Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=МИХАЙЛІВ$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Михайлів І.Р. 
Вплив геодинамічних напруг на розвиток і нафтогазоносність локальних структур Бориславсько-Покутської зони Передкарпатського прогину: Автореф. дис... канд. геолог. наук: 04.00.17 / І.Р. Михайлів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз і кількісну оцінку локальних структур Бориславсько-Покутської зони з використанням структурно-тектонічних, лінійно-геометричних, кутових показників і показників порушеності. Виділено морфологічні різновиди локальних структур залежно від механізму їх утворення. На підставі геолого-математичного моделювання розроблено класифікацію локальних структур, в основу якої покладено ступінь порушеності структури тектонічними рухами у процесі складкоутворення (морфологічні ознаки) та характер зміни кількісних показників, що їх описують. Змодельовано механізм формування локальних структур у межах Бориславсько-Покутськоі зони, що визначається місцем руйнування суцільності гірських порід в ядрі антиклінальної або синклінальної складок. Встановлено, що у формуванні структур вирішальну роль, окрім горизонтальних рухів, відігравало бічне тертя. Визначено структурні умови, за яких поперечні тектонічні порушення є екранами покладів нафти та газу для даної зони. Виявлено, що ділянки максимальної концентрації напруг у нафтогазоносному відношенні є слабоперспективними і проведення на них пошукових і розвідувальних робіт з використанням сучасних методик і технологій є недоцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Р59(45УКР)453.1 + Д390.3 +
Шифр НБУВ: РА322309

Рубрики:

      
2.

Михайлів О.О. 
Діагностично-профілактичні заходи при розладах функціонального диференціювання плодової частини плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Михайлів ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Удосконалено діагностично-профілактичні заходи за умов розладів функціонального диференціювання плодової частини плаценти з метою зниження фетальної патології. За результатами проведених досліджень одержано нові дані про особливості звукопровідності плацентарної тканини у разі фізіологічного й ускладненого перебігу гестаційного процесу. Доведено, що одним з показників функціонального диференціювання дитячогомісця (ДМ) є зростання звукопровідності плаценти, що знаходиться у причиному взаємозв'язку зі збільшенням кількості, щільності розташування та васкуляризації стовбурових ворсин, гетаційною трансформацією внутрішньоплацентарної гемодинаміки. Виділено провідні чинники ризику виникнення затримки феталізації плаценти. Визначено діагностично-прогностичну цінність дослідження ехогенності плаценти та кровоплину в артерії пуповини (АП) у разі розладів функціонального диференціювання плодової частини ДМ. Запропоновано бальну оцінку феталізації плаценти на підставі визначення звукопровідності плацентарної тканини та показників резистентності в АП. Визначено, що скринінгове дослідження стану процесів функціонального диференціювання плодової частини ДМ доцільно проводити у разі 28 - 30-тижневого терміну гестації. Визначено роль розладів феталізації плаценти у розвитку дистресу плода. Доведено доцільність використання антигіпокасанта актовегіна та донатора оксида азоту глутаргіну у разі затримки функціонального диференціювання ДМ. Розроблено, апробовано та впроваджено у практику пологодоміжних установ технологію допомоги вагітним у разі розладів феталізації плаценти, що забезпечує зниження частоти розвитку дистресу плода в 1,8 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА363789

Рубрики:

      
3.

Михайлів Г.В. 
Механізм фінансового регулювання розвитку послуг у сфері дозвілля і розваг: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Г.В. Михайлів ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади та практичні рекомендації щодо функціонування механізму фінансового регулювання розвитку послуг у сфері дозвілля та розваг. Розкрито суть фінансового механізму як економічної категорії. Розглянуто питання термінології та понятійного апарату, структуру та головні складові фінансового механізму регулювання розвитку даної сфери. Узагальнено тенденції її сучасного розвитку. Систематизовано й обгрунтовано принципи їх формування. Запропоновано класифікацію суб'єктів господарювання сфери дозвілля та розваг. Узагальнено світовий досвід фінансового регулювання розвитку грального бізнесу. Розглянуто особливості його організаційно-правового регулювання в Україні. Досліджено фінансове регулювання розвитку даного бізнесу. Запропоновано концептуальні підходи до формування моделі його фінансового регулювання в контексті наповнення бюджетів усіх рівнів. Наведено практичні рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення та фінансового регулювання розвитком послуг у сфері дозвілля та розваг, зокрема для Івано-Франківщини з урахуванням її наявного туристично-рекреаційного потенціалу. Запропоновано математичну модель сприяння розвитку сфери послуг у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.65 +
Шифр НБУВ: РА364791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мисишин А. В. 
Визнання і виконання рішень іноземних юрисдикційних органів в умовах євроінтеграції України в Європейський Союз / А. В. Мисишин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена аналізу питання визнання і виконання рішень іноземних юрисдикційних органів в умовах євроінтеграції України в Європейський Союз. Актуальність теми дослідження зумовлена потребою в адаптації українського законодавства з правом. У дисертації досліджено правову природу визнання і виконання рішень іноземних юрисдикційних органів, проведено розмежування понять «визнання» та «виконання» рішень іноземних судів та міжнародних комерційних арбітражів, проведено класифікацію джерел правового регулювання питань визнання та виконання рішень іноземних юрисдикційних органів, а також запропоновано авторське поняття «визнання та виконання рішення іноземного юрисдикційного органу». На підставі детального аналізу законодавства та судової практики, запропоновано доповнити підстави для відмови у задоволенні клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду та внести зміни до Цивільного процесуального кодексу України, а також внести зміни до Господарського процесуального кодексу України щодо питань забезпечувальних заходів. Також запропоновано впровадити в Україні інформаційно-телекомунікаційну систему, з метою сприяння покращенню функціонування суду та спрощення подання документів, що стосується виконання рішень іноземних судів та міжнародних комерційних арбітражів.^UThe dissertation is devoted to the analysis of the issue of recognition and enforcement of judgments of foreign jurisdictional bodies in the context of Ukraine's integration into the European Union. The relevance of the research topic arises from the necessity to harmonize Ukrainian legislation with EU law. The dissertation examines the essential differences and distinguishes between the concept of the legal nature of the recognition and enforcement of foreign judgments and international commercial arbitration awards, as well as looks over sources of legal regulation of recognition and enforcement of foreign jurisdictional bodies, and proposes the author's concept of the recognition and enforcement of judgments of foreign jurisdictional bodies. Based on a detailed analysis of legislation and case study, it is proposed to supplement the grounds for refusing an application for permission to enforce a foreign judgment and apply amendments to the Civil Procedural Code of Ukraine. The dissertation suggests amending the Commercial Procedural Code of Ukraine on the interim measures. It is also proposed to implement an information and telecommunication system in Ukraine, which aims to improve the functioning of the court and accelerate the submission of documents relating to the enforcement of decisions of foreign courts and awards of international commercial arbitration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Михайлів М. О. 
Спадкування у міжнародному приватному праві. / М. О. Михайлів. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційному дослідженні вперше у доктрині міжнародного приватного права запропоновано концепцію комплексного правового регулювання відносин міжнародного спадкування.У роботі запропоновано концептуально нові підходи до вдосконалення механізмів як матеріального, так і колізійного регулювання відносин міжнародного спадкування та розв’язання важливих теоретичних і прикладних проблем у цій сфері. Досліджено поняття та правову природу спадкування в міжнародному приватному праві. Проведено загальнотеоретичний аналіз джерел правового регулювання та запропоновано їхню класифікацію. Визначено суб’єкти відносин міжнародного спадкування та обґрунтовано їх класифікувати на безпосередніх учасників міжнародного спадкування та осіб, які сприяють реалізації спадкових прав у сфері міжнародного спадкування. Проаналізовано колізійні норми щодо спадкування в міжнародному приватному праві та запропоновано низку законодавчих змін у сфері колізійного регулювання різних видів спадкування. Основну увагу приділено загальній характеристиці спадкування за законом та за заповітом у міжнародному приватному праві. Визначено поняття «заповіт», «заповіт подружжя» та виокремлено новий вид заповіту «біологічний заповіт». У роботі також проаналізовано особливості здійснення права на спадкування в міжнародному приватному праві. Висвітлення питань супроводжувалося аналізом іноземного законодавства, міжнародних договорів та матеріалів нотаріальної і судової практики, зокрема практики ЄСПЛ. За результатами проведеного дослідження обґрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України у сфері спадкування та механізму правового регулювання відносин у сфері міжнародного спадкування.^UA concept of complex legal regulation of international inheritance relations in this research is proposed for the first time in the doctrine of private international law. Considering both home and foreign experience, based on the analysis of current legislation, international treaties, judicial and notarial practice, a systematic approach to the legal regulation of inheritance relations in private international law is substantiated. Based on the analysis of foreign experience, provisions of international treaties, and European Union law, we propose as the main connecting factor that will be generally applied to international inheritance establishing «the right of the state where the testator had his last permanent residence at the time of death». The features that will characterize the «last permanent place of residence of the testator», notably: a continuous residence of a natural person (the testator) on the territory of a foreign state for at least five years immediately preceding his death; the existence of a natural person’s (testator’s) family ties, social ties or both; availability of grounds for permanent residence of a natural person (testator) in the territory of this state (permanent residence permit in a foreign state) are underlined.It is concluded that heirs, both by will and by law, can be natural persons who are alive at the time of the opening of the inheritance, as well as individuals who were conceived during the life of the testator or using reproductive technologies after the opening of the inheritance within 6 months, having a lifetime disposition by a testator in a will or an agreement about the use of reproductive material after his death, and born alive after the opening of the inheritance.Based on the results of the study, the theoretical conclusions made it possible to formulate concrete proposals for improving legal regulation in the researched field, which are summarized in the Draft Law on Amendments to the legislation of Ukraine in the area of inheritance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського