Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (1259)Книжкові видання та компакт-диски (819)Журнали та продовжувані видання (46)
Пошуковий запит: (<.>A=БОБР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бобрусь С.В. 
Агроекологічний стан напівгідроморфних грунтів Полісся та вдосконалення управління їх родючістю і продуктивністю агроценозів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Бобрусь ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що довготривале використання напівгідроморфних грунтів Житомирського Полісся у сільськогосподарському виробництві призвело до прогресування різних видів деградаційних процесів, які мають прояв у вигляді підвищення кислотності, погіршення буферних властвостей, зменшення вмісту та запасів гумусу, елементів живлення рослин. Досліджено показники кислотно-основної буферності окремих фракцій гранулометричного складу різних за генезисом напівгідроморфних грунтів. Доведено доцільність проведення вапнування напівгідроморфних грунтів на основі значень показників кислотно-основної буферності. Рекомендовано застосування компосту багатоцільового призначення й алунітового борошна як органічного та мінерального добрива, що також сприяє зниженню кислотності грунту. Запропоновано проведення залуження малопродуктивних сільськогоподарських угідь як одного з найбільш енергетично й економічно ефективних заходів підвищення та відновлення родючості напівгідроморфних грунтів. Доведено можливість запровадження ланки кормової дев'ятипільної сівозміни з насиченням чотирма полями люцерни й екологічно обгрунтованою системою удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.4 + П032.4 +
Шифр НБУВ: РА361726

Рубрики:

      
2.

Бобриньова А.В. 
Адаптація підприємств бавовняної галузі до ринкових умов: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Бобриньова ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Визначено, що вихідні бар'єри галузі роблять недоцільним ліквідацію великих підприємств, а формування конкретного середовища можливе за рахунок створення малих підприємств. Визначено умови ефективного використання сучасних форм вертикальної інтеграції. Удосконалено технологічну концепцію в теорії організації ринків. Доопрацьовано механізм сумісного рішення операційних та інвестиційних задач підвищення ефективності використання капіталу. Удосконалено методику диференціювання бавовняних тканин із урахуванням умов їх використання, побудовано сегменти товарного ринку. Зазначено, що подальшого розвитку з урахуванням галузевої специфіки дістала класифікація стратегічних вигід від інтеграції бавовняного виробництва. Розроблено економіко-математичну модель задачі оптимізації розмірів комбінованих малих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.451.1 +
Шифр НБУВ: РА325614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Бобра Т.В. 
Аналіз ландшафтних меж Південно-Східного Криму: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / Т.В. Бобра ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ландшафтні межі Південно-Східного Криму як специфічний тип геосистем. Виявлено їх ознаки, властивості, внутрішню структуру, морфометричні та морфологічні особливості. Складено розгорнуту класифікацію ландшафтних меж, використану як інструмент під час вивчення геосистем даного типу. Розроблено й апробовано підхід (комбіноване використання польових ландшафтних досліджень, дешифрування аерофотознімків і ГІС-технологій), за допомогою якого виявлено та картографовано граничні геосистеми, і який грунтується на кількісно визначеному ступені однорідності-неоднорідності ландшафтних виділів. Висвітлено пограничні ландшафтні ефекти та інформаційно-польову структуру досліджуваної території на топологічному та хорологічному рівнях. Визначено основні напрямки використання знань про ландшафтні межі для вирішення геоекологічних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР7-6КРИ)081
Шифр НБУВ: РА312825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бобро Д.Г. 
Аналіз ядерної безпеки ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / Д.Г. Бобро ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 28 с. — укp.

Розроблено повномасштабні тривимірні розрахункові моделі складних ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС (реактору РВПК-1000, сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), паливовмісних мас об'єкту "Укриття"), що найбільш адекватно відображають усі їх конструктивні особливості та масо-габаритні параметри. На основі розроблених моделей проведено розрахунки, що обгрунтовують ядерну безпеку та подають вхідну інформацію для подальших розрахунків радіаційних характеристик об'єктів. За результатами проведеного аналізу чутливості зроблено обгрунтовані спрощення моделей та описано базові моделі. Наведено схему розрахунків та експериментальних досліджень радіаційних характеристик реакторних конструкцій для енергоблоків АЕС з реакторами РВПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03Чорнобиль +
Шифр НБУВ: РА329546

Рубрики:

      
5.

Боброва О.Г. 
Відтворення основних засобів аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Г. Боброва ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки методичних і методологічних засад формування механізму відтворення основних засобів (ОЗ), спрямованого на забезпечення оптимального рівня виробничих витрат. Теоретично обгрунтувано концептуальні підходи щодо відтворення ОЗ аграрних підприємств на сучасному етапі. Охарактеризовано систему показників відтворювального процесу та запропоновано введення коефіцієнта сукупного відтворення ОЗ. Сформульовано основні принципи вибору методу нарахування амортизації залежно від особливостей використання ОЗ та потреб підприємства у ході їх оновлення. Запропоновано напрями подальшого вдосконалення механізму відстворення ОЗ, які є складовою майнових паїв колишніх членів колективних сільськогосподарських підприємств. Розроблено методичні підходи до вибору форм використання ОЗ за критерієм мінімізації витрат на їх утримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321-571-96
Шифр НБУВ: РА318838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бобрицька О.М. 
Вплив адреналіну і карбахоліну на обмін азотистих речовин в молочній залозі лактуючих кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.М. Бобрицька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено експериментальні дані, які характеризують участь молочної залози лактуючих кіз в обміні аміаку, сечовини, аміноазоту та білків сироватки крові, а також роль адреналіну та карбахоліну в регуляції біосинтезу білків молока й обміну азотистих речовин між кров'ю і молочною залозою на фоні вимкнення Н-холінореактивної системи бензогексонієм. Встановлено, що молочна залоза лактуючих кіз на фоні 24 - 28-годинного голодування періодично поглинає з крові а виділяє у кров азотисті речовини, використовуючи їх для біосинтезу білків молока і тканин молочної залози. Під дією адреналіну зменшується інтенсивність поглинання азотистих метаболітів із крові молочною залозою та утворення білків молока, тоді як карбахолін посилює використання азотистих речовин, які притікають з кров'ю тканинами молочної залози для біосинтезу молочних білків. За даних умов адреналін діє безпосередньо через адренорецептори тканин або через центральні структури вегетативної нервової системи, тоді як карбахолін діє тільки через холінорецептори тканин організму без вмикання центральних Н-холінореактивних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60*725.11*723-642:Г297.32,022 + П661-273.97,022
Шифр НБУВ: РА309510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Боброва О.М. 
Вплив кріопротекторів і низьких температур на термодинамічні параметри та структурний стан компонентів кордової крові і плаценти людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.М. Боброва ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив 1,2-пропандіолу (1,2-ПД), гліцерону (Гл) та диметилсульфоксиду (ДМСО) на фазові переходи та склування плаценти кріопротекторами, а також впливу режимів еквілібрації з кріопротекторами та заморожування - відтавання на структурний стан еритроцитів кордової крові (КК). З використанням методу диференційної сканувальної калориметрії (ДСК) установлено, що за присутності 1,2-ПД, Гл і ДМСО за однакових концентрацій склуються різні кінетичні одиниці, за цього стабільність аморфного стану найбільш висока за присутності 1,2-ПД, висока щільність клітин сприяє утворенню склоподібних фаз за умов охолодження, призводить до процесу кристалізації з аморфної фази під час нагрівання та пригнічує процес кристалізації евтектичних складів. Виявлено, що зростання концентрації Гл та 1,2-ПД зумовлює набрякання еритроцитів, а ДМСО - кренування. З застосування методу електронного парамагнітного резонансу показано порушення бар'єрних функцій мембран еритроцитів кордової крові за присутності 30 % ДМСО та 40 % Гл і 1,2-ПД. Вивчено динаміку насичення плаценти кріопротекторами та показано, що процес насичення тканини кріопротекторами має двофазний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.533.3 + Р716.110.2 с +
Шифр НБУВ: РА348525

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Боброва Н.О. 
Вплив основних медіаторних систем організму на експресію поверхневих глікопротеїдів лейкоцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.О. Боброва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив основних медіаторних систем організму на манозомісні мембранні структури (МММС) лейкоцитів. Розглянуто дію синтетичного антиоксиданту мексидолу та інсуліну, як ростового фактора, на експресію МММС лейкоцитів. Встановлено, що лімфоцити та поліморфноядерні лейкоцити реагують на дію інсуліну посиленням експресії їх МММС. Доведено, що за умов зміни медіаторних систем організму за експериментальних патологій (гострий стрес, інтоксикація тетрахлорметаном, фенілгідразинова анемія, аутоімунний нефрит) органні пептидні комплекси та пептидні фрагменти гемоглобіну регулюють функціональний стан клітин імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242*725.111.331
Шифр НБУВ: РА320045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Боброва О.В. 
Гомеостаз магнію при есенціальній гіпертензії (клініко-фізіологічна характеристика, патофізіологія, гормональна регуляція, корекція порушень, обгрунтування вибору антигіпертензивної терапії): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.В. Боброва ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження патофізіології метаболізму магнію при есенціальній гіпертензії (ЕГ), для якої є характерне зниження дієтичного споживання, кишкової абсорбції магнію, магнійуретичної фукнції нирок і внутрішньоеритроцитарної концентрації, порушення кісткового транспорту магнію з переваженням резорбції, зниження толерантності до магнієвих навантажень, порушення гормональної регуляції з підвищенням продукції паратгормона, кальцитоніна і зниженням утворення 1,25-дігідроксіхолекальциферола, зниження чутливості органів-мішеней до впливу гормонів. Запропоновано метод адекватної оцінки стану метаболізму магнію, придатний для використання в клініці. Встановлено патогенетичне значення порушень метаболізму магнію в патогенезі ЕГ. Доведено доцільність дослідження метаболізму магнію для оптимізації вибору найбільш ефективних препаратів для лікування ЕГ. Запропоновано, обгрунтовано теоретично та апробовано метод зниження реактивності серцево-судинної системи до вазопресорних впливів і підвищення ефективності лікування хворих ЕГ антигіпертензивними фармакопрепаратами, заснований на корекції порушень метаболізму магнію шляхом його додаткового прийому. У роботі розвивається новий напрямок у профілактиці ЕГ, заснований на концепції патогенетичної ролі порушень метаболізму магнію в розвитку ЕГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

      
10.

Бобрик М.І. 
Діагностика та контроль за ефективністю лікування хворих на дифузний токсичний зоб за допомогою еходоплерографії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / М.І. Бобрик ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діагностики дифузного токсичного зоба, його рецидиву. Удосконалено контроль за ефективністю лікування хворих на дифузний токсичний зоб. Розроблено нову схему прогнозування важкого перебігу хвороби з використанням еходоплерографічних показників і методику виявлення за допомогою кольорової еходоплерографії хворих зі схильністю до рецидиву дифузного токсичного зоба. Встановлено, що кольорова еходоплерографія може використовуватися в комплексній неінвазивній діагностиці дифузного токсичного зоба. Доведено, що швидкість кровотоку в щитовидній залозі прямо пропорційна вмісту тиреоїдних гормонів, індекси опору - зворотно пропорційні вмісту тиреотропіну в плазмі крові. На підставі наявності високих показників прогностичного коефіцієнта (в межах від +20 до +100) збільшено дозу тиреостатиків і тривалість антитиреоїдної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-542
Шифр НБУВ: РА312366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бобришева-Шкарлет Т.О. 
Діагностика та оцінка кризового стану суб'єктів підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.О. Бобришева-Шкарлет ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі комплексного аналізу відповідності життєвого циклу та сучасних вимог щодо організації антикризового процесу запропоновано концептуальну модель запобігання кризовому стану. На підставі інформаційних даних промислових підприємств систематизовано основні причини виникнення їх економічної неспроможності. Наведено взаємно-однозначну відповідність між загальною сукупністю причин і множиною наслідків виникнення кризового стану. Уточнено систему характерних рис кризовго стану суб'єктів підприємництва та розроблено процедурну схему подолання кризових тенденцій. Систематизовано комплекс системних властивостей виробничого підприємства, на підставі якого сформовано теоретичні та методологічні засади діагностики стану складних виробничих систем. З поєднаним використанням методів моделювання та системного аналізу створено циклову та потокову моделі сучасної виробничої системи, на базі яких здійснено розробку та обгрунтування структурно-комунікаційної діагностики керівної підсистеми та функціонально-технологічної діагностики керованої підсистеми у загальному виробничому циклі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571 +
Шифр НБУВ: РА330341

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бобрик Л.М. 
Діагностична роль метаболічних продуктів оксиду азоту видихуваного повітря при бронхітах у моряків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / Л.М. Бобрик ; Держ. п-во "Укр. НДІ мор. медицини". — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням визначення діагностичних можливостей метаболічних продуктів оксиду азоту конденсату видихуваного повітря при різних формах бронхіту в моряків. Проведено аналіз соціально-епідеміологічних особливостей у моряків, хворих на хронічний бронхіт. Показано, що у структурі первинної та загальної захворюваності плавскладу захворювання органів дихання посідають 1-2 місце, а в останні роки відзначається стійка тенденція зростання питомої ваги хронічного бронхіту (ХБ). Розповсюдженість ХБ у моряків залежить від виду флоту, професії, віку та статі, стажу роботи на флоті, паління та ін. ХБ найбільш виражений серед стажованих судномехаників та судноводіїв, які працюють на суднах суховантажного флоту. Вивчено метаболізм неорганічних окислів азоту шляхом визначення нітратів, нітрітів та їх суми у конденсаті видихуваного повітря (КВП). В організмі здорових осіб виведення нітратів з експіратом у 3 рази вище, ніж нітрітів. Серед хворих на хронічний обструктивний бронхіт виведення з експіратом окислів азоту у 2 рази нижче, ніж у хворих на хронічний необструктивний бронхіт та здорових осіб. Визначена більша інтенсивність виділення нітратів та нітрітів легенями, ніж нирками у 8 разів у здорових осіб, та у 4 рази у хворих на ХБ. Обгрунтована доцільність розрахунку концентраційних показників екскреторних продуктів на одиницю креатинину в експіраті як нового для КВП діагностичного критерію, що дозволяє чітко розмежовувати групи хворих за виведенням окислених та неокислених сполук азоту. Розроблений нітрогліцериновий тест з оцінкою експірату може бути використано для контролю за ефективністю лікування хворих на ХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-434

Рубрики:

      
13.

Бобрусь А. Б. 
Експериментально-клінічне обгрунтування вазотомії імпульсно-періодичним напівпровідниковим лазером у хворих на медикаментозний риніт: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / А. Б. Бобрусь ; Ін-т отоларингології ім. О. С. Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз даних дослідження 124-х хворих на медикаментозний риніт (МР) за період з 2006 до 2009 рр. Розроблено спосіб моделювання МР, шляхом застосування деконгестану впродовж тривалого часу. Встановлено інформативність проведення спіральної комп'ютерної томографії та гістологічного дослідження тканин для визначення розвитку МР у піддослідних тварин. Запропоновано показання відбору хворих на МР для проведення розробленої методики підслизової лазерної вазотомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.264-59
Шифр НБУВ: РА374721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бобришев К.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень електролітовидільної функції нирок при хронічній серцевій недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / К.А. Бобришев ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено клінічні, патогенетичні та терапевтичні аспекти функціонування нирок у хворих на хронічну серцеву недостатність (ХСН). Встановлено, що у разі важкої форми ХСН може формуватися ренінзалежна діяльність нирок. Відмічено, що призначення даним хворим еналаприлу погіршує екскреторну діяльність нирок, тоді як прийом лазартану не знижує виведення електролітів і води. Доведено, що у хворих на ХСН без розвитку ренінзалежного функціонування нирок прийом еналаприлу та лазартану зумовлює помірне збільшення діурезу та салурезу. З'ясовано,що метопролол здатен поліпшити екскреторну функцію нирок та знизити підвищений сольовий апетит у хворих на ХСН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р410.09-3
Шифр НБУВ: РА315874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бобрик Ю.В. 
Клініко-фізіологічне обгрунтування вольового керування диханням при зниженні функціональних резервів зовнішнього дихання та інтенсивних фізичних тренуваннях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Ю.В. Бобрик ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано нові методи підвищення ефективності лікарського контролю для профілактики та корекції зниження функціональних резервів зовнішнього дихання у студентів основної, підготовчої та спеціальної медичної груп. На підставі досліджень показників зовнішнього дихання, газообміну, толерантності до фізичного навантаження та аеробної продуктивності, психомоторних здібностей, рівня уваги та сенсомоторних реакції, короткочасної образної пам'яті, самооцінки психоемоційного стану, а також лікарсько-педагогічних спостережень під час тренувань розроблено нові методики вольового керування диханням, які дозволяють підвищити функціональні резерви зовнішнього дихання та загальну фізичну працездатність під час занять з фізичного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-541 +
Шифр НБУВ: РА330369

Рубрики:

      
16.

Боброва В.І. 
Клінічна значущість вивчення біоценозу товстої кишки при хронічних гелікобактер-асоційованих захворюваннях органів гастродуоденальної зони у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.І. Боброва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Виявлено, що частота інфікованості Hp унаслідок хронічної гастродуоденальної патології (ХГДП) у дітей складає 82,1%; високий ступінь інфікованості частіше відзначається на фоні деструктивних змін слизової оболонки шлунка (СОШ) та дванадцятипалої кишки (ДПК), зростає пропорційно тривалості гастроентерологічного анамнезу, віку дитини. Діагностику Hp-інфекції проводили за допомогою уреазного тесту, бактеріологічного дослідження та реакції аглютинації (РА). У педіатричній практиці можна обмежитися використанням одного з методів, вибір якого зумовлено ступенем інвазивності та спроможністю лікувального закладу. ХГДП у 100% випадків супроводжувалася дисбіотичними порушеннями товстої кишки, які характеризувалися дефіцитом анаеробних мікроорганізмів. У випадках ХГДП, асоційованої з Hp, у 62,3% дітей діагностовано дисбактеріоз товстої кишки, який протікав у субкомпенсованій формі та супроводжувався вираженими клінічними проявами. Ступінь тяжкості дисбіотичних порушень залежав від наявності гелікобактерної інфекції, характеру ендоскопічних змін слизової оболонки гастродуоденальної зони ХГДП, асоційованої з Hp, у 80,4% випадків супроводжувався запаленням слизової оболонки товстої кишки. Частота та виразність дисбіотичних порушень товстої кишки під час ХГДП, асоційованої з Hp, у дітей визначала необхідність поєднаної терапії гелікобактеріозу та дисбактеріозу. Комплексна терапія гелікобактеріозу з використанням антибактеріальних препаратів і пробіотичної терапії не тільки не призводила до санації СОШ від Hp, але і благотворно впливала на характер біоценозу товстої кишки, що доведено результатами спостережень в динаміці. Рецидив ХГДП і гелікобактерної інфекції супроводжувався погіршенням показників біоценозу кишечника, на що необхідно звернути увагу під час проведення ерадикаційної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА308267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Боброва Л.В. 
Контрастивний аналіз відображень стандартних референтних ситуацій в різноструктурних мовах (англо-україно-російськомовні паралелі): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Л.В. Боброва ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено контрастивному аналізу ізоморфізмів та аломорфізмів в описах (мовних інтерпретаціях) стандартних референтних сутуацій на матеріалі сучасної англійської, української та російської мов у межах "другого рівня перекладацької еквівалентності". Визначено ряд рис інтерпретаційного компонента значень англомовних висловлювань у зіставленні з україно- та російськомовними. Ітерпретаційний компонент розглянуто з погляду мовленнєвомовної ментальності, яка базується на взаємодії універсальних та ідіоетнічних чинників, що формуються мовною картиною світу за допомогою "інформаційних фільтрів". Доведено, що у зіставлюваних мовах діють селективний і фокусовий інформаційні фільтри. Точно та конкретно виділено ряд чинників, що визначають розбіжності у різномовних описах стандартних референтних ситуацій. Проведене дослідження виявило компарабельність нових констант контрастивно-типологічних вимірів для англійської та російської мов, а також специфіку організації комунікативно-прагматичної та семантико-рольової сторін англо-, україно- та російськомовних висловлювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.751
Шифр НБУВ: РА307927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бобров Є.А. 
Кредитування розвитку малого підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Є.А. Бобров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено особливості та систематизовано загальні підходи до розуміння кредиту та системи фінансово-кредитного забезпечення розвитку малого підприємництва. Розглянуто теоретичні та методологічні засади його кредитування , економічну природу кредитування підприємницької діяльності, економіко-правові засади та зарубіжний досвід кредитування розвитку малого підприємництва. Здійснено аналіз стану кредитування даного підприємництва України за умов трансформації економіки. Аналіз здійснено за напрямами: система державної підтримки малого підприємництва, роль банківських і небанківських установ у кредитуванні суб'єктів малого підприємництва, кредитування малого підприємництва іноземними фінансовими інститутами. Запропоновано й обгрунтовано основні напрями вдосконалення кредитування його розвитку на базі імітаційного моделювання. Розроблено методику оцінки кредитоспроможності позичальників у комерційному банку. Показано роль механізмів фінансової підтримки у вдосконаленні кредитування малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)0-131.1 +
Шифр НБУВ: РА343634

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бобрівець 
Механізми підвищення ефективності управління газорозподільними підприємствами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Світлана Володимирівна Бобрівець ; НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Львів, 2004. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.353.3-21-07
Шифр НБУВ: РА330950

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бобровська О.В. 
Намисто та підвіски у вбранні населення черняхівської культури: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.В. Бобровська ; НАН України; Ін-т археол.. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено старожитності черняхівської культури - намисто та підвіски, на основі даних про майже 10 тисяч прикрас та 2283 поховальних комплекси. Прикраси систематизовано: складено каталог знахідок, розроблено їх класифікацію та періодизацію. Значно доповнено список хронологічних індикаторів за рахунок окремих типів прикрас. Визначено стійкі поєднання певних модифікацій, які виступають самостійними хронологічними показниками. Запропоновано власні реконструкції моделей вбрання різних статево-вікових, соціальних та етнічних груп черняхівської культури. Виділено функції намиста та підвісок у черняхівському вбранні, зокрема, виділено модифікації прикрас, які можуть служити допоміжними визначниками статі, соціального статусу та етнічного походження похованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.123.01-51 + Т495
Шифр НБУВ: РА310565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського