Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=САПЕЛЬНЯК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Сапельняк Т.І. 
Уличі і тиверці в Карпато-Причорноморських землях (друга половина IX - перша половина X сторіччя): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.І. Сапельняк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 16 с. — укp.

На базі концепції "природної історико-географічної структури", комплексного аналізу всієї сукупності джерел та перегляду історіографічної традиції досліджено історію уличів і тиверців у Карпато-Причорноморських землях. Виявлено етнічне походження, локалізацію та основні етапи історії цих народів. Установлено, що уличі походять від тюрків-ультинзурів, які у X ст. разом з гунами пішли в Європу. Одна їх частина перемістилась у межиріччя Одри та Вісли (вільці, лютичі), а інша - повернулася у Північне Причорномор'я. Вони частково залишились у Карпато-Причорноморських землях (угличі), а також - на Дніпрі (ультини-уличі). Тюркські предки тиверців також потрапили в Європу разом з ультинзурами. Вони мешкали у Далмації (тервуняни), а потім переселилися у Карпато-Причорноморські землі (тиверці-толковини). Тут тиверці жили черезсмужно з первинно родинними їм уличами. Уличі виконували військові функції, а тиверці - сакральні. Боротьба за Карпато-Причорноморські землі у другій половині IX - першій половині X ст. між Київською Руссю, Візантією, Болгарією, угорцями та печенігами дозволила Києву лише після 940-х рр. підкорити уличів і тиверців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА345885

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського