Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1470)Книжкові видання та компакт-диски (1165)Журнали та продовжувані видання (104)
Пошуковий запит: (<.>A=ТКАЧУК$<.>+<.>A=ИГОР$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 107
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткачук І.Г. 
Бабезіозний увеїт собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / І.Г. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено увеїт, зумовлений бабезіозом у собак. З'ясовано, що бабезіозний увеїт собак виникає у східноєвропейських вівчарок (27,8 %) і, рідко, у безпородних собак (16,7 %), найчастіше - собак після 12-місячного віку (58,8 %), вірогідно зумовленому посиленням сенсибілізації з віком. У разі слабкого прояву запалення війкового тіла виявлено міоз, світлобоязнь, сльозотечу та незначні зміни райдужки та рогівки, преципітати у передній камері ока, за тяжкого ступеня циліарного запалення має місце перикорнеальна ін'єкція судин, гіфема, сильний біль у ділянці війкового тіла, фібрин у передній камері ока, задні синехії, глаукома. Вміст у крові еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, показників лейкограми, вміст білка, його фракцій, білірубіну, АСТ і АЛТ, сечовини, креатиніну та бабезіозу, неускладненого увеїтом, ідентичні таким показникам ускладненого увеїтом бабезіозу, що доводить патогенетичну роль інших чинників у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що кількість лейкоцитів, T- і B-лімфоцитів, T-хелперів, T-супресорів, показник імунорегуляторного індексу, вміст IgG, M у разі бабезіозу, ускладненого увеїтом, більші у порівнянні з цими показникамии за умов базіозу, неускладненого увеїтом, що зумовлює патогенетичну роль імунологічних порушень у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що лікування бабезіозного увеїту раціональне у разі застосування на тлі базіозної терапії мідріатів (найчастіше 1 %-й розчину атропіну), нестероїдних протизапальних препаратів, зокрема, диклофенаку за дози 0,5 мг/кг маси тіла, а також тималіну (як імуномодулятора та стимулятора фагоцитозу) за дози 5 - 20 мг/ кг маси тіла тварин залежно від тяжкості перебігу запалення судинної оболонки очного яблука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364431

Рубрики:

      
2.

Ткачук М. М. 
Ботанічна лексика говірок Чорнобильської зони: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. М. Ткачук ; НАН України, Ін-т укр. мови. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено спробу відновити фрагмент структури редуктивних переселенських говірок Київського Полісся за матеріалами тематичної групи ботанічної лексики. Досліджено склад і структуру фітономінації говірки Чорнобильської зони, змодельовано внутрішньодіалектне членування цього ареалу на підставі картографування флороназв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Е5 + Ш141.14-671
Шифр НБУВ: РА380796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ткачук А.В. 
Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr} - Mn - {Sn,Sb},кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / А.В. Ткачук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію компонентів у системах {Ti,V,Zr} - Mn - {Sn,Sb}, побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану цих систем за температур 770 К і 870 К і визначено області гомогенності твердих розчинів на базі бінарних сполук. Окремі зразки досліджено в системах Ti - {Cr,Fe,Co,Ni} - Sb. Виявлено шість нових тернарних сполук. Для двох тернарних антимонідів уточнено структуру. Розглянуто три типи кристалізованих сполук. Вивчено температурні залежності питомого електроопору, диференціальну термо-електрорушійну силу та магнітну сприйнятливість тернарних сполук та сплавів твердих рочинів на основі бінарних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1
Шифр НБУВ: РА318052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ткачук О.О. 
Взаємодія лантаноїдних зсуваючих реагентів з біфункціональними флавоноїдами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Ткачук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію лантаноїдних зсувальних реагентів (ЛЗР) з похідними флавоноїдів, за якої виникають різні аномалії, а саме: розширення сигналів, зумовлені обмінними процесами; незвичний вплив введення замісників; зміна основної конформації молекули за впливу ЛЗР; нестандартний напрямок магнітної осі комплексу. Завдяки цьому для конформаційного та конфігураційного дослідження слід застосовувати зсуваючі реагенти на основі ітербію, а для вивчення асоціативної динаміки молекул - ЛЗР на основі європію. За умов взаємодії різних ЛЗР з тозилатами хромон-3-ілтіазолію утворюються ізоструктурні комплекси, що свідчить про відсутність ефекту хелатування. Установлено будову адукту, знайдено переважну конформацію хромонового фрагмента відносно тіазольного кільця та показано можливість вивчення атропоізомерії у сполуках такого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16-5 +
Шифр НБУВ: РА341084

Рубрики:

      
5.

Ткачук С.А. 
Вікові зміни скелета стило- та зейгоподія грудної і тазової кінцівок американської норки: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / С.А. Ткачук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено мікро- та макроморфологічні, біомеханічні особливості скелета стило- та зейгоподія грудної і тазової кінцівок американської норки від її народження до 635 доби життя. Застосовано морфометричні, біомеханічні та гістологічні методики досліджень. Встановлено, що ріст маси тіла та розвиток кісток грудної і тазової кіцівок (стило- та зейгоподія) в постнатальному періоді онтогенезу американської норки відбувається за експоненціальним законом, що призводить до нерівномірності росту в різні вікові періоди (від народження до дворічного віку). У прирості трубчастих кісток кінцівок визначено основні періоди відносного приросту. Показники межі міцності, несучої можливості діафіза, умовного запасу міцності скелетних елементів кінці - змінні величини. Структурні зміни кісткової тканини на гістологічному рівні відбуваються поряд зі змінами біомеханічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-266 + Е60*698.133 + Е60*698.134.2
Шифр НБУВ: РА315109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ткачук Н.М. 
Власний капітал банку та проблеми капіталізації банківської системи України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Н.М. Ткачук ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування власного капіталу банку у контексті нарощення капіталізації банківської системи України. Запропоновано методи збільшення рівня достатності власного капіталу банків. Визначено економічну сутність, функції капіталу банку та власного капіталу, доведено доцільність застосування ринкового підходу щодо визначення його величини. Проаналізовано структурну будову власного капіталу та стану капіталізації банківської системи. Обгрунтовано необхідність здійснення інтегрального оцінювання достатності власного капіталу банку з урахуванням впливу фінансового важеля та рівня іммобілізації капіталу. Доведено суттєве значення використання внутрішнього потенціалу банку для нарощення обсягів капіталізації. Обгрунтовано можливі шляхи консолідації іноземного капіталу з вітчизняними банками. Наведено рекомендації щодо застосування банками сек'юризації активів з метою підвищення рівня достатності власного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.4 +
Шифр НБУВ: РА357246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ткачук Ю.В. 
Глобалізація в сфері політики: інститути і механізми наддержавного впливу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.В. Ткачук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Визначено зміст, основні ознаки, переваги та недоліки процесу глобалізації, проаналізовано його вплив на національну державу. Охарактеризовано співвідношення між глобалізацією та демократизацією, встановлено багатомірність та неоднозначність їх зв'язків. Визначено соціально-політичні механізми ринкової глобалізації, висвітлено тенденції розвитку даного суспільного явища. Досліджено емпіричні характеристики антиглобалістичного руху, його основні суперечності та перспективи. Проаналізовано сучасний соціально-економічний стан розвитку України, запропоновано його визначення як періоду інтернаціоналізації, що є поступовим взаємопроникненням технологічних та культурних стандартів і не впливає на державний суверенітет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА329415

Рубрики:

      
8.

Ткачук Л.Г. 
Динамічна теорія розсіяння рентгенівських променів в циліндрично вигнутих кристалах з мікродефектами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.Г. Ткачук ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Одержано аналітичні вирази для коефіцієнтів відбиття та проходження когерентних, квазідифузних і дифузних хвиль у випадку циліндрично вигнутих монокристалів, які містять однорідно розподілені дефекти кулонівського типу. Показано, що вплив вигину помітніший для від'ємної кривизни, а збільшення кривизни вигину призводить до уширення всіх компонент кривої дифрикаційного відбиття. З'ясовано, що за сильних вигинів з'являються додаткові максимуми та осциляції кривої відбиття, а за достатньо сильних вигинів виявлено зміщення когерентної компоненти кривої відбиття по відношенню до точного брегівського положення, напрямок якого залежить від знаку радіуса вигину. З'ясовано, що дане зміщення для випадку Лаує супроводжується зменшенням висоти центрального піку. Для випадку Лаує виявлено також виникнення ефекту фокусування дифрагованого випромінювання за певних умов. Проаналізовано вплив макроскопічної деформації на картини розподілу інтенсивності дифузного розсіяння від мікродефектів двох типів (сферично-симетричних кластерів і дислокаційних петель) та показано, що вплив вигину помітний для менших радіусів дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 + В372.31,022 +
Шифр НБУВ: РА348753

Рубрики:

      
9.

Ткачук Л.Л. 
Діагностично-прогностичне значення дослідження пре- та внутрішньоплацентарного кровоплину у другому триместрі вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л.Л. Ткачук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Вдосконалено пренатальне прогнозування за результатами дослідження пре- і внутрішньоплацентарного кровоплину у II триместрі вагітності. Показано діагностичне і прогностичне значення доплерометричного дослідження гемодинамічних процесів у функціональній системі мати - плацента - плід у першій половині вагітності. Визначено роль розладів гестаційної трансформації судин плацентарного ложа матки у затримці формування низькорезистентної судинної системи у плодово-плацентарному басейні. Доведено, що у 34 % вагітних з високим плацентарним опором плину крові спостерігається розвиток гестаційної гіпертензії, обумовленої гіперфункцією міокарда, збільшенням об'ємних показників серцевої діяльності материнського організму. Показано роль затримки формування низькорезистентного преплацентарного кровоплину у виникненні порушень феталізації плаценти. Визначено, що у 72 % випадків за розладів гестаційної перебудови кровообігу у функціональній підсистемі мати - плацентарне ложе матки спостерігається затримка формування низькорезистентної судинної системи у плодово-плацентарному басейні. Встановлено, що за наявності високого судинного опору плаценти у 63 % випадків розвивається дистрес плода, а у 37 % - діагностується затримка розвитку плода. Доведено, що оцінка пре- та внутрішньоплацентарного кровоплину у II триместрі вагітності дозволяє здійснити ефективне пренатальне прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 + Р716.212.2 +
Шифр НБУВ: РА366881

Рубрики:

      
10.

Ткачук О.О. 
Дія ретардантів на морфогенез, період спокою і продуктивність картоплі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.О. Ткачук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив різних за механізмом дії ретардантів - декстрелу, паклобутразолу та хлормекватхлориду - на морфогенез, перерозподіл асимілятів та продуктивність рослин картоплі (Solanum tuberosum L.). Встановлено здатність даних препаратів регулювати ростові процеси, гістогенез, гормональний статус та вихід бульб картоплі зі стану спокою. Доведено, що найбільшу рістгальмуючу дію викликає 0,025 % паклобутразол. Виявлено, що у разі підвищення доз азотних добрив дія ретардантів менш виражена. Доведено найбільшу ефективність застосування ретардантів з метою підвищення продуктивності пізньостиглого сорту картоплі "Ласунак". Для ранньостиглих, середньоранніх та середньостиглих сортів ефект нестійкий, але у всіх варіантах виявлено збільшення кількості бульб у кущі. Встановлено, що дія ретардантів реалізується через уповільнення активності маргінальних меристем та, відповідно, зменшення площі листка рослин. За даних умов виявлено потовщення листової пластинки за рахунок більш активного розвитку стовпчастої асиміляційної паренхіми. Доведено, що ретарданти викликають зміни гормонального балансу рослини. Зокрема показано, що паклобутразол впливає на зміщення метаболізму фітогормонів терпенової природи, проявом якого є утворення абсцизової кислоти. Виявлено, що уповільнення росту на перших етапах розвитку рослин супроводжується збільшенням у листках і стеблі основної транспортної форми - сахарози. Встановлено відсутність достовірної різниці вмісту крохмалю у бульбах контрольних та оброблених ретардантами рослин. Експериментально виявлено вплив ретардантів на підвищення вмісту основних елементів мінерального живлення - азоту, фосфору та калію. Доведено, що застосування препаратів з антигібереліновим механізмом дії призводить до уповільнення проростання бульб внаслідок зменшення активності амілазного комплексу. Встановлено, що уповільнення росту паростків за дії ретардантів у зимовий період супроводжується тимчасовим депонуванням надлишку вуглеводів у них у вигляді крохмалю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-468.5 +
Шифр НБУВ: РА353573

Рубрики:

      
11.

Ткачук В.М. 
Дослідження перехідних шарів монокристалічних плівок залізо-ітрієвого гранату, вирощених методом рідкофазної епітаксії: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.18 / В.М. Ткачук ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Висвітлено проблему дослідження магнітної та крісталічної мікроструктури приповерхневих шарів епітаксійних плівок ЗІГ. Розроблено методику числового аналізу експериментальних КЕМ спектрів гранатових структур з великою кількістю близьких нееквівалентних положень з використанням інформації про їх мікрокристалічну будову, яка забезпечила повноту та достовірність отриманих результатів. Методика базується на квазінеперервному описі експериментального КЕМС. Вивчено вплив особливостей процесу рідкофазної епітаксії на властивості поверхневого шару плівка-повітря. Досліджено спотворення концентраційних профілів розподілу елементів за ВІМС пошарового аналізу, зумовлене виходом розпилених іонів матриці з різних глибин, селективним іонним перемішуванням компонент мішені та ефектом кратеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225в,022 + В379.226,022
Шифр НБУВ: РА313896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ткачук Л.М. 
Економіко-організаційні фактори забезпечення якості на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Ткачук ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено організаційно-економічну модель управління якістю на підприємствах з урахуванням факторів: рівня досконалості філософії організації; організаційної культури на підприємстві та ступеня мотивації; фахової компетентності менеджменту; лідерства; ефективності управління витратами на якість; рівня інвестиційного забезпечення модернізації; ефективності системи логіки; якості промислово-виробничого персоналу, інноваційного менеджменту, комунікацій та інформаційного забезпечення, а також на базі використання стратегії постійних інновацій виробничих процесів, організаційного контролю та моніторингу якості, посилення ролі внутрішньої конкуренції та навчання персоналу. Розкрито суть поняття "якість функціонування підприємства" як економіко-організаційної категорії. Наведено метод комплексного аналізу якості з використанням апарату нечіткої логіки. Запропоновано показник "витрати на якість інноваційного змісту", виявлено кореляційну залежність між кількісними та якісними показниками витрат на якість. Удосконалено механізм визначення динаміки та ідентифікації цих витрат, а також факторів ефективності управління якістю на підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-823.2 + У9(4УКР)301-823.2
Шифр НБУВ: РА335370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ткачук С.О. 
Енергозберігаючі та природоохоронні кормові сівозміни на меліорованих торфовищах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. Ткачук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В роботі представлені результати досліджень по удосконаленню кормових сівозмін з коротким (до 2-х років) польовим періодом, який включає лише одну просапну культуру. У довготривалому досліді на староорних торфових грунтах вивчали водний і поживний режими грунту, вплив структури посівних площ на мінералізацію, динаміку чисельності шкідників та бур'янів. За період досліджень проведена оцінка кормових сівозмін за збором сухих речовин, кормових одиниць та перетравного протеїну. Визначена їх грунтозахисна здатність. Встановлено, що найбільш доцільним за економічної, екологічної та енергетичної оцінки є запровадження на торфових грунтах кормових сівозмін з коротким польовим періодом, який включає одну просапну культуру - кормові буряки та максимальне насичення посівами проміжних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-41(2Укр-4Кие),022

Рубрики:

      
14.

Ткачук С. А. 
Закономірності морфогенезу трубчастих кісток курей м'ясного напряму продуктивності у постнатальному періоді онтогенезу: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / С. А. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Вперше проведено комплексне морфо-біомеханічне оцінювання кісток грудної та тазової кінцівок курей м'ясного напряму продуктивності із встановленням інтегральних показників. Розроблено методичний підхід до первинної обробки й інтерпретації одержаних експериментальних даних, механічних властивостей та динаміки формоутворення компактної кісткової тканини трубчастих кісток курей м'ясного напряму продуктивності у постнатальному періоді онтогенезу. Вперше введено показник колоподібності для оцінювання динаміки форми поперечного перерізу середньої частини діафіза трубчастих кісток залежно від віку й умов утримання дослідної птиці. Встановлено вікову залежність геометрії та товщини компактної кісткової тканини. Розроблено та запатентовано новий спосіб оцінювання інтегрального стану шляхом визначення мікротвердості компактної кісткової тканини свійської птиці у постнатальному періоді онтогенезу. Встановлено закономірності морфогенезу трубчастих кісток, на підставі аналізу швидкості та пропорційності ростових процесів, формотвірних властивостей, мікроструктурної організації компактної кісткової тканини у постнатальному періоді онтогенезу курей м'ясного напряму продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.98 + Е60*698.134.2*33
Шифр НБУВ: РА376418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ткачук Г.О. 
Збагачення мовлення студентів педагогічного училища експресивною лексикою як засіб його увиразнення: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.О. Ткачук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено лінгвістичні, психолого-педагогічні засади та дидактичні особливості роботи над збагаченням мовлення студентів педучилища емоційно забарвленою лексикою в системі мовної підготовки майбутніх вчителів. Проаналізовано чинні програми, підручники та науково-методичну літературу з досліджуваної проблеми. Вивчено стан практичної роботи, спрямованої на засвоєння відповідної лексики студентами під час навчання в педучилищі. Виявлено рівень володіння студентами емоційно забарвленою лексикою, мету та частоту вживання ними емоційних слів у практичній роботі з дітьми. Запропоновано критерії відбору зазначеної лексики для укладання навчального міні-словника. Розроблено систему вправ, яка сприяла б збагаченню мовлення студентів педучилища експресивною лексикою та формуванню в них професійних навичок роботи з учнями початкових класів на уроках мови та читання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-913.33 + Ш141.4-912.31
Шифр НБУВ: РА320014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ткачук 
Значення вини у відносинах відповідальності за порушення договірних зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Андрій Леонідович Ткачук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207
Шифр НБУВ: РА321822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ткачук-Мірошниченко О.Є. 
Імплікація в рекламному дискурсі (на матеріалі англомовної комерційної реклами): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Є. Ткачук-Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Б.м., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто імплікацію як особливий спосіб передачі інформації, яка не отримує прямої вербалізації, але індикується експліцитними вербальним та невербальними елементами - маркерами. Імпліцитною є оцінна й асоціативна інформація. Імплікація є дискурсивно обумовленою. У дискурсі англомовної комерційної реклами імплікацію простежено на дискурсивному, лексичному, граматичному та невербальному рівнях. Індикаторами імпліцитної інформації є дискурсивний, лексичні, граматичні та невербальні маркери. Вирішальну роль у декодуванні імпліцитної інформації належить когнітивному змісту дискурсу. Імпліцитними елементами, які маркуються вербальними та невербальними засобами реклами, є складові когнітивної моделі, оцінний компонент, прагматичне значення слова та тексту. Мовна реалізація когнітивної моделі може бути повною та неповною, що відображається в її трьох варіантах. До лексичних маркерів імпліцитної інформації належать топонімічна, темпоральна лексика, засоби вираження категорії компаративності, частки, інтертекстуальний компонент, до граматичних - непрямі способи передачі ілокутивної сили спонукання, а до невербальних маркерів - пікторальні, параграфічні маркери та колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716
Шифр НБУВ: РА316999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ткачук О. Ю. 
Інтенсивна терапія метаболічних порушень головного мозку при гострій крововтраті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. Ю. Ткачук ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено покращення результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою, ускладненою церебральною недостатністю та порушенням свідомості, у періопераційному періоді завдяки вдосконаленню інтенсивної терапії на підставі системного оцінювання кисневого балансу організму, змін іонного складу крові, метаболічних процесів і кисневого режиму головного мозку. Наведено клінічний матеріал, який базується на аналізі результатів обстеження та лікування 63-х пацієнтів з гострою крововтратою. Розроблено схему лікування, яка заснована на результатах оцінювання іонного та кисневого режиму головного мозку з метою покращання результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою III класу, ускладненою церебральною недостатністю, у періопераційному періоді. Встановлено спосіб оцінювання ефективності та прогнозування результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.3-3 + Р627.7-5
Шифр НБУВ: РА379627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ткачук В.В. 
Інформатизація освіти як чинник формування інноваційно-інформаційного суспільства в Україні (філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / В.В. Ткачук ; АПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено філософський аналіз впровадження інформаційних освітніх технологій, досліджено зміст, межі та наслідки процесу інформатизації освіти як чинника формування інноваційно-інформаційного суспільства. Проаналізовано структуру, типи, матеріальну та програмну забезпеченість процесу інформатизації освіти. Зроблено висновок, що в Україні цей процес знаходиться у початковому (зародковому) стані. Визначено основні етапи інформатизації освіти в Україні, обгрунтовано методику психолого-педагогічного забезпечення процесу інформатизації освіти, сутність якої полягає у збереженні та зміцненні суб'єкт-суб'єктних відносин учасників навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:З81 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА371881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ткачук Л.А. 
Йододефіцитні порушення у жінок та дітей в регіоні природної легкої ендемії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Л.А. Ткачук ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано комплексний підхід щодо вивчення проблеми йодного дефіциту в Північному регіоні Україні, зокрема у зоні природної ендемії. Встановлено ступінь достатності мікроелемента у найбільш вразливої частини населення - жінок та дітей молодшого віку. Визначено обсяг профілактичних заходів та адекватність масової форми профілактики йодного дефіциту за допомогою йодованої солі. Вперше проведено вивчення йодної забезпеченості новонароджених дітей з використанням світових критеріїв ідентифікації йододефіцитних станів. Встановлено зв'язок між йодним балансом вагітної жінки та станом здоров'я народженої нею дитини, насамперед з загальними показниками соматичного розвитку, які визначають якість неонатальної адаптації, та формуванням розладів центральної нервової системи (ЦНС), що зумовлює подальший розумовий розвиток. Показано, що дефекти глибокого диференціювання ЦНС, розвиток яких відбувається у внутрішньоутробний період життя дитини навіть за умов легкої недостатності мікроелемента, проявляються в подальшому послабленням пізнавальних здібностей і здатності до навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12-3 + Р120.121.2 +
Шифр НБУВ: РА344502

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського