Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Халангот М.Д.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Халангот М.Д. 
Епідеміологічна характеристика цукрового діабету першого та другого типів за даними загальнонаціонального популяційного реєстру хворих: автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.14 / М.Д. Халангот ; ДУ "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2009. — 41 с. — укp.

Досліджено структуру етіологічних типів, гендерні та вікові характеристики цукрового діабету (ЦД), вивчено його поширеність, тенденції розвитку, фактори ризику нефатальних подій і рівень смертності серед хворих з даною патологією в Україні. Виявлено, що відносний ризик захворіти на ЦД 1-го типу (ЦД1) у дорослому віці більший для чоловіків, а ризик розвитку ЦД 2-го (ЦД2) більший для жінок. Вперше показано територіальну гетерогенність ЦД1. Встановлено позитивний зв'язок між поширеністю ЦД1 і персистенцією антитіл до глутамат-декарбоксилази, добовою дозою інсуліну, поширеністю проліферативної ретинопатії, сліпоти, ризиками незадовільного контролю глікованого гемоглобіну, артеріальної гіпертензіїї та діабетзалежної смерті. На підставі ретроспективного оцінювання захворюванності на ЦД1 серед дорослого населення України протягом 1995 - 2004 рр. зафіксовано її зменшення. Виявлено значний ризик смерті серед жінок, хворих на ЦД1 у віці 15 - 34 р. у порівнянні з жінками загальної популяції, який набагато перевищує відповідне співвідношення у чоловіків. Встановлено, що поширеність нефатальнго інсульту, яка у чоловіків з ЦД2, що лікуються перероральним препаратом, що знижує глюкозу крові (ПЗГ) або дієтою більша, ніж у жінок, але однаково підвищується у чоловіків і жінок за умов лікування інсуліном. З'ясовано, що загальна та серцево-судинна смертність вищі у осіб, які лікувалися глібенкламідом, ніж у тих, що приймали гліклазид. Встановлено, що ризик загальної смертності у разі лікування будь-якими (крім глібенкламіду) похідними сульфанілсечовини не відрізняється від ризику у разі лікування метформіном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р11(4УКР)026.241.5 +
Шифр НБУВ: РА367025

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського