Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Хромов О.Ф.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше для заповідних гірських лісів Криму встановлено основні закономірності деградації лісових біогеоценозів (зміна стану грунтового та трав'янистого покриву та деревостану, динаміка природного поновлення деревних і чагарникових порід, а також санітарного стану насаджень) залежно від інтенсивності рекреаційної діяльності. Виявлено, що за умов її стабільного характеру на Ай-Петринській яйлі, навіть у разі максимального руйнування грунтового покриву, в ньому зберігаються основні елементи мінерального живлення рослин (азот, фосфор, калій), гігроскопічна волога і практично не змінюється pH грунтового середовища. Уперше для заповідних лісів Південного берега Криму визначено основні напрямки демутації біогенозів, що використовуються для рекреації: прогнозування можливого обсягу рекреаційної діяльності на заповідних територіях, що базуються на величинах, допустимих для конкретних типів лісу рекреаційних навантажень; регулювання звичайної й утилітарної (добувної) рекреаційної діяльності за допомогою відповідних коефіцієнтів (рекреаційної навантаженості території та використання недеревних ресурсів); застосування методу зонування для збереження та самовідновлення лісових біогеоценозів шляхом організації території заповідних лісів і особливо цінних природних комплексів у них; відновлення лісових біогеоценозів, порушених внаслідок рекреаційного використання і відтворення генетико-еволюційного фонду хвойних порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.931(4УКР-6КРМ) + П3е(4УКР-6КРМ)л64 +
Шифр НБУВ: РА331210

      
2.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укра. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Узагальнено матеріали досліджень щодо розробки оптимізованої технології рекреаційного використання заповідних лісів і адаптації її до умов Південного берега Криму (ПБК). Показано, що рекреаційна діяльність (стихійна й організована) за будь-якої тривалості (цілорічної, сезонної, короткочасної), але побудована на вільному переміщенні у лісі, спричинює часткове чи повне руйнування існуючих біогеоценозів. За цього руйнується грунтовий покрив і підстилка, порушується процес природного поновлення деревних і чагарникових порід, знижуються видовий склад і рясність трав'яного покриву у насадженнях, територія забруднюється побутовими відходами. Одночасно з лісових угідь безконтрольно вилучається недеревна продукція (гриби, ягоди, квіти), що скорочує кормову базу лісової фауни. Внаслідок інтенсифікації рекреаційного використання заповідних лісів запропоновано здійснювати рекреаційне лісокористування на наукових засадах. Зазначено, що за регульованої та контрольованої рекреаційної діяльності зменшується кількість лісових пожеж і лісопорушень, започатковується процес відновлення лісових біогеоценозів. Наголошено на необхідності зонувати територію заповідних лісів і розташованих на ній особливо цінних природних комплексів, а також випереджати руйнування лісових біогеоценозів за звичайної та добувної рекреації. Запропоновано за умови часткового чи повного руйнування лісових біогеоценозів переводити їх у стан "спокою", здійснювати заходи щодо реконструкції лісів та їх штучного відновлення. Запропоновано оптимізовану технологію рекреаційного лісокористування, адаптовану до умов заповідних лісів ПБК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3 е(4УКР-6КРИ)л64 + П344.16(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342218

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського