Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Яценко В.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Яценко В.М. 
Організаційно-економічне забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.М. Яценко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 18 с. — укp.

Аргументовано важливий теоретичний висновок: коли в економіці країни порушується організаційна рівновага, то відбувається спад виробництва, нераціонально використовуються усі виробничі ресурси. Запропоновано логічну модель комп'ютерної системи забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів, що є розвитком і складовою ланкою комп'ютерної системи запуск - випуск. Зазначено, що удосконалена класифікація втрат трудових ресурсів і причин їх виникнення покладена до основи організації внутрішньовиробничого госпрозрахунку, стимулювання трудової активності працівників. Наведено механізм організаційно-економічного забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів на рівні промислових підприємств. Встановлено, що до інструментів управління у ньому належить комплексна система стимулювання трудової активності, бізнес-план підприємства й економіко-математична модель максимізації прибутку, призначені для відбору ефективних, спрямованих на скорочення втрат трудових ресурсів, організаційно-технічних заходів і внесення їх у бізнес-план підприємства. Запропоновано систему госпрозрахункових взаємовідносин між структурними підрозділами підприємства, що передбачає порядок матеріальної відповідальності працівників цехів, ділянок, відділів і служб підприємства за збитки, заподіяні іншому структурному підрозділу у вигляді коригування розміру фонду заробітної плати, величини розрахункового прибутку та відповідного коригування величини фонду споживання та прибутку, передбаченого для виплати дивідендів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640 +
Шифр НБУВ: РА323252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яценко В.М. 
Стратегія забезпечення ефективного розвитку аграрної та переробної сфер АПК України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.М. Яценко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження розвитку галузей аграрної та переробної сфер АПК України з обгрунтуванням концептуальних засад аналізу їх діяльності та розробкою стратегій забезпечення подальшого ефективного функціонування. Уточнено методологічні аспекти прогнозування, оптимізації міжгалузевих пропорцій та моделювання розвитку галузей АПК. Сформульовано концептуальний підхід щодо визначення перспективної регіональної моделі аграрної економіки, яка забезпечить ефективний розвиток АПК (шляхом взаємодії фінансової, організаційної, технічної та маркетингової діяльності). Запропоновано удосконалення фінансово-кредитної системи, ціноутворення, форм господарювання. Визначено нові підходи щодо методики регулювання обсягів виробництва продукції в агропромисловому комплексі - відповідно до внутрішнього споживання та збільшення її реалізації на зовнішньому ринку. Уточнено методичні засади стратегії переробних галузей АПК, їх сировинних зон з урахуванням географічних, кліматичних та економічних умов. Запропоновано нові форми відтворення виробничих потужностей, які полягають у визначенні пріоритетних напрямків виробництва продукції харчової та переробної промисловості за рахунок різних джерел фінансування капітальних вкладень. Обгрунтовано формування експортного потенціалу АПК України, яке можна застосовувати для визначення структури виробництва для зовнішнього ринку та грунтується на основі маркетингової діяльності. Визначено основні ознаки розвитку інтеграційних процесів у виробництві, переробці та реалізації сільськогосподарської продукції, впровадження прогресивних ресурсозберігаючих технологій виробництва продукції рослинництва та тваринництва на основі їх інтенсифікації. З'ясовано напрями регулювання інвестиційно-інноваційної діяльності сільського господарства та харчової й переробної промисловості. Розраховано прогнози виробництва основних видів продукції галузей АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305,0-07 + У9(4УКР)320-07
Шифр НБУВ: РА331362

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського