Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Тимощук О.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Тимощук О.А. 
Суха фузаріозна гниль картоплі та заходи щодо обмеження її розвитку в умовах Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / О.А. Тимощук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено розповсюдження, шкідливість, біологічні властивості збудників сухої фузаріозної гнилі, виникнення якої обумовлено дією грибів роду Fusarium. Встановлено вплив біотичних та абіотичних факторів на ріст і розвиток збудників сухої гнилі, а також характер їх взаємовідносин з деякими патогенами грибного та бактеріального походження. Доведено, що в патогенезі фузаріозної гнилі беруть участь декілька видів грибів роду Fusarium, які на основі анатоморфологічних властивостей ідентифіковано як F. avenaceum (Fr.) Sacc., F. culmorum (W.G.Sm) Sacc, F.gibbosum App. et Wr. emend. Bilai, F. solani (Mart.) Sacc.. Експериментально виявлено, що у взаємовідносинах видів роду Fusarium з Phytophthora infestans (Mont.) de Barу та Alternaria solani (Ell et Mart) J. et G. не спостерігається пригнічення росту та розвитку фузаріїв фітопатогенними грибами-збудниками фітофторозу та альтернаріозу. В процесі визначення характеру взаємовідносин фузаріїв зі збудниками мокрої бактеріальної гнилі доведено, що вид Erwinia carotovora subsp. carotovora (Jones) Bergey et al пригнічує розвиток грибів роду Fusarium, утворюючи зону інгібіції, а бактерії Bacillus polymyxa Mig. і Pseudomonas fluorescens Mig. не спричиняють негативного впливу у разі їх сумісного культивування з F. culmorum, F. solani та F.oxysporum. Досліджено вплив біотичних та абіотичних факторів на ріст і розвиток збудників фузаріозної гнилі, встановлено оптимальні температури та виявлено фунгіцид (Ридоміл Голд МЦ 68 WP, з.п.), який повністю пригнічує розвиток видів F. culmorum, F. oxysporum і F. solani за лабораторних умов. Проведено випробування сортів вітчизняної та зарубіжної селекції на стійкість проти сухої фузаріозної гнилі бульб і виділено відносно стійкі сорти, якими є: Адретта, Альвара, Бородянська рожева, Віринея, Дара, Дніпрянка, Загадка, Кобза, Косень 95, Луговська, Світанок київський, Серпанок, Слов'янка та Явір, які доцільно використовувати для проведення цілеспрямованої селекції на дану ознаку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П491.151(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354375

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського