиною 4 - 5 см. Доведено, що обробка насіння сочевиці фундазолом, 50 % з.п. (1,5; 2,0; 3,0 кг/т), вітаваксом 200 ФФ, 34 % в.с.к. (1,5; 2,0; 3,0 л/т) і роялфло, 48 % в.с.к. (2,0; 3,0 л/т) з домішкою NaКМЦ (0,2 кг/т) сприяє підвищенню польової схожості насіння, врожайності, зниженню розвитку кореневої гнилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.139.07(4УКР) + П478.139(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського