Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (138)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Федак$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Федак В.І. 
Дегенеративні захворювання суміжних (до оперованого) сегментів хребта (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В.І. Федак ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми хірургічного лікування дегенеративних захворювань поперекового відділу хребта з використанням міжтілового спондилодезу. Проведено ретроспективне клініко-рентгенологічне обстеження групи хворих і виявлено незадовільні результати. Встановлено, що якість спондилодезу (зниження індексу міжтілового проміжку та порушення його форми, резорбція кісткової тканини навколо фіксатора, зміщення імплантанту у фронтальній площині) та наявність антелістезу та ретролістезу, спондилоартрозу, є факторами, що негативно впливають у післяопераційному періоді на структурну організацію суміжних хребтових сегментів. Проведено морфологічні експериментальні дослідження на тваринах. Виявлено, що матеріали з низькими остеоінтеграційними властивостями мають значний вплив на дегенерацію суміжних хребтових сегментів (міжхребцевого диска та дуговідросчастих суглобів). Доведено доцільність виконання ендопротезу із корундової кераміки з системою отворів у середній його частині й округленням по зовнішньому та внутрішньому периметрам ендопротезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.565.011-5
Шифр НБУВ: РА375293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Федака П.П. 
Історія етнографічного вивчення Закарпаття в українській крайовій періодиці другої половини XIX - першої половини ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.П. Федака ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено історію вивчення народної культури українців Закарпаття на сторінках періодичних видань краю другої половини XIX ст. - першої половини XX ст. Проаналізовано стан і характер джерельної бази. Установлено ступінь дослідження проблеми у вітчизняній і зарубіжній історіографії. Визначено напрямки та рівень етнографічних досліджень, їх тематику, аспект регіонального вивчення щодо закарпатської української етнографічної зони, особи дослідників у різні для Закарпаття історичні періоди: часів Австро-Угорщини (1867 - 1918 рр.), Чехословаччини (1919 - 1939 рр), хортистської Угорщини (1939 - 1944 рр.). Проаналізовано етнографічні матеріали на тему матеріальної та духовної культури, етнічної історії та етногенезу закарпатських українців, опубліковані у 16-ти крайових періодичних виданнях дослідженого періоду. Визначено місце та роль кожного з видань і окремих дослідників в етнографічному вивченні Закарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР 74 За) г +
Шифр НБУВ: РА361010

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Федак І. О. 
Методичні та експериментальні основи оцінки процесу обводнення нафтогазових родовищ за результатами геофізичних досліджень (на прикладі Семенівського нафтового родовища): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / І. О. Федак ; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-6 с4 + Д59(45УКР)453.1 с4
Шифр НБУВ: РА370447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Федак Н. М. 
Механізми державного регулювання стоматологічної допомоги населенню України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. М. Федак ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено та запропоновано концептуальні підходи щодо реструктуризації стоматологічної служби регіону та підвищення ефективності її функціонування, які сформовано на принципово нових засадах, що передбачають побудову системи координації діяльності стоматологічних закладів, зміну їх організаційно-правової форми та перехід від класичної системи бюджетування до програмно-цільового управління видатками місцевих бюджетів на стоматологічну допомогу з урахуванням критеріїв її загальної ефективності. Вдосконалено комплексний організаційний механізм державного регулювання системи стоматологічної допомоги населенню шляхом визначення структурно-організаційних, нормативно-правових, адміністративно-розпорядчих і фінансово-економічних засобів, за допомогою яких передбачається вирішення питання реструктуризації стоматологічної служби, а також раціонального розподілу ресурсів і цільового використання коштів державного та місцевих бюджетів у середньостроковій перспективі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6
Шифр НБУВ: РА369742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Федака П.М. 
Народне житло українців Закарпаття XVIII - XX століть: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / П.М. Федака ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проаналізовано стан і характер джерельної бази, ступінь вивчення проблеми щодо народного житла українців Закарпаття XVIII - XX ст. у вітчизняній і зарубіжній історіографії. Висвітлено історичний розвиток сільських поселень, особливості їх типів і форм. Охарактеризовано зовнішній вигляд, внутрішню структуру та розміри. Проведено класифікацію типів садиби та селянського двору, форм його забудови, типів і варіантів житла та господарських будівель. Наведено характеристику техніки будівництва, архітектурних та інженерно-конструктивних прийомів, внутрішнього планування, інтер'єру. Розглянуто вертикальний розвиток хати, специфіку соціальних аспектів у зв'язку між формами сім'ї та формами житла. Висвітлено давні обряди, вірування та звичаї, які виконувалися під час зведення житлових і господарських будівель. Окреслено ареали поширення типів і форм народного будівництва у різні історичні періоди та різних етнографічних груп краю - долинян, лемків, бойків, гуцулів. Визначено ступінь впливу етнічних, історичних, соціально-економічних, екологічних та інших факторів на формування та розвиток регіональних особливостей народного будівництва. Досліджено реліктові форми, елементи та явища традиційного будівництва та спільні особливості з сільським житлом інших етнічних груп у межах Закарпаття (угорців, румунів, німців, словаків) та у контексті загальноукраїнських, загальнослов'янських, центральноєвропейських та інших етнокультурних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.294 + Т52(23=УКР3А/Я)-423 +
Шифр НБУВ: РА364412

Рубрики:

      
6.

Федака С.Д. 
Політична історія України-Русі доби трансформації імперії Рюриковичів (XII століття): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.Д. Федака ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

З'ясовано роль та місце політичних процесів на теренах України - Русі XII ст. у загальному багатовіковому контексті українського державотворення, створено цілісну концепцію тогочасного розвитку України - Русі, в якій було б органічно пов'язано процеси етнічної (початок оформлення та зміцнення української народності), територіально-політичні (консолідація Подніпров'я та західніших українських земель, зміцнення зв'язків руських земель з Половецьким Степом), соціально-політичні, воєнно-дипломатичні, церковні. Виявлено основні рушійні сили політичного розвитку України - Русі, розкрито політичну механіку міжкняжих взаємин, з'ясовано реальний баланс тогочасних відцентрових і доцентрових процесів, проаналізовано події внутрішньої історії у широкому міжнародному контексті, виявлено геополітичні пружини внутрішньоруських конфліктів. Оцінено співвідношення суб'єктивних і об'єктивних чинників, що впливали на тодішнє політичне життя, зокрема, на усобиці. Розглянуто питання ув'язки перипетій військово-політичної історії з економічною, соціальною і церковною. Дослідження проведено через призму еволюції державного устрою Київської Русі, а також форм правління на різних стадіях розвитку Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-5 +
Шифр НБУВ: РА326581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Федак Т.В. 
Регіональні фактори забезпечення конкурентоспроможності продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.В. Федак ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено та обгрунтовано теоретичні і практичні положення щодо впливу регіональних факторів на підвищення конкурентоспроможності продукції як загального критерію ефективності економіки, застосування ефективних підходів і методів підвищення чинності регіональної політики формування високотехнологічних виробництв та їх інтелектуального та кадрового забезпечення. Визначено поняття активності факторів та класифіковано активні регіональні фактори, до яких віднесено фактори виробництва, інтелектуальний потенціал, інформаційне забезпечення, наукомісткість. Базуючись на підходах вітчизняних вчених щодо особливостей розвитку окремих регіонів, запропоновано концептуальну модель процесу розвитку регіону в конкурентному середовищі. Проаналізовано питання реформування промислового комплексу регіону з метою підвищення його науково-технічного потенціалу та відновлення високотехнологічних виробництв, результати діяльності яких створять базис і сприятимуть притоку іноземних інвестицій та розширення зовнішньоекономічних зв'язків регіону.Досліджено інтелектуальний потенціал та його підгрунтя - людські ресурси регіону, підвищення освітнього професійного рівня яких становить важливий фактор забезпечення конкурентоспроможності та досягнення конкурентних позицій на внутрішніх та світових ринках. Розроблені з урахуванням зазначених підходів рекомендації впроваджено в промисловому комплексі Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-82
Шифр НБУВ: РА314569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Федак 
Синдром професійного вигоряння і його психотерапевтична корекція у медичного персоналу швидкої допомоги: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Богдан Степанович Федак ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю948.19-69
Шифр НБУВ: РА365720

Рубрики:

      
9.

Федак С.І. 
Тріщиностійкість алюмінієвого сплаву АМг6 в умовах динамічної повзучості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.І. Федак ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше виявлено основні закономірності тріщиностійкості сплаву АМг6 за умов динамічної повзучості. Доведено, що накладання циклічної складової зменшує критичний параметр розкриття вершини тріщини за умов одновісного розтягу та динамічної повзучості. Запропоновано модель в'язкого підростання тріщини за умов динамічної повзучості. Встановлено, що старт тріщини в сплаві АМг6 відбувається за в'язким механізмом, а подальше просування тріщини - за втомним механізмом. Удосконалено методику прогнозування розкриття вершини тріщини за умов динамічної повзучості, яка базується на моделюванні розкриття тріщини за умов повзучості деформацією повзучості гладкого зразка з урахуванням пошкоджуваності матеріалу. Виявлено вплив циклічної складової навантаження на пошкоджуваність матеріалу за умов динамічної повзучості. Запропоновано методику прогнозування деформації матеріалу за даних умов на основі теорії зміцнення з урахуванням пошкоджуваності, модель зв'язку стрибкоподібної деформації розтягу сплаву АМг6 з розподілом дисперсних включень первісного матеріалу, а також деформаційний критерій стрибкоподібної повзучості, заснований на ідентичності фізичних процесів стрибкоподібного приросту деформації за квазістатичного розтягу та повзучості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223 +
Шифр НБУВ: РА327279

Рубрики:

      
10.

Федак С.А. 
Українська літературна мова на Волині у XVIII ст. (фонетика та морфологія почаївських стародруків): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.А. Федак ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі вивченя малодосліджених пам'яток, виданих у друкарнях Почаївського монастиря у василіянський період його історії, встановлено фонетичні та морфологічні особливості української літературної мови XVIII ст. Охарактеризовано питомо українські риси вокалізму та консонантизму, засвідчені у пам'ятках Почаївської друкарні, проаналізовано морфологічну структуру мови текстів, церковнослов'янські елементи української редакції. З'ясовано, що почаївські стародруки повною мірою засвідчують характерні особливості української мови, які відрізняють її від інших слов'янських мов. Виявлено діалектні риси та поодинокі полонізми, відображені у текстах досліджених книг і властиві сучасним волинським говіркам, з'ясовано їх співвідношення з загальномовними. З'ясовано, що діалектні особливості не надавали мові аналізованих творів вузько локального значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-03 + Ч611.63(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА331866

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Ронай Л. М. 
Державно-церковні відносини в Угорщині за регентства Міклоша Горті (1920-1944 рр.).: автореферат дис. ... д.філософ : 032 / Л. М. Ронай. — Б.м., 2024 — укp.

Тема дисертаційного дослідження є актуальною, оскільки присвячена державно-церковним відносинам в Угорщині післятріанонського періоду, за регентства М. Горті. Актуальність теми, що у сучасній українській історичній науці відсутнє комплексне дослідження з даної проблеми. Автор заповнює документальну та історіографічну прогалину чималим масивом архівних матеріалів, вводячи до наукового обігу значну джерельну базу, з різних архівних установ Угорщини.?Метою дослідження є здійснення цілісного аналізу відносин між Угорською державою та релігійними інституціями, зокрема Католицькою церквоюта найбільш впливовими церквами протестантського напряму – Реформатською церквою та Лютеранською церквою.?Автором вперше в українській історіографії: •?Оцінено вагомий внесок та високу наукову вартість праць угорських істориків;•?обґрунтовано, що суспільна і державотворча роль церкви в епоху М. Горті значно зросла порівняно з ліберально-консервативним періодом (друга половина ХІХ ст.); •?висвітлено філософію державної політики в церковно-релігійній сфері і констатовано, що на тлі загалом тісних і гармонійних взаємин існувала певна напруженість у відносинах Угорської держави з Католицькою церквою, яка виражалася в конфлікті інтересів щодо права головного патронату та інших проблемах; •?на підставі аналізу правового положення релігійних організацій в Угорщині в період правління М. Горті зроблено висновок про збереження юридичної спадковості і чинності старої правової бази, в рамках якої всі віросповідання поділялися за своїм статусом на «прийняті за законом», «визнані законними» та «невизнані»; •?проаналізовано зміст та основні напрями розвитку дипломатичних відносин між Угорщиною та Святим Престолом; на основі результатів такого аналізу встановлено, що, на відміну від ситуації в суміжних країнах, обидві сторони не мали потреби в унормуванні цих взаємин у формі конкордату;•?розглянуто суперечності релігійно-суспільного розвитку, які виражалися в ігноруванні владою принципу справедливості в царині державно-церковних взаємин, що віддзеркалено у фактичному поділі релігій на «істинні» і «хибні», «добрі» й «погані», «корисні» та «шкідливі»;•?охарактеризовано головні ідеологічні засади діяльності Реформатської та Лютеранської церков, їх суспільне та місіонерське служіння.?Здійснено комплексний аналіз матеріалів угорських архівів, нормативно-правової бази і дослідницької літератури та зроблено висновки та узагальнення, що викладені нижче:?- проаналізовано зміст і сутність поняттядержавно-церковних відносин; ?- подано аналіз понятійного апарату досліджуваної теми, зокрема що таке «державно-церковні відносини», «держава», «церква»;?- охарактеризовано релігійні організації як суб’єкти громадянського суспільства. Методологічна складова відображає принципи, якими послуговується як українська та угорська історична наука, так і представники західноєвропейських наукових кіл;?- здійснено характеристику групування всіх архівних документів;?- охарактеризовано праці українських релігієзнавців; ?- на основі архівних та опублікованих матеріалів детально ?охарактеризовано міжнародні зв’язки між Угорським королівством та ?Ватиканом у період регентства М. Горті; ?- визначено правові засади регулювання статусу релігійних громад і ?організацій;?- охарактеризовано відносини між Католицькою церквоюта угорською ?владою впродовж1920 – 1944 рр.;?- відображено співпрацю держави з католицьким організаціями та ?об’єднаннями;?- здійснено аналіз ідеологічних засад та місіонерськудіяльність ?реформатської / кальвіністської і лютеранської / євангельської історичних ?церков; ?- здійснено порівняльну характеристику конфесійної приналежності ??населення на основі переписів 1920 р., 1930 р., 1941 р.та представництво ?католицького духовенства в угорському парламенті.?Наукове значення дисертаційного дослідження пов’язане з розробкою вперше в українській історіографії комплексного підходу до дослідження і переосмислення відносин у досліджуваний період між церквами та релігійними організаціями, з одного боку, та Угорською державою і суспільством з іншого.^UThe theme of the dissertation research is relevant because it is devoted to the state-church relations in Hungary at the post-Trianon period, during the regency of M. Horthy. In modern Ukrainian historical science, there is no comprehensive research on this problem.The author fills the documentary and historiographic space with a considerable array of archival materials, introducing a significant source base from various archival institutions of Hungary into scientific circulation.The purpose of the study is to carry out a comprehensive analysis of the relations between the Hungarian state and religious institutions, in particular the Catholic Church and the most influential churches of the Protestant direction - the Reformed Church and the Lutheran Church.Author for the first time in Ukrainian historiography:• the significant contribution and high scientific value of the works of Hungarian historians were assessed;• it is substantiated that the social and state-making role of the church in M. Horthy's era significantly increased compared to the liberal-conservative period (second half of the 19th century);• is highlighted the philosophy of state policy in the ecclesiastical and religious sphere and is stated that, against the background of generally close and harmonious relations, there was a certain tension in the relations between the Hungarian state and the Catholic Church, which was expressed in a conflict of interests regarding the right of main patronage and other problems;• on the basis of the analysisthe legal status of religious organizations in Hungary during the regency of M. Horthy, a conclusion was drawn about the preservation of the legal inheritance and validity of the old legal framework, within which all religions were divided according to their status into "accepted by law", "recognized as legal" and " unrecognized";• analyzed the content and main developmentdirectionsof the diplomatic relations between Hungary and the Holy See; based on the results of such an analysis, it was established that, unlike the situation in neighboring countries, both parties did not need to normalize these relations in the form of a concordat;• were consideredthe contradictions of religious and social development, which were expressed in the authorities' disregard of the principle of justice in the realm of state-church relations, which is reflected in the actual division of religions into "true" and "false", "good" and "bad", "useful" and " harmful";• the main ideological foundations of the activities of the Reformed and Lutheran churches, their public and missionary service are characterized.A comprehensive analysis of the materials of the Hungarian archives, legal framework and research literature was carried out, conclusions and generalizations were made, which are outlined below:- the content and essence of the concept of state-church relations are analyzed;- an analysis of the conceptual apparatus of the researched theme is given, in particular, what are "state-church relations", "state", "church";- religious organizations are characterized as subjects of civil society. The methodological component reflects the principles used byUkrainian and Hungarian historical science, as well as representatives of Western European scientific circles;- was carried outthe characterization the groups of all archival documents;- characterized the works of Ukrainian religious scholars;- on the basis of archival and published materials, the international relations between the Kingdom of Hungary and the Vatican during the regency of M. Horthy are described in detail;- the legal principles for regulating the status of religious communities and organizations are determined;- relations between the Catholic Church and the Hungarian authorities during 1920-1944 are characterized;- the cooperation of the state with Catholic organizations and associations is reflected;- an analysis of the ideological foundations and missionary activity of the Reformed/Calvinist and Lutheran/Evangelical historical churches was carried out;- a comparative characterization of the religious affiliation of the population based on the censuses of 1920, 1930,1941 and the representation of the Catholic clergy in the Hungarian Parliament was carried out.The scientific significanceof the dissertation is associatedwith the development, for the first time in Ukrainian historiography, of a comprehensive approach to the study and rethinking of the relationship between churches and religious organizations, on the one hand, and the Hungarian state and society, on the other hand, in the period under study.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського