Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (515)Книжкові видання та компакт-диски (435)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=МАХОРТ$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>+<.>A=ПИЛИПОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрійчук В.І. 
Алгебраїчні многовиди та поля алгебраїчних функцій над псевдоскінченними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.І. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.44,022 + В181.213,022
Шифр НБУВ: РА319165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Андрійчук О.М. 
Біологічна характеристика фагів фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas та Xanthomonas, виділених із агроценозів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.М. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості ізоляторів фагів, поширених в агроценозах України. Встановлено динаміку чисельності конкуруючих бактеріофагів у природному агроценозі, а також динаміку декількох популяцій фагів антагоністичних до різних бактерій, що одночасно зустрічаються в оточуючому середовищі. У складі білків фагів виявлено загальні антигенні детермінанти, досліджено їх поліпептидний склад. Встановлено, що геноми фагів представлені двонитковою ДНК, яка характеризується відсутністю фрагментованості в структурі. Запропоновано модифікований метод виділення ДНК, який дозволяє швидко та ефективно з отриманих ізоляторів виділяти нуклеїнові кислоти одночасно для великої кількості проб без застосування фенолу. Створено лабораторну колекцію ізоляторів фагів (понад 400 зразків), виділених з агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324.1 +
Шифр НБУВ: РА328463

Рубрики:

      
3.

Андрійчук О.Я. 
Виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Я. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження виховання гуманності студентів медичного коледжу, розвитку їх позитивних загальнолюдських якостей, яка проходить складний шлях теоретичного переосмислення та удосконалення методичних рекомендацій. Висвітлено актуальність вирішення проблеми професійної підготовки студентів медичного коледжу, що реалізується через якісне формування їх гуманістичного світогляду та громадського становлення особистості, яке здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності, реалізацію самовиховання та врахування особливостей інтелектуального розвитку. Розкрито гуманістичні умови оптимізації процесу виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки, зокрема, формування гуманістичних знань, свідоме виконання правил поведінки, гуманного ставлення до оточуючих. Наведено критерії виховання гуманності бакалаврів: пізнавальний, емоційно-ціннісний та практично-діяльний, а також рівні їх патріотичного розвитку - внутрішня та зовнішня ситуативна вихованість. Розроблено методи навчально-пізнавальної діяльності, які забезпечують ефективне засвоєння гуманістичних знань, необхідних у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34 +
Шифр НБУВ: РА328118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Пилипович О.В. 
Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього Дністра: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / О.В. Пилипович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади еколого-геоморфологічного моніторингу (ЕГМ) басейнових систем. Розроблено схему реалізації ЕГМ для різнорангових басейнів верхньої частини сточища Дністра. Здійснено аналіз і узагальнення результатів моніторингу атмосферних опадів, стоку води та наносів, лісогосподарської діяльності та землекористування, їх впливу на еколого-геоморфологічний стан басейнових систем. Розраховано показники інтенсивності денудації водозборів за багаторічний період. Виявлено тенденції їх змін під впливом природних і антропогенних чинників. За результатами польових досліджень оцінено вплив лісогосподарської та видобувної діяльності на розвиток і активізацію екзогенних процесів у межах модельних басейнів. З застосуванням ГІС одержано нові комп'ютерно-картографічні моделі досліджених басейнів. Створено інформаційну базу кількісних параметрів природних і антропогенних чинників рельєфоутворення. Обгрунтовано можливість використання результатів моніторингу для регулювання геоморфологічних процесів й оптимізації природокористування у басейні Дністра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.51 +
Шифр НБУВ: РА354454

Рубрики:

      
5.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
6.

Андрійчук І.В. 
Ефективність використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів в регіоні (на прикладі Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Андрійчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки інвестиційної привабливості регіону за рівнем використання деревної біомаси як енергоресурсу, яка дає змогу інвесторам вибирати найбільш ефективні інноваційні технології. Розвинуто механізм забезпечення ефективності використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів на базі розширення фінансових інструментів, а саме: створення спеціальних фінансових фондів, використання проектів спільного впровадження. Удосконалено підходи до обгрунтування ставки дисконту під час проведення оцінки інвестицій використання деревної біомаси у регіонах, які дозволяють визначити її величину з урахуванням ризиків, притаманних конкретному регіону. Запропоновано алгоритм економічної оцінки ефективності інноваційних проектів використання деревної біомаси у регіоні, що забезпечує спрощення та прискорення розрахунків на базі комп'ютерних технологій. Наведено методику економічної оцінки даних проектів використання деревної біомаси як паливно-енергетичного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ІВА)0-554.08 +
Шифр НБУВ: РА345094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Андрійчук І. Л. 
Кристалічна будова, редокс-реакції і сорбційні властивості метал-органічних каркасних сполук на основі карбоксилатних азамакроциклічних комплексів нікелю(ІІ) і міді(ІІ): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. Л. Андрійчук ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що взаємодія макроциклічних комплексів нікелю(ІІ) та міді(ІІ) з ароматичними карбоксилатами в залежності від основності останніх в більшості випадків приводить до утворення метал-органічних каркасів (МОК), структурними блоками яких є одно- або двовимірні координаційні полімери. Показано, що в кристалічних гратках деяких сполук міститься вакантний простір. Встановлено, що кількість аміакату міді(ІІ) залежить від кристалічної будови сорбенту. Вперше показано можливість постсорбіційного перетворення даного адсорбату в нанорозмірний сульфід міді(ІІ). Продемонстровано, що перетворення комплексів нікелю(ІІ) в сполуки нікелю(ІІІ) в складі МОК, може розглядатись як шлях одержання нових редоксактивних метал-органічних каркасів (РАМОК). Показано, що редокс-взаємодія кристалічних макроциклічних карбоксилатів нікелю(ІІ) з солями срібла(І), золота(ІІІ) та паладію(ІІ) призводить до утворення нанокластерів відповідних нульвалентних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.3 + Г278.13
Шифр НБУВ: РА371004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Махортих С.В. 
Культура та історія кіммерійців Північного Причорномор'я: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / С.В. Махортих ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2008. — 31 с. — укp.

Вперше досліджено культуру та історію кімерійців, що проживали на території Північного Причорномор'я - у степах між Дунаєм і Доном. Систематизовано всі археологічні джерела, відкриті за останні 100 років, визначено вік більшості кімерійських пам'яток. Виділено три періоди кімерійської історії (перша половина IX ст. до н.е., середина IX - перша половина VIII та середина VIII - початок VII ст. до н.е.). Обгрунтовано гіпотезу про соціальну структуру кімерійського суспільства як об'єднання двох ендогамних племен з військовими вождями, релігійною та племінною верхівкою. Господарство кімерійців охарактеризовано як кочове скотарство з зимівниками на березі моря та літівниками на півночі степу. Доведено, що кімерійська культура сформувалась на базі традицій білозерського та постзрубного населення між Дніпром і Передкавказзям на початку IX ст. до н.е. Проаналізовано взаємовідносини кімерійців з населенням Українського лісостепу та Центральної Європи. Особливу увагу приділено вивченню кімерійських походів у країни Давнього Сходу. Здійснено реконструкцію подій кімерійської історії від початку IX ст. до н.е. до VII ст. до н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)263.120.1 +
Шифр НБУВ: РА356025

Рубрики:

      
9.

Андрійчук Ю.А. 
Менеджмент фінансових потоків підприємств енергетичних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ю.А. Андрійчук ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено та сформульовано галузеві особливості та чинники становлення фінансових відносин. Розроблено технологію менеджменту фінансових потоків. На підставі аналізу й оцінки існуючого стану електроенергетики та обленерго запропоновано основні засади та шляхи використання резервів підприємств енергетичних систем на базі побудованої регресійної моделі. Розроблено дворівневий механізм здійснення розрахунків, запропоновано методичний підхід адаптації підприємств енергетичних систем до ринкових умов функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-93-21
Шифр НБУВ: РА313888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Андрійчук А.В. 
Мікобіота зерна ячменю, біосинтез і біологічна дія охратоксину А: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / А.В. Андрійчук ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено мікобіоту зерна ячменю, вирощеного в Україні. Установлено її токсигенність і види токсинів, що продукують контамінанти зерна. Досліджено біологічну дію охратоксину (ОТА) A та становлено антитоксичну ефективність L-фенілаланіну у разі охратоксикозу перепелів. Досліжено кількісний і якісний склад епіфітної та ендофітної мікобіоти зерна ячменю різних фізико-географічних регіонів України. Серед виділених мікроміцетів виявлено продуценти T-2, F-2 токсинів, дезоксиніваленолу, моніліформіну, ОТА A, пеніцилової, коєвої та аспергілової кислот. Уперше в Україні серед мікобіоти зерна ячменю виявлено штами A. niger, які можуть продукувати ОТА A. Експериментально визначено оптимальні умови для одержання максимальної кількості ОТА за умов культивування штамів A. ochraceus. Вивчено вплив ОТА на організм перепела японського та встановлено протективну дію L-фенілаланіну у разі охратоксикозу. Розроблено експресивний метод визначення здатності грибів роду Fusarium продукувати зеараленон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П491.121.27 +
Шифр НБУВ: РА355012

Рубрики:

      
11.

Андрійченко Ю.В. 
Мовні засоби вираження емотивності у творчості Габріеля Гарсія Маркеса: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Ю.В. Андрійченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено лінгвопрагматичний аналіз вираження емотивності у творчості Г.Г. Маркеса. Зауважено, що дискусії з приводу можливого відображення емоційного у мові мають певні історичні витоки. Визначення різноманітних функцій емотивності текстів художніх творів дозволяє з'ясувати існування факторів, які впливають на збільшення щільності їх емотивної тканини. Такими факторами є прагматичний, спричинений необхідністю подолання емоційного бар'єру адресата у разі сприйняття його емоційного змісту тексту, зміни емоційного стану або відношення до події, що зумовлює актуалізацію психологічної закономірності до появи нових емоцій, яким необхідне мовне втілення; лінгвістичний фактор, взаємопов'язаний з синсемантизмом мовних знаків - жодне з засобів вираження внутрішнього хвилювання не є самодостатнім для адекватного відображення емоційного стану автора необхідно дублювати мовні засоби різних рівнів, тому у тексті можна спостерігати випадки скупчення емотивів; текстовий фактор, зумовлений накладанням емотивів фонового та тонального рівнів тексту. Розкрито суть поняття "емотивний фон", "емотивне забарвлення", "емотивна тональність тексту художнього твору". Виявлено характерну авторську особливість вживання поряд з прямим визначенням емоцій їх образного уявлення, що призводить до збільшення обсягу емоційної інформації у творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КОЛ)-4 Маркес Г.Г.457 +
Шифр НБУВ: РА364357

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Махорт А.П. 
Моделювання та розрахунок впливу внутрішніх та зовнішніх чинників на ціноутворення в економічних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / А.П. Махорт ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми встановлення рівноваги в економічних системах. У межах моделі економіки з незмінними інтересами споживачів, сформульованої у вигляді ефективної моделі обміну та моделі виробництва, розглянуто відкриту економічну систему та ізольовану економічну систему з монополістами. Запропоновано алгоритми знаходження економічно прийнятних розв'язків задачі про економічну рівновагу. Дані розв'язки мають забезпечити ефективне функціонування економічних систем. Знайдено умови на задані характеристики економічних систем, виконання яких гарантуватиме реалізацію запропонованих алгоритмів. Одержані теоретичні результати застосовано для дослідження економіки України. Проаналізовано вплив монополістів на ефективність функціонування української економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-861 в611 +
Шифр НБУВ: РА337246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Андрійчук В.А. 
Науково-технічні основи підвищення ефективності опромінювальних установок для світлокультури рослин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.07 / В.А. Андрійчук ; Харк. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-технічні основи побудови засобів створення змінних світлових полів, виготовлено та апробовано за виробничих умов їх експериментальні зразки. Запропоновано метод визначення ефективності джерел випромінювання для світлокультури рослин і створено автоматизовану технічну систему для його реалізації. Наведено математичні моделі опромінювальних пристроїв змінного опромінення з круглосиметричним і несиметричним світловим розподілом, на основі яких розроблено аналітичний метод світлотехнічного розрахунку опромінювальних установок. Визначено раціональні режими роботи та запропоновано систему керування установкою змінного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.2 +
Шифр НБУВ: РА324279

Рубрики:

      
14.

Андрійко О.Ф. 
Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.Ф. Андрійко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Досліджуються проблеми формування і розвитку системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади України в умовах побудови демократичної правової держави. Подаються висновки, пропозиції і рекомендації щодо вирішення організаційно-правових проблем побудови системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади, координації їх діяльності та правового забезпечення здійснення державного контролю. Обгрунтовується необхідність створення центрального органу виконавчої влади - Комітету державного контролю - зі спеціальним статусом. Основні результати дослідження знайшли відображення у Концепції адміністративної реформи в Україні, Концепції реформи адміністративного права України, проекті Кодексу основних правил поведінки державного службовця, Концепції Закону України про державний контроль за органами виконавчої влади та їх посадовими особами, при роботі над проектом Кодексу адміністративних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Андрійців С.С. 
Особливості ортопедичного лікування часткової втрати зубів конструкціями зубних протезів у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.С. Андрійців ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі даних вивчення функціонального стану серцево-судинної системи за показниками холтерівського моніторування, добового моніторингу артеріального тиску (АТ), а також дослідження варіабельності ритму серця розроблено диференційований підхід до вибору методу ортопедичного лікування часткових дефектів зубних рядів у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Доведено, що за часткових дефектів зубних рядів знімне протезування показано за наявності у хворих на ІХС стенокардаії II - III функціонального класу (ФК), вираженої вегетативної реакції, помірного підвищення АТ, коливання частоти серцевих скорочень (ЧС) і подвійного добутку. З'ясовано, що тимчасове знімне протезування показано за часткового дефекту зубного ряду та наявності стенокардії I - II ФК, значних коливань АТ, ЧСС та подвійного добутку, без вираженої вегетативної реакції. Зазначено, що незнімне протезування показано за умов адекватних коливань АТ, ЧСС і подвійного добутку та за відсутності нападів стенокардії, вегетативних реакцій. Установлено, що застосування розробленого алгоритму вибору ортопедичного лікування у хворих на ІХС дозволяє підвищити ефективність надання спеціалізованої стоматологічної допомоги до 100 %, що супроводжується повною адаптацією серцево-судинної системи. Розроблено й апробовано у клініці ортопедичної стоматології метод фіксації центрального співвідношення щелеп за фіксованої висоти прикусу у хворих на ІХС. Показано, що використання даного методу сприяє зменшенню кількості відвідувань лікаря-стоматолога-ортопеда та зниженню психоемоційного навантаження. На підставі оцінки психоемоційного стану шляхом анкетування у хворих на ІХС за умов надання ортопедичного лікування доведено роль важкості функціонального стану стенокардії, вегетативних реакцій, рівня АТ, коливань ЧСС у взаємозв'язку зі станом зубощелепної системи у формуванні глибини астенії та депресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА341559

Рубрики:

      
16.

Андрійчук Р. В. 
Оцінка ефективності діяльності підприємства: вартісно-орієнтований підхід (за матеріалами молокопереробних підприємств): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Р. В. Андрійчук ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено неоднозначність і суперечливість трактування категорії "економічна ефективність" та її різновидів, здійснено чітке розмежування даної категорії з категоріями "продуктивність" і "результативність". Проведено діагностику основних проблемних питань і перспектив розвитку молокопродуктового підкомплексу. Обгрунтовано та практично апробовано методичний підхід до розподілу сироробних підприємств за станом їх економіки й аналізу ефективності їх діяльності. Доведено, що вартість підприємства є інтегральним критерієм економічної ефективності його діяльності. Запропоновано методику визначення вартості підприємства на базі показника грошової рентабельності інвестицій. Розроблено рекомендації щодо створення передумов підвищення ефективності діяльності підприємств молокопродуктового підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-862
Шифр НБУВ: РА374753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Андрійчук М.Д. 
Підвищення ефективності теплогенеруючих установок в умовах екологічного моніторингу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / М.Д. Андрійчук ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2004. — 32 с.: рис., табл. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень динаміки діючих об'єктів теплогенеруючих установок (ТГУ) потужністю 4 - 12 МВт уперше показано, що під час навантаження та розвантаження об'єкта його постійні часу різні. Це дало змогу обгрунтувати необхідність побудови спеціалізованих систем забезпечення теплових режимів для комплексного підвищення економічності та екологічності ТГУ. Одержано передатні функції теплогенеруючого об'єкта за різних режимів його роботи у зосереджених параметрах і у розподілених, показано сфери їх застосування. Розв'язок математичної моделі здійснено з використанням апроксимаційних виразів функцій Бесселя, що істотно полегшує розрахунок процесу нестаціонарного теплообміну. Запропоновано критерії оцінки значущості членів математичної моделі ТГУ, що базуються на її динамічній декомпозиції та дають змогу спростити математичну модель без внесення істотних погрішностей у кінцевий результат. Розвинуто теорію систем забезпечення теплових режимів ТГУ з питань ідентифікації об'єктів регулювання, побудови математичних моделей об'єктів, що дало змогу визначити закони регулювання, які підвищують економічність та екологічність ТГУ. Обгрунтовано доцільність використання регуляторів на елементах нечіткої логіки у системах забезпечення теплових режимів, що дозволяє підвищити ефективність ТГУ. Адаптовано до умов ТГУ математичну модель процесу поширення викидів у навколишнє середовище, запропоновано методику розрахунку характеристик викидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5 +
Шифр НБУВ: РА334357

Рубрики:

      
18.

Андрійчук Н.М. 
Підготовка вчителів народної школи в учительських семінаріях України (1860 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.М. Андрійчук ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і значення земств у розвитку початкової народної освіти в Україні в другій половині ХІХ ст. як організаторів підготовки вчителя для народної школи. Наведено характеристику педагогічної та наукової діяльності відомих українських педагогів даного періоду як організаторів народної школи та підготовки вчителя для системи початкової освіти - К. Ушинського, М. Корфа, С. Васильченка, М. Драгоманова, Б. Грінченка, Т. Лубенця. Визначено головні характеристики й організаційні засади діяльності учительських семінарій України другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Доведено, що зміст освіти у вчительських семінаріях складався з таких компонентів як суспільно-духовий, мовний, природничий і спеціальний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.513(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА370886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Андрійчук О.Л. 
Підгризаючі совки (Noctuidae) на посівах цукрових буряків та контроль їх чисельності в умовах Центрального Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / О.Л. Андрійчук ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено 32 види совок, зокрема, серед підгризаючих домінувала озима - 50,3 %, серед листогризучих - с-чорне - 27,4 %. Охарактеризовано особливості динаміки чисельності домінуючих видів підгризувальних совок у посівах цукрових буряків, вплив гідротермічних чинників (середньодобова температура повітря, кількість опадів), хімічних і біологічних засобів захисту культури на розвиток, чисельність та шкідливість фітофагів. Проведено оцінку ефективності дії яйцеїда трихограми та виявлено збудників хвороб гусениць підгризувальних совок. Обгрунтовано ефективність дії ряду сучасних інсектицидів та їх сумішей для зниження чисельності підгризувальних совок до економічно невідчутного рівня. Встановлено економічну ефективність обприскування посівів культури мікробіологічними препаратами. Удосконалено сучасну систему захисту посівів цукрових буряків від підгризувальних совок з урахуванням особливостей цих шкідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.672-1 + П491.152 +
Шифр НБУВ: РА366286

Рубрики:

      
20.

Андрійчук Ю. А. 
Правове регулювання відшкодування податку на додану вартість в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. А. Андрійчук ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено у вітчизняній правові науці поняття інституту відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) як сукупності правових норм, що регулюють податкові відносини, які виникають між платником ПДВ і податковим органом з приводу відшкодування з бюджету раніше сплачених сум, та характеризуються специфічними правами й обов'язками сторін таких правовідносин. Проаналізовано порядок судового розгляду спорів з відшкодування ПДВ як найбільш дієвий спосіб вирішення конфлікту інтересів платника податків і держави. Вказано на двоаспектність проблем у сфері правового регулювання відшкодування ПДВ: несвоєчасність і незаконність його відшкодування, що зумовлюється неправомірною поведінкою контролюючого органу з фіскальними функціями або неправомірною поведінкою платника податків. Розкрито переваги та недоліки автоматичного відшкодування ПДВ, з'ясовано дієвість даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х892.19(4УКР)189.491
Шифр НБУВ: РА383641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського