Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Фокіна$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Фокіна 
Аналітичне концентрування домішок з води і слабкомінералізованих водних розчинів за допомогою низькотемпературної спрямованої кристалізації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.І. Фокіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності низькотемпературної спрямованості кристалізації води різного ступеня мінералізації та можливості її застосування для аналітичного концентрування домішок. Показано, що характеристичні коефіцієнти розподілу домішок залежать від мінералізації води, ступеня і швидкості кристалізації, але не від природи домішок. Для рентгенофлуоресцентного аналізу концентратів після низькотемпературної спрямованої кристалізації запропоновано експресивний спосіб одержання склоподібних випромінювачів на основі сахарози. Запропоновано методики аналізу природних і стічних вод та води для ін'єкцій, що включають стадію попереднього кристалізаційного концентрування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г473,0 + Г562.138 +
Шифр НБУВ: РА326512

Рубрики:

      
2.

Фокіна С.Є. 
Комплексна оцінка ступеня біологічної зрілості дітей грудного та раннього віку (клініко-ультрасонографічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.Є. Фокіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі даних, одержаних за результатами обстеження 480-ми практично здорових дітей грудного та раннього віку Чернівецької області, визначено фактори ризику відставання у біологічній зрілості, удосконалено методологію комплексної оцінки, яка базується на розроблених методиках дослідження кісткової зрілості та запропоновано регіональні стандарти у параметричній та непараметричній формі. Зазначено, що точка скостеніння зап'ястка за умов ультрасонографії визначається як гіперехогенне утворення, оточене з обох боків гіпоехогенною хрящовою тканиною. Запропоновано використовувати ультрасонографію кульшових суглобів з метою оцінки осифікації голівки стегнової кістки як показника біологічного віку. У 66,3 % випадків визначено компактну стадію скостеніння кісток зап'ятка, 30,7 % - розсипчасту та у 3,0 % недиференційовану. Такі ж стадії визначено для скостеніння голівки стегнової кістки (у 62,7 % випадків - компактна, 22,9 % - розсипчаста та у 14,9 % - недиференційована). Зазначено, що стадії вказують на гетерогенність розвитку кісткової тканини. Відзначено, що факторами ризику відставання у зубній зрілості та кісткової зрілості за осифікацією зап'ястка - наявність стресу у родині. Встановлено, що паління батьків призводить до випередження всіх трьох показників біологічної зрілості (відповідно до середніх популяційних даних).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1-43 +
Шифр НБУВ: РА323001

Рубрики:

      
3.

Фокіна-Мезенцева К. В. 
Регулювання регіонального розвитку в умовах формування прикордонного співробітництва (на прикладі Донецької області України та Ростовської області Росії): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / К. В. Фокіна-Мезенцева ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні основи регулювання розвитку регіонів прикордонного співробітництва, яке відрізняється від уже існуючих комплексним урахуванням особливостей українсько-російських міждержавних відносин. Удосконалено концептуальні підходи до ефективного регіонального розвитку, які вирізняються визначенням ідеології реалізації ресурсного потенціалу прикордонних регіонів, вдосконаленням економічних відносин та організаційно-економічного забезпечення. Ожержав подальший розвиток методичний підхід до оцінки рівня забезпечення співробітництва прикордонних регіонів за рахунок розробки та використання критеріїв концентрації міжнародної активності та балансу економічних інтересів, які дозволяють реалізувати конкурентні переваги підприємств, учасників прикордонного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДОН)688 + У049(4РОС-4РОС)688
Шифр НБУВ: РА383183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фокіна Н.О. 
Розробка методів синтезу рацемічних та оптично активних фторовмісних beta-амінокіслот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Н.О. Фокіна ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г297.1-4
Шифр НБУВ: РА320940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Фокіна Ю. О. 
Роль дофамінергічних нейронів кішки у формуванні ефектів сеансів зворотнього зв'язку за характеристиками ЕЕГ.: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Ю. О. Фокіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В. І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше одержано дані про зв'язок частоти імпульсної активності ДА-нейронів вентрального тегментумі (ВТ) стовбура мозку з вираженістю певних ритмів електроенцефалограми (ЕЕГ). Показано, що частота фонової імпульсної активності ДА-нейронів ВТ стовбура мозку і спектральної щільності потужності альфа- і бета-ритмів ЕЕГ у переважній більшості випадків позитивно корелюють. Вперше вивчено модифікації імпульсної активності ДА-нейронів області ВТ за сеансів ЕЕГ- зворотнього зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.17*718 + Е60*739.177.52*715.3 в738.4
Шифр НБУВ: РА375024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фокіна І.В. 
Формування механізму податково-субсидіарного регулювання вугільної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.В. Фокіна ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано рішення актуальної наукової задачі забезпечення ефективного функціонування вугільної промисловості за допомогою формування механізму податково-субсидіарного регулювання. Встановлено, що діюча політика державної підтримки не враховує факту виникнення зустрічних фінансових потоків під час оподаткування, з урахуванням якого обгрунтовано необхідність застосування методів непрямого субсидування. З'ясовано, що податкове навантаження на підприємства вугільної промисловості достатньо високе. Досліджено особливості гірничої ренти в механізмі податкового регулювання вугільної промисловості, на підставі яких встановлено, що система традиційних податкових платежів у сфері природокористування містить рентну складову. Розроблено механізм податково субсидіарного регулювання вугільної промисловості. На підставі використання диференційованого підходу у процесі оподаткування розроблено рекомендації щодо удосконалення податкової стратегії в системі господарювання підприємств вугільної промисловості. Обгрунтовано доцільність впровадження єдиного податку на видобуток вугілля, розроблено податкові ставки за групами шахт залежно від ефективності виробництва. Рекомендовано застосування системи податкових пільг залежно від відтворювальної стадії відпрацювання запасів вугілля та створення фонду розвитку виробництва. Основні результати наукового дослідження впроваджено на державному та галузевому рівнях управління та на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651 + У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА344694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Фокіна А. В. 
Біотехнологія мікроклонального розмноження Origanum vulgare L. таPaulownia elongata S.Y.Hu ⤬ P.fortunei (Seem.) Hemsl / А. В. Фокіна. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційному дослідженні представлено результати розробкибіотехнологій мікроклонального розмноження в культурі in vitro двох культур –материнки звичайної (Origanum vulgare L.) та міжвидового гібрида павловнії(Paulownia elongata S.Y.Hu ⤬ P.fortunei (Seem.) Hemsl.). Проведена оптимізація дозволила збільшити максимальний коефіцієнтрозмноження на етапі введення в культуру in vitro у материнки звичайної від5,4±0,02 живця/експлант до 7,9±0,04 живця/експлант, а у павловнії від 2,2±0,2живця/експлант до 3,7±0,4 живця/експлант. У O.vulgare в І циклі стерильногоживцювання коефіцієнт розмноження збільшився до 11,5±0,9 живця/експлант, уІІІ циклі – до 12,9±0,6 живця/експлант, а у VII циклі зберігся на рівні 12,7±0,5живця/експлант. У P. еlongata ⤬ P.fortunei після оптимізації коефіцієнтрозмноження в ІІ циклі стерильного живцювання виріс до 6,9±0,4 живця/експланті до VI циклу лишався на рівні 6,8±0,2 живця/експлант.У материнки звичайної за рахунок оптимізації значення показників досягли:за частотою коренеутворення на етапі ризогенезу in vitro – 100%, завиживаністю після перенесення з умов in vitro в умови ex vitro в ґрунт планшетів– 66,1±1,3%, з планшетів в горщики – 95%, з горщиків в польові умови напостійне місце вирощування – 90%. У павловнії після оптимізації частотакоренеутворення на етапі ризогенезу in vitro склала 100%; виживаність післяперенесення з умов in vitro в умови ex vitro в ґрунт планшетів досягла 92,9±4,2%, зпланшетів в горщики – 94,3±5,6%, після перезимівлі в горщиках – 100%, післяперенесення з горщиків в польові умови на постійне місце вирощування – 94 %.^UIn the dissertation research the results of the development of biotechnologies ofmicroclonal reproduction in in vitro culture of two plants – oregano (Origanumvulgare L.) and interspecific hybrid of Paulownia (Paulownia elongata S.Y.Hu ⤬P.fortunei (Seem.) Hemsl.) are presented.The optimization allowed to increase the reproduction rate at the stage ofintroduction in in vitro culture for oregano from 5.4 ± 0.02 cuttings/explant to 7.9 ±0.04 cuttings/explant, and in paulownia from 2.2 ± 0, 2 cuttings/explant to 3.7 ± 0.4cuttings/explant. In O.vulgare in the first cycle of sterile cutting the reproduction rateincreased to 11.5 ± 0.9 cuttings/explant, in the third cycle – to 12.9 ± 0.6cuttings/explant, and in the seventh cycle remained at 12.7 ± 0.5 cuttings/explant. In P.elongata ⤬ P.fortunei in the second cycle of sterile cutting the reproduction coefficientincreased to 6.9 ± 0.4 cuttings/explant and by the VI cycle remained at the level of 6.8 ±0.2 cuttings/explant.The maximum values achieved by optimization of oregano are for the frequencyof rooting at the stage of rhizogenesis in vitro – 100%, survival after the transfer from invitro to ex vitro conditions in the soil of the tablets – 66.1 ± 1.3%, from tablets to pots –95%, from pots into the field to a resident place of cultivation – 90%. The maximumvalues achieved by optimization of paulownia at the stage of rhizogenesis in vitro forthe frequency of rooting are – 100%; survival after the transfer from in vitro to ex vitroconditions in the soil of the tablets is 92.9 ± 4.2%, from tablets to pots – 94.3 ± 5.6%,after overwintering in pots – 100%, after the transfer from pots in the field to a residentplace of cultivation – 94%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського