Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Сткляніна Л.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Сткляніна Л.В. 
Ріст, будова та формування кісток скелету під впливом підвищеного рівня глюкокортикоїдів та їх інгібітора на різних етапах постнатального онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.В. Сткляніна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено морфологічні особливості реакції кісткової системи та гуморальних рідин (крові, сечі) щурів статевонезрілого, репродуктивного та старечого віку (I, II та III вікових категорій) на вплив мінімальних доз гідрокортизону, терапевтичних доз бісфосфонату "Зомета" та на одночасне призначення обох препаратів. Здійснено комплексне дослідження з використанням методів остеометрії, а також кристалографічного та спектрального аналізів кісткової речовини, параметричних і непараметричних методів статистики. Установлено, що вплив гідрокортизону погіршує стан і уповільнює темпи переважно губчастих структур кісток, зумовлює ознаки підвищеного кісткового обміну та резорбції. Проте у разі нетривалого (протягом 30-ти діб) впливу гідрокортизону більшість показників відновлюється до значень контрольних. Вплив бісфосфонату "Зомета" уповільнює поздовжній ріст кісток, підвищує масу та вміст органічної речовини у кістках переважно плоского типу (кульшова кістка) й активує формування компактної речовини, спричинює ознаки гальмування темпів кісткової перебудови. Призначення обох препаратів призводить до корекції більшості ефектів, спричинених дією гідрокортизону, за допомогою "Зомет". Це відбувається за умов пізніх термінів спостереження, під час початкового етапу домінує дія гідрокортизону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11-29 + Е60*698.13 +
Шифр НБУВ: РА348765

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського