Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (146)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЛЮГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Малюга В.М. 
Антинімецька інформаційно-пропагандистська діяльність ОУН і УПА серед населення окупованої України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Малюга ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено дослідження антинімецької інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН та УПА серед населення у період нацистської окупації українських земель. Встановлено фактори, які обумовили перехід ОУН на антинімецькі позиції та розгортання інформаційно-пропагандистської діяльності серед населення України, спрямованої проти німецьких окупантів. Розглянуто процес утворення структур пропаганди ОУН і УПА, принципи їх організації та діяльності, особливості фахової підготовки пропагандистських кадрів. Обгрунтовано періодизацію антинімецької інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН та УПА серед населення України у роки нацистської окупації. Доповнено наукові уявлення з історії боротьби українських національно-патріотичних сил за відродження Української державності у роки Другої світової війни. Показано роль пропаганди ОУН та УПА у розгортанні національно-визвольної боротьби проти німецьких окупантів. Вперше комплексно визначено й охарактеризовано складові антинімецької інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН та УПА серед населення окупованої України у їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'1 +
Шифр НБУВ: РА348740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Малюга О.С. 
Навчання професійно орієнтованого читання наукових англомовних текстів студентів-магістрів аграрних спеціальностей: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.С. Малюга ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вперше визначено професійні інформаційні потреби студентів магістратури, укладено перелік загальних і специфічних навичок і вмінь професійно орієнтованого читання (ПОЧ) наукових англомовних статей (НАС) аграрного профілю. Розроблено методику навчання ПОЧ наукових англомовних текстів магістрантів аграрних спеціальностей. Удосконалено технологію вибору наукових англомовних текстів для навчання ПОЧ. Узагальнено теоретичні засади навчання ПОЧ магістрантів аграрних спеціальностей. Визначено компонентний склад змісту навчання та лінгвістичні характеристики НАС аграрного профілю як основного жанру для навчання магістрантів ПОЧ. Обгрунтовано методичні засади навчання магістрантів ПОЧ наукових англомовних текстів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33 +
Шифр НБУВ: РА352714

Рубрики:

      
3.

Малюга А. Ф. 
Найменування явищ природи у зіставному аспекті: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / А. Ф. Малюга ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 21 с.: a-табл. — укp.

Проведено зіставний аналіз найменувань явищ природи (НЯП) у стандартній мові на матеріалі англійської, німецької, іспанської, української та російської мов з метою виявлення універсальних і специфічних особливостей семантики досліджуваних одиниць. Визначено генетичний склад НЯП у даних мовах, а також досліджено особливості їх походження. Встановлено, що більшість НЯП належить до питомої лексики, серед якої домінують власне англійські, німецькі, іспанські, українські та російські НЯП. Запропоновано тематичну та семантичну класифікації фразеологічних одиниць з компонентом НЯП, розглянуто їх структурні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-315
Шифр НБУВ: РА373399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Малюга Л.В. 
Особисті немайнові права фізичних осіб в цивільному праві: теоретичні основи та проблеми правового забезпечення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Малюга ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 22 с. — укp.

З'ясовано приватноправову суть особистих немайнових прав, обгрунтовано їх предметну належність до цивільного права, визначено характерні ознаки та структуру немайнового правовідношення. Охарактеризовано окремі види особистих немайнових прав фізичних осіб згідно поділу на немайнові права, які забезпечують природне буття людини та немайнові права, що забезпечують її соціальне буття. Проаналізовано особливості та проблеми правового забезпечення особистих немайнових прав на сучасному етапі розвитку українського суспільства в контексті нового Цивільного кодексу як кодексу громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА330486

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Малюга Л.В. 
Особливості фізіологічного стану, метаболічного статусу та продуктивність курчат-бройлерів при згодовуванні хелатних сполук цинку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.60 / Л.В. Малюга ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Експериментально встановлено можливість використання метіонату, гліцинату та лізицинату цинку в годівлі курчат-бройлерів. Доведено, що досліджені комплексні сполуки цинку є малотоксичними речовинами. Виявлено стимулювальний вплив даних речовин на активність пепсину, ферментів підшлункової залози та слизової тонкого кишечнику курчат-бройлерів in vitro. Показано, що введення лабораторним тваринам одержаних комплексних сполук цинку посилює ферментативну активність крові, підшлункової залози та тонкого кишечнику, яка залежить від виду та дози сполуки, знижує рівень сечовини у плазмі крові та не викликає накопичення цинку у тканинах. Визначено, що згодовування комбікорму з гліцинатом або лізинатом протягом 42-х діб посилює білоксинтезувальну функцію печінки, активність ферментів підшлункової залози та слизової тонкого кишечнику, підвищує живу масу, абсолютні та середньодобові прирости, забезпечує високу збереженість птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 +
Шифр НБУВ: РА337989

Рубрики:

      
6.

Малюга Н.М. 
Оцінка в бухгалтерському обліку: теорія, практика, перспективи (на прикладі підприємств Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Малюга ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена оцінці, як ключовій процедурі бухгалтерського обліку. Обгрунтовуються роль і значення оцінки в бухгалтерському обліку, розроблені методологічні принципи побудови нових і удосконалення діючих методик оцінки активів підприємств в сучасних умовах, практичні рекомендації з оцінки майна і джерел його формування, визначається характер впливу оцінки на результати господарювання. Науково обгрунтована необхідність оцінки як елемента методу бухгалтерського обліку; розкриті теоретичні основи оцінки в бухгалтерському обліку; сформульовані основні вимоги до оцінки в обліку. Доповнена і удосконалена класифікація оцінок у відповідності до потреб сучасного виробничого і фінансового менеджменту. Розкриті можливості застосування різних оцінок при веденні бухгалтерського обліку в умовах його комп'ютеризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ЖИТ)20

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Малюга В.І. 
Принципи організації та діяльності прокуратури України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / В.І. Малюга ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено суть, історію виникнення та розвитку прокуратури, принципи її організації та діяльності. Відзначено, що за давніх часів принципи конкретно не визначалися, але виявлялися у самій діяльності прокурорів. Проаналізовано передумови становлення, об'єктивну необхідність існування певних принципів організації та діяльності прокуратури на протязі всієї історії розвитку прокуратури та на сучасному етапі. Надано поняття принципів організації та діяльності прокуратури, показано комплексне правове та суспільно-політичне їх значення в Україні. Визначено систему цих принципів. Надано теоретичну, правову, практичну характеристику та реалізацію принципів: єдності прокурорської системи, централізації органів прокуратури, принципу законності, незалежості, гласності в діяльності органів прокуратури, поєднання інтересів людини та держави, невідворотності відповідальності та профілактики правопорушень. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства з метою підвищення ролі та ефективності діяльності прокуратури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)61-2
Шифр НБУВ: РА319188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Малюга Л. Ю. 
Адаптація соціального законодавства України до законодавства Європейського Союзу / Л. Ю. Малюга. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному та ґрунтовному аналізу проблематикиадаптації соціального законодавства України до законодавства Європейського Союзу. У роботі з'ясованоспецифіку правовоїприроди соціального законодавства, здійснено теоретико-правову характеристику конституційного права на соціальний захист, визначено правовий концепт «європейські соціальні стандарти».Охарактеризовано витоки та етапи розвитку адаптації соціального законодавства України до законодавства Європейського Союзу.Розкритоособливості сучасного стану та тенденцій подальшого розвитку адаптації соціального законодавства України до законодавства Європейського Союзу.^UThe dissertation is devoted to the complex and thorough analysis of the problem of adaptation of social legislation of Ukraine to the legislation of the European Union. In the work the specific nature of the legal nature of social legislation is clarified, the theoretical and legal characterization of the constitutional right to social protection is made, the legal concept "European social standards" is defined. The origins and stages of development of adaptation of social legislation of Ukraine to the legislation of the European Union are characterized. The peculiarities of the current state and tendencies of further development of adaptation of social legislation of Ukraine to the legislation of the European Union are revealed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Малюга В. М. 
Фітомеліоративні основи функціонування захисних лісонасаджень на яружно-балкових землях рівнинної частини України / В. М. Малюга. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню фітомеліоративних основ функціонування захисних лісонасаджень на яружно-балкових землях рівнинної частини України, їхнього меліоративного впливу на такі території. Проаналізовано соціально-економічні й природні чинники водноерозійних процесів та їх наслідки, що мають прояв як у загальнопланетарному масштабі, так і в Україні зокрема. Наведено вікові періоди відновлення родючості ґрунту захисними лісовими насадженнями. Визначено кількісні показники їхнього впливу на фізичні, фізико-хімічні, агрохімічні та біологічні властивості еродованих яружно-балкових земель. Розроблено методику визначення показника напруженості та відповідності деревостанів умовам місцезростання; обґрунтовано критерії лісівничо-меліоративного оцінювання захисних лісових насаджень; узагальнено основні теоретичні положення відновлення оптимального екологічного стану колишніх еродованих територій на прикладі заліснення яружно-балкових земель; визначено основні вимоги щодо удосконалення технології створення захисних лісонасаджень. Одержано математичні (графічні та аналітичні) моделі залежностей, які характеризують зміну показника рН під дією захисних насаджень, що створені на яружно-балкових землях; моделі змін родючості колишніх еродованих ґрунтів під впливом протиерозійних насаджень; моделі змін інтегральних коефіцієнтів ґрунтопокращення залежно від вікових періодівросту й розвитку дубових і соснових насаджень та їхньої продуктивності. Розкрито теоретичні й методологічні основи біолого-екологічного процесу повного ґрунтовідновлення еродованих земель під впливом захисних лісових насаджень залежно від їх віку, форми і складу. Застосовано лісівничий метод відновлення родючості еродованих яружно-балкових земель.^UThe dissertation is devoted to the substantiation of phytomeliorative bases of functioning of protective forest stands on the ravine-gully lands of the plains of Ukraine, their ameliorative influence on the territories. The socio-economic and natural factors of water-erosion processes and theirconsequences, which have manifestations both on a planetary scale and in Ukraine in particular, are analyzed. The age periods of restoration of soil fertility by protective forest plantations are given. Quantitative indicators of their influence on the physical, physical-chemical, agrochemical and biological properties of eroded ravine-gully lands have been determined. The method of determination of the index of tension and сompliance of stands with the conditions of growth is developed; the criteria of forestry-melioration assessment of protective forest plantations are substantiated; basic theoretical provisions for restoration of optimal ecological status of the former eroded territories on the example of afforestation of ravine-gully lands are generalized; the basic requirements for improvement of technology of creation of protective forestplantations are defined. Mathematical (graphical and analytical) models of dependencies are obtained, which characterize the change of the pH index under the influence of protective plantations created on the ravine-gully lands; models of changes in fertility of former eroded soils under the influence of erosion control plantations; models of changes in the integral coefficients of soil improvement depending on the age periods of growth and development of oak and pine plantations and their productivity. The theoretical and methodological foundations of the biological-ecological process of complete soil restoration of eroded lands under the influence of protective forest plantations depending on their age, shape and composition are revealed. The forestry method of restoration of fertility of eroded layer-beam lands has been applied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шкода В. М. 
Правове регулювання соціального захисту працівників митних органів: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. М. Шкода. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційне дослідження спрямоване на розкриття актуального змісту, з’ясування поточного стану і перспектив розвитку правового регулювання соціального захисту працівників митних органів.У роботі дістали подальшого розвитку наукові підходи до тлумачення поняття соціального захисту працівників митних органів, його основних ознак. Соціальний захист працівників митних органів є соціально-правовим явищем, яке відображає реалізацію державою її соціальної функції, а також засвідчує її в якості соціальної держави. Також соціальний захист цих працівників – цецілеспрямований результат виконання соціальних обов’язків держави в особі митних органів (інших зобов’язаних суб’єктів у системі публічної адміністрації) та наслідок реалізації права працівників митних органів на соціальний захист.Соціальний захист працівників митних органів характеризується особливою метою – забезпеченням соціальної безпеки працівників пропорційно соціальним ризикам, що виникають у результаті виконання ними трудових обов’язків. Цямета досягається шляхом виконання комплексу завдань, серед яких: нормативно-правове забезпечення соціального захисту; усунення соціальних ризиків, обумовлених працевлаштуванням у митних органах; вдосконалення кадрового забезпечення в митних органах тощо. Крім того, соціальний захист працівників митних органів виконує комплекс загальних (економічна,регулятивна, охоронна, демографічна та ін.), а також спеціальних (організаційна, стимулююча, інформаційна, контрольна, підвищення рівня довіри працівників митних органів до державних органів та до держави загалом, соціально-реабілітаційна) функцій.^UThe objective of this dissertation research is to elucidate the contemporary substance, assess the current state, and examine the future prospects of legal regulation concerning the social protection of customs officials.In the dissertation, scholarly approaches to the conceptualization of the social protection afforded to customs officials were advanced, delineating its salient features. Social protection for customs officials is both a socio-legal construct that embodies the state’s execution of its social mandate and an indicator affirming its status as a social (welfare) state. Furthermore, this protection serves as a tangible outcome of the state’s social obligations, as discharged by customs authorities and other responsible bodies within the public administration system. It also materializes the realization of the statutory rights to social protection that customs employeespossess. The social protection of customs officials serves a distinct objective: to ensure the social security of these employees commensurate with the social risks inherent in the execution of their professional duties. This objective is realized through a multi-faceted array of tasks, which include but are not limited to the provision of regulatory and legal frameworks for social protection; the mitigation of employment-induced social risks within customs authorities; and the optimization of human resources within these agencies. Furthermore, this protection is executed through an amalgam of general functions – economic, regulatory, security-based, and demographic, among others – as well as specialized functions, which span organizational measures, incentives, information dissemination, oversight mechanisms, the enhancement of employee trust in governmental institutions, and social rehabilitation initiatives.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського