Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАШКО$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=ВАДИМІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Івашко Л. М. 
Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології забезпечення якості вищої економічної освіти: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Л. М. Івашко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т. ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено концепцію комплексного підходу до оцінювання якості економічної освіти з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Проведено аналіз використання ІКТ та електронних освітніх ресурсів у ході підготовки бакалаврів і магістрів економічного профілю. Запропоновано раціональну структуру мережевого навчально-дидактичного комплексу (МНДК) дисциплін. Обгрунтовано застосування відкритої системи управління навчанням LMS Moodle для використання МНДК у навчальному процесі економістів. Запропоновано інноваційні моделі навчального процесу підготовки бакалаврів і магістрів економічного профілю з використанням МНДК. Удосконалено методичний підхід до розробки валідних програмно-педагогічних тестів для оцінювання якості знань, а також інструмент удосконалювання організації навчального процесу на основі комп'ютерного тестування за допомогою валідних програмно-педагогічних тестів. Обгрунтовано використання процесорного підходу та циклу Демінга для оцінювання сформованих у ході використання самостійної роботи компетенцій за умов переходу до передбаченої Болонським процесом кредитної системи ECTS.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р30-253(4УКР)
Шифр НБУВ: РА385063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
2.

Івашковський В.В. 
Педагогічні умови формування готовності старшокласників до служби в Збройних Силах України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.В. Івашковський ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено зміст, форми, методи та засоби формування готовності старшокласників до служби в армії за сучасних умов, їх залежність від суспільно-історичних умов життя, вікових та індивідуальних особливостей учнів. Проаналізовано науково-педагогічну літературу з питань формування в учнівської молоді готовності до військової служби, розглянуто стан роботи загальноосвітніх навчальних закладів з проблем формування готовності старшокласників до військової служби, визначено й обгрунтовано основні фактори впливу на формування в юнаків готовності до військової служби, розроблено та експериментально перевірено форми, засоби та методи формування в допризовників мотивації до служби в армії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.133 + Ц4,8(4Укр)915.1
Шифр НБУВ: РА319776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Івашко В.В. 
Підвищення енергетичних і якісних показників підсилювачів проводового мовлення пристроїв зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.В. Івашко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено та досліджено системи автоматичного управління регульованих джерел живлення (САУ РДЖ) для потужних вихідних каскадів підсилювачів проводового мовлення (ППМ). Розроблено структурні схеми САУ РДЖ, що використовують принцип управління за відхиленням та двозв'язаних САУ РДЖ. Проаналізовано запропоновані структурні схеми з різними коригувальними пристроями (КП): інтегруючими, ізодромними, масштабуючими. Запропоновано методику синтезу КП зв'язку двозв'язаної САУ РДЖ за умов підвищення точності основної системи в усталених режимах з урахуванням умови фізичної реалізації. Розглянуто особливості побудови (цифро-аналогових) САУ РДЖ і запропоновано пристрій для визначення функцій чутливості до параметричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.85-5-046
Шифр НБУВ: РА309710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Івашко О.А. 
Фінансовий механізм реалізації спеціальних режимів інвестиційної діяльності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.А. Івашко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено фінансовий механізм реалізації спеціальних режимів інвестиційної діяльності, в якому виділено фукціональні складові та системи нормативного, інформаційного й організаційного забезпечення. Удосконалено підходи до комплексного аналізу ефективності інвестиційної діяльності у спеціальних економічних зонах і територіях пріоритетного розвитку з використанням системи моніторингу на етапі реалізації спеціальних режимів. Запропоновано тлумачення фінансового механізму реалізації спеціальних режимів інвестиційної діяльності, як сукупності складових фінансового планування, регулювання, забезпечення, стимулювання та контролю за реалізацією наданого територіям статусу, що грунтується на відповідному нормативному, інформаційному й організаційному забезпеченні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА374909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Івашков Ю.Б. 
Формування дисциплінованості як професійної якості майбутніх офіцерів Державної прикордонної служби України: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Ю.Б. Івашков ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і зміст поняття "дисциплінованість майбутнього офіцера-прикордонника", визначено критерії, показники та рівні сформованості дисциплінованості майбутніх офіцерів-прикордонників. Розроблено модель формування дисциплінованості як професійної якості, визначено педагогічні умови формування дисциплінованості майбутніх офіцерів-прикордонників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)397-2 + Ц4,8(4УКР)422.2
Шифр НБУВ: РА371932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Івашкова Т.О. 
Формування культури самоосвіти майбутніх офіцерів правоохоронних органів у вищих навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.О. Івашкова ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття та досліджено проблему формування культури самоосвіти майбутніх офіцерів правоохоронних органів у ВНЗ. Розкрито зміст і структуру культури самоосвіти майбутніх офіцерів-правоохоронців. Обгрунтовано педагогічні умови її формування під час навчання у ВНЗ правоохоронних органів та експериментально перевірено їх дієвість у навчально-виховному процесі. Конкретизовано критерії, показники та рівні сформованості культури самоосвіти майбутніх офіцерів правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р3 +
Шифр НБУВ: РА362018

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Резга К. .. 
Національна ідентичність і зовнішні впливи в архітектурі мечетей Алжиру (ХІ ст. – 1830 рр.) / К. .. Резга. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації виявлено і аргументовано, як під впливом зовнішніх чинників, давньої спадщини Римської імперії, місцевих природно-кліматичних умов і архітектурно-будівельних традицій сформувались ознаки національної ідентичності ісламської архітектурної школи Алжиру, визначено прояви національної ідентичності і запозичених традицій в архітектурі мечетей, розроблено рекомендації для проектування нових мечетей в національних формах.Уперше визначено архітектурну періодизацію мечетей Алжиру з характеристикою кожного періоду (1 період – поєднання арабських, берберських, перських впливів, поширення колонного типу мечеті, 2 період – вплив андалузької архітектури, поява більшого декорування, 3 період – перевага функціональності в побудові мечетей, остаточне формування мечеті магрибського типу, 4 період відіграв не таку важливу роль в періодизації мечетей Алжиру, однак саме цей період позначився активним будівництвом медресе, 5 період – вплив іспано-португальських будівельних традицій, декорування, 6 період – період еклектизму і змішування традицій під час османського панування).На основі методології системно-структурного аналізу визначено принципи розташування мечетей в міському середовищі, планувальні схеми, пропорційну побудову, проаналізовано і систематизовано основні елементи, досліджено конструктивні схеми та декор.За методом системно-структурного аналізу сформульовано визначальні ознаки національної самобутності (колонний тип безкупольної мечеті з призматичним кількаярусним мінаретом або з звуженим догори мінаретом з гострокутними елементами завершення) і зовнішні впливи (арабські, давньоримські, перські, андалузькі, візантійські, османські) в архітектурі мечетей Алжиру ХІ ст.– 1830 р., визначено регіони з виявленням ознак національної самобутності в архітектурі на кордоні з Марокко і в долині р. Мзаб та регіони з поєднанням мультикультуралізму в архітектурі на узбережжі Середземномор'я та на кордоні з Тунісом.На основі проведеного дослідження сформульовано практичні рекомендації для проектування мечетей в національних формах.^UThe thesis has revealed and has put forward the arguments how, under the influence of external factors, the ancient heritage of the Roman Empire, local natural climatic conditions and architectural and construction traditions, the signs of the national identity of the Algerian Islamic School of Architecture were formed. It has specified the manifestations of national identity and borrowed traditions in the architecture of mosques, and has developed recommendations for designing of new mosques in the national forms.The Islamic Architecture School of Algeria was formed on the background of historical changes, a constant change of ruling dynasties, as well as under the influence of specific climatic conditions and ethnic features.For the first time, the architectural periodization of Algerian mosques with the characteristics of each period was determined (the first period - a combination of Arab, Berber, Persian influences, distribution of a mosques of hypostyle type; the second period - the influence of the Andalusian architecture, the occurrence of large decoration; the third period - the preference for greater functionality in the construction of mosques, the final formation of a Maghreb type mosque; the fourth period did not play a significant role in the periodization of Algerian mosques, but this period was marked by the active construction of madrassahs; the fifth period – the influence of the Spanish and Portuguese architecture and construction traditions, decoration; the sixth period - a period of eclecticism and mixing of traditions under the Ottoman rule).On the basis of the methodology of the system-structural analysis, the principles of location of mosques in the urban environment, planning schemes and proportional construction are determined; the basic elements are analyzed and systematized; the structural layouts and decoration are studied. Mosques are analyzed from the enlarged urban-planning level (location in the urban environment) to the object level (planning, compositional construction) and element-by-element level (component elements of the superstructure of the mosque, structural systems, decorative finishing of facades and interiors). Then, the peculiarities of different hierarchical levels of mosques are compared with the architectural periodization and geography of location, which enables identifying national signs and external influences in the Algerian Islamic architectural school.It has been proved that the national forms of the mosques of Algeria are expressed as follows: in the domeless Maghreb and Kharijites mosques; in the prismatic minaret with several tiers or the tapered upward minaret with acute-angle elements of crowning, taking into account seismic activity; in the use of a hypostyle type mosque with crowning of each nave with a double sloping roof; and in the use of lightweight wooden roof structures.According to the method of system-structural analysis, the thesis has formulated the determining features of national identity and external influences in the architecture of Algerian Mosques since 11th century till 1830; it has been determined the regions with manifestation of signs of national identity in the architecture on the border with Morocco and in the valley of the M'zab river and regions with a combination of multiculturalism in architecture on the Mediterranean coast and on the border with Tunisia.The practical recommendations for the planning of mosques in national forms are formulated - separately for the mosques of the Maghreb type and for the Kharijites mosques. It has been proved that the process of construction of new mosques should be in parallel with the development of the protection of monuments and restoration activities by expanding the list of objects under state protection and are included in the State or World Monuments Registry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Івашко І. М. 
Структурно-параметрична оптимізація багатопозиційних радіолокаційних систем / І. М. Івашко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація спрямована на вирішення актуальної науково-прикладної задачі, що полягає в покращенні ефективності функціонування БПРЛС шляхом підвищення точності вимірювання кінематичних параметрів цілі з використанням вдосконаленого методу оцінки потенційної точності вимірювання параметрів цілі в БПРЛС, а також проектування систем БПРЛС шляхом використання вдосконаленого методу структурно-параметричної оптимізації БПРЛС з метою забезпечення вимог до точності оцінки кінематичних параметрів цілі. Отримав подальший розвиток статистичний метод оцінки потенційної точності вимірювання параметрів цілі в системах БПРЛС шляхом розробки моделі оцінки потенційної точності вимірювання часу затримки та доплерівської частоти сигналу в одній РЛС неперервної дії з частотною модуляцією сигналу; отримання математичних залежностей для розрахунку потенційної точності вимірювання кінематичних параметрів цілі в мережі БПРЛС, що складається з РЛС неперервної дії з частотною модуляцією сигналу. Подальшого розвитку набув метод оптимізації кількості і топології РЛС в системах БПРЛС за рахунок: виведення математичних залежностей для розрахунку цільових функцій потенціал фрейму та логарифм детермінанту; вдосконалення моделі, яка містить зважені параметри оцінки, для цільових функцій, які розраховуються з використанням коваріаційної матриці похибок; розробки нового алгоритму жадібної оптимізації для нелінійної моделі вимірювань; розробки нових моделі та жадібного алгоритму оптимізації топології БПРЛС, що складається з РЛС бістатичної архітектури; удосконалення алгоритмів конвексної оптимізації.^UThis thesis is dedicated to the development of solution for an important task of applied science. The goal of this task is an improvement of the radar networks functionality by means of increasing estimation accuracy of the target kinematic parameters using improved method of evaluation potential accuracy of target parameters estimation; and radar networks design using improved method structure and parameters optimization of radar networks with aim to provide required accuracy of target parameters estimation. The statistical method of the evaluation of potential accuracy of kinematic target parameters estimation in radar networks was further developed by means of the development of the model of potential accuracy estimation of time delay and Doppler frequency of the signal in frequency-modulated continuous-wave radar; obtaining mathematical dependencies for evaluation of the potential accuracy of the measurement of a target kinematic parameters in the radar network that consists of FMCW radars. In the thesis, the model that contains weighted parameters, for cost functions, which are evaluated based on covariance matrix and are used in methods of radar networks topology optimization with the aim to provide maximal estimation accuracy of the target parameters of different modalities, was improved. The method of the number and topology optimization of radar networks were further developed by means of: obtaining mathematical dependencies for evaluation of the frame potential and log-determinant cost functions; improvement of the model that contains the weighted estimation parameters for the objective functions, which are evaluated based on the error covariance matrix; the development of the new algorithm of greedy optimization for non-linear measurement model; the development of the new model and greedy algorithm of topology optimization of radar networks, which consists of bistatic radars; further development of the convex optimization algorithms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Івашко Р. В. 
Львівська латинська архідієцезія в унійних процесах зі східним християнством у 1410-х – 1460-х роках / Р. В. Івашко. — Б.м., 2022 — укp.

Місце духовенства та вірних Львівської архідієцезії та підлеглих львівським архієпископам-митрополитам дієцезій з катедрами у Луцьку, Холмі, Перемишлі, Баї, Кам'янці та Києві у стосунку до східних християн полягало в принципі у захисті та поширенні латинських доктрин віри та обряду в умовах зустрічі культур на руських землях. В цьому ключі латинські прелати організовували ювілейні святкування, антигуситські та антиосманські хрестові походи, здійснювали дипломатичну, інквізиційну та фіскальну служби, проповідували правди віри східним християнам, вочевидь, здійснюючи спроби конверсій, та дбали про костели. Вони мали державну підтримку у Короні Польській та Великому князівстві Литовському у цьому. Загалом, в історії міжконфесійних відносин у Львівській архідієцезії присутні приклади конверсій, толеранції, протистоянь, втрати та збереження церковного майна, міжконфесійного об'єднання шляхти для захисту власних прав, залучення християн до антиосманських хрестових походів для порятунку Константинополя. Імплементація ж церковних уній на найвищому ієрархічному рівні відкривала перспективу встановлення aurea mediocritas – “золотої середини”, – між прозелітизмом, якого дотримувались латинське духовенство архідієцезії, та толеранцією. Важливим досягненням у цьому напрямку став королівський дозвіл Владислава ІІІ на функціонування східних парафій у володіннях Ягеллонів поряд з церковними структурами Латинської Церкви в рамках міжконфесійного порозуміння у Флоренції. При цьому, у стосунку до східних християн, відбувався відхід від назви “схизматики” та звернення до м'якшого означення – християни східного, грецького обряду. Більше того, з огляду на зростання загроз зі сторони осман та Москви, Апостольський Престол здійснив спроби збереження значення катедр східного обряду у Галичі та Києві.^UIn essence, place of the clergy and faithful of the Lviv Latin Archdiocese and subordinated to the Archbishops-Metropolitans of Lviv dioceses with cathedras in Lutsk, Kholm, Przemyśl, Baia, Kamianets and Kyiv in relation to Eastern Christians was to protect and spread the Latin doctrines of faith and culture. In this way, the Latin prelates organized jubilee celebrations, anti-Hussite and anti-Ottoman crusades, conducted diplomatic, inquisitorial and fiscal services, preached the truths of the faith to Eastern Christians, apparently, by attempting conversions, and cared for temples. They had governmental support in the Crown of Poland and the Grand Duchy of Lithuania in this. In general, the history of interfaith relations in the Lviv Latin Archdiocese includes examples of conversions, tolerance, confrontation, loss and preservation of church property, interfaith alliance of the nobility to protect their rights, involvement of Christians in anti-Ottoman crusades to rescue Constantinople. The implementation of the Church Unions at the highest hierarchical level opened the prospect of establishing aurea mediocritas – “golden mean” – between proselytism, which was followed by Latin clergy of the Archdiocese, and tolerance. An important achievement in this direction was the royal permission of King Władysław III for functioning of parishes of the Eastern rite in the possession of the Jagiellonians, alongside with the ecclesiastical structures of the Latin Church according to the interfaith understanding in Florence. At the same time, in relation to Eastern Christians, there was a departure from the name “schismatics” and a reference to a softer definition – Christians of the Eastern, Greek rite. Moreover, given the growing threats from the Ottomans and Moscow, the Holy See tried to preserve the importance of cathedras of the Eastern Rite in Halych and Kyiv.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Івашко (Латишевська) К. В. 
Формування моральної культури у майбутніх учителів початкових класів засобами інформаційно-комунікаційних технологій.: автореферат дис. ... д.філософ : 015 / К. В. Івашко (Латишевська). — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації досліджено проблему формування моральної культури у майбутніх учителів початкових класів засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Обґрунтовано теоретико-методологічні засади та методичні (підходи, принципи, методика) основи. У процесі проведеного аналізу доведено, що професійна діяльність майбутнього учителя початкових класів є багатоаспектною, складною, передбачає ретельне використання досягнень вітчизняної і зарубіжної психолого-педагогічної науки, формування високого рівня компетентності, педагогічної майстерності, моральної культури. Проведений теоретико-методологічний аналіз обраної проблеми дозволив з’ясувати сутність і зміст базових понять дослідження, а саме: «мораль», «культура», «моральна культура педагога», «інформаційно-комунікаційна технологія» (ІКТ), що дало змогу сформулювати авторське тлумачення поняття «моральна культура майбутнього учителя початкових класів» в сенсі сутнісних характеристик, якостей і ознак, які ґрунтуються на комплексі теоретичних знань, практичних навичок, набутому досвіді, ціннісних орієнтаціях і розвинених здатностях особистості до інноваційно-педагогічної діяльності з доцільним використанням інформаційно-комунікаційних технологій.Науково визначено методологічну основу, концептуальні положення дослідження, які ґрунтуються на сучасних теоріях наукового пізнання, передусім, законах діалектики, герменевтики (проблема взаєморозуміння між суб’єктами освітнього процесу, саморефлексії); аксіології (визнання моральної культури як важливої загальнолюдської цінності); синергетики (ідея самоорганізації, самовиховання та культурного, духовного саморозвитку суб’єктів освітнього процесу) та ін. Обґрунтовано та застосовано провідні підходи (системний, діяльнісний, особистісно-орієнтований, антропоцентричний, культурологічний та ін.) до формування моральної культури у майбутніх учителів початкових класів засобами інформаційно-комунікаційних технологій, які є взаємопов’язаними та основоположними для теми нашого дослідження, а також основні принципи і закономірності. Творче використання визначених методологічних основ та підходів до аналізу проблеми формування моральної культури у майбутніх учителів початкових класів засобами інформаційно-комунікаційних технологій дало змогу отримати прогнозований результат, а саме: визначити критерії, показники і рівні сформованості моральної культури, яка активно сприяє становленню компетентного фахівця освітньої галузі.^UThis dissertation addresses the problem of the formation of the moral culture of future primary school teachers with the means of information and communications technologies. It substantiates the theoretical and methodologic principles and methodic (approaches, principles, methods) bases. Based on the research conducted it was proved that the professional activity of a future primary school teacher is diverse and complicated, it involves careful use of the achievements of the national and foreign psychological and pedagogical science, formation of high-level competence, pedagogical mastership and moral culture. The conducted theoretical and methodological analysis of the selected problem allowed us to find out the essence and content of the basic notions of the research, particularly: «morality», «culture», «moral culture of a teacher», and «information and communications technology» (ICT), which allowed us to form the author’s interpretation of the notion «moral culture of a future primary school teacher» in the sense of essential properties, qualities and features, which are based on the complex of theoretical knowledge, practical skills, gained experience, value-based orientations and developed personal abilities for innovational pedagogical activity using proper information and communications technologies. The dissertation scientifically determined the methodological basis and conceptual provisions of the research, which are based on the modern theories of scientific knowledge, first of all law of dialectics, hermeneutics (problem of mutual understanding between the subjects of the educational process, self-reflection); axiology (recognition of the moral culture as an important universal human value); synergetics (the idea of self-organization, self-education and cultural and spiritual self-development of the subjects of educational process), etc. It substantiated and applied the leading approaches (systematic, activity, personality-oriented, anthropocentric, cultural, etc.) to the formation of the moral culture of future primary school teachers with the means of information and communications technologies, which are interrelated and fundamental for the topic of our research, as well as basic principles and patterns. Creative use of the mentioned methodological bases and approaches in the analysis of the problem of formation of the moral culture of future primary school teachers with the means of information and communications technologies allowed us to obtain the predicted result, particularly: determine the criteria, indices and levels of the moral culture formation, which actively promotes the development of a competent specialist in the educational sphere. The comparative analysis of the experience of the preparation of future primary school teachers with the means of information and communications technologies in foreign countries (the USA, Canada, Great Britain, France, Germany, Poland, and others) allowed us to find out that the process of formation of the moral culture actively and positively affects professional growth, self-improvement and self-realization of a specialist in the educational sphere. At the same time, the foreign specialists pay particular attention to the individual and ethnic approaches, as well as the ability and skills of future primary school teachers to efficiently and creatively apply pedagogical innovations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Дін Я. .. 
Принципи використання національних традицій в сучасній архітектурі Китаю (на прикладі провінції Шаансі).: автореферат дис. ... д.філософ : 191 / Я. .. Дін. — Б.м., 2024 — укp.

В першому розділі «Стан та проблеми дослідження визначальних ознак традиційної китайської архітектури» автор проаналізував існуючу джерельну базу за темою дослідження, проаналізував причини звернення до національних традицій в сучасній архітектурі Китаю і зокрема в провінції Шаансі, окреслив визначальні ознаки традиційної китайської архітектури і навів перелік видатних історичних об’єктів провінції Шаансі і її столиці міста Сіань. Особлива увага була звернута на китайські наукові джерела, присвячені різним аспектам традиційної китайської архітектури. Окремо опрацьовувались джерела, присвячені реставраційній і пам’яткоохоронній діяльності, враховуючи унікальну кількість історичних пам’яток національного – світового значення на території провінції Шаансі і особливо міста Сіань. Враховуючи органічний зв'язок традиційної архітектури Китаю з мистецтвом, опрацьовувались і відповідні мистецькі джерела.Зазначено, що поширення національних мотивів в сучасній архітектурі Китаю відповідає політиці китайського уряду на виховання національних традицій і поглиблення знань у населення про китайську культуру, а також на зацікавлення в світі китайською культурою та архітектурою. В другому розділі «Методологія та методи дослідження визначальних ознак традиційної китайської архітектури» охарактеризовано перелік вибраних здобувачем загальнонаукових методів дослідження, який результат вони дають, створено теоретичні моделі об’єктів-виразників національної ідентичності і описано принцип їх використання. Також детально описано пам’яткоохоронну діяльність із збереження пам’яток всесвітньої, загальнонаціональної і місцевої історико-культурної спадщини в провінції Шаансі.Насамперед досліджувались чинники, які вплинули на формування архітектури провінції Шаансі протягом різних періодів (метод історичного аналізу, метод культурологічного аналізу, метод етнографічного аналізу), використовувалась специфічна архітектурно-мистецька термінологія (метод етимологічного аналізу), досліджувався аспект зв’язку архітектури і традиційного мистецтва (метод мистецтвознавчого аналізу). Для окреслення переліку історичних об’єктів провінції Шаансі, які вважаються виразниками національних і регіональних ознак в архітектурі використовувався метод описів. Графо-аналітичний метод базувався на попередніх натурних обстеженнях видатних об’єктів. Одними з базових для вирішення завдань дисертації і формулювання принципів використання модернізованих форм в сучасній архітектурі провінції Шаансі стали методи порівняльного аналізу і системно-структурного аналізу, які дозволили простежити спільне і відмінне між історичними і новими об’єктами на різних ієрархічних рівнях.В третьому розділі «Особливості традиційної китайської архітектури провінції Шаансі і прояв національних ознак в сучасній архітектурі» на основі здійсненого в попередніх розділах аналізу типів історичних будівель на теренах провінції Шаансі і їх датування окреслено як найбільш характерні і масові будівлі – уособники національної ідентичності – храми, пагоди і павільйони і досліджено відповідно до створених ієрархічних моделей принципи їх композиційної побудови, морфологію форм-виразників національних традицій в архітектурі (дахи, карнизи, стіни, прорізи), традиційний декор та поліхромію.Отримання таких узагальнень дозволило провести порівняльний аналіз між історичними і сучасними об’єктами на різних ієрархічних рівнях – від композиції до окремих елементів і поліхромії і на основі цього визначити основні принципи використання історичних форм в сучасній архітектурі.^UIn the first chapter, "The state and problems of the study of the defining features of traditional Chinese architecture", the author analyzed the existing source base on the research topic, analyzed the reasons for the appeal to national traditions in modern Chinese architecture and in particular in Shaanxi province, outlined the defining features of traditional Chinese architecture and listed the outstanding historical facilities of Shaanxi Province and its capital, Xi'an. Special attention was paid to Chinese scientific sources devoted to various aspects of traditional Chinese architecture. Sources devoted to restoration and monument preservation activities were separately studied, taking into account the unique number of historical monuments of national and world importance in the territory of Shaanxi province and especially the city of Xi'an. Taking into account the organic connection of traditional Chinese architecture with art, relevant artistic sources were also developed.It is noted that the spread of national motifs in modern Chinese architecture corresponds to the Chinese government's policy of nurturing national traditions and deepening the population's knowledge of Chinese culture, as well as the world's interest in Chinese culture and architecture.In the second chapter, "Methodology and methods of research of the defining features of traditional Chinese architecture", the list of general scientific research methods chosen by the awardee is described, what results they give, theoretical models of objects expressive of national identity are created and the principle of their use is described. It also describes in detail the monument protection activities for the preservation of monuments of world, national and local historical and cultural heritage in Shaanxi province.First of all, the factors that influenced the formation of the architecture of Shaanxi province during different periods were investigated (the method of historical analysis, the method of cultural analysis, the method of ethnographic analysis), the specific architectural and artistic terminology was used (the method of etymological analysis), the aspect of the connection between architecture and traditional art was investigated ( method of art analysis). The description method was used to outline the list of historical objects of Shaanxi Province, which are considered to be expressive of national and regional features in architecture.The grapho-analytical method was based on preliminary on-site surveys of prominent objects. The methods of comparative analysis and system-structural analysis, which made it possible to trace commonalities and differences between historical and new objects at different hierarchical levels, became one of the basic methods for solving the tasks of the thesis and formulating the principles of using modernized forms in the modern architecture of Shaanxi province.In the third chapter "Peculiarities of the traditional Chinese architecture of Shaanxi province and the manifestation of national characteristics in modern architecture" based on the analysis of the types of historical buildings in the territory of Shaanxi province and their dating carried out in the previous chapters, the most characteristic and massive buildings - personifications of national identity - temples, pagodas are outlined and pavilions and the principles of their compositional construction, the morphology of expressive forms of national traditions in architecture (roofs, eaves, walls, openings), traditional decor and polychromy were investigated in accordance with the created hierarchical models.Obtaining such generalizations made it possible to conduct a comparative analysis between historical and modern objects at different hierarchical levels - from composition to individual elements and polychromy, and based on this to determine the main principles of using historical forms in modern architecture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського