Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (294)Книжкові видання та компакт-диски (116)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЛАНЧУК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Маланчук О.М. 
Внесок генетично детермінованої патології в частоту та спектр репродукційних втрат популяції Львівської області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.М. Маланчук ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше обчислено частоту репродукційних втрат у популяції Львівщини, яка у загальному за 9 років (1996 - 2004 рр.) становлила 8 на 100 зареєстрованих вагітностей. Встановлено, що частка самовільних викидів становить 6,28 %, мертвонароджених - 0,6 %, абортів за медичними показаннями - 0,7 %, померлих дітей від народження до 6-ти діб - 0,5 %. Вперше встановлено частоту природжених вад розвитку (ВВР) і хромосомної патології у новонароджених Львівщини протягом 1999 - 2004 рр., яка становить 45,9 %. Досліджено ефективність селективного ультразвукового скринінгу вагітних Львівської популяції, яка становить 41,6 жінок на 1 000 обстежених. Виявлено, що показник охоплення селективним ультразвуковим скринінгом вагітних Львівської популяції зріс від 7,5 % у 1996 р. до 28,8 % у 2004 р. На підставі застосування інвазійної діагностики з біохімічним і цитогенетичним дослідженням діагностовано природжену та хромосомну патологію плода у 17,6 % вагітних. Показано вищу на 9,8 % результативність цитогенетичного дослідження амніотичної рідини від біоптатів хоріона та плаценти та менший ризик виникнення самовільного викидня після амніоцентезу, який становить 2,5 % та 5,9 % за біопсії хоріона та плаценти відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛЬВ)026.271 + Р11(4УКР-4ЛЬВ)026.4 +
Шифр НБУВ: РА348639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Маланчук О.М. 
Ідентифікація білків-партнерів туберозно-склерозного комплексу TSC1/2 та характеристика виявлених взаємодій: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / О.М. Маланчук ; Ін-т молекуляр. біології та генетики НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Ідентифіковано білки-партнери туберозно-склерозного комплексу TSC1/2 і охарактеризовано виявлені взаємодії у системі вищих евкаріотів. З використанням методу двогібридної системи дріжджів ідентифіковано 10 TSC2-зв'язувальні білки, а саме, адапторні білки родини 14-3-3, білки протеасомного комплексу та серин / треонінова протеїнфосфатаза 5. Одержано й охарактеризовано моноклональні антитіла проти TSC2. Специфічність утворення комплексу TSC2 / PP5 доведено на моделі клітин ембріональних фібробластів мишей з використанням методів реципрокної ко-імунопреципітації. Показано, що ефективність взаємодії TSC2 з PP5 залежить від фізіологічного стану клітин, а саме: комплексоутворення TSC2 / PP5 підсилюється у клітинах, що активно проліферують. Уперше показано зданість PP5 дефосфорилювати in vitro TSC2 за потенційними сайтами фосфорилювання АМРК. Запропоновно модель регуляції активності TSC2 шляхом PP5 опосередкованого дефосфорилювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.704.2-2 +
Шифр НБУВ: РА361128

      
3.

Маланчук Р.О. 
Клінічне значення, діагностика та лікування міофасціальних больових синдромів при укороченні нижньої кінцівки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Р.О. Маланчук ; Держ. установа "Ін-т хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість нерівної довжини нижніх кінцівок у 351-го хворого зі больовими синдромами в різних сегментах опорно-рухової системи у разі наявності асиметрій таза. Показано високу інформативність комп'ютерної оптичної топографії дорсальної поверхні тулуба (КомОТ) для діагностування нерівної довжини тіла. Вивчено структуру патології пацієнтів, характер і локалізацію больових синдромів, їх вікові та нозологічні особливості. Запропоновано алгоритм лікування хворих з використанням корекції довжини короткої ноги й екстракорпоральної ударно-хвильової терапії тригерних зон, застосування яких дозволило одержати відмінні та задовільні результати у 88,8 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285 +
Шифр НБУВ: РА365814

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Маланчук Є.З. 
Обгрунтування параметрів зон концентрації важких металів в техногенних розсипах при гідровидобутку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Є.З. Маланчук ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано параметри зон підвищеної концентрації важких металів у тілі техногенних розсипів за умов свердловинного гідровидобутку корисних копалин. Запропоновано використовувати виявлені закономірності розподілу важких металів у техногенному розсипу для обгрунтування параметрів зон підвищеної концентрації важких металів у тілі техногенних родовищ. Проведено експериментальні дослідження з метою вивчення особливостей механізму їх формування, розподілу в них більш важких корисних компонентів і обгрунтування параметрів зон підвищеної концентрації компонентів. Запропоновано вирішення зазначеного наукового завдання шляхом розробки практичних рекомендацій щодо визначення місцерозташування таких зон та їх параметрів. Розроблено агрегат і спосіб проходки виймальних камер під час свердловинного гідровидобутку корисних копалин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И260.41 +
Шифр НБУВ: РА363929

Рубрики:

      
5.

Маланчук Г.Г. 
Підготовка фахівців у вищих навчальних закладах фізичного виховання і спорту до практичної діяльності з глухими дітьми: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Г.Г. Маланчук ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше рзороблено складові системи організаційно-методичного забезпечення підготовки студентів вищих навчальних закладів фізичного виховання та спорту для роботи з глухими дітьми. Визначено рівень готовності майбутніх фахівців фізичного виховання до роботи у загальноосвітніх школах, де навчаються глухі діти. Виявлено передумови формування готовності студентів вищих навчальних закладів фізичного виховання та спорту до професійної діяльності з глухими дітьми. Уточнено зміст діяльності фахівців фізичного виховання, які працюють у загальноосвітніх школах, де навчаються глухі діти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р31(4УКР) + Ч432.241.6 +
Шифр НБУВ: РА350290

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Маланчук Н.І. 
Плоскі контактні задачі для тіл з узгодженими поверхнями з урахуванням зчеплення та фрикційного проковзування: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.І. Маланчук ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження контактної взаємодії тіл з узгодженими поверхнями за локального фрикційного проковзування в околі ділянок зі змінними контактно-поверхневими параметрами. Сформульовано нові плоскі контактні задачі теорії пружності й термопружності для ізотропно півнескінченних тіл з урахуванням зчеплення та фрикційного проковзування за законом Кулона - Амонтона, що виникає у межах поверхневих виїмок, відшарувань, ділянок зі зниженим коефіцієнтом тертя та неідеальним тепловим контактом за дії розподілених і локалізованих механічних навантажень і теплового потоку. Запропоновано методику розв'язання сформульованих контактних задач, що базується на комплексному поданні напружень, переміщень і температури за допомогою функції висоти виїмки та невідомих функцій висоти міжповерхневого просвіту, відносного зсуву поверхонь у межах зазору та ділянок проковзування, перепаду температури між краями зазору, та наступному зведенні задач до сингулярних інтегральних рівнянь відносно цих функцій. Для визначення невідомих зон локалізації міжповерхневих просвітів і проковзування сформульовано додаткові умови. Проаналізовано еволюцію ділянок проковзування за умов силового та теплового навантаження. Вивчено особливості впливу сил тертя на розподіл відносного зсуву меж тіл, контактних напружень та їх концентрацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА358851

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Маланчук З.Р. 
Фізико-технічні основи свердловинної гідротехнології видобутку важких металів розсипних родовищ і техногенних розсипів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / З.Р. Маланчук ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено гідродинамічні процеси гідроруйнування, дезінтеграції та гідротранспортування матеріалів розсипів за умов розсипних родовищ і техногенних розсипів та розроблено фізико-технічні засади свердловинної гідротехнології видобутку важких металів. Установлено закономірності зниження втрат корисного компонента на днищах виймальних камер залежно від витрати робочого агента, нахилу днища, його шорсткості та процесу витягу корисного компонента з тріщин підстилних порід. Розроблено теоретичні засади процесу гідроелеваторного підйому пульпи та метод його розрахунку, який враховує особливості процесу її переміщення, а також вплив затоплення змішувальної камери гідроелеватора на висоту підйому. Доведено, що ефективність свердловинного гідровидобутку досягається за рахунок використання кінетичної енергії падаючого потоку пульпи для надання корисному компоненту початкової швидкості руху, розгону корисного компонента максимальної крупності до швидкості надійного гідротранспортування та підтримкою її постійною по довжині транспортування керованим профілюванням днища камери. Установлено раніше невідому закономірність кількісного розподілу мінералів у техногенних розсипах. Доведено, що 95 % корисного компонента сконцентровано в ядрі розсипу, параметри якого визначаються конструктивними та технологічними характеристиками промивного устаткування. На базі гідродинамічних процесів розмиву матеріалу розсипів і гідротранспортування рудних пульп розроблено комплект методик розрахунку параметрів технологічних процесів свердловинного гідровидобутку важких металів розсипних родовищ і техногенних розсипів. Висвітлено закономірність формування техногенних розсипів, а також методику пошуку їх ядер. Відзначено, що відмінними рисами запропонованих рішень є відсутність робітників в очисних просторах виймальних камер, збереження земної поверхні з дотриманням комплексу еколого-економічних вимог до конкретного родовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И333.206
Шифр НБУВ: РА326811

      
8.

Маланчук П.М. 
Функція захисту в кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.М. Маланчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження підстав реалізації функції захисту у кримінальному процесі України. Вивчено проблеми регулювання цієї функції. Уточнено понятя, зміст та суть даної функції, умов її здійснення на досудових стадіях і в суді. Обгрунтовано необхідність посилення статусу захисника, розширення систем процесуальних гарантій його діяльності з метою повної реалізації прав і вобод обвинуваченого. На підставі проведеного аналізу міжнародних правових актів, законодавства інших держав та чинного законодавства України визначено напрямки розвитку функції захисту у кримінальному процесі України, шляхи вдосконалення її застосування в цілому та на окремих стадіях кримінально-процесуального провадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 +
Шифр НБУВ: РА358924

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Швидченко В. С. 
Усунення дефектів альвеолярних відростків щелеп біоактивними композитами пролонгованої дії (експериментально-клінічне дослідження) / В. С. Швидченко. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Єфисько Н. А. 
Хірургічне лікування хворих на переломи вилицевого комплексу з пошкодженням горба верхньої щелепи / Н. А. Єфисько. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-практичної задачі сучасної стоматології, що полягає у підвищенні ефективності лікування хворих на переломи вилицевого комплексу з пошкодженням горба верхньої щелепи з використанням методики відновлення анатомії горба верхньої щелепи та об'єму верхньощелепної пазухи.Проаналізовано клінічні прояви та вивчено комп'ютерні томограми пацієнтів із травматичними переломами стінок ВЩП, систематизовано варіанти порушень цілісності горба ВЩ та запропоновано їх класифікацію. Досліджено патоморфологічні зміни жирової тканини, що пролабує в просвіт ВЩП, вивчено кореляційні зв'язки між окремими клініко-лабораторними та патоморфологічними параметрами. Обґрунтовано доцільність реконструкції задньої стінки верхньощелепної пазухи. Ключові слова: перелом, вилицевий комплекс, горб верхньої щелепи, верхньощелепна пазуха.^UIn the dissertation there is a solution of the actual scientific and practical task, which is to increase the efficiency of treatment of patients with fractures of the zygomatic complex with damage to the tuber of the upper jaw using methods for the reconstruction of the anatomy of the tuber of the upper jaw and the volume of the maxillary sinus.The clinical cases and CT-scan of patients with traumatic fractures of the walls of the maxillary sinus have been analyzed. Various variants of damage of the upper jaw tuber have been systematized, and an easily understandable and applicable classification is proposed.The nature of the pathomorphological changes of adipose tissue, which penetrates into the maxillary sinus, is determined, and correlation relations between the individual clinical-laboratory and pathomorphological parameters that were previously unknown have been studied.It is theoretically justified that the posterior wall of the maxillary sinus should be reconstructed. Key words: fracture, zygomatic complex, tuber upper jaw, maxillary sinus.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

СИДОРЯКО А. В. 
Комплексне лікування хворих з флегмонами щелепно-лицевої ділянки за умов впливу на пребіг репаративних процесів / А. В. СИДОРЯКО. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі підвищення ефективностілікування флегмон щелепно-лицевої ділянки та зниження частоти післяопераційних ускладнень на основі використання в післяопераційному періоді дренажу зі сталим зниженим тиском, регіонарно спрямованим введенням другого антибактеріального засобу лімфотропним шляхом та застосування збагаченої плазми факторами росту. Дослідження спрямовані на вивчення особливостей плину запального процесу під час використання запропонованого підходу до лікування та чинників, які впливають на перебіг цих процесів, удосконалення методів післяопераційного лікування гострих запальних процесів ЩЛД на основі поєднання загально прийнятого та запропонованого підходів.^UThe dissertation is devoted to the problem as for increasing the effectiveness of treatment of phlegmon of the maxillofacial area and reducing the frequency of postoperative complications based on the usage in the postoperative period of drainage with constant negative reduced pressure by introducing a second antibacterial, regionally oriented lymphotropic agent and the usage of enriched plasma of growth factors. The research is aimed at studying the peculiarities of the inflammatory process during the usage of the proposed approach to treatment and the factors which influence on the course of these processes, improving the methods of postoperative treatment of acute inflammatory processes of the maxillofacial area based on a combination of generally accepted and proposed approaches.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Хміль Досвальд А. С. 
Оптимізація кріопротоколів у пацієнток з ендокринним безпліддям при синдромі полікістозних яєчників на фоні хронічного ендометриту / А. С. Хміль Досвальд. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено і по-новому вирішено наукове завдання, що полягає у підвищенні ефективності лікування безпліддя у жінок із синдромом полікістозних яєчників та хронічним ендометритом. На підставі комплексних анамнестичних та клінічних досліджень отримано нові дані щодо особливостей клінічної картини, лабораторних даних, структури ендометрія та показників протоколу стимуляції у пацієнток з безпліддям на фоні синдрому полікістозних яєчників та хронічного ендометриту і доведено ефективність модифікованої стандартної терапії у протоколах допоміжних репродуктивних технологій. Встановлено, що у пацієнток з безпліддям на фоні синдрому полікістозних яєчників та хронічного ендометриту стимуляція суперовуляції супроводжується вищими загальною дозою рФСГ, тривалістю введення антагоніста ГнРГ, тривалістю контрольованої овуляторної стимуляції, при цьому зафіксована вірогідно нижча кількість ооцитів, бластоцист та запліднених клітин нормальної форми стосовно хворих із СПКЯ. Застосування модифікованої терапії у цих пацієнток у протоколах ДРТ веде до зростання числа фолікулів та отриманих ооцитів, покращення їх якості, а також до підвищення кількості запліднених клітин нормальної форми, виходу бластоцист та кількості клітин високого класу, стосовно стандартної терапії. Доведено ефективність запропонованої модифікованої схеми терапії на результативність екстракорпорального запліднення, зокрема, збільшується число досягнутих клінічних вагітностей, зменшується частота перерваних вагітностей та зростає відсоток термінових пологів.^UThe dissertation summarizes and proposes an innovative solution to the research question of increasing the effectiveness of infertility treatment in women with polycystic ovary syndrome and chronic endometritis. Based on comprehensive anamnestic and clinical study, the new findings were obtained regarding the features of the clinical picture, laboratory data, endometrial structure and indicators of the stimulation protocol in patients with infertility against the background of polycystic ovary syndrome and chronic endometritis, and the effectiveness of modified standard therapy in protocols of assisted reproductive technologies has been proven. It was established that in patients with infertility against the background of polycystic ovary syndrome and chronic endometritis, stimulation of superovulation is accompanied by a higher total dose of rFSH, duration of GnRH antagonist administration, and duration of controlled ovulatory stimulation, while a significantly lower number of oocytes, blastocysts, and fertilized cells of normal form was recorded compared to patients with PCOS only. The use of modified therapy in these patients in ART protocols leads to an increase in the number of follicles and obtained oocytes, improvement in their quality, as well as an increase in the number of fertilized normal shape cells, the output of blastocysts, and the number of high-class cells compared to the standard therapy. The effectiveness of the proposed modified treatment protocol on the outcomes of in vitro fertilization has been proven; in particular, the number of achieved clinical pregnancies increases, the frequency of aborted pregnancies decreases, and the percentage of term deliveries increases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Добрянська В. Ю. 
Предиктори розвитку акушерських та перинатальних ускладнень, їх профілактика та лікування у вагітних із сполучнотканинною дисплазією серця / В. Ю. Добрянська. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена оптимізації тактики ведення вагітності, лікування та профілактики акушерських ускладнень у жінок із недиференційованою дисплазією сполучної тканини (НДСТ) та пролапсом мітрального клапана (ПМК), ускладненим екстрасистолічною аритмією, шляхом диференційованого застосування комплексного медикаментозного лікування з включенням вітамінно-мінерального, L-аргінін-L-карнітинового комплексів та селективного бета-адреноблокатора небівололу. Отримано нові підтвердження концепції, що перебіг вагітності у жінок із ПМК на тлі НДСТ, ускладненим ЕА, супроводжується достовірно вищою частотою розвитку акушерських та перинатальних ускладнень вагітності протягом усього періоду гестації. Встановлено, що у вагітних з синдромом НДСТ та ПМК, ускладненим ЕА, клінічно хвороба проявляється розвитком як симптомів аритмічного характеру, так і ознаками порушення вегетативно-судинного статусу, а електро-фізіологічні зміни в серці асоціюються із зростанням гетерогенності реполяризації та гіперфункції серця (збільшення ЧСС спокою, тривалості та дисперсії зубця Р, комплексу QRS та одночасне зменшення тривалості діастоли), що суттєво скорочує час кровопостачання і погіршує метаболічні процеси в міокарді та плаценті, які можна розглядати в якості безпосередніх причин дисфункції плаценти, затримки росту плода, розвитку аномалій пологової діяльності та ускладнень в ранньому післяпологовому періоді. Показано, що ЕА у вагітних із ПМК на фоні НДСТ асоціюється з гіпо- та диселектролітемією Mg2+, К+ та гіперкальціемією, порушеннями рівноваги в системі ПОЛ-АОЗ, вираженністю ендотеліальної дисфункції та з проявами структурно-геометричного ремоделювання серця з погіршенням контрактильних (зменшення ФВ) і релаксаційних властивостей міокарда, ознаками міксоматозної дегенерації стулок мітрального клапана і величиною пролабування та регургітації крові, збільшенням частоти денної ЧСС і синдрому ранньої реполяризації сегменту ST, які виявляли на фоні вегето-судинної дистонії. Синдром систоло-діастолічної дисфункції міокарда у вагітних сприяв розвитку порушень матково-плацентарного кровотоку, що підтверджувалось даними доплерометрії. Показано, що у вагітних з НДСТ та ПМК під впливом рекомендованого лікування аргінін-карнітиновим та вітамінно-мінеральним комплексом рівень електролітів, електрофізіологічні та функціональні показники систоло-діастолічної функції міокарда нормалізувались до рівня здорових вагітних за рахунок відновлення метаболічних процесів у міокарді та покращення периферичної гемодинаміки, що супроводжувалось задовільним матково-плацентарно-плодовим кровотоком (за даними доплерометрії), зниженням частоти невиношування, прееклампсії, СЗРП та ускладнень в пологах та післяпологовому періоді. Доведено, що у вагітних з НДСТ та ПМК, ускладненим ЕА, додавання до стандартного медикаментозного супроводу вагітних комбінованого лікування аргінін-карнітиновим, вітамінно-мінеральним комплексом в поєднанні з селективним бета-адреноблокатором небівололом сприяло ліквідації екстрасистолії, зменшенню розмірів лівих камер серця та проявів післяаритмічного ремоделювання ЛШ, що проявлялося достовірним покращенням електрофізіологічних параметрів та систоло-діастолічної функції серця. Отримані гемодинамічні, антиаритмічні та метаболічні ефекти від запропонованої комплексної терапії у вагітних з НДСТ та ПМК, ускладненим екстрасистолічною аритмією, супроводжувались достовірним зниженням частоти розвитку ускладнень вагітності та пологів.^UThe dissertation is devoted to the optimization of pregnancy management tactics, treatment and prevention of obstetric complications in women with undifferentiated connective tissue dysplasia (UCTD) and mitral valve prolapse (MVP), complicated by extrasystolic arrhythmia, through the differentiated use of complex drug treatment including the vitamin-mineral, L-arginine-L-carnitine complexes and the selective beta-adrenergic blocker nebivolol. New confirmation of the concept was obtained that the course of pregnancy in women with MVP on the background of UCTD complicated by EA is accompanied by a significantly higher frequency of development of obstetric and perinatal complications of pregnancy throughout the entire period of gestation. It was established for the first time that in pregnant women with UCTD and MVP syndrome complicated by EA, the disease is clinically manifested by the development of both arrhythmic symptoms and signs of a violation of the vegetative-vascular status, electrophysiological changes in the heart and are associated with an increase in the heterogeneity of repolarization and hyperfunction of the heart (increase Resting heart rate, duration and dispersion of the P wave, QRS complex and a simultaneous decrease in the duration of diastole), which significantly shortens the time of blood supply and worsens metabolic processes in the myocardium and placenta. These can be considered as the direct causes of placental dysfunction, fetal growth retardation, the development of labor abnormalities and complications in the early postpartum period. It has been shown that EA in pregnant women with MVP on the background of UCTD is associated with hypo- and dyselectrolytemia of ↓Mg2+, ↓K+ and hypercalcemia, imbalances in the LPO/AOS, the severity of endothelial dysfunction, and manifestations of structural and geometric remodeling of the heart with deterioration of contractile function (reduction of EF) and relaxation properties of the myocardium, signs of myxomatous degeneration of mitral valve leaflets and the amount of prolapse and regurgitation of blood, an increase in the frequency of daytime heart rate and the syndrome of early repolarization of the ST segment, which were detected against the background of vegetative-vascular dystonia. The syndrome of systolic-diastolic myocardial dysfunction in pregnant women contributed to the development of uteroplacental blood flow disorders, which was confirmed by dopplerometry data. It was shown that in pregnant women with UCTD and MVP under the influence of the recommended treatment with arginine-carnitine and vitamin-mineral complexes, the level of electrolytes, electrophysiological and functional indicators of systolic-diastolic function of the myocardium were normalized to the level of healthy pregnant women due to the restoration of metabolic processes in the myocardium and improvement of peripheral hemodynamics, which was accompanied by a satisfactory utero-placental-fetal blood flow (according to dopplerometry), a decrease in the frequency of miscarriage, preeclampsia, fetal gross retardation and complications during childbirth and the postpartum period. It has been proven that in pregnant women with UCTD and MVP complicated by EA the addition of combined treatment with arginine-carnitine, vitamin-mineral complexes in combination with the selective beta-adrenergic blocker nebivolol to the standard medical care of pregnants with UCTD and MVP with EA contributed to the elimination of extrasystole, reduction of the size of the left chambers of the heart and manifestations of post-arrhythmic left ventricular remodeling, which manifested by a reliable improvement of electrophysiological parameters and systolic-diastolic function of the heart. The obtained hemodynamic, antiarrhythmic and metabolic effects of the proposed complex therapy in pregnant women with UCTD and MVP complicated by extrasystolic arrhythmia were accompanied by a significant decrease in the frequency of pregnancy and childbirth complications.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Мазурик Я. М. 
Комплексне лікування хворих на відкриті переломи нижньої щелепи при наявності зуба в щілині перелому: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / Я. М. Мазурик. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню якості лікування пацієнтів на відкриті переломи НЩ шляхом впровадження нового комплексного методу лікування. Актуальність цього дослідження зумовили пацієнти вказаної категорії.Використовуючи системний аналіз рентгенологічних, клінічних результатів інструментальних досліджень в пацієнтів із переломами НЩ різної локалізації класичним методом остеосинтезу.Ретроспективний аналіз 185 історій хвороб пацієнтів з переломом нижньої щелепи, які знаходились на лікуванні в КМКЛ №12 ЩЛВ впродовж 2016-2023 років. При поступленні пацієнтів 51 % становили чоловіки, а жінки 49%. Переважали переломи кута та тіла нижньої щелепи - 55%, метальний відділ - 45%. Значним фактором переважала транспортна - 37%, побутова - 27%, спортивного характеру - 26%, виробнича - 10%. Динаміка отриманих травм в сукупності пошкоджень травматичних переломів нижньої щелепи переважав 2017 та 2019 роки по кількості отриманих травм.Пацієнтів розподілено по локалізації типу перелому НЩ ментально - 45%, кута - 55%, та лінії проходження через лунку зуба поперечно - 33%, косо - 27%, дотично - 40% до лунки. Проаналізувавши характер проведення лікування пацієнтів з переломами НЩ за вказаний період, нами встановлено, що остеосинтез проведено у 59% випадків з переломом нижньої щелепи, а консервативне лікування становило 41% випадків.З 76 пацієнтів, котрі проліковані консервативно, нами було прийнято 42 пацієнта (55%), а ретроспективно опрацьовано 34 пацієнта (45%).Зі 109 пацієнтів ретроспективного аналізу клінічно 70 пацієнтів (64%) прооперовані нами класичним методом, а 39 пацієнтів ретроспективно опрацьовані (36%), це дозволило нам визначати проблеми класичного методу остеосинтезу з рентгенологічним виміром діастазу в лінії перелому до та після операції і визначення щільності кістки для розташування пластини (деклараційний патент України на корисну модель №150086). На КТ в післяопераційному періоді спостерігали наявність діастазу рани до 2,4 мм в ментальному відділі, в ділянці тіла до 2мм. Усім пацієнтам на етапі надходження в стаціонар проводили клінічне, рентгенологічне обстеження, за необхідності призначали консультації фахівців суміжних спеціальностей. У післяопераційний період проводили клінічне спостереження за перебігом загоєння рани. У хворих, яких лікували консервативно, проводили контроль фіксації шини Тігерштедта. В усіх пацієнтів на момент зняття фіксуючих пристроїв клінічно та рентгенологічно спостерігалися ознаки консолідації кісткових фрагментів навіть з діастазом рани до 2,5 мм, але при цьому виявлено порушення прикусу у 12 пацієнтів. Зуби, які знаходились в щілині перелому, були стійкі після ендодонтичного лікування. Проведений ретроспективний аналіз дав змогу не лише визначити типи зміщення кісткових фрагментів з переломами тіла, ментальної ділянки НЩ і знайти переважну локалізацію перелома у зубовмістних ділянках.^UThe dissertation is devoted to improving the quality of treatment of patients with open fractures of the lumbar spine by implementing a new complex method of treatment. The topicality of this study was determined by the patients of the specified category.Using a systematic analysis of roentgenological and clinical results of instrumental studies in patients with fractures of the LN of different localization by the classical method of osteosynthesis.Retrospective analysis of 185 case histories of patients with a mandibular fracture who were treated at KMKL No. 12 of the ShHLV during 2016-2023. When patients were admitted, 51% were men, and 49% were women. Fractures of the angle and body of the lower jaw predominated in 55%, the mental department in 45%. A significant factor was dominated by transport 37%, household 27%, sports 26%, production 10%. The dynamics of received injuries in the aggregate of injuries of traumatic fractures of the lower jaw prevailed in 2017 and 2019 in terms of the number of received injuries.Patients were divided according to the localization of the type of fracture of the LN, mental 45%, angle 55%, and the line passing through the tooth socket transversely 33%, obliquely 27%, tangential to the socket 40%. Having analyzed the nature of the treatment of patients with fractures of the lower jaw during the specified period, we found that osteosynthesis was performed in 59% of cases with a fracture of the lower jaw, and conservative treatment accounted for 41% of cases. Of the 76 patients who were treated conservatively, 42 patients (55%) were accepted by us, and 34 patients (45%) were studied retrospectively.Of the 109 patients of the retrospective analysis, clinically 70 patients (64%) were operated on by us using the classical method, and 39 patients were retrospectively processed (36%), this allowed us to determine the problems of the classical method of osteosynthesis with radiological measurement of diastasis in the fracture line before and after the operation and determination of bone density for the location of the plate (declaration patent of Ukraine for a utility model No. 150086). On the CT scan in the postoperative period, the presence of wound diastasis up to 2.4 mm was detected. in the mental department, in the body area up to 2 mm. At the stage of admission to the hospital, all patients underwent a clinical and X-ray examination, and if necessary, consultations of specialists in related specialties were prescribed. In the postoperative period, clinical observation of the course of wound healing was carried out. In the treated patients, control of fixation of the Tigerstedt splint was carried out conservatively. At the time of removal of the fixing devices, all patients showed signs of consolidation of bone fragments clinically and radiologically, even with wound diastasis of up to 2.5 mm, but occlusion disorders were detected in 12 patients. The teeth that were in the fracture gap were stable after endodontic treatment. The conducted retrospective analysis made it possible not only to determine the types of displacement of bone fragments with fractures of the body, mental part of the lower limb and to find the predominant localization of the fracture in the tooth-containing areas.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Жураковська Г. В. 
Загоєння ран м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки, закритих різними методами: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / Г. В. Жураковська. — Б.м., 2023 — укp.

Будь-які рани м’яких тканин загоюються із формуванням рубцевої тканини, тому вивчення процесів формування та профілактики утворення рубців і в наш час залишається актуальним. Згідно останніх наукових статистичних даних, неестетичні рубці зустрічаються у 10% від загальної популяції населення земної кулі та характеризуються значним відсотком розвитку післяопераційних рецидивів після їх видалення (Нагайчук В.В., Шкільняк Л.І., 2017).Механічне пошкодження м'яких тканин – неминучий елемент будь- яких оперативних втручань на живому об’єкті, в тому числі людини. У відповідь на механічну травму починають діяти складні нейро-гуморальні механізми з метою усунення ранового пошкодження, відновлення форми та функції, в результаті чого формується рубцева тканина різного об’єму та з різними властивостями. В останні роки кількість планових оперативних втручань на щелепно-лицевій ділянці має тенденцію до зростання, що, відповідно, призводить до збільшення кількості людей із рубцями на обличчі (Мельничук Ю.М., Огоновський Р.З., 2015).На основі проведених досліджень у дисертаційній роботі встановлені нові теоретичні та практичні результати щодо формування рубцевої тканини при закритті операційних ран різними методами. Виявлені нові фактори ризику розвитку надмірного об’єму рубцевої тканини, розроблені діагностичні критерії та особливості тактики лікування та профілактики утворення патологічної рубцевої тканини.Мета дослідження – підвищити ефективність профілактичних інтраопераційних заходів стосовно ризику виникнення неестетичних післяопераційних рубців шкіри шляхом застосування і порівняння різних методів закриття операційних ран шкіри в експерименті.Об’єкт дослідження – 96 клаптів шкіри щурів лінії Wistar з післяопераційними ранами на різних стадіях репаративного гістогенезу; 6 інтактних клаптів шкіри щурів лінії Wistar.^UAny soft tissue wounds heal with the formation of scar tissue, so the study of the processes of formation and prevention of scar formation remains relevant today. According to the latest scientific statistics, unaesthetic scars occur in 10% of the total population of the world and are characterised by a significant percentage of postoperative recurrence after their removal (Nahaychuk V.V., Shkilnyak L.I., 2017).Mechanical damage to soft tissues is an inevitable element of any surgical intervention on a living object, including humans. In response to mechanical trauma, complex neurohumoral mechanisms are triggered to eliminate wound damage, restore form and function, resulting in the formation of scar tissue of various volumes and with different properties. In recent years, the number of planned surgical interventions in the maxillofacial area has tended to increase, which, accordingly, leads to an increase in the number of people with facial scars (Melnychuk Y.M., Ogonovskyi R.Z., 2015).Based on the research conducted in the dissertation, new theoretical and practical results have been established regarding the formation of scar tissue during the closure of surgical wounds using various methods. New risk factors for the development of excessive scar tissue volume have been identified, diagnostic criteria and specific tactics for the treatment and prevention of pathological scar tissue formation have been developed.The aim of the study is to increase the effectiveness of preventive intraoperative measures against the risk of unaesthetic postoperative skin scars by applying and comparing different methods of closing surgical skin wounds in the experiment.Object of study - 96 skin flaps of Wistar rats with postoperative wounds at different stages of reparative histogenesis; 6 intact skin flaps of Wistar rats.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Франчук М. О. 
Профілактика виникнення передчасних пологів у жінок з багатоплідною вагітністю, що наступила внаслідок допоміжних репродуктивних технологій, за допомогою неінвазивних методів: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / М. О. Франчук. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації представлено дані та новий напрямок у вирішенні завдання сучасного акушерства – зниження частоти передчасних пологів, антенатальних і перинатальних втрат при багатоплідній вагітності, що наступила внаслідок застосування допоміжних репродуктивних технологій, за допомогою вивчення рівня статевих і специфічних для вагітності гормонів у крові, особливостей анатомічної структури шийки матки, функціонального стану фетоплацентарного комплексу, а також застосування розвантажувального акушерського песарію з метою профілактики виникнення передчасних пологів. У результаті проведеного дослідження уточнено основні фактори ризику розвитку передчасних пологів, які характерні саме для жінок з багатоплідною вагітністю. Встановлено, що найбільш вагомими є фактори функціонального характеру, такі як дисфункція шийки матки, що спричинена підвищенням внутрішньоматкового тиску на шийку матки при БВ, зокрема на внутрішнє вічко. Доповнено дані про вивчення рівнів статевих та специфічних для вагітності гормонів у крові, плацентарного лактогену у жінок з багатоплідною вагітністю, а також – визначення вагінального біотопу. Дістало подальшого розвитку вивчення анатомічної структури шийки матки у терміні вагітності 11-12 тижнів та 14-16 тижнів – задля встановлення ризику виникнення передчасних пологів. Удосконалено комплекс профілактичних заходів щодо попередження розвитку невиношування багатоплідної вагітності, що наступила після застосування ДРТ, а саме: розроблено методику профілактики виникнення передчасних пологів за допомогою встановлення акушерського розвантажувального песарію жінкам з нормальними анатомічними структурами шийки матки у термінах вагітності 14-16 тижнів.^UThe dissertation presents data and a new direction in solving the task of modern obstetrics – reducing the frequency of premature births, antenatal and perinatal losses in multiple pregnancies, which occurred as a result of the use of assisted reproductive technologies, by studying the level of sex and pregnancy-specific hormones in the blood, the features of the anatomical structure the cervix, the functional state of the fetoplacental complex, as well as the use of a unloading obstetric pessary to prevent premature birth. As a result of the study, the main risk factors for the development of premature birth, which are characteristic of women with multiple pregnancies, were clarified. It was found that the most significant are factors of a functional nature, such as cervical dysfunction, which is caused by an increase of intrauterine pressure on the cervix at multiple pregnancy, in particular on the inner eye. Data of the study of the levels of sexual and pregnancy-specific hormones in the blood, placental lactogen in women with multiple pregnancy, as well as the definition of a vaginal biotope were supplemented. The study of the anatomical structure of the cervix during pregnancy at 11-12 weeks and 14-16 weeks was further developed to establish the risk of premature birth. A set of preventive measures has been improved to prevent the development of miscarriage of multiple pregnancies that occurred after the use of ART, namely: a method for preventing the occurrence of premature birth by installing an obstetric unloading pessary for women with normal anatomical structures of the cervix in pregnancy periods of 14-16 weeks has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського