Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (613)Книжкові видання та компакт-диски (286)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=ХИЖНЯК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ОЛЕГОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Хижняк 
Діагностика напівпровідникових перетворювачів із застосуванням вейвлет- функцій m-ічного аргументу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Тетяна Андріївна Хижняк ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54
Шифр НБУВ: РА355819

Рубрики:

      
2.

Хижняк О.В. 
Діагностична та прогностична значущість дослідження субфракційного складу сироватки крові у хворих на гострий інфаркт міокарда: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Хижняк ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Зроблено кількісне оцінювання діагностичної та прогностичної значущості маркерів міокардіального некрозу, зокрема, тропоніну 1 і МВ-фракції креатинфосфокінази, у хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ) у динаміці - від початку захворювання до 7-ми діб. З'ясовано, що у хворих з Q-позитивним ГІМ за 3 год потому від початку захворювання у лазерно корельованому (ЛК) спектрі сироватки крові відбувається зростання часткового вмісту світлорозсіюючих частинок з гідродинамічним радіусом до 70-ти нм, а хворих на Q-негативний ГІМ - більша частина ЛК-спектра представлена світлорозсіюючими частинками з гідродинамічним радіусом від 70-ти до 150-ти нм і понад наведений рівень означених параметрів. З'ясовано, що у пацієнтів з ГІМ розвиток гострої серцевої недостатності асоційований з безперечним переважанням у субфракційному складі сироватки крові світлорозсіюючих частинок з гідродинамічним радіусом до 70 нм, зокрема частинок з радіусом до 10 нм. Виявлено, що зміни сироваткового гомеостазу у пацієнтів з ГІМ, які одержували тромболітичну терапію, характеризуються зростанням часткового вмісту світлорозсіюючих частинок з гідродинамічним радіусом від 71-го до 150-ти нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-4 +
Шифр НБУВ: РА360063

Рубрики:

      
3.

Хижняк О.А. 
Дослідження параметрів регенераторів двопроводових дуплексних систем симетричного доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.А. Хижняк ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Базуючись на аналітичному та числовому моделюванні досліджено параметри систем симетричного xDSL-доступу дуплексних двопроводових направляючих систем телефонної мережі загального користування (ТМЗК). Запропоновано класифікацію систем симетричного xDSL-доступу та виконано порівняльний аналіз прийому стикувальних лінійних кодів 2BIQ; TC-PAM; CAP-модуляції та HDB-3 систем плезіохронної цифрової ієрархії (ПЦІ). Обгрунтовано ідентичність дослідження параметрів регенераторів систем xDSL-доступу та ПЦІ. Опрацьовано інтегральний спосіб поелементного прийому символів цифрового сигналу за умов девіації фази стробувальних імпульсів та рівня порога прийняття рішення й одержано розрахункові формули. Досліджено пристрої синхронізації розімкненого та замкненого типів з фазовою автопідстройкою частоти. Розроблено структурні та функціональні схеми регенераторів, що працюють за умов корекції "одиночних" символів до тривалості дво- і однотактового інтервалу за "базою". Проаналізовано методи розподілу напрямів передачі цифрових сигналів по двопроводових електропровідних багатопарних кабелях ТМЗК та запропоновано й аналітично досліджено спосіб дисперсійно-мостового розподілу, на підставі адаптації фазових співвідношень між зустрічними цифровими потоками з кратністю напівтактового інтервалу, оцінено якість передачі інформації за ймовірністю помилкового прийому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З881.1-01 +
Шифр НБУВ: РА334751

Рубрики:

      
4.

Хижняк О.М. 
Зміни вуглеводної частини поверхневих глікокон'югатів клітин крові при новоутвореннях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / О.М. Хижняк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, що методами клінічної гематології, препаративної й аналітичної біохімії (афінна хроматографія, гель-фільтрація, спектрофотометрія, лектин-блот аналіз, електрофорез), гістохімії та лектиногістохімії у сукупності з протоковою цитофлуориметрією досліджено профіль молекулярно-масового розподілення поверхневих глікокон'югатів, електрофоретична рухливість формених елементів крові, біохімічні характеристики сульфатованих, сіальованих, фукозильних, манозильних, галактозильних гліканів, та таких, що містять N-ацетил-D-глюкозамін у контролі, у хворих з фоновою й онкопатологією. Розглянуто основні закономірності трансформації гліканової складової у разі канцерогенезу. Біометричними методами визначено характер і ступінь взаємозв'язків між якісними змінами основних характеристик гліканів плазматичних мембран формених елементів крові у разі розвитку онкотрансформацій в органах голови та шиї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.10-26 +
Шифр НБУВ: РА369187

Рубрики:

      
5.

Хижнякова Н.О. 
Інвестиційне забезпечення реформування систем поводження з твердими побутовими відходами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.О. Хижнякова ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано зміст поняття "система поводження з твердими побутовими відходами" (ТПВ), запропоновано класифікацію систем даного типу та визначено роль інвестиційної діяльності у процесі їх реформування. Охарактеризовано стан національної системи поводження з ТПВ України, регіональної системи поводження з ТПВ Рівненської області та локальної системи поводження з ТПВ м. Рівне, підкреслено необхідність їх реформування. Запропоновано концепцію вибору варіанта реформування регіональної системи поводження з ТПВ та концептуальні підходи щодо залучення необхідних для цього інвестиційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.84-183-56 +
Шифр НБУВ: РА339148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Хижняк О.О. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу гіпоталамічного синдрому пубертатного періоду у підлітків чоловічої статі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / О.О. Хижняк ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2005. — 39 с. — укp.

Визначено фактори ризику, головні механізми формування гіпоталамічного синдрому (ГСПП) в осіб чоловічої статі у період статевого дозрівання. Вивчено характер гормонально-метаболічних порушень, які зумовлюють клінічні прояви та перебіг захворювання. На підставі даних комплексного обстеження доведено наявність клінічного поліморфізму ГСПП та обгрунтовано доцільність виділення чотирьох варіантів захворювання, зокрема, перший варіант (типова форма) характеризується максимальними проявами усіх провідних клінічних ознак; другий - провідним симптомом ожиріння; третій - артеріальної гіпертензії; четвертий - має стерту форму. Розроблено математичні моделі гормонально-метаболічних перетворень з урахуванням віку обстежених та клінічного варіанта захворювання. Виявлено значне підвищення вмісту лептину у цих хворих, яке не залежить від віку та характеру статевого дозрівання обстежених. Запропоновано й обгрунтовано концепцію ролі гормону епіфіза мелатоніну у формуванні атерогенних дисліпопротеїдемій у хворих на ГСПП. Доведено роль порушень вуглеводного, ліпідного обмінів і активності протеолітичних ферментів у прогресуванні захворювання. Визначено найбільш інформативні клініко-анамнестичні та гормонально-метаболічні критерії щодо прогнозу перебігу ГСПП. Науково обгрунтовано застосування у комплексному лікуванні хворих препаратів, що сприяє усуненню меаболічних порушень і доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10-3 +
Шифр НБУВ: РА340329

Рубрики:

      
7.

Хижняк М.В. 
Малоінвазивна хірургія дискогенних нейрокомпресійних синдромів поперекового відділу хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / М.В. Хижняк ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2006. — 43 с. — укp.

Розроблено та деталізовано сучасні принципи диференційного хірургічного лікування хворих з дискогенними нейрокомпресійними синдромами у поперековому відділі з використанням пункційних, ендоскопічних і мікрохірургічних методик. З використанням морфологічної моделі міжхребцевого диска (МД) доведено доцільність застосування лазерного випромінювання у випадках гриж МД, визначено індивідуальні дози лазерного навантаження. Наведено метод системного комп'ютерного аналізу спондилограм з метою оцінки біомеханіки хребцево-рухового сегменту на рівні проведеної операції. Розроблено та впроваджено методику інтраопераційної кондуктометрії в процесі проведення пункційної лазерної нуклеотомії, що дозволяє оптимізувати лазерне навантаження з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Науково обгрунтовано методологію диференційного підбору типу операцій з урахуваннм індивідуальних особливостей хворих, методику хірургічної профілактики подальших грижеутворень у хворих з множинними грижами МД. Розроблено комп'ютерну програму для вибору оптимального методу хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75 +
Шифр НБУВ: РА342349

Рубрики:

      
8.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Хижняк І.А. 
Міф та національна ідея у творчості Василя Пачовського: Автореф. дис...канд. філол. наук: 10.01.01 / І.А. Хижняк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено трансформацію міфологічних сюжетів та образів в контексті національної ідеї у драматичних творах В.Пачовського. Вперше визначено розуміння письменником поняття "українська національна ідея" та шляхи її реалізації. Конкретизовано та узагальнено трактування образу Марка Проклятого як ключової постаті-репрезентанта основних колізій української національної історії, що постає як національний міф. Грунтовно досліджено образи слов'янської міфології (бога Світовида, Вія, Змія, Смерті), за допомогою яких у творчості письменника простежено опозицію "минуле - сучасне - майбутнє" як своєрідну інтерпретацію опозиції "хаос - космос". Наведено детальну типологію жіночих образів у поезії та драматургії В.Пачовського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Пачовський, В. 3 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Пачовський, В. 3 +
Шифр НБУВ: РА330314

Рубрики:

      
11.

Хижняк Л.М. 
Організації в соціально-економічному просторі сучасного українського суспільства: оптимізація управління: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.07 / Л.М. Хижняк ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено розкриттю специфіки процесу становлення, функціонування й розвитку організації в соціально-економічному просторі в умовах трансформації суспільства та розробці напрямків оптимізації управління ним в умовах сучасної України. Розроблено концепцію, яка розкриває сутність організації як суб'єкта соціально-економічних перетворень. На аналізі емпіричного матеріалу визначено місце та роль підприємницьких організацій в стабілізації суспільства. Визначені крітерії прогнозування розвитку організації з урахуванням її ознак, ступеня їх складності, рухливості, невизначеності, факторів впливу посередньої і прямої дії. Розроблені напрямки удосконалення управлінських статегій з метою не тільки виживання організації але й забезпечення позитивних тенденцій її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216

Рубрики:

      
12.

Хижняк О.В. 
Соціальна толерантність в теоретико-соціологічному вимірі: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / О.В. Хижняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади соціологічного дослідження соціальної толерантності та специфіки її виявів у сучасному суспільстві. Проаналізовано існуючі наукові підходи щодо соціологічного вивчення толерантності, розкрито сутність і функціональне призначення даного феномену у сучасному суспільстві. Висвітлено інституційний та особистісний аспекти соціальної толерантності. Досліджено ризики соціальної толерантності, виділено чинники, які обумовлюють існування даного феномену у сучасному голобальному світі. Визначено місце та роль соціальної толерантності у системі забезпечення прав людини. Розкрито значення міграційних процесів в актуалізації проблеми соціальної толерантності. Показано специфіку конструювання толерантного соціального простору засобами університетської освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.521
Шифр НБУВ: РА372517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Хижняк В.В. 
Судово-медична діагностика пошкоджень, що заподіяні пострілами з пневматичної гвинтівки ІЖ-38: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.В. Хижняк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено критерії визначення пневматичних пошкоджень тіла людини й одягу з бавовняної тканини залежно від дистанції пострілів з пневматичної нарізної гвинтівки. Розглянуто можливості використання комплексу сучасних методів (макроскопічних, стереомікроскопічних і лабораторних) для вивчення даних пошкоджень. Досліджено накладання свинцю у зоні вхідних пневматичних ран на різних дистанціях пострілів. Деталізовано пробивну здатність і механізми дії куль для пневматичної зброї на різні види мішеней. Виявлено вплив натягу бавовняної тканини на формування вхідних отворів. Розроблено оптимальні схеми опису пневматичних пошкоджень і деференціації їх з вогнепальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244 +
Шифр НБУВ: РА358866

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Хижняк 
Удосконалення технології підготовки питної води з застосуванням високоефективних коагулянтів і бактерицидного флокулянту: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.21 / Ольга Олександрівна Хижняк ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2008. — 20 с. : іл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.21-3
Шифр НБУВ: РА358926

Рубрики:

      
15.

Хижняк В.О. 
Управління акціонерними товариствами в торгівлі в умовах становлення ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.О. Хижняк ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови розвитку та особливості організації управління організаційними товариствами у торгівлі. Сформульовано основні завдання та функції управління акціонерними товариствами у даній галузі. Уточнено методичні підходи та розроблено систему показників оцінки ефективності управління акціонерними товариствами торгівлі. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку акціонерних товариств торговельної галузі на сучасному етапі. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення форм державного регулювання діяльності акціонерних товариств. Обгрунтовано методичні підходи та практичні рекомендації щодо впровадження стратегічного управління розвитком акціонерних товариств торгівлі. Рекомендовано подальше удосконалення організаційної структури управління та підвищення організаційної культури акціонерних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.21-21
Шифр НБУВ: РА309646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Григор’єва В. А. 
Професійна підготовка фахівців із будівництва в технічних університетах Німеччини. / В. А. Григор’єва. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт: процес професійної підготовки фахівців із будівництва в технічних університетах Німеччини; мета: обґрунтувати організаційно-педагогічні умови використання позитивного досвіду Німеччини в реформуванні сучасної системи професійної підготовки фахівців із будівництва в Україні на основі цілісного аналізу теоретичного і практичного досвіду професійної підготовки фахівців із будівництва в технічних університетах Німеччини; методи: теоретичні – метод аналізу і синтезу під час вивчення офіційних документів, навчально-методичної документації, науково-педагогічних джерел, статистичних даних, авторефератів, дисертацій тощо; метод зіставлення для порівняння навчальних планів і програм, різноманітних підходів до вирішення досліджуваної проблеми; метод теоретичного узагальнення, який дав змогу сформулювати та конкретизувати висновки, обґрунтувати рекомендації; емпіричні – особисті бесіди та електронне листування з науково-педагогічними працівниками Технічного університету Берліна; бенчмаркінг – аналіз сайтів технічних університетів Німеччини з метою виявлення позитивного досвіду підготовки фахівців із будівництва; новизна: уперше у вітчизняній педагогіці здійснено комплексне дослідження професійної підготовки фахівців із будівництва в технічних університетах Німеччини; описано організаційні і правові засади функціонування системи підготовки фахівців із будівництва в Німеччині (паралельне функціонування одноступеневої та двоступеневої моделей; наявність двох типів кваліфікацій: за освітньо-професійними програмами – бакалавр/магістр інженерії, за освітньо-науковими програмами – бакалавр/магістр наук; регулювання системи вищої освіти на рівнях федерації, федеральних земель, закладів вищої освіти та ін.); визначено пріоритетні тенденції професійної підготовки фахівців із будівництва в технічних університетах Німеччини на сучасному етапі (екологізація та цифровізація інженерної освіти; дуальна форма навчання) та відмінності сучасних німецької і української систем професійної підготовки майбутніх фахівців із будівництва; сформульовано організаційно-педагогічні умови використання позитивного досвіду Німеччини в реформуванні сучасної системи професійної підготовки фахівців із будівництва в Україні; уточнено зміст понять «фахівець із будівництва», «професійна підготовка фахівців із будівництва»; конкретизовано напрями наукових досліджень за темою дисертації (розвиток інженерної освіти в різні історичні періоди, реформування вищої технічної освіти в контексті Болонського процесу, вимоги до професійної підготовки майбутніх інженерів з урахуванням сучасних потреб ринку праці, дидактичні аспекти освітнього процесу в технічних університетах, особливості організації освітнього процесу в технічних вишах Німеччини, неперервна освіта технічної інженерної освіти будівельників у Німеччині); набуло подальшого розвитку вивчення особливостей структури, змісту та методики професійної підготовки фахівців із будівництва в технічних університетах Німеччини: обов'язкове проходження практики на підприємстві перед навчанням на бакалавріаті; змістове наповнення освітньої програми диференційовано на обов'язкові модулі, модулі за обов'язковим вибором, модулі за вибором; обов'язкові освітні компоненти стосуються безпосередньо професійної підготовки; відсутність обов'язкових освітніх компонентів та практичної підготовки в магістратурі; обов'язкова наявність бакалаврських і магістерських випускних робіт; колективна міждисциплінарна робота над проєктами; широкий спектр форм навчальних занять і підсумкового контролю та ін.^UObject: the process of professional training of civil engineering specialists at technical universities in Germany; purpose: to substantiate the organizational and pedagogical conditions of using Germany's good practices in reforming the modern system of professional training of civil engineering specialists in Ukraine on the basis of the holistic analysis of theoretical and practical experience of professional training of civil engineering specialists at technical universities of Germany; methodology: theoretical – the analysis and synthesis method while studying official documents, educational and methodological documentation, scientific and pedagogical references, statistical data, abstracts, dissertations etc.; comparative method to compare curricula and programs, different approaches to solving the issues under study; the theoretical generalization method, which allowed to formulate and concretize conclusions, substantiate recommendations; empirical – personal conversations and e-mail correspondence with research and teaching staff of the Technical University of Berlin; benchmarking – the analysis of websites of technical universities of Germany in order to identify positive practices in training civil engineering specialists;The scientific novelty: for the first time in the national pedagogy, a comprehensive study of professional training in civil engineering at technical universities of Germany was conducted; the organizational and legal bases of functioning of the system of training specialists in civil engineering in Germany (parallel functioning of one-tier and two-tier models; availability of two types of qualifications: according to educational and professional programs – Bachelor / Master of engineering, according to educational and scientific programs – Bachelor / Master of Sciences; regulation of the higher education system at the levels of the federation, federated states, higher educational institutions, etc.) were described; the priority present-stage tendencies of civil engineering specialist professional training at technical universities of Germany (ecologization and digitization of engineering education; dual form of education) and differences between modern German and Ukrainian systems of training future civil engineering professionals were determined; the organizational and pedagogical conditions of using Germany's positive practices in reforming the modern system of professional training of civil engineering specialists in Ukraine were formulated; the content of the terms 'civil engineering specialist', 'professional training of civil engineering specialists' were clarified; the directions for scientific research on the topic of the thesis (the development of engineering education in different historical periods, reforming higher technical education in the context of the Bologna process, requirements for training future engineers with account for the current needs of the labor market, didactic aspects of the educational process in technical universities, specific features of organizing educational process in technical universities in Germany, continuing education in training civil engineering specialists in Germany) were specified; further development was given to the study of the specific features of the structure, content and methodology of professional training of civil engineering specialists at technical universities of Germany: compulsory internship at the enterprise before staring undergraduate studies; the content of the educational program is differentiated into compulsory modules, modules of compulsory choice, modules of choice; compulsory educational components are directly related to professional training; the absence of compulsory educational components and practical training in the Master's degree curricula; compulsory Bachelor's and Master's theses; the collective interdisciplinary work on projects; a wide range of forms of training and final control etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Глазкова І. Д. 
Дуальна система професійної освіти Німеччини / І. Д. Глазкова. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт: дуальна система професійної освіти Німеччини; мета: на основі цілісного наукового аналізу становлення та розвитку дуальної системи професійної освіти в Німеччині визначити її теоретичні, нормативно-правові й практичні засади розвитку та окреслити можливості творчого використання конструктивних ідей німецького досвіду в умовах реформування системи професійної освіти України; методи: теоретичні: аналіз філософської, психолого-педагогічної, методичної та історичної літератури, нормативно-правових документів у галузі освіти; аналіз та узагальнення педагогічного досвіду; моделювання; систематизація, узагальнення та формулювання на їх основі висновків дослідження; емпіричні – опитування, спостереження, бесіди; новизна: уперше у вітчизняній педагогічній науці здійснено цілісний аналіз становлення та розвитку дуальної професійної освіти Німеччини з урахуванням історичних, соціально-економічних, політичних, педагогічних чинників; обґрунтовано теоретичні засади розвитку дуальної системи професійної освіти Німеччини та їх міждисциплінарність; досліджено структуру системи дуальної освіти, показано її диверсифікаційність та зумовленість специфічним економічним і соціальним шляхом розвитку Німеччини; визначено перспективні напрями розвитку дуальної освіти в Україні з урахуванням конструктивних ідей німецького досвіду; конкретизовано складність і розгалуженість нормативно-правових засад дуальної системи професійної освіти Німеччини; подібності та відмінності в розвитку систем професійного навчання в Україні та Німеччині; роль ремісничого та робітничого навчання в Україні в ХХ ст. як аналогів дуальної системи професійної освіти; соціально-політичне підґрунтя різних шляхів розвитку цих систем у історичному контексті. подальшого розвитку набули історичні факти щодо розвитку дуальної освіти в Німеччині; положення щодо можливостей соціального партнерства в системі розвитку дуальної освіти; до наукового обігу введено маловідомі німецькі наукові джерела, нові факти, документи стосовно розвитку дуальної освіти Німеччини; розроблено організаційно-методичне забезпечення професійної підготовки майбутніх педагогів професійного навчання та майстрів виробничого навчання в системі професійної, фахової передвищої та вищої освіти, (навчальний посібник «Дуальна система освіти Німеччини» і спецкурс «Професійна підготовка робітничих кадрів у дуальній системі освіти»).^UObject: dual system of vocational education in Germany; purpose: on the basis of a comprehensive scientific analysis of the formation and development of the dual system of vocational education in Germany to determine its theoretical, legal and practical principles of development and outline opportunities for creative use of constructive ideas of German experience in reforming the vocational education system of Ukraine; methods: theoretical: analysis of philosophical, psychological-pedagogical, methodical and historical literature, normative-legal documents in the field of education; analysis and generalization of pedagogical experience; modeling; systematization, generalization and formulation of research conclusions on their basis; empirical - surveys, observations, conversations; novelty: for the first time in the domestic pedagogical science the integral analysis of formation and development of dual professional education of Germany taking into account historical, social and economic, political, pedagogical factors is carried out; the theoretical bases of development of the dual system of vocational education of Germany and their interdisciplinarity are substantiated; the structure of the system of dual education is studied, its diversification and conditionality by a specific economic and social way of development of Germany is shown; identified promising areas for the development of dual education in Ukraine, taking into account the constructive ideas of the German experience; the complexity and ramifications of the legal framework of the dual system of vocational education in Germany are specified; similarities and differences in the development of vocational training systems in Ukraine and Germany; the role of craft and labor training in Ukraine in the twentieth century. as analogues of the dual system of vocational education; socio-political basis of different ways of development of these systems in the historical context. historical facts about the development of dual education in Germany were further developed; provisions on the possibilities of social partnership in the system of dual education development; little-known German scientific sources, new facts, documents concerning the development of dual education in Germany were introduced into scientific circulation; developed organizational and methodological support for professional training of future teachers and masters of industrial training in the system of vocational, professional higher and higher education (textbook "Dual education system of Germany" and a special course "Vocational training in the dual education system").


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Хижняк А. А. 
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТА ХАРАКТЕРИСТИК МОБІЛЬНИХ ПОЖЕЖНИХ УСТАНОВОК НА БАЗІ СІГВЕЇВ / А. А. Хижняк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розв'язанню актуальної наукової задачі – обґрунтуванню параметрів та характеристик нового типу мобільних пожежних установок, базовим елементом яких є сігвеї. Основна увага приділяється розробці комплексу математичних моделей, які описують процеси в елементах таких пожежних установок, на ділянці доставки вогнегасної речовини та в осередку горіння, а також враховують наявність людини-оператора.Відповідно до класифікації мобільних засобів пожежогасіння, згідно з якою ці засоби поділені на повітряні, водні та наземні, розглянуті типові зразки засобів пожежогасіння та їх характеристики. Виявлено, що перспективним мобільним засобом пожежогасіння є засіб на базі сігвею, який є автономним, компактним, малогабаритним та високоманевреним і може використовуватись для гасіння пожеж (особливо на ранній стадії) в приміщеннях за допомогою розширеної гами вогнегасних речовин. Якщо основна частина мобільних засобів пожежогасіння має наукове обґрунтування стосовно вибору їх параметрів та характеристик, то для мобільних пожежних установок, що реалізовані на базі сігвеїв, таке обґрунтування практично відсутнє.^UThe dissertation work is devoted to solving the current scientific problem - substantiation of parameters and characteristics of a new type of mobile fire installations, the basic element of which are segways. The main attention is paid to the development of a set of mathematical models that describe the processes in the elements of such fire installations, at the site of delivery of extinguishing agent and to the combustion center, as well as take into account the presence of a human operator.According to the classification of mobile fire extinguishers, according to which these means are divided into air, water and ground, the considered samples of fire extinguishers and their characteristics are considered. It was found that a promising mobile fire extinguisher is a means of segway, which is autonomous, compact, small and highly maneuverable and can be used to extinguish fires (especially at an early stage) indoors with an expanded range of extinguishing agents. If the main part of mobile fire extinguishers has a scientific justification for the choice of their parameters and characteristics, then for mobile fire installations, which are implemented on the basis of Segways, such a justification is practically absent.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського