Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕРНИК$<.>+<.>A=ЗІНОВІЙ$<.>+<.>A=АНДРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Берник М.П. 
Енергозберігаючий вібропривод нового змішувача для переробних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / М.П. Берник ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто схеми приводів вібраційних змішувачів для змішування сипучих продуктів у різних галузях виробництва. Для попередніх досліджень було обрано конструктивну схему вібраційного змішувача з окремим приводом лопатевого валу та дебалансним віброзбуджувачем. Проаналізовано енергетичні характеристики вібраційного змішувача, побудовано залежності споживання енергії на лопатевому валу та віброзбуджувачі. Знайдено параметри навантаження вібраційного змішувача, за яких загальні витрати енергії мінімальні. З метою більшої економії енергії створено новий вібраційний змішувач із приводом лопатевого валу у вигляді механізму вільного ходу, який використовує енергію вібруючої системи змішувача разом із масою завантаженої суміші. Створено та проаналізовано математичну модель динаміки системи вібропривода змішувача з дебалансним віброзбуджувачем та маятниковим перетворювачем руху. Запропоновано інші нові конструкції вібраційних змішувачів з енергоощадним віброприводом. За результатами теоретичного дослідження динаміки руху маятника із вібруючою точкою підвісу, як завгодно розміщеного у плоскому вібраційному полі, встановлено, що максимальний крутний момент на лопатевому валу досягається за умов розташування точки підвісу та центра мас маятника на лінії, яка перпендикулярна до великої осі еліпса траєкторії руху точки підвісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.33-5-04
Шифр НБУВ: РА314641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Берник П.С. 
Машини і обладнання для розмірно-зміцнюючої термоокислювальної та вібраційної обробки твердосплавних виробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.02 / П.С. Берник ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці науково-теоретичної бази та методичних принципів проектування обладнання для розмірно-зміцнювальної обробки твердосплавних виробів термоокислювальним і вібраційним методами. Визначений факторний простір, який забезпечує продуктивність, максимальне зміцнення і точність обробки. Розроблена методика формоутворення і вибору обладнання печей для термоокислення. Механіко-технологічні дослідження вібраційних машин для реалізації комплексної технології дозволили розробити методику практичного розрахунку обладнання для різних типів твердосплавного інструменту: штампового, гірничорізального, металорізального, бурового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-560.39

Рубрики:

      
3.

Берник О.В. 
Метод оцінювання функції у моделюванні кривих та поверхонь другого порядку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Берник ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розвинуто метод оцінювальної функції для кривих другого порядку, одержано нові узагальнюючі фомули, в яких, на відміну від існуючих, зміною одного параметру оцінювальної функції можна задавати вид інтерполяції (колову, параболічну, гіперболічну), визначено умови переходів між інтерполяційними секторами, а також типи приростів. Адаптовано узагальнений метод оцінювальної функції до апроксимації довільних кривих, контурів поверхонь, визначено умови гладкого сполучення, що залежать від виду кривої на ділянці інтерполювання. Нове узагальнення методу оцінювальної функції застосовано до апроксимації поверхонь другого порядку, що дозволяє використовувати алгоритми, розроблені на його основі, у разі побудови об'єктів у тривимірному просторі. Запропоновано модифікацію методу оцінювальної функції щодо колового інтерполювання, яка, на відміну від існуючих, передбачає розпаралелення інтерполяційного процесу та дозволяє майже в 1,4 рази підвищити його швидкодію у порівнянні з класичними алгоритмами за умови реалізації на паралельних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631 +
Шифр НБУВ: РА322337

Рубрики:

      
4.

Берник Т.Л. 
Розвиток диференційованих форм логопедичної допомоги дітям з вадами мовлення в Україні (1945 - 2000): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Т.Л. Берник ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Здійснено цілісний історико-педагогічний аналіз процесу розвитку системи логопедичної допомоги дітям з порушеннями мовлення в Україні з 1945 до 2000 рр. Проаналізовано теоретичні та методологічні засади допомоги таким дітям. На підставі даних історико-логічного та порівняльного аналізу розроблено періодизацію, висвітлено цілісну картину становлення та розвитку диференційованих форм логопедичної допомоги таким дітям. Розкрито соціально-економічні, супільно-політичні та педагогічні чинники, які впливали на її становлення та розвиток. Визначено передумови становлення системи логопедичної допомоги, виявлено фактори, що сприяли розвитку її диференційованих форм, розробці та впровадженню наукових досліджень, зміцненню матеріально-технічної бази. Уточнено та доповнено історико-педагогічні факти, які характеризують основні тенденції, закономірності й особливості здійснення логопедичної допомоги. Введено до наукового обігу маловідомі та невідомі архівні матеріали, історичні факти, взаємопов'язані з розвитком диференційованих форм логопедичної допомоги дітям з порушеннями мовлення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348395

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Берник І.М. 
Ультразвукова кавітаційна технологія вилучення пектину з рослинної сировини та обладнання для її реалізації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / І.М. Берник ; Нац. техн. ун-т "Київський політехнічний інститут". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес вилучення пектину з рослинної сировини - яблучних вичавок і розроблено високоефективні апаратні засоби для реалізації ультразвукової кавітаційної технології. Запропоновано фізичну модель диспергування-екстрагування цільового компонента з капілярно-пористої системи. Проведено регресійно-кореляційний аналіз експериментальних даних і визначено технологічні параметри процесу. Досліджено особливості розповсюдження ультразвуку у технологічному об'ємі, що збуджують малоамплітудні та високоамплітудні приводи-випромінювачі. Наведено інженерну методику розрахунку акустичної системи на базі напівхвильового складеного п'єзоелектричного перетворювача. Запропоновано принципово нові конструктивні рішення ультразвукових кавітаційних екстракторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л848
Шифр НБУВ: РА375387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
6.

Берник І. М. 
Наукові основи вдосконалення технології і обладнання ультразвукової обробки дисперсних середовищ / І. М. Берник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми, яка полягає у розробці науково обґрунтованих методів вдосконалення технології і обладнання ультразвукової обробки дисперсних середовищ на основі синтезу досліджених умов взаємодії середовища і акустичного апарату та цілеспрямованого узгодження режимів і параметрів робочого процесу. Розроблено алгоритми та рекомендації щодо визначення режимів та параметрів обробки технологічних середовищ відмінних за фізико-механічними властивостями та областей їх застосування. Ключові слова: ультразвукова обробка, кавітація, дисперсні середовища, бульбашка, сплескування, взаємодія, реологічні та фізичні властивості, модель, критерії, режими, дискретні, континуальні, параметри.^UThesis is devoted to the solution of the actual scientific and applied issue consisting in the development of scientifically substantiated methods of improvement of dispersed environment ultrasonic processing technology and equipment on the basis of synthesis of researched conditions of environment and acoustic device. Algorithms and recommendations for determining the modes and parameters of processing of technological environments which are different in physical and mechanical properties and their areas of application have been developed. Key words: ultrasonic processing, cavitation, dispersed environment, bubble, flattening, interaction, rheological and physical properties, model, criteria, modes, discrete, continuous, parameters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського