Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БАРНС$<.>+<.>K=ДЖУЛІАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Дробіт І. М. 
Історичний дискурс у британському романі 80 - 90-х років ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / І. М. Дробіт ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше на основі текстів британської літератури проаналізовано проблемний комплекс історичного дискурсу 1980 - 1990 рр. Розглянуто вперше в українському літературознавстві романи Дж. Барнса, Г. Свіфта та М. Бредбері в єдиному тематичному контексті. Концептуалізовано та сформульовано риси історичного дискурсу як міждисциплінарного явища. Констатовано інтертекстуальні компоненти британського роману 1980 - 1990 рр. На підставі аналізу стверджено, що репрезентація історичного дискурсу є результатом постмодерністського наукового та філософського світогляду, який акцентує примат текстуальності, методологію деконструкції та іронічний статус істини. Визначено, що характерними рисами історичного дискурсу у британському романі кінця ХХ ст. виступають: зорієнтованість на історію як текст, на її альтернативний виклад, іронічне ставлення до історичного минулого, фрагментарність, спроби подолання лінійності історичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-334
Шифр НБУВ: РА369534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тупахіна О.В. 
Поетика постмодерністської притчі у творчості Джуліана Барнса: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О.В. Тупахіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему функціонування постмодерністської модифікації жанру притчі як конструктивної основи творів сучасного британського прозаїка Д.Барнса. Здійснено систематизацію теоретичних досліджень притчі в синхронічному та діахронічному аспектах. Проведено порівняльний аналіз поетики жанрових модифікацій притчі XX ст. у контексті концепції "відкритого твору". Доведено самостійність постмодерністської притчі як жанрової модифікації. Визначено місце творчості Д.Барнса в сучасному літературному процесі. За результатами аналізу функцій допоміжних жанрових кліше масової літератури в архітекстуальній структурі романів Д.Барнса доведено визначальну роль притчі як першоелемента творів письменника. Своєрідність реалізації притчі у творчості Д.Барнса досліджено на рівні часової та просторової організації художнього світу, типології персонажів, символіки та алгоризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Барнс, Д. 534 +
Шифр НБУВ: РА352918

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бондар Н.Ю. 
Художня своєрідність архетипів дому, дороги і дитини (на матеріалі романів У. Стайрона "Вибір Софі" і Дж. Барнса "Історія світу в 10 1/2 розділах"): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Н.Ю. Бондар ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено головні міфопоетичні особливості функціонування архетипів дому, дороги, дитини у зображенні тоталітаризму (фашизму). Виявлено концептуальну значущість біблійного компоненту таких архетипів у художньому світі означених романів У. Стайрона та Дж. Барнса. Доведено, що у художньому вимірі романів немає місця для "рідного дому" та дитини, а функціонування цих архетипів виходить у творах на "мінус-прийом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-4 Барнс Дж. 534 + Ш5(7СПО)6-4 Стайрон У. 534
Шифр НБУВ: РА375386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського