Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=СІЧКАР$<.>+<.>A=ЛІЛІЯ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Січкар В.О. 
Використання досвіду поліції зарубіжних країн в діяльності міліції України по забезпеченню прав та свобод людини (організаційно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Січкар ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поліції як державного інституту, визначено його соціальну роль у суспільстві й обгрунтовано теоретичну та практичну моделі діяльності. Проаналізовано законодавство розвинених зарубіжних країн щодо забезпечення легітимності поліцейської діяльності. Досліджено зарубіжний досвід діяльності поліції у сфері забезпечення прав, свобод та законних інтересів громадян. Наведено характеристику міжнародних стандартів, що регулюють права людини у правовій державі. Розглянуто можливості використання різних форм адміністративної діяльності щодо забезпечення прав, свобод та законних інтересів громадян за сучасних умов. Обгрунтовано пропозиції щодо впровадження позитивного зарубіжного досвіду діяльності поліції у сфері забезпечення прав, свобод і законних інтересів громадян у системі МВС України. Проаналізовано вітчизняну практику примусового виконання рішень правоохоронних органів, розглянуто актуальні проблеми реалізації чинних правових норм та виконавчих документів. Наведено рекомендації щодо адаптації міжнародно-правових актів щодо забезпечення прав, свобод та законних інтересів громадян у правовому полі України й обгрунтовано шляхи удосконалення адміністративної діяльності міліції у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х81 + Х819(4УКР)112.011.028 +
Шифр НБУВ: РА353571

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Січкар С.В. 
Вуглеводи поверхневих структур клітин молікутів та філогенетично споріднених з ними родів IBacillus-Lactobacillus-Streptococcus/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / С.В. Січкар ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше виділено глікокалікси бацил, молочнокислих бактерій та молікутів. Охарактеризовано різними методами (біохімічними, імунохімічними та за допомогою рослинних лектинів, мічених колоїдним золотом) полігліканові комплекси (глікокалікси) представників філогенетично спорідненних мікроорганізмів родів Bacillus, Lactobacillus, Streptococcus та класу Mollicutes. Доведено, що для глікокаліксів усіх досліджених мікроорганізмів характерна присутність досить широкого спектра вуглеводів (рамнози, фукози, рибози, арабінози, ксилози, манози, галактози, глюкози, галакозаміну, глюкозаміну) з певними відмінностями у їх кількісному складі. Вивчено склад нейтральних моносахаридів полігліканових комплексів як фенотипну ознаку представників зазначених родів. Показано, що якісний склад нейтральних моносахаридів глікокаліксів мікроорганізмів майже однаковий та містить переважно глюкозу та галактозу. Вперше за допомогою імунохімічних методів досліджено серологічні властивості їх глікокаліксів. Встановлено наявність у них спільних антигенів. Вперше показано вплив глікокаліксу на індукцію антитілоутворення представників класу Mollicutes та бактерій групи Bacillus - Lactobacillus - Streptococcus. Доведено, що поліглікановий комплекс лактобацил індукує антитілоутворення з удвічі вищим титром, ніж подібні імуногени бацил та ахолеплазм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.12 + Е422.22*725.12 +
Шифр НБУВ: РА340596

Рубрики:

      
3.

Січкар С.А. 
Ідіолект Тараса Шевченка і сучасні мовні норми: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.01 / С.А. Січкар ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т філол.. — К., 2003. — 19 с. — укp.

З'ясовано та проаналізовано теоретичний і практичний аспекти кодифікації мовних одиниць Шевченкової творчої спадщини на матеріалі словників української мови. Досліджено кодифіковані елементи мови як категорії літературної мови та стилістики, визначено статус діалектних та просторічних елементів у лексичній системі сучасної української літературної мови. На прикладі конкретних мовних фактів висвітлено роль мовотворчості Т.Шевченка у процесі нормалізації лексико-семантичної системи української літературної мови; з'ясовано семантико-стилістичне навантаження вживаних письменником слів, простежено динамічність лексичних норм української літературної мови. Охарактеризовано хронологічно марковану лексику, виділено розряди архаїзмів та історизмів, їх типи, з'ясовано етимологію та лексикографічне відображення названих лексичних одиниць. Розглянуто діалектні слова, їх варіанти і значення у мові Т.Шевченка. Кожне слово прокоментовано в історико-географічному аспекті. Виділено тематичні групи просторічної лексики, зафіксованої в творах Т.Шевченка, проаналізовано способи та типи її деривації у порівнянні з літературною мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Шевченко,Т.Г. + Ш141.4-61 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко,Т.Г. 457 +
Шифр НБУВ: РА327830

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Січкар О.М. 
Проза В.Дрозда: психологічні аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Січкар ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено психологічні аспекти прози В.Дрозда з урахуванням наявних тенденцій психологічного аналізу у літературознавстві. Розділено прозу письменника на два жанрово-стильові пласти, що дозволило виявити особливості психологізму різноспрямованих творів. Кожна з цих двох груп має свої особливості психологізації, що зумовлює використання різних підходів до їх психологічного аналізу. Психологізм реалістичної прози - екстернальний, виражений неопосередковано. Химерні твори потребують глибшого аналізу, оскільки відрізняються від реалістичних прихованим психологізмом, який відновлюється на підсвідомому рівні (часто за допомогою психоаналітичного методу), або шляхом розкриття алегорії. Висвітлено розмаїття засобів психологізації, які використовував письменник у своїй прозі для більш повного розкриття психології персонажів, а саме: внутрішні монолог і діалог, невласне пряму мову, пряму авторську розповідь, інтонацію, психологічний портет, психологічну деталь, прийом сну-марення, рефлексію, сповідь, "потік свідомості".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Дрозд, В.Г. 534 + Ш5(4РОС)6-4 Дрозд, В.Г. 534
Шифр НБУВ: РА356255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Січкар А.О. 
Ріст і продуктивність змішаних посівів кукурудзи на силос залежно від підбору високобілкових компонентів і заходів вирощування в південному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.О. Січкар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено залежність водного та поживного режимів грунту, росту та розвитку рослин, фітоклімату, фотосинтезу, забур'яненості, хімічного складу стернекореневих решток, структури урожаю, продуктивності, економічної та енергетичної ефективності змішаних посівів від підбору компонентів і заходів вирощування. Кращими компонентами для сумішок під час сівби у третій декаді квітня з міжряддям 70 см виявились соя та буркун білий. Спостережено зниження забур'яненості та підвищення продуктивності посіву завдяки до- та післясходовому боронуванню з двома міжрядними обробітками. Поєднання кращих варіантів сумішей і заходів щодо їх вирощування забезпечувало 1297 - 1306 грн/га чистого прибутку за рівня рентабельності 262 - 252 % і коефіцієнті енергетичної ефективності 5,96 - 6,24.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Січкаренко С.В. 
Розвиток та застосування методу наближених суперелементів для розрахунку об'єктів складної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / С.В. Січкаренко ; Відкрит. АТ "Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського". — К., 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено уточнену схему наближеного суперелемента у плоскій задачі теорії пружності. Запропоновано принципи формування та систему узагальнених зусиль у суперелементах (СЕ). Визначено набір узагальнених зусиль для СЕ у плоскій задачі теорії пружності, що задовольняє вимоги практики проектування. На підставі результатів числових експериментів підтверджено збіжність і ефективність методу наближених суперелементів. Виявлено нетривіальні особливості роботи несучих систем будівель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.5 + Н5-028 +
Шифр НБУВ: РА343531

Рубрики:

      
7.

Січкаренко В.О. 
Розробка інтерфейсу користувача локалізованих розподілених застосувань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.О. Січкаренко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано методику реалізації інтерфейсу користувача розподілених застосувань, що враховує механізми інтернаціоналізації та національно-української локалізації на різних етапах проектування програмних систем та відповідає вимогам загальних інтерфейсів відкритих систем за Еталонною моделлю POSIX-сумісних середовищ (POSIX-OSE) для підтримки інформаційних технологій. Формалізовано вимоги до інтерфейсу користувача як стандартного ресурсу прикладної платформи. Уточнено принцип мобільності прикладної програмної системи у контексті її еволюційного розвитку. Перевірено у реалізації Web-консалтинг-вузла триланкової клієнт-серверної архітектури: запропонований принцип мобільності та розроблену методику національно-української локалізації; підсистеми еколого-економічної оцінки варіантів утилізації вугільного метану в інтелектуальній оболонці РТС-МЕТАН для проектування еколого-безпечних схем утилізації вугільного метану; програмної системи ведення повнотекстової бази для поповнення віртуальної лексичної картотеки Інституту української мови НАН України та дослідження змін сучасної лексики української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.110 +
Шифр НБУВ: РА329475

Рубрики:

      
8.

Січкар А.А. 
Розробка складу та технології лікарського препарату для ветеринарії у вигляді паличок на основі фуразолідону та діоксидину: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / А.А. Січкар ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Подано наукове обгрунтування складу та технології виготовлення вперше створеного лікарського препарату "Антисепт ФД" у вигляді таблетованої лікарської форми - піноутворювальних маткових паличок фуразолідону та діоксидину для профілактики та лікування ендометритів у великої рогатої худоби. Доведено стабільність препарату в процесі зберігання. Розроблено методики якісного та кількісного аналізу діючих речовин у паличках. Встановлено спектр антимікробної дії, терапевтичну ефективність та відносну нешкідливість препарату. Запропоновано нормативно-технічну документацію на палички, технологію їх виготовлення впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л669
Шифр НБУВ: РА311339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Січкаренко К. О. 
Територіальна організація вищої освіти України: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / К. О. Січкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз історичних передумов її виникнення та розвитку як складової освітнього комплексу й інтегрального суспільно-географічного комплексу. Здійснено оцінювання факторів її розвитку, сучасного її стану на державному та локальному рівнях. Виділено окремі групи факторів: історичні, соціально-демографічні, економічні. Досліджено елементи територіальної організації вищої освіти України - освітні центри локального, регіонального та місцевого значення. Розроблено типізацію регіонів України відповідно до ступеня розвитку їх систем вищої освіти, розкрито причини нерівномірного регіонального розподілу її компонентів. Запропоновано суспільно-географічне зонування території країни відповідно до особливостей розвитку вищої освіти. Обгрунтовано шляхи подальшого розвитку системи вищої освіти України. Надано практичні підходи щодо вдосконалення її територіальної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) + У049(4УКР)684
Шифр НБУВ: РА377772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Січкарчук Н. Д. 
Формування емоційно-оцінної лексики у дітей старшого дошкільного віку з моторною алалією засобами художньо-мовленнєвої діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.03 / Н. Д. Січкарчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено рівні й особливості стану сформованості даного прошарку лексики у старших дошкільників з моторною алалією у порівнянні з дітьми без порушень мовлення та з дітьми із загальним недорозвитком мовлення. Обгрунтовано психолого-педагогічні та методичні передумови формування даного прошарку лексичної сторони мовлення, розроблено зміст та описано методику його формування на підставі залучення дітей до художньо-мовленнєвої діяльності з урахування рівня мовленнєвих можливостей дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.925
Шифр НБУВ: РА381532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Коблай С. В. 
Селекційна цінність різних морфотипів гороху для умов півдня України / С. В. Коблай. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процес формування стійкості до вилягання та продуктивності різних морфотипів. Мета – встановлення практичного значення форм гороху з редукованим листям, невилягаючим стеблом та оптимальною висотою рослин у селекції гороху на підвищення продуктивності та якості насіння адаптованих до умов Південного Степу України при застосуванні однофазного збирання. Методи – фенологічні і польові випробування різних за морфотипом колекційних зразків за урожайністю та стійкістю до вилягання; вимірювально-вагові – для обліку продуктивності, елементів її структури і визначення морфологічних особливостей; селекційні – добір стійких до вилягання сортів і селекційних ліній; статистичний метод – для обробки експериментальних даних. Результати – виділено цінні сортозразки в умовах півдня України, що стабільно відтворюють високий рівень комплексу цінних господарських ознак у різні роки. Установлено різний внесок окремих показників при формуванні продуктивності в цілому, а також динаміки накопичення сухої речовини у сортозразків листочкового, вусатого та гетерофільного типів. Доведено перевагу ефективності коефіцієнта стійкості до вилягання над методом визначення лінійної щільності стебла, що суттєво полегшить ефективність добору на стійкість до вилягання значної кількості селекційних та колекційних зразків. Доведено, що гетерофільні зразки мають досить високу стійкість до вилягання. На основі оцінок комбінаційної здатності та результатів генетичного аналізу рекомендовано використовувати в гібридизації ряд сортів. Створено і передано до державного сортовипробування п'ять сортів вусатого морфотипу гороху середньорослий – Круїз, як найбільш адаптований до посушливих умов півдня України, а також напівкарликові Дарунок Степу, Пристань, Білий ангел та Бриз, придатні для умов Південного Степу та Лісостепу України, які характеризувалися високою урожайністю, вмістом білка та технологічністю. До Національного центру генетичних ресурсів рослин України передано дві лінії гороху вусатого морфотипу Л 303-04 і Л 6-12 та дві гетерофільного типу «хамелеон» Л 7-12 і Л 8-12, які характеризуються високими показниками урожайності, якості насіння та технологічності. Новизна – вперше в умовах півдня України проведена оцінка комбінаційної здатності різних сортів гороху за окремими кількісними ознаками та продуктивністю, використовуючи метод топкросів. Виявлені особливості накопичення сухої речовини в онтогенезі різних за морфотипом сортів гороху та визначений зв'язок між висотою рослин та масою сухої речовини. Установлено, що такі ознаки як «висота рослин», «кількість продуктивних вузлів», «кількість бобів на рослині», «кількість насінин у бобі», «маса насіння з рослини», «маса тисячі насінин» контролюється адитивними генами, а на «кількість насінин з рослини» впливають у рівній мірі, як адитивні, так і неадитивні гени. Виділені колекційні зразки гороху різного еколого-географічного походження за комплексом цінних господарських ознак для умов півдня України. Виділені лінії гороху вусатого та гетерофільного морфотипів з високим рівнем технологічності та продуктивності. Наукова цінність – вирішено актуальну проблему селекційного поліпшення та створення нових форм гороху для умов півдня України на основі теоретичного узагальнення та експериментального вивчення колекційних зразків гороху, проведення за повною топкросною схемою схрещувань і аналізу гібридів за цінними господарськими ознаками. Галузь – сільське господарство.^UObject of study – the process of forming a resistance to lodging and productivity of different morfotipes. Aim – install the practical importance of forms of peas with reducirovannnymi leaves, stem nepolegaemym and optimal height of plants in breeding peas to increase productivity and quality seeds adapted to the conditions of the South of Ukraine when using single-phase method of harvesting. Methods – phenology and field – trials of various morfotipes indicators collection samples yield and resistance to lodging; measuring and weighing - to account for productivity, elements of its structure and morphological characteristics; selection – selection of lodging resistant varieties and breeding lines; statistical method - for processing experimental data. Results – allocated valuable samples for conditions of southern Ukraine, which consistently reproduce high level range of economic traits in different years. Set the different contributions of individual indicators in productivity in General, as well as the dynamics of dry matter accumulation at leaflles, whiskered and heterophyilous types. Proven efficiency advantage of the coefficient of resistance to lodging over the method of determining the linear density of the stem that will greatly facilitate the effectiveness of selection for resistance to lodging of a large number of breeding and collection samples. It has been proven that heterophyllous samples have a high resistance to lodging. Based on assessments of the combining ability and genetic analysis results recommended a number of varieties of hybridization. Created and transferred to the State variety testing five varieties of traits morphotype are presented is pea – Cruise as the most adapted to the arid conditions of the south of Ukraine, as well as dwarfs at the half Darunok Steppe, Pristane, White Angel and Breeze, suitable for conditions of the sSouthern Steppe and Forest-Steppe of Ukraine, which were characterized by high yield, protein content and manufacturability. The National Center for genetic resources of plants of Ukraine passed two pea lines mustachioed morphotype are presented L303-04 and L6-12, as well as two heterophillous types «chameleon» L7-12 and L8-12, which characterized by high rates of yield, seed quality and manufacturability. Novelty – for the first time in the context of the southern Ukraine assess combining ability of different varieties of peas on certain quantitative traits and productivity by using the topkrossov method. Peculiarities of accumulation of dry matter in the ontogenesis of different morfotipu cultivars of peas and defined the relationship between the height and weight of dry matter of plants. It has been established that such signs as «the height of plants», «number of productive sites», «number of beans per plant, number of seeds in a pod», «mass of seeds from plants», «mass thousands of seeds» are controlled by additive genes, and the «number of seed with plants» equally affect both additive and nonadditive genes. Highlighted samples of different peas collectible ecologic-geographical origin on the complex securities business signs for conditions in the south of Ukraine. Highlighted line mustached and geterofilnogo pea morfotipov with a high level of technology and productivity.The scientific value – resolved breeding improvements and create new forms of peas for the conditions of the south of Ukraine on the basis of theoretical synthesis and experimental study of collection samples of peas, a full topkross diagram of crossing and analysis of hybrids on economic grounds. Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського