Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шевченко С.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Шевченко С.В. 
Гемолого-економічна оцінка, вимоги і критерії якості декоративних джеспілітів Горишньоплавнинського родовища залізних руд Українського щита: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / С.В. Шевченко ; НАН України. Мін-во України з питань надзвичайн. ситуацій. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено критерії оцінки їх якості: розміри та форму зразків; тріщинуватість; різновиди текстури, контрастності малюнка, кольору та потужності текстурних елементів, що визначають сортність сировини й асортимент продукції. Виявлено закономірний взаємозв'язок між гемологічними характеристиками та вартістю джеспіліту. Запропоновано модель використання декоративних джеспілітів у межах концепції розвитку каменесамоцвітного ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)305.551.511 + Д452(45УКР4-4ПОЛ)8 + И343.9 +
Шифр НБУВ: РА330410

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Шевченко С.В. 
Підвищення надійності і ефективності вибухових мереж і свердловинних зарядів при масових вибухах у кар'єрах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / С.В. Шевченко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено і встановлено закономірності зміни показників, що характеризують якість детонуючого шнура (ДШ) та розроблено методику його вхідного контролю. Запропоновано класифікацію детонуючого шнура за його якісними характеристиками і розроблено інженерні рішення, спрямовані на підвищення надійності вибухової системи з ДШ. Обгрунтовано вибір раціонального типу вибухової речовини і ресурсозберігаючих методів руйнування порід з урахуванням складних гідрогеологічних умов розробки, особливостей вибухового навантаження гірських порід і попереднього тріщиноутворення, а також економічних та екологічних наслідків. Розроблено конструкції свердловинних зарядів та ежекторної установки з метою зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу на стадії підготовки та проведення масових вибухів у кар'єрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3
Шифр НБУВ: РА310597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шевченко С.В. 
Природна цитотоксичність у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, що страждають на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / С.В. Шевченко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Подана до захисту дисертація, а також 10 наукових публікацій, в яких відображені результати комплексного клініко-імунологічного дослідження, що базувалось на порівняльному аналізі динаміки основних стадій природної цитотоксичності у взаємозв'язку з показниками імунітету у 155 пацієнтів, що страждають на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДК). Встановлено, що фаза клініко-морфологічної маніфестації ВХДК супроводжується різноспрямованими змінами в механізмах природної цитотоксичності, які відбивають активацію початкового етапу цитотоксичного процесу, високий літичний потенціал поодиноких природних кілерних клітин у хворих опозитної групи та ознаки гіперактивного стану природних кілерних клітин у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Виявлено діагностична і прогностична значимість показників природної цитотоксичності для оцінки тривалості захворювання, розмірів виразкового дефекту, перебігу репаративного процесу. Визначено атиповість динаміки природної цитотоксичності та негативні тенденції в системних змінах імунітету, що свідчать про можливість приєднання імунопатологічного компоненту до патогенезу ВХДК у ліквідаторів Чорнобильської аварії. Результати роботи знайшли практичне застосування при імунологічному моніторингу пріоритетних категорій осіб і формуванні груп ризику за ознаками недостатності природної цитотоксичності у віддаленому поаварійному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Шевченко С.В. 
Репродуктивна біологія ряду цінних субтропічних плодових та декоративних рослин Криму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / С.В. Шевченко ; Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2001. — 33 с. — укp.

Здійснено порівняльне дослідження репродуктивної біології представників шести родин квіткових рослин (Annonaceae, Ericaceae, Anacardiaceae, Rhamnaceae, Davidiaceae, Oleaceae). Досліджено закономірності формування та будови елементів їх генеративної сфери, особливості насіннєвого відтворення. Вперше наведено ембріологічну характеристику Arbutus andrachne, Pistacia mutica, Davidia involucrata та істотно доповнено дослідження ембріології Asimina triloba, Zizyphus jujuba та Olea europaea. Визначено типи генеративних структур. Доведено висунуту гіпотезу про можливість подвійного шляху подальшого розвитку спорогенної тканини мікроспорангія та здатності її диференціюватися не лише в мікропороцити, але і в тапетум. Виявлено морфогенетичні кореляції у генезисі репродуктивних структур. Відзначено, що біологічна пластичність системи репродукції здійснюється системами несумісності та структурними особливостями квітки і має адаптивне значення. Підтверджено виділення роду Davidia в самостійну родину Davidiaceae та самостійного порядку Annonales. Встановлено явище гетеробатмії, яке свідчить, що еволюційні перетворення генеративної сфери відбуваються гетерохронно та не завжди співпадають з темпами еволюції інших морфологічних ознак, хоча і простежено тенденцію до прогресивної еволюції комплексу ознак. Висвітлено високу спеціалізацію елементів репродуктивної системи таксонів незалежно від їх філогенетичного рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*444*736(4Укр-4КРИ) + П278-275.8(4Укр-4КРИ) + П25-275.8(4Укр-4КРИ)
Шифр НБУВ: РА316094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шевченко С.В. 
Термодинамічна стійкість твердих розчинів заміщення на основі титану та її вплив на кристалічну будову мартенситу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.В. Шевченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному визначенню концентраційно-температурних областей стійкості гексагональної щільно упакованої (ГЩУ) гратки і ОЦК твердих розчинів титану ізоморфного (Ti-Mo, Ti-Ta, Ti-Nb, Ti-V) та евтектоідного (Ti-Fe, Ti-Cr) типів по відношенню до ізоструктурних фазових перетворень та їх можливого впливу на кристалічну будову мартенситних фаз. Показано, що ГЩУ твердий розчин є нестійким по відношенню до атомного впорядкування із формуванням антифазних ізоструктурних доменів у всіх вивчених сплавах, проте лише в сплавах ізоморфного типу характер модуляції концентрації при атомному впорядкуванні сприяє орторомбічному спотворенню кристалічної гратки, а перехід до впорядкованого стану відбувається при відносно високих температурах, що в результаті приводить до утворення орторомбічного мартенситу. Запропоновано методологію розрахунку кристалогеометричних параметрів орторомбічного мартенситу, з допомогою якої знайдено пояснення ефекту монодоменізації пластин мартенситу, а також передбачено аномальну поведінку сплавів системи Ti-Nb із збільшенням вмісту ніобію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.435.3

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського