Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (50)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАЦУН$<.>+<.>A=АРТУР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Дацун 
Удосконалення технології прогріву тепловозів та дизель-поїздів на основі методів нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / Юрій Миколайович Дацун ; Українська держ. академія залізничного транспорту. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.4-01
Шифр НБУВ: РА340204

Рубрики:

      
3.

Дацун Ю. М. 
Розвиток наукових основ формування інтелектуалізованої системи ремонту локомотивів / Ю. М. Дацун. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження - процес ремонту локомотивів. Дослідження проводилося із застосуванням методів математичної статистики та теорії ймовірності, методів об'єктно-орієнтованого аналізу і моделювання інформаційних систем, методів онтологічного та когнітивного аналізу і моделювання, методів нечіткої логіки, теорії генетичних алгоритмів, методів експертних оцінок, методів регресійного аналізу, методів булевої алгебри та логіко-ймовірнісного аналізу надійності систем, методів теорії ігор. У результаті дослідження вирішена актуальна науково-прикладна проблема формування інтелектуалізованої системи ремонту локомотивів, що базується на принципах системного підходу та враховує фактичний технічний стан вузлів локомотивів і рівень ремонтних виробництв. Сферою застосування результатів дисертації є підприємства з ремонту локомотивів залізниць.^UThe object of research is the process of repairing locomotives. The research was carried out using the methods of mathematical statistics and probability theory, methods of object-oriented analysis and modeling of information systems, methods of ontological and cognitive analysis and modeling, methods of fuzzy logic, theory of genetic algorithms, methods of expert estimates, methods of regression analysis, methods of Boolean algebra and logical-probabilistic analysis of reliability systems, methods of game theory. As a result of the research the actual scientific and applied problem of the formation of an intellectualized system for repairing locomotives was solved, based on the principles of a systematic approach and taking into account the actual technical condition of locomotive units and the level of repair production. The scope of dissertation results is the enterprises for the repair of locomotives of railways.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського