Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (177)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЮСИФ$<.>+<.>A=ФИКРЕТ$<.>+<.>A=ГУСЕЙН$<.>+<.>A=ОГЛЫ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Гусейнов Л.Г.огли 
Відповідальність держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Л.Г.огли Гусейнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему відповідальності держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини. Розкрито специфічну природу зобов'язань держав у галузі прав людини, проведено їх наукову класифікацію, яка має важливе значення для встановлення факту порушення прав людини. Проаналізовано "юридичний склад" порушення міжнародного "правозахисного" зобов'язання як підстави відповідальності держави. Висвітлено механізм інкримінування державі порушень прав людини, які викликано діями окремих гілок державної влади, а також приватних осіб. Охарактеризовано обставини, які звільняють від міжнародної відповідальності державу, що порушила свої зобов'язання в галузі прав людини. Визначено матеріальні та інструментальні наслідки у разі порушення державою прав людини на підставі міжнародних угод і за загальним міжнародним правом. Обгрунтовано неприпустимість однобічної гуманітарної інтервенції та визначено критерії правомірності примусових збройних акцій, які застосовуються ООН та регіональними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х910.15
Шифр НБУВ: РА310253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гусейнов Е.М. 
Деякі особливості діагностики, лікування та профілактики сучасної малярії в умовах Азербайджанської Республіки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Е.М. Гусейнов ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено епідеміологічні та клінічні особливості сучасного перебігу малярії vivax в Азербайджані в період епідемічної захворюваності серед осіб, які не хворіли на малярію, охарактеризовано основні лабораторні показники даної патології. Визначено групи ризику захворювання на малярію. Встановлено переважання на початковому етапі розвитку епідемічного спалаху випадків з тривалою інкубацією, в розпалі - з короткою інкубацією, в період спаду захворюваності - знову переважання випадків з тривалою інкубацією. Встановлено, що серед клінічних проявів первинної малярії vivax рідко спостерігається типова температурна крива, тахікардія, лейкопенія, виражена анемія. Зазначено, що більш частими симптомами перебігу даної патології середньої тяжкості та тяжкого ступеня є озноб, підвищення температури тіла, нудота, блювання. Визначено критерії діагностики захворювання у випадку його атипових проявів. Проведено аналіз ефективності лікування хворих на первинну малярію vivax делагілом та примахіном за звичайною терапевтичною схемою у загальноприйнятих дозах. Встановлено наявність стійкості I ступеня до делагілу штамів Plasmodium vivax у 10 % хворих з середньою тяжкістю перебігу малярії. Зазначено, що делагілстійкість Plasmodium vivax вдалось подолати шляхом продовження до 5-ти днів терміну лікування делагілом у дозі 0,5 г на добу per os.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.48-52 +
Шифр НБУВ: РА329749

Рубрики:

      
3.

Гусейнов В.А. 
Особливості екскреторно-токсичного безпліддя при хронічному простатиті бактеріальної, трихомонадної, хламідійної і бруцельозної етіології (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.А. Гусейнов ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 27 с. — укp.

Проаналізовано особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя у чоловіків під час хронічного бактеріального простатиту, трихомоніазу, хламідіозу, бруцельозу. Визначено взаємозв'язок патоспермії з нейрогуморальними та імунними порушеннями, печінковим і нирковим комлексом. Досліджено особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя залежно від етіології, що виявляються в різному ступені залучення органів і систем у патологічний процес. Відзначено, що зміни спермограми олігоастенотератозооспермії різної виразності є загальними для даного захворювання. Доведено, що хронічний простатит (бактеріальної, хламідійної, трихомонадної, бруцельозної) етіології призводить до зниження запліднювальної здатності еякуляту у результаті сполученого порушення складових репродуктивної функцій: гепотобіліарної системи, ендокринного статусу та розвитку вторинного імунодефіциту. Розроблено трьохетапне обстеження та лікування хворих на екскреторно-токсичне безпліддя, зокрема, діагностика та припинення запального процесу зі санацією статевих органів, діагностика і корекція всіх складових репродуктивної функції, стимуляція сперматогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р696.016-3 + Р715.016-3 + Р698.024-3 +
Шифр НБУВ: РА342492

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Гусейнова В.П. 
Сполуки вуглеводневої природи у функціонуванні прісноводних мікроводоростей: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.17 / В.П. Гусейнова ; Ін-т гідробіології НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*827.512.2 + Е521.20*82
Шифр НБУВ: РА372434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гусейнов Іншаллах Панджиалі огли 
Ультразвукова та клінічна семіотика захворювань гепатобіліарної зони: гепатити, цирози та абсцеси печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Гусейнов Іншаллах Панджиалі огли ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 23 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення діагностики та лікування хворих на захворювання гепатобіліарної зони: гепатитами, цирозами та абсцесами печінки, підшлункової залози та селезінки. Проаналізовано особливості зміни сонографічних ознак ураження тканини печінки та її судинної системи, жовчовивідних протоків, підшлункової залози та селезінки, залежно від особливостей клініки, активності процесу та лікування. Наведено діагностичні критерії сономорфологічних змін, які спостерігаються за гострого та хронічного гепатитах, компенсованому та некомпенсованому цирозах печінки, її піогенних абсцесах, підшлункової залози та селезінки. Доведено, що для гострого гепатиту найбільш характерні вогнищеві зміни ехогенності паренхіми печінки та залучення до запального процесу печінкових вен на фоні гепатомегалії, при хронічному гепатиті ехосонографічні ознаки проявлялись змінами мікро- та макронодулярної перебудови паренхіми печінки, для яких під час компенсованого цирозу додавалось зникнення сонографічних ознак печінкових вен дрібного та середнього калібру, з'являлись варикозно розширені венозні анастомози. Відзначено, що декомпенсація цирозу печінки характеризувалась зменшенням розмірів печінки, ретроградною кровотечею у ворітній вені та асциту; ехосонографічні показники піогенних абсцесів печінки, підшлункової залози та селезінки залежать від стадії розвитку ураження, вогнищевих змін - до формування порожнини абсцесу, допомагають діагностувати їх на ранніх стадіях розвитку та визначити тактику і ефективність лікувальних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА328108

Рубрики:

      
6.

Гусейнова Л.В. 
Формування готовності майбутніх учителів музики до інструментально-виконавської діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.В. Гусейнова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "готовність до інструментально-виконавської діяльності", розглянуто теоретичні засади її формування. Доведено взаємозалежність ефективності формування готовності майбутніх учителів музики до даної діяльності від впровадження експериментальної методики, що передбачає розвиток спонукальних мотивів інструментально-виконавської діяльності, поглиблення теоретичної підготовки, формування прийомів творчої діяльності, збагачення естетичних ціннісних орієнтацій, підвищення рівня технічної майстерності, активізацію виконавської практики. Проаналізовано педагогічні проблеми формування готовності студентів до зазначеної діяльності, визначено критерії діагностики її сформованості. Розроблено дидактичну модель формування готовності до інструментально-виконавської діяльності, створено й експериментально перевірено методику її поетапного впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315 р(4УКР)3-67 + Щ31 р(4УКР)32-3 +
Шифр НБУВ: РА338406

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського