Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (266)Книжкові видання та компакт-диски (380)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ФЕДАК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ДМИТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федак В.І. 
Дегенеративні захворювання суміжних (до оперованого) сегментів хребта (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В.І. Федак ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми хірургічного лікування дегенеративних захворювань поперекового відділу хребта з використанням міжтілового спондилодезу. Проведено ретроспективне клініко-рентгенологічне обстеження групи хворих і виявлено незадовільні результати. Встановлено, що якість спондилодезу (зниження індексу міжтілового проміжку та порушення його форми, резорбція кісткової тканини навколо фіксатора, зміщення імплантанту у фронтальній площині) та наявність антелістезу та ретролістезу, спондилоартрозу, є факторами, що негативно впливають у післяопераційному періоді на структурну організацію суміжних хребтових сегментів. Проведено морфологічні експериментальні дослідження на тваринах. Виявлено, що матеріали з низькими остеоінтеграційними властивостями мають значний вплив на дегенерацію суміжних хребтових сегментів (міжхребцевого диска та дуговідросчастих суглобів). Доведено доцільність виконання ендопротезу із корундової кераміки з системою отворів у середній його частині й округленням по зовнішньому та внутрішньому периметрам ендопротезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.565.011-5
Шифр НБУВ: РА375293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
5.

Федака П.П. 
Історія етнографічного вивчення Закарпаття в українській крайовій періодиці другої половини XIX - першої половини ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.П. Федака ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено історію вивчення народної культури українців Закарпаття на сторінках періодичних видань краю другої половини XIX ст. - першої половини XX ст. Проаналізовано стан і характер джерельної бази. Установлено ступінь дослідження проблеми у вітчизняній і зарубіжній історіографії. Визначено напрямки та рівень етнографічних досліджень, їх тематику, аспект регіонального вивчення щодо закарпатської української етнографічної зони, особи дослідників у різні для Закарпаття історичні періоди: часів Австро-Угорщини (1867 - 1918 рр.), Чехословаччини (1919 - 1939 рр), хортистської Угорщини (1939 - 1944 рр.). Проаналізовано етнографічні матеріали на тему матеріальної та духовної культури, етнічної історії та етногенезу закарпатських українців, опубліковані у 16-ти крайових періодичних виданнях дослідженого періоду. Визначено місце та роль кожного з видань і окремих дослідників в етнографічному вивченні Закарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР 74 За) г +
Шифр НБУВ: РА361010

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Федак І. О. 
Методичні та експериментальні основи оцінки процесу обводнення нафтогазових родовищ за результатами геофізичних досліджень (на прикладі Семенівського нафтового родовища): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / І. О. Федак ; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-6 с4 + Д59(45УКР)453.1 с4
Шифр НБУВ: РА370447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Федак Н. М. 
Механізми державного регулювання стоматологічної допомоги населенню України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. М. Федак ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено та запропоновано концептуальні підходи щодо реструктуризації стоматологічної служби регіону та підвищення ефективності її функціонування, які сформовано на принципово нових засадах, що передбачають побудову системи координації діяльності стоматологічних закладів, зміну їх організаційно-правової форми та перехід від класичної системи бюджетування до програмно-цільового управління видатками місцевих бюджетів на стоматологічну допомогу з урахуванням критеріїв її загальної ефективності. Вдосконалено комплексний організаційний механізм державного регулювання системи стоматологічної допомоги населенню шляхом визначення структурно-організаційних, нормативно-правових, адміністративно-розпорядчих і фінансово-економічних засобів, за допомогою яких передбачається вирішення питання реструктуризації стоматологічної служби, а також раціонального розподілу ресурсів і цільового використання коштів державного та місцевих бюджетів у середньостроковій перспективі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6
Шифр НБУВ: РА369742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Федака П.М. 
Народне житло українців Закарпаття XVIII - XX століть: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / П.М. Федака ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проаналізовано стан і характер джерельної бази, ступінь вивчення проблеми щодо народного житла українців Закарпаття XVIII - XX ст. у вітчизняній і зарубіжній історіографії. Висвітлено історичний розвиток сільських поселень, особливості їх типів і форм. Охарактеризовано зовнішній вигляд, внутрішню структуру та розміри. Проведено класифікацію типів садиби та селянського двору, форм його забудови, типів і варіантів житла та господарських будівель. Наведено характеристику техніки будівництва, архітектурних та інженерно-конструктивних прийомів, внутрішнього планування, інтер'єру. Розглянуто вертикальний розвиток хати, специфіку соціальних аспектів у зв'язку між формами сім'ї та формами житла. Висвітлено давні обряди, вірування та звичаї, які виконувалися під час зведення житлових і господарських будівель. Окреслено ареали поширення типів і форм народного будівництва у різні історичні періоди та різних етнографічних груп краю - долинян, лемків, бойків, гуцулів. Визначено ступінь впливу етнічних, історичних, соціально-економічних, екологічних та інших факторів на формування та розвиток регіональних особливостей народного будівництва. Досліджено реліктові форми, елементи та явища традиційного будівництва та спільні особливості з сільським житлом інших етнічних груп у межах Закарпаття (угорців, румунів, німців, словаків) та у контексті загальноукраїнських, загальнослов'янських, центральноєвропейських та інших етнокультурних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.294 + Т52(23=УКР3А/Я)-423 +
Шифр НБУВ: РА364412

Рубрики:

      
9.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Федака С.Д. 
Політична історія України-Русі доби трансформації імперії Рюриковичів (XII століття): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.Д. Федака ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

З'ясовано роль та місце політичних процесів на теренах України - Русі XII ст. у загальному багатовіковому контексті українського державотворення, створено цілісну концепцію тогочасного розвитку України - Русі, в якій було б органічно пов'язано процеси етнічної (початок оформлення та зміцнення української народності), територіально-політичні (консолідація Подніпров'я та західніших українських земель, зміцнення зв'язків руських земель з Половецьким Степом), соціально-політичні, воєнно-дипломатичні, церковні. Виявлено основні рушійні сили політичного розвитку України - Русі, розкрито політичну механіку міжкняжих взаємин, з'ясовано реальний баланс тогочасних відцентрових і доцентрових процесів, проаналізовано події внутрішньої історії у широкому міжнародному контексті, виявлено геополітичні пружини внутрішньоруських конфліктів. Оцінено співвідношення суб'єктивних і об'єктивних чинників, що впливали на тодішнє політичне життя, зокрема, на усобиці. Розглянуто питання ув'язки перипетій військово-політичної історії з економічною, соціальною і церковною. Дослідження проведено через призму еволюції державного устрою Київської Русі, а також форм правління на різних стадіях розвитку Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-5 +
Шифр НБУВ: РА326581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федак Т.В. 
Регіональні фактори забезпечення конкурентоспроможності продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.В. Федак ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено та обгрунтовано теоретичні і практичні положення щодо впливу регіональних факторів на підвищення конкурентоспроможності продукції як загального критерію ефективності економіки, застосування ефективних підходів і методів підвищення чинності регіональної політики формування високотехнологічних виробництв та їх інтелектуального та кадрового забезпечення. Визначено поняття активності факторів та класифіковано активні регіональні фактори, до яких віднесено фактори виробництва, інтелектуальний потенціал, інформаційне забезпечення, наукомісткість. Базуючись на підходах вітчизняних вчених щодо особливостей розвитку окремих регіонів, запропоновано концептуальну модель процесу розвитку регіону в конкурентному середовищі. Проаналізовано питання реформування промислового комплексу регіону з метою підвищення його науково-технічного потенціалу та відновлення високотехнологічних виробництв, результати діяльності яких створять базис і сприятимуть притоку іноземних інвестицій та розширення зовнішньоекономічних зв'язків регіону.Досліджено інтелектуальний потенціал та його підгрунтя - людські ресурси регіону, підвищення освітнього професійного рівня яких становить важливий фактор забезпечення конкурентоспроможності та досягнення конкурентних позицій на внутрішніх та світових ринках. Розроблені з урахуванням зазначених підходів рекомендації впроваджено в промисловому комплексі Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-82
Шифр НБУВ: РА314569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Федак 
Синдром професійного вигоряння і його психотерапевтична корекція у медичного персоналу швидкої допомоги: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Богдан Степанович Федак ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю948.19-69
Шифр НБУВ: РА365720

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
14.

Федак С.І. 
Тріщиностійкість алюмінієвого сплаву АМг6 в умовах динамічної повзучості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.І. Федак ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше виявлено основні закономірності тріщиностійкості сплаву АМг6 за умов динамічної повзучості. Доведено, що накладання циклічної складової зменшує критичний параметр розкриття вершини тріщини за умов одновісного розтягу та динамічної повзучості. Запропоновано модель в'язкого підростання тріщини за умов динамічної повзучості. Встановлено, що старт тріщини в сплаві АМг6 відбувається за в'язким механізмом, а подальше просування тріщини - за втомним механізмом. Удосконалено методику прогнозування розкриття вершини тріщини за умов динамічної повзучості, яка базується на моделюванні розкриття тріщини за умов повзучості деформацією повзучості гладкого зразка з урахуванням пошкоджуваності матеріалу. Виявлено вплив циклічної складової навантаження на пошкоджуваність матеріалу за умов динамічної повзучості. Запропоновано методику прогнозування деформації матеріалу за даних умов на основі теорії зміцнення з урахуванням пошкоджуваності, модель зв'язку стрибкоподібної деформації розтягу сплаву АМг6 з розподілом дисперсних включень первісного матеріалу, а також деформаційний критерій стрибкоподібної повзучості, заснований на ідентичності фізичних процесів стрибкоподібного приросту деформації за квазістатичного розтягу та повзучості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223 +
Шифр НБУВ: РА327279

Рубрики:

      
15.

Федак С.А. 
Українська літературна мова на Волині у XVIII ст. (фонетика та морфологія почаївських стародруків): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.А. Федак ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі вивченя малодосліджених пам'яток, виданих у друкарнях Почаївського монастиря у василіянський період його історії, встановлено фонетичні та морфологічні особливості української літературної мови XVIII ст. Охарактеризовано питомо українські риси вокалізму та консонантизму, засвідчені у пам'ятках Почаївської друкарні, проаналізовано морфологічну структуру мови текстів, церковнослов'янські елементи української редакції. З'ясовано, що почаївські стародруки повною мірою засвідчують характерні особливості української мови, які відрізняють її від інших слов'янських мов. Виявлено діалектні риси та поодинокі полонізми, відображені у текстах досліджених книг і властиві сучасним волинським говіркам, з'ясовано їх співвідношення з загальномовними. З'ясовано, що діалектні особливості не надавали мові аналізованих творів вузько локального значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-03 + Ч611.63(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА331866

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сергійчук В. В. 
Розголошення державної таємниці: кримінально-правова та кримінологічна характеристика / В. В. Сергійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням кримінально-правових і кримінологічних засад охорони державної таємниці в Україні.Проаналізовано історію становлення та розвитку кримінально-правової охорони державної таємниці на українських землях від часів Київської Русі до сьогодення, здійснено порівняльно-правову характеристику систем кримінально-правової охорони державної таємниці в деяких зарубіжних країнах (Естонія, Франція, Узбекистан, Туреччина, Молдова і Білорусь). Проаналізовано склад злочину – розголошення державної таємниці, передбачений ст. 328 КК, проведено відмежування його від суміжних злочинів, а також здійснено кримінологічну характеристику цього злочину.У результаті дослідження сформульовано нові положення, висновки та пропозиції, які в подальшому можуть бути використані для розвитку інституту кримінально-правової охорони державної таємниці в Україні, а також запропоновано зміни до КК з метою вдосконалення його положень.^UThe dissertation research is a complex and systematic scientific research of the crime – disclosure of a state secret. The history of criminal-legal protection of a state secret on Ukrainian lands was analysed. It was stated that the criminal-legal protection of a state secret has undergone a difficult path of development since the time of Kievan Rus till nowadays. As a result of the analysis the concept of a state secret in the times of Kievan Rus, the definition of protection of information constituting a state secret in the times of Kievan Rus and the characteristics of a state secret of that time, the list of information that was a state secret in the times of Cossacks and Hetmanate, the XIX – early XX century, and during the period when Ukraine was a part of the USSR were formulated. For the first time, the criminal measures of state secrets protection in the countries such as Estonia, France, Uzbekistan, Turkey, Moldova and Belarus were analysed in complex and compared to the criminal law protection of a state secret in Ukraine. As a result of the analysis, common and distinctive peculiarities of the legal provisions of the criminal codes of these states regarding the system of state secrets protection were analysed, and also indicated some legal provisions that should be incorporated into our national legislation in this sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Сергійчук Р. В. 
Малоінвазивна перкутанна нефролітотрипсія без нефростомії: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Р. В. Сергійчук. — Б.м., 2023 — укp.

Сечокам’яна хвороба є одним із найбільш розповсюджених захворювань.Захворюваність уролітіазом у світі досягає 2-5%, а пацієнти з СКХ складають30-45% всього контингенту урологічних стаціонарів, і з них нефролітіазомхворіють близько 50%. СКХ може перебігати з явищами гострого та хронічногопієлонефриту, частими рецидивами, що у свою чергу призводить довиникнення ниркової недостатності, інвалідизації та смертності .Виходячи з цього, метою нашої роботи стало підвищення ефективностілікування сечокам'яної хвороби шляхом малоінвазивної перкутанноїнефролітотрипсії. Відповідно до поставлених завдань на кафедрі урологіїНаціонального медичного університету охорони здоров’я України ім. П.Л.Шупика в роботі було досліджено 190 випадків захворювання сечокам’яноюхворобою при котрих були виявлені конкременти нирки та верхньої третинисечовода розмірами до 30 мм. Всім пацієнтам було проведено оперативнелікування – міні-черезшкірна нефролітотрипсія на базі урологічного відділенняКиївської обласної клінічної лікарні.Пацієнтів було розподілено на 3 групи: І контрольна група (n = 102), девиконано міні-ПНЛ за стантартною методикою зі встановленням нефростоми,ІІ (n = 47) та ІІІ (n = 41) експерементальні групи, котрим проводили операції забезнефростомною та бездренажною методиками відповідно.Серед всіх 190 пацієнтів чоловіків було 98 осіб, що склало 51,58 %, ажінок 92 осіб, і відповідно, 48,42 %. Вік пацієнтів, котрі були прооперовані,варіював від 18 до 74 років, в своїй більшості хворіло працездатне населення,віком від 18 до 60 років – 154 (81,05 %) пацієнтів.3Обстеження пацієнтів проводилось згідно сучасних стандартів тарекомендаціями Європейської асоціації урологів, і включало в себе дані скаргхворого, збір анамнезу, фізикальний огляд, лабораторні методи обстеження,сонографічне обстеження, променеві методи – оглядова та екскреторнаурографія, комп’ютерна томографія.В даному дослідженні було виконано: 102 (53,68 %) міні – ПНЛ, котразакінчувалась стандартною методикою; 47 (24,73 %) міні – ПНЛ, при котрій невстановлювалась нефростома, а лише JJ - стент; 41 (21,57 %) та міні – ПНЛ,після якої дренування нирки не проводилось. При даних операціяхвикористовувався ендоскопічний інструментарій фірми Karl Storz (Німеччина);УЗ апарат Aloka SSD (Японія); лазерний контактний літотриптор Н-20 Dornier(Франція) та Lumenis Versa Pulse Power Suite 20w (Ізраїль); пневматичнийконтактний літотриктор Karl Storz (Німеччина); цифрова рентгенівська система(Siemens, Німеччина); рентгенпрозорий багатофункціональний операційнийстіл (Mquet, Німеччина).Стандартна методика проведення міні-черезшкірної нефролітотрипсіїнайчстіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (42,16 %), потім по частотіслідували 25-44 (37,25 %) років, далі пацієнти віком 60-74 (15,69 %) років, анайменша по частоті група 18-24 (4,9 %) років. Безнефростомна методикапроведення операції найчастіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (40,43 %)років, потім по частоті слідували пацієнти віком 25 - 44 (27,66 %) років, 60-74(23,4 %) років, а найменша по частоті група 18 - 24 (8,51 %) років. Повністюбездренажна методика виконувалась у найбільшій кількості пацієнтам у віці 45- 59 років (39,02 %) та 25-44 (34,15 %) років, наступним по частоті слідувалипацієнти віком 60 - 74 років (21,95 %), а в групі 18-24 (4,88 %) років проведенонайменшу кількість операцій.На правій нирці було виконано 103 (54,22 %), на лівій нирці – 87 (45,78%) операцій. При цьому конкременти найчастіше знаходились в мисці нирки 80(42,11 %) та в верхній третині сечовода 47 (24,74 %), потім за частотою камені4знаходились в нижній чашці нирки 40 (21,05 %), і були в найменшій кількості усередній та верхній чашках, що склало 12 (6,32 %) та 11 (5,78 %) відповідно.Оперативне лікування проводилось з використанням провідниковоїанестезії у 187 (98,42 %) пацієнтів, або ендотрахеального наркозу 3 (1,58 %)пацієнтів. Операція проводилась в стандартному положенні пацієнта на животіу 185 (97,37 %) пацієнтів, та в пложенні на спині у 5 (2,63 %) пацієнтів.В І групі доступ через нижню чашку виконувався в 65 (63,72 %)випадках, через середню в 25 (24,5 %) і через нижню в 12 (11,76 %) випадках. ВІІ групі доступ виконувався через нижню чашку в 36 (76,59 %), середню 9(19,14 %), верхню 2 (4,25 %), В ІІІ групі доступ виконувався через нижнючашку в 34 (82,93 %) випадках, через середню в 7 (17,07 %), через верхнючашку доступ не здійснювався. Робимо висновок, що у всіх групах доступ донирки здійснювався через нижню чашку, яка є найбільш зручною для хірурга, іпри виконанні пункції ризик травмувань сусідніх органів зводиться домінімуму.^UUrolithiasis is one of the most common diseases. The incidence of urolithiasishas reached 2-5% of the global population, and patients with urolithiasis account for30-45% of all urological inpatients with around 50% of them suffering fromnephrolithiasis. Urolithiasis is manifested by acute and chronic pyelonephritis, andfrequent relapses, which in turn leads to kidney failure, disability, and mortality.Based on the above, the aim of our study was to enhance the efficacy oftreating urolithiasis by using minimally invasive percutaneous nephrolithotripsy. Inaccordance with the goals set at the Department of Urology of Shupyk NationalHealthcare University of Ukraine the study analyzed 190 cases of urolithiasis. Thefindings indicated the presence of calculi of the kidney and the upper third of theureter up to 30 mm in size. All patients underwent operative treatment, namely minipercutaneous nephrolithotripsy at the Department of Urology of the Kyiv RegionalClinical Hospital.Depending on the method of mini-percutaneous nephrolithotripsy, thefollowing 3 groups of patients were distinguished. The main Group I (n = 102),which underwent mini-PNL according to the standard technique with the installationof a nephrostomy, the II (n = 47) and III (n = 41) control Groups, which wereoperated on without nephrostomy and without drainage, respectively.Out of a total of 190 patients, there were 98 men, which accounted for 51.58%,and 92 women, and respectively, 48.42%. The age of the patients who underwentsurgery ranged from 18 to 74 years. The majority of the patients were working-agepopulation aged 18 to 60 years – 154 individuals (81.05%).9Examination of patients was carried out in accordance with modern standardsand recommendations of the European Association of Urologists, and included dataon patient complaints, anamnesis collection, physical examination, laboratorymethods of examination, sonographic examination, radiation methods - inspectionand excretory urography, computer tomography.In this study, the following procedures were performed: 102 (53.68 %) miniPCNL completed with a standard procedure; 47 (24.73 %) mini-PCNLs without anephrostomy tube but with a JJ stent insertion and 41 (21.57 %) total tubeless miniPNLs. During the surgeries the following instruments were used: endoscopicinstruments from Karl Storz (Germany); Aloka SSD ultrasound machine (Japan);Dornier H20 laser contact lithotripter (France) and Lumenis Versa Pulse PowerSuite20w (Israel); Karl Storz pneumatic contact lithotripter (Germany); digital radiographysystem (Siemens, Germany); radiolucent multifunctional surgical table (Maquet,Germany).The standard mini-percutaneous nephrolithotripsy technique was mostfrequently performed on patients aged 45-59 (42.16 %) and 25-44 years (37.25 %),followed by those aged 60-74 years (15.69 %), and least frequently in the 18-24 agegroup (4.9 %). The tubeless procedure was most often performed on patients aged 45-59 (40.43 %), followed by those aged 25-44 (27.66 %) and 60-74 (23.4 %) years, andthe least frequent age group is older than 18-24 (8.51 %). The total tubelessprocedure was performed in the largest number of patients aged 45-59 (39.02 %) and25-44 (34.15 %) years, followed by patients aged 60-74 years (21.95 %), and the 18-24 (18.24 %) age group underwent the least amount of surgeries.103 (54.21%) operations were performed on the right kidney, 87 (45.78%) onthe left kidney. At the same time, calculi were most often located in the kidney bowl80 (42.11%) and in the upper third of the ureter 47 (24.74%), then the stones weremost often located in the lower kidney cup 40 (21.05%) and were in the smallestamount in the middle and upper cups, which was 12 (6.32%) and 11 (5.78%),respectively.10Operative treatment was carried out using conductive epidural or spinalanesthesia in 187 (98.42%) patients, or endotracheal anesthesia in 3 (1.58%) patients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ронай Л. М. 
Державно-церковні відносини в Угорщині за регентства Міклоша Горті (1920-1944 рр.).: автореферат дис. ... д.філософ : 032 / Л. М. Ронай. — Б.м., 2024 — укp.

Тема дисертаційного дослідження є актуальною, оскільки присвячена державно-церковним відносинам в Угорщині післятріанонського періоду, за регентства М. Горті. Актуальність теми, що у сучасній українській історичній науці відсутнє комплексне дослідження з даної проблеми. Автор заповнює документальну та історіографічну прогалину чималим масивом архівних матеріалів, вводячи до наукового обігу значну джерельну базу, з різних архівних установ Угорщини.?Метою дослідження є здійснення цілісного аналізу відносин між Угорською державою та релігійними інституціями, зокрема Католицькою церквоюта найбільш впливовими церквами протестантського напряму – Реформатською церквою та Лютеранською церквою.?Автором вперше в українській історіографії: •?Оцінено вагомий внесок та високу наукову вартість праць угорських істориків;•?обґрунтовано, що суспільна і державотворча роль церкви в епоху М. Горті значно зросла порівняно з ліберально-консервативним періодом (друга половина ХІХ ст.); •?висвітлено філософію державної політики в церковно-релігійній сфері і констатовано, що на тлі загалом тісних і гармонійних взаємин існувала певна напруженість у відносинах Угорської держави з Католицькою церквою, яка виражалася в конфлікті інтересів щодо права головного патронату та інших проблемах; •?на підставі аналізу правового положення релігійних організацій в Угорщині в період правління М. Горті зроблено висновок про збереження юридичної спадковості і чинності старої правової бази, в рамках якої всі віросповідання поділялися за своїм статусом на «прийняті за законом», «визнані законними» та «невизнані»; •?проаналізовано зміст та основні напрями розвитку дипломатичних відносин між Угорщиною та Святим Престолом; на основі результатів такого аналізу встановлено, що, на відміну від ситуації в суміжних країнах, обидві сторони не мали потреби в унормуванні цих взаємин у формі конкордату;•?розглянуто суперечності релігійно-суспільного розвитку, які виражалися в ігноруванні владою принципу справедливості в царині державно-церковних взаємин, що віддзеркалено у фактичному поділі релігій на «істинні» і «хибні», «добрі» й «погані», «корисні» та «шкідливі»;•?охарактеризовано головні ідеологічні засади діяльності Реформатської та Лютеранської церков, їх суспільне та місіонерське служіння.?Здійснено комплексний аналіз матеріалів угорських архівів, нормативно-правової бази і дослідницької літератури та зроблено висновки та узагальнення, що викладені нижче:?- проаналізовано зміст і сутність поняттядержавно-церковних відносин; ?- подано аналіз понятійного апарату досліджуваної теми, зокрема що таке «державно-церковні відносини», «держава», «церква»;?- охарактеризовано релігійні організації як суб’єкти громадянського суспільства. Методологічна складова відображає принципи, якими послуговується як українська та угорська історична наука, так і представники західноєвропейських наукових кіл;?- здійснено характеристику групування всіх архівних документів;?- охарактеризовано праці українських релігієзнавців; ?- на основі архівних та опублікованих матеріалів детально ?охарактеризовано міжнародні зв’язки між Угорським королівством та ?Ватиканом у період регентства М. Горті; ?- визначено правові засади регулювання статусу релігійних громад і ?організацій;?- охарактеризовано відносини між Католицькою церквоюта угорською ?владою впродовж1920 – 1944 рр.;?- відображено співпрацю держави з католицьким організаціями та ?об’єднаннями;?- здійснено аналіз ідеологічних засад та місіонерськудіяльність ?реформатської / кальвіністської і лютеранської / євангельської історичних ?церков; ?- здійснено порівняльну характеристику конфесійної приналежності ??населення на основі переписів 1920 р., 1930 р., 1941 р.та представництво ?католицького духовенства в угорському парламенті.?Наукове значення дисертаційного дослідження пов’язане з розробкою вперше в українській історіографії комплексного підходу до дослідження і переосмислення відносин у досліджуваний період між церквами та релігійними організаціями, з одного боку, та Угорською державою і суспільством з іншого.^UThe theme of the dissertation research is relevant because it is devoted to the state-church relations in Hungary at the post-Trianon period, during the regency of M. Horthy. In modern Ukrainian historical science, there is no comprehensive research on this problem.The author fills the documentary and historiographic space with a considerable array of archival materials, introducing a significant source base from various archival institutions of Hungary into scientific circulation.The purpose of the study is to carry out a comprehensive analysis of the relations between the Hungarian state and religious institutions, in particular the Catholic Church and the most influential churches of the Protestant direction - the Reformed Church and the Lutheran Church.Author for the first time in Ukrainian historiography:• the significant contribution and high scientific value of the works of Hungarian historians were assessed;• it is substantiated that the social and state-making role of the church in M. Horthy's era significantly increased compared to the liberal-conservative period (second half of the 19th century);• is highlighted the philosophy of state policy in the ecclesiastical and religious sphere and is stated that, against the background of generally close and harmonious relations, there was a certain tension in the relations between the Hungarian state and the Catholic Church, which was expressed in a conflict of interests regarding the right of main patronage and other problems;• on the basis of the analysisthe legal status of religious organizations in Hungary during the regency of M. Horthy, a conclusion was drawn about the preservation of the legal inheritance and validity of the old legal framework, within which all religions were divided according to their status into "accepted by law", "recognized as legal" and " unrecognized";• analyzed the content and main developmentdirectionsof the diplomatic relations between Hungary and the Holy See; based on the results of such an analysis, it was established that, unlike the situation in neighboring countries, both parties did not need to normalize these relations in the form of a concordat;• were consideredthe contradictions of religious and social development, which were expressed in the authorities' disregard of the principle of justice in the realm of state-church relations, which is reflected in the actual division of religions into "true" and "false", "good" and "bad", "useful" and " harmful";• the main ideological foundations of the activities of the Reformed and Lutheran churches, their public and missionary service are characterized.A comprehensive analysis of the materials of the Hungarian archives, legal framework and research literature was carried out, conclusions and generalizations were made, which are outlined below:- the content and essence of the concept of state-church relations are analyzed;- an analysis of the conceptual apparatus of the researched theme is given, in particular, what are "state-church relations", "state", "church";- religious organizations are characterized as subjects of civil society. The methodological component reflects the principles used byUkrainian and Hungarian historical science, as well as representatives of Western European scientific circles;- was carried outthe characterization the groups of all archival documents;- characterized the works of Ukrainian religious scholars;- on the basis of archival and published materials, the international relations between the Kingdom of Hungary and the Vatican during the regency of M. Horthy are described in detail;- the legal principles for regulating the status of religious communities and organizations are determined;- relations between the Catholic Church and the Hungarian authorities during 1920-1944 are characterized;- the cooperation of the state with Catholic organizations and associations is reflected;- an analysis of the ideological foundations and missionary activity of the Reformed/Calvinist and Lutheran/Evangelical historical churches was carried out;- a comparative characterization of the religious affiliation of the population based on the censuses of 1920, 1930,1941 and the representation of the Catholic clergy in the Hungarian Parliament was carried out.The scientific significanceof the dissertation is associatedwith the development, for the first time in Ukrainian historiography, of a comprehensive approach to the study and rethinking of the relationship between churches and religious organizations, on the one hand, and the Hungarian state and society, on the other hand, in the period under study.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського