Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>K=БОКСЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Штепа О.П. 
Гігієнічні вимоги до харчування та питного режиму спортсменів-єдиноборців (боксерів, борців): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.П. Штепа ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 17 с. — укp.

Оцінено сучасний стан харчування спортсменів-єдиноборців на тренувальних базах і за домашніх умов, зважаючи на гігієнічні вимоги. Запропоновано експрес-методи вивчення енерговитрат і потреб у білку, обгрунтовано рівні споживання енергії, білка, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин боксерами та борцями, з використанням яких регламентовано добові продуктові набори, структуру харчових раціонів, семіденні меню для окремих вагових категорій спортсменів. Визначено роль у корекції харчового статусу атлетів біологічно активних домішок. Розроблено наукові засади оптимізації біологічної дії їжі за допомогою біологічно активних домішок - нутрицевтиків і раціонального вибору дозо-компонентного складу, режиму прийому питних засобів. Доведено медичну ефективність авторських аліментарних рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.130.811 + Ч517.150.811
Шифр НБУВ: РА319940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Нікітенко С.А. 
Оптимізація швидкісно-силових компонентів техніки індивідуальних комбінацій ударів боксерів на етапах багаторічної підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.А. Нікітенко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено чотири ступені формування взаємозв'язків між швидкісно-силовими компонентами техніки ударів у структурі дво- та трьохударних комбінацій на етапах багаторічної підготовки у боксі. Висвітлено особливості відновлення щільності взаємозв'язків між швидкісно-силовими компонентами техніки ударів на етапах підготовчого періоду нового макроциклу, що дозволяє здійснити своєчасний педагогічний контроль за підготовленістю боксерів із подальшою корекцією тренувального процесу. Доповнено та розширено знання про компенсаторні коливання в основних характеристиках структури рухів спортсменів під час формування раціональної техніки. Досліджено вплив сили акцентованого удару на інтервали часу в структурі комбінації. На основі визначених закономірностей розроблено методи підвищення швидкісного компонента техніки ударів. Відображено засоби та методи, що впливають на підвищення сили ударів та зменшення їх часу, а також збільшення кількості та посилення щільності взаємозв'язків компонентів техніки ударів, як критерію раціоналізації рухів у структурі комбінації. На підставі проведених досліджень визначено тенденції удосконалення техніки ударів у структурі індивідуальних комбінацій: поступове збільшення кількості зворотніх взаємозв'язків між силою та часом ударів. Підвищено ефективність індивідуальних комбінацій завдяки збільшенню кількості швидких, сильних ударів та раціоналізації рухів у їх структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.13
Шифр НБУВ: РА313903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Палатний А.Л. 
Планування тренувальних засобів загальної і спеціальної спрямованості на різних етапах багаторічної підготовки боксерів: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / А.Л. Палатний ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні та експериментальні дані багаторічного планування засобів загальної та вибіркової спрямованості у підготовці кваліфікованих боксерів. Розроблено систему планування, що грунтується на теоретичних концепціях "критичних, сенситивних періодів" і "перенесення тренованості". Відповідно до концепції критичних, сенситивних періодів проведено вимірювання динаміки розвитку 26 параметрів, які характеризують загальну та спеціальну підготовленість боксерів попереднього та спеціалізованого етапів базової підготовки, етапу максимальної реалізації індивідуальних здібностей. Визначено особливості етапного розвитку компонентів загальної та спеціальної підготовленості боксерів, висвітлено сенситивні, чутливі періоди для спрямованого тренувального впливу. Реалізацію концепції перенесення тренованості здійснено на підставі аналізу кореляційних і факторних матриць структури загальної та спеціальної підготовленості боксерів різного віку (14 - 15, 16 - 17, 18 - 20 років), рівня спортивної майстерності. За результатами паралельно проведеного аналізу визначено, що в період найбільш активного розвитку компоненту підготовленості боксерів спостерігається підвищення рівня його кореляційних зв'язків. Підтверджено практичну значимість концепцій "критичних, сенситивних періодів" і "перенесення тренованості" для розробки багаторічного плану підготовки кваліфікованих боксерів. Розроблено планування засобів загальної та вибіркової спрямованості для боксерів щодо спортивної практики, які навчаються на різних етапах багаторічної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.131.57
Шифр НБУВ: РА312550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мінін В.В. 
Реакції серцево-судинної і центральної нервової систем на вестибулярні подразнення у боксерів з різним рівнем вестибулярної стійкості: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.В. Мінін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено функціональний стан організму боксерів. Даних спортсменів обстежено з урахуванням належності до певної групи їх розподілення відповідно до рівня вестибулярної стійкості. З використанням автоматизованих методик, а саме: електрокардіографії, варіаційної пульсометрії, реографії та електроенцефалографії, одержано нові дані, врахування яких дозволяє оптимізувати тренувальний процес та виявити приховані стани втоми організму. Виявлено, що показники варіаційної пульсометрії автоматизованої електрокардіографії та реографії осіб, що займаються боксом, змінюються після вестибулярних подразнень різною мірою, залежно від рівня вестибулярної стійкості. На підставі показників автоматизованої електрокардіографії доведено, що вестибулярне подразнення спричинює зниження значення нижче їх значень, що відповідають нормі, а саме, показників часу від початку скорочень передсердя до початку систоли шлуночків у боксерів з недостатнім рівнем вестибулярної стійкості. Установлено, що у разі реєстрації електроенцефалографією (ЕЕГ) у спортсменів після вестибулярних подразнень та у разі їх інтерпретації, необхідно враховувати специфіку певного виду спорту за енергетичною та кінематичною спрямованістю, можливості професійних захворювань, передпатологічних станів, станів прихованого стомлення, типи фонової ЕЕГ, індивідуально-типологічну реакцію на вестибулярне навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.130.91 +
Шифр НБУВ: РА353306

Рубрики:

      
5.

Жадан 
Удосконалення ударних рухів боксерів на основі використання технічних засобів контролю: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Андрій Борисович Жадан ; Львівський держ. ун-т фізичної культури. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.13.151.2
Шифр НБУВ: РА347749

      
6.

Морозов Б. С. 
Кишкові гельмінтози собак і котів в Сумський області (поширення, лікування, розробка заходів боротьби). / Б. С. Морозов. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі наведено результати власних досліджень щодо поширення кишкових гельмінтозів серед собак і котів на території Сумської області. Визначено види кишкових збудників у собак і котів. У порівняльному аспекті досліджено рівень контамінації яйцями кишкових гельмінтів ґрунту у міській та сільській місцевостях. В умовах експерименту застосовано препарат «Гельмісан» для собак і котів за кишкових гельмінтозів. За результатами досліджень для собак і котів запропоновано протипаразитарні препарати «Elite Zoo Dog», «Elite Zoo Cat» та для дезінвазії вольєрів і будок, а також території навколо них, дезінфектант «ДезСан».За даними Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Сумській області упродовж 2018–2020 років серед собак і котів найчастіше реєструвалися кишкові гельмінтози – токсокароз, анкілостомоз, дипілідіоз та ехінококоз. Відмічено, що ці хвороби перебігали як у вигляді моно-, так і мікстінвазій. З них токсокароз і дипілідіоз перебігали у вигляді моноінвазій (68,5 %) і мікстінвазій (31,5 %). В окремих населених пунктах Сумської області екстенсивність інвазії за кишкових гельмінтозів у собак і котів у середньому становила 51,9 %. Найбільша екстенсивність інвазії реєструвалася серед безпритульних собак та котів і у середньому становила 69,7 %. Екстенсивність інвазії за кишкових гельмінтозів в окремих порід собак була високою. Так у собак порід боксер і лайка східносибірська екстенсивність інвазії становила 44,4 %, фокс-тер'єри – 41,7 % та доги – 31,3 %. В той же час у котів екстенсивність інвазії за токсокарозу становила 24,03 %, а за дипілідіозу – 3,84 %.^UThe dissertation presents the results of our own researches on the prevalence of intestinal helminthiasis among dogs and cats in the Sumy region. Types of intestinal pathogens in dogs and cats have been identified. In the comparable aspect researched level of contamination of the eggs of intestinal helminths soil in urban and countryside areas. Under the conditions of the experiment, the drug «Helmisan» was used for dogs and cats with intestinal helminthiasis. According to the results of research for dogs and cats, antiparasitic drugs «Elite Zoo Dog», «Elite Zoo Cat» and for disinfection of enclosures and booths, as well as the surrounding area, disinfectant «DesSan» were proposed. According to the State Service for Food Safety and Consumer Protection in Sumy region during 2018-2020 years among dogs and cats are often registered Toxocarosis, Dypilidioz, Echinococcosis and Untsynarioz.It is noted that these diseases took the form of both mono- and mixed invasions. Of these, Toxocariasis and Dipilidiosis occurred in the form of monoinvasions (68.5 %) and mixed invasions (31.5 %). In some settlements of Sumy region, the extent of infestation of intestinal helminthiasis of dogs and cats averaged is 51.9 %. The highest extent of invasion was registered among homeless dogs and cats and averaged is 69.7 %. The extent of invasion by intestinal helminthiasis in some breeds of dogs was high. In dogs breeds such us the Boxer and East Siberian Laika extent of invasion was 44.4 %, Fox Terrier was 41.7 % Deutsche Dogges was 31.3 %. At the same time, the extent of invasion in Toxocariasis of cats, was 22.1 %, and in Dipilidiosis was 4.8 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Го Ш. _. 
Система поточного контролю спеціальної працездатності кваліфікованих боксерів: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Ш. _. Го. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації розглянута проблема щодо визначення інформативних складових системи поточного контролю за спеціальною працездатністю кваліфікованих боксерів.Мета дослідження – обґрунтувати та розробити інформативні критерії системи поточного контролю спеціальної працездатності кваліфікованих боксерів для оптимізації процесу підготовки при підготовці до головних змагань.За індексом креатинфосфатної працездатності усіх боксерів було розподіллено на дві умовні групи: з високим рівнем спеціальної працездатності (від 80 та вище ум.од.), та з нижчим рівнем спеціальної працездатності(нижче 80 ум.од.). Першу групу склали 12 спортсменів, другу - 14.Розроблено кількісні критерії поточного контролю за спеціальною працездатністю кваліфікованих боксерів що забезпечуються балансом процесів збудження та гальмування у центральній нервовій системі, високими значеннями показників функціональної рухливості нервових процесів, достатньо високим рівнем прояву вербального інтелекту. Спеціальна працездатність у кваліфікованих боксерів визначається високим рівнем психічної працездатності, зниженням рівня втоми та тривоги. Таким чином, у кваліфікованих боксерів рівень спеціальної працездатності забезпечується оптимізацією функціонального, психічного та когнітивного ресурсів.Проведений аналіз рейтингу спеціальної працездатності серед кваліфікованих боксерів дозволив виявити, що у групі спортсменів з високою працездатністю, високий рівень рейтингу мали 60 % боксерів. Проведений аналіз рейтингу спеціальної працездатності серед кваліфікованих боксерів контрольної групи виявив, що високий рівень рейтингу спеціальної працездатності серед боксерів контрольної групи мають 38 %, вище середнього – 13 %, середній – 35 %, нижче середнього –7 % та нижчий – 7 %. Було доведено надійність та інформативність запропонованого рейтингу спеціальної працездатності для кваліфікованих боксерів.^UThe thesis deals with the problem of determining the informative components of the system of current control over the special working capacity of qualified boxers.The purpose of the study is to substantiate and develop informative criteria for the system of current monitoring of the special working capacity of qualified boxers to optimize the training process in preparation for the main competitions.According to the creatine phosphate index of work capacity, all boxers were divided into two conditional groups: with a high level of special work capacity (from 80 and above um.unit), and with a lower level of special work capacity (below 80 um.unit). The first group consisted of 12 athletes, the second - 14.Quantitative criteria for current monitoring of the special working capacity of qualified boxers have been developed, which are ensured by the balance of excitation and inhibition processes in the central nervous system, high values of indicators of the functional mobility of nervous processes, and a sufficiently high level of verbal intelligence. The special working capacity of qualified boxers is determined by a high level of mental working capacity, a reduction in the level of fatigue and anxiety. Thus, in qualified boxers, the level of special work capacity is ensured by the optimization of functional, mental and cognitive resources.The analysis of the rating of special working capacity among qualified boxers revealed that in the group of athletes with high working capacity, 60% of boxers had a high level of rating. The analysis of the rating of special working capacity among the qualified boxers of the control group revealed that 38% of the boxers of the control group have a high level of rating of special working capacity, above average - 13%, average - 35%, below average - 7% and below - 7%. The reliability and informativeness of the proposed rating of special work capacity for qualified boxers was proven.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ярош Г. В. 
Корекція порушень постави у юних боксерів: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Г. В. Ярош. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено підвищенню ефективності спортивної підготовки юних спортсменів.Мета дослідження – теоретично обґрунтувати, розробити й експериментально перевірити технологію корекції порушень постави боксерів на етапі початкової підготовки. З огляду на дотичність перспектив дослідження до напрацювання технології профілактики та корекції порушень просторової організації тіла юних боксерів навчально-тренувальні заняття таких спортсменів набудуть не тільки спортивно-результативної, а й оздоровлювальної зорієнтованості за умов:приділення належної уваги в ході програмування та конкретного планування засобів спортивного тренування індивідуальним параметрам просторової організації тіла юних спортсменів, рівню їхньої фізичної підготовленості та послідовності виконання ними завдань фізичного вдосконалення;використання для оцінювання початкових даних фізичного розвитку юних спортсменів, окрім загальноприйнятих характеристик, показників просторової організації їхнього тіла;передбачення в технології, на тлі загальнорозвивальних вправ, фізичних вправ для коригування функціональних порушень опорно-рухового апарату, які підлягають виконанню із суворою регламентацією гравітаційних взаємодій організму, урахуванням індивідуальних особливостей моторики юних спортсменів, специфіки їхніх адаптаційних перебудов, досягнутого рівня індивідуального фізичного розвитку та підготовленості з орієнтацією на заданий рівень, відповідний віковим нормам фізичного розвитку;контролювання стану опорно-рухового апарату юних спортсменів у процесі тренування на основі модульного моніторингу просторової організації їхнього тіла.Результати впровадження технології корекції порушень постави боксерів на етапі початкової підготовки оцінювали на основі спектра критеріїв ефективності. Так, проведення експерименту увиразнило в середовищі боксерів 11–12 років позитивну динаміку стану постави й для експериментальної (ЕГ), і для контрольної (КГ) груп. Утім розподіл боксерів 11–12 років за типом їхньої постави, виконаний на ґрунті даних формувального експерименту, дав змогу виявити, що в КГ 40 % спортсменів мають нормальну поставу, тоді як в ЕГ – 53,33 %, чого вдалося досягнути шляхом застосування авторської технології; показники спортсменів із типом постави «сутула спина» залишилися без змін і в КГ, і в ЕГ, тобто відповідали рівню 13,33 %; тоді як показники спортсменів із типом постави «сколіотична постава» в ЕГ знизилися до рівня 33,33 % порівняно з КГ, де останні складали 46,67 %.Наукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше:– науково обґрунтовано технологію корекції порушень постави у боксерів на етапі початкової підготовки, що передбачає функціональну взаємодію таких структурних елементів, як мета, завдання, принципи (проєктування й інтеграції педагогічних технологій у тренувальний процес, дидактичні та спеціальні), функції управління технологією, одноциклову структуру яка планувалася як суцільно підготовчий період та включала 9 мезоциклів, етапи (підготовчий, основний, контрольно-оцінний), модулі (теорія, корекційно-профілактичний), блоки (корекційний, динамічної постави, вертикальної стійкості, профілактичний, рухливі ігри, стретчингу), методи та засоби її практичної реалізації (з урахуванням організації навчально-тренувального процесу при обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», які передбачали дистанційний формат), контроль, критерії ефективності, єдність яких забезпечує цілісність і завершеність технології;– визначено особливості просторової організації тіла боксерів на етапі початкової підготовки;– установлено рівень стану біогеометричного профілю постави юних боксерів і виявлено «зони ризику» виникнення фіксованих порушень опорно-рухового апарату, до яких потрапляють спортсмени із типами постави «сутула спина» та «сколіотична постава»;– подальшого розвитку набули підходи до диференціації фізичних вправ у процесі проєктування навчально-тренувальних занять, які ґрунтуються на врахуванні рівня стану біогеометричного профілю постави юних боксерів; – доповнено наукові дані з вивчення фізичної підготовленості юних боксерів.Практичну значущість роботи вбачаємо насамперед у набутті спроможності адекватного впливу на стан просторової організації тіла юних боксерів. Окрім того, технологія корекції порушень постави у боксерів на етапі початкової підготовки підлягає використанню тренерами для покращення рівня стану біогеометричного профілю постави та фізичної підготовленості юних боксерів, а також прищеплення останнім стійкої мотивації до занять боксом.^UThe dissertation is devoted to increasing the effectiveness of sports training of young athletes.The purpose of the research is to theoretically substantiate, develop and experimentally test the technology for correcting boxers' postural disorders at the stage of initial training.In view of the relevance of the research prospects to the development of technology for the prevention and correction of violations of the spatial organization of the body of young boxers, the educational and training classes of such athletes will acquire not only a sports-resultative, but also a health-improving orientation under the following conditions:paying due attention during programming and specific planning of sports training facilities to the individual parameters of the spatial organization of the body of young athletes, their level of physical fitness and the sequence of their performance of physical improvement tasks;use for evaluation of initial data of physical development of young athletes, in addition to generally accepted characteristics, indicators of spatial organization of their body;forecasting in technology, against the background of general developmental exercises, physical exercises for correcting functional disorders of the musculoskeletal system, which are to be performed with strict regulation of the body's gravitational interactions, taking into account the individual characteristics of the motility of young athletes, the specifics of their adaptation adjustments, the level of individual physical development achieved and preparedness with orientation to a given level corresponding to age norms of physical development;monitoring the condition of the musculoskeletal system of young athletes during training based on modular monitoring of the spatial organization of their bodies.The results of the implementation of the technology for the correction of boxers' posture violations at the stage of initial training were evaluated based on the spectrum of efficiency criteria. Thus, conducting the experiment highlighted the positive dynamics of posture among boxers aged 11–12 for both experimental (EG) and control (CG) groups. However, the distribution of boxers aged 11–12 years by their posture type, performed on the basis of the data of the formative experiment, made it possible to reveal that in CG 40% of athletes have a normal posture, while in EG - 53.33%, which was achieved by using the author's technology ; the indicators of athletes with the posture type "hunched back" remained unchanged in both CG and EG, that is, they corresponded to the level of 13.33%; while the indicators of athletes with the type of posture "scoliotic posture" in EG decreased to the level of 33.33% compared to CG, where the latter were 46.67%.The scientific novelty of the study is that for the first time:– the technology for correcting posture violations in boxers at the stage of initial training is scientifically substantiated, which involves the functional interaction of such structural elements as the goal, tasks, principles (design and integration of pedagogical technologies into the training process, didactic and special), technology management functions, a single-cycle structure that was planned as a purely preparatory period and included 9 mesocycles, stages (preparatory, basic, control and evaluation), modules (theory, corrective and preventive), blocks (corrective, dynamic posture, vertical stability, preventive, mobile games, stretching), methods and the means of its practical implementation (taking into account the organization of the educational and training process under restrictive anti-epidemic measures aimed at preventing the spread of the acute respiratory disease COVID-19 caused by the SARS-CoV-2 coronavirus on the territory of Ukraine, which provided for a remote format), control, efficiency criteria, the unity of which ensures the integrity and completeness of the technology;– the peculiarities of the spatial organization of the body of boxers at the stage of initial training are determined;– the level of the state of the biogeometric profile of the posture of young boxers was established and the "risk zones" of the occurrence of fixed disorders of the musculoskeletal system were identified, which include athletes with the types of posture "hunched back" and "scoliotic posture";- approaches to the differentiation of physical exercises in the process of designing educational and training sessions, which are based on taking into account the level of the state of the biogeometric profile of the posture of young boxers, gained further development;- added scientific data on the study of physical fitness of young boxers.We see the practical significance of the work primarily in the acquisition of the ability to adequately influence the state of the spatial organization of the body of young boxers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Воронцов А. І. 
Удосконалення фізичної та техніко-тактичної підготовленості дівчат 14-15 років, які займаються боксом на етапі попередньої базової підготовки: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / А. І. Воронцов. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації обґрунтовано, розроблено та експериментально перевірено програму вдосконалення фізичної, функціональної та техніко-тактичної підготовленості дівчат 14-15 років у процесі занять боксом на етапі попередньої базової підготовки.Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше:• вивчено сучасні підходи щодо побудови тренувального процесу юних боксерок 14-15 років на етапі попередньої базової підготовки з урахуванням вимог сучасного рівня розвитку жіночого боксу;• розроблено експериментальну програму тренувальних занять юних боксерок 14-15 років у підготовчому періоді річного макроциклу, яка враховує сучасні вимоги щодо підготовки спортивного резерву у жіночому боксі, вікові та психофізіологічні особливості розвиваючого жіночого організму, а її реалізація сприяє суттєвому покращенню техніко-тактичної, фізичної та функціональної підготовленості дівчат цього віку;• запропоновано авторський алгоритм удосконалення техніко- тактичної підготовленості боксерок 14-15 років з урахуванням особливостей їх психологічного стану та основних психофізіологічних особливостей (тип темпераменту, сила нервової системи, психологічний тип, індивідуальний профіль асиметрії тощо);• розроблено авторський модуль оцінки техніко-тактичної підготовленості дівчат-боксерок на етапі попередньої базової підготовки;• запропоновано модельні характеристики психофізичного стану дівчат-боксерок 14-15 років на етапі попередньої базової підготовки для підвищення якості існуючої системи спортивної орієнтації та спортивного відбору у жіночому боксі;• доповнено та розширено дані щодо побудови тренувального процесу боксерок 14-15 років з урахуванням психофізіологічнихособливостей їхнього організму;• набули подальшого розвитку напрями вдосконалення техніко- тактичної, фізичної та функціональної підготовленості боксерок 14-15 років згідно з основними положеннями сучасної теорії періодизації підготовки спортсменок у цьому виді спорту;• підтверджено дані щодо суттєвої залежності рівня техніко- тактичної підготовленості від показників загальної та спеціальної фізичної й функціональної підготовленості організму.Результати дисертаційного дослідження впроваджені в роботу кафедр теорії та методики фізичної культури і спорту, фізичної культури і спорту Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України, зокрема, в процес викладання дисциплін «Теорія і методика спортивного тренування», «Олімпійський та професійний спорт», «Функціональна діагностика», «Спортивно-педагогічне вдосконалення (бокс)», у навчальний процес відділення боксу дитячо-юнацької спортивноїшколи № 1 м. Мелітополь Запорізької області, ГО Закарпатської обласної федерації боксу та Запорізького обласного осередку Федерації боксу України, що підтверджують відповідні акти впровадження. Результати проведеного комплексного дослідження можуть бути використані в подальших наукових розробках для організації навчально-тренувального процесу ДЮСШ з боксу.Ключові слова: бокс, дівчата 14-15 років, загальна фізична підготовленість, спеціальна фізична підготовленість, функціональнапідготовленість, техніко-тактична підготовленість, навчально-тренувальний процес, етап попередньої базової підготовки.^UThe dissertation substantiates, developed and experimentally tested the program of improving the physical, functional and technical-tactical readiness of girls aged 12-15 in the process of boxing at the stage of preliminary basic training.The scientific novelty of the obtained results is that for the first time:• studied modern approaches to building the training process of youngboxers 14-15 years at the stage of preliminary basic training, taking into account14the requirements of the current level of development of women's boxing;• developed an experimental training program for young boxers 14-15 yearsin the preparatory period of the annual macrocycle, which takes into accountmodern requirements for the preparation of sports reserve in women's boxing, ageand psychophysiological characteristics of the developing female body, and itsimplementation significantly improves technical and tactical, physical andfunctional fitness of girls of this age;• the author's algorithm for improving the technical and tactical training ofboxers 14-15 years old, taking into account the peculiarities of their psychologicalstate and basic psychophysiological features (temperament type, nervous systemstrength, psychological type, individual asymmetry profile, etc.);• the author's module for assessing the technical and tactical readiness ofboxer girls at the stage of preliminary basic training was developed;• model characteristics of the psychophysical condition of girls-boxers aged14-15 at the stage of preliminary basic training to improve the quality of theexisting system of sports orientation and sports selection in women's boxing;• supplemented and expanded data on the construction of the trainingprocess of boxers 14-15 years old, taking into account the psycho-physiologicalcharacteristics of their body;• the directions of improvement of technical-tactical, physical and functionalreadiness of boxers of 14-15 years according to the basic provisions of the moderntheory of the periodic theory of periodization of preparation of sportswomen in thiskind of sports received further development;• confirmed the data on the significant dependence of the level of technicaland tactical fitness on the indicators of general and special physical and functionalfitness of the organism.The results of the dissertation research are implemented in the departmentsof theory and methods of physical culture and sports, physical culture and sports ofZaporizhzhia National University of the Ministry of Education and Science ofUkraine, in particular, in the teaching of disciplines "Theory and methods of sports15training", "Olympic and professional sports", "Functional diagnostics","Sports andpedagogical improvement (boxing)", in the educational process of the boxingdepartment of children's and youth sports school № 1 Melitopol Zaporizhzhiaregion and NGO Transcarpathian Regional Boxing Federation, confirming therelevant acts of implementation, confirming the relevant acts of implementationThe results of a comprehensive study can be used in further research to organizethe training process of CYSS in boxing.Key words: boxing, girls 14-15 years old, general physical fitness, specialphysical fitness, functional fitness, technical and tactical fitness, educational andtraining process, stage of preliminary basic training.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ву Ч. -. 
Індивідуалізація процесу підготовки кваліфікованих боксерів із урахуванням рівня прояву когнітивних функцій: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Ч. -. Ву. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації розглянута проблема визначення складових індивідуального підходу при підготовки кваліфікованих боксерів-жінок із урахуванням рівня прояву когнітивних функцій.Комплексна спортивна підготовка у боксі складається із технічної, тактичної та психологічної. Саме остання зумовлює розвиток психічних процесів та інших складових успішності. Тому за наявності оптимально виражених різнобічних когнітивних здібностей та при підпорядкуванні їх визначеній меті, у спортсмена виникають унікальні можливості для прояву індивідуальних особистісних характеристик.Процес удосконалення спортивних результатів визначається на підставі об'єктивних знань про структуру змагальної діяльності та підготовленості спортсменів із урахуванням загальних закономірностей становлення спортивної майстерності й індивідуальних можливостей спортсменів-єдиноборців. У змагальній діяльності, як правило, мають відображення позитивні та негативні сторони підготовки боксерів-жінок та вплив на них змін у правилах змагань у сучасному боксі. Проблема індивідуалізації щодо реалізації навчально-тренувального процесу при підготовці боксерів на сучасному етапі набуває все більшої актуальності. Насамперед, виникає необхідність вдосконалення техніко-тактичної майстерності, а саме, пошук інформативних складових успішної реалізації тактичної підготовки, яка найбільш вимагає удосконалення процесу індивідуалізації в єдиноборствах, і у боксі перед усім.Мета дослідження – удосконалення індивідуалізації процесу підготовки кваліфікованих боксерів-жінок з урахуванням когнітивних характеристик.Завдання дослідження:Проаналізувати підходи до визначення особливостей прояву індивідуалізації процесу підготовки єдиноборців з урахуванням характеристик когнітивної сфери. Дослідити рівень прояву особистісних характеристик, мотиваційної сфери та вольового самоконтролю кваліфікованих боксерів-жінок в умовах підготовки до змагань.Виявити типологічні групи серед досліджуваних кваліфікованих боксерів-жінок за особливостями прояву когнітивних функцій.Визначити інформативні фактори, що обумовлюють індивідуалізацію процесу підготовки кваліфікованих боксерів-жінок із домінуванням вербального та невербального інтелекту. Щодо методів дослідження, то було використано: аналіз науково-методичної літератури, психологічне й психофізіологічне тестування, педагогічне спостереження, аналіз змагальних сутичок боксерів, методи математичної статистики отриманих даних. Для оцінювання психічного стану особистості використовувався тест «Кольорових виборів» (ТКВ), який являє собою адаптований варіант скороченої 8 - кольорової форми тесту М. Люшера. Цей метод враховує існування тісного асоціативного зв'язку між кольорами і станом людини, і відображає різні способи адаптації до навколишнього світу.Також, були задіяні тестові завдання для оцінки когнітивних здібностей і діяльнісних стилів. Використовувався модифікований тест Струпа, який визначав особливості прояву полезалежності/поленезалежності та функціональну домінантність півкуль головного мозку. Традиційний тест для визначення короткострокової пам'яті «Пам'ять на слова», який виконувався в традиційній двофазній процедурі. Досліджуваний нами показник мислення досліджувався завдяки використанню тесту «Порівняння чисел». Для оцінки загальних здібностей, а саме вербального інтелекту була використана методика «Встановлення закономірностей», яка призначена для вивчення деяких особливостей процесу мислення (активності, кмітливості, гнучкості) та оперативної пам'яті.Для визначення у кваліфікованих боксерів-жінок невербальних інтелектуальних здібностей було використано тест «Доміно» та тест Прогресивні матриці Равена (Raven Progressive Matrices).Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше:визначені психологічні і психофізіологічні підходи до індивідуалізації процесу підготовки боксерів-жінок високої кваліфікації;зазначені межі діапазонів досліджуваних критеріїв когнітивної сфери для успішної реалізації тактичної підготовки у жіночому боксі;визначено зв’язок інформативних складових когнітивної сфери з ефективністю реалізації тактичної підготовки кваліфікованих боксерів-жінок в умовах підготовки до змагань. запропоновано підходи до розподілу кваліфікованих боксерів-жінок за провідними інтелектуальними характеристиками з метою індивідуалізації процесу підготовки.доповнено та розширено уявлення про взаємозв’язок між різними видами мотивації та вольового самоконтролю у кваліфікованих боксерів-жінок в умовах підготовки до змагань; доповнено та розширено дані про зв’язок між психоемоційним станом, психофізіологічними властивостями, особистісними характеристиками та когнітивними тактичними стратегіями.Практична значущість досліджень повʼязана зі створенням нових технологічних підходів, щодо удосконалення процесу тактичної та психологічної підготовки єдиноборців. Результати роботи можна використовувати для побудови індивідуальних програм підготовчої та змагальної діяльності боксерів-жінок.^UThe dissertation examines the problem of determining the components of an individual approach in the training of qualified female boxers, taking into account the level of manifestation of cognitive functions.Comprehensive sports training in boxing consists of technical, tactical and psychological training. It is the latter that determines the development of mental processes and other components of success. Therefore, in the presence of optimally expressed versatile cognitive abilities and when subordinating them to a defined goal, the athlete has unique opportunities for the manifestation of individual personal characteristics.The process of improving sports results is determined on the basis of objective knowledge about the structure of competitive activity and the preparedness of athletes, taking into account the general laws of the formation of sports skills and the individual capabilities of martial artists. As a rule, competitive activities reflect the positive and negative aspects of the training of female boxers and the impact on them of changes in the rules of competition in modern boxing.The problem of individualization regarding the implementation of the educational and training process in the training of boxers at the modern stage is becoming more and more relevant. First of all, there is a need to improve technical and tactical skill, namely, the search for informative components of successful implementation of tactical training, which most requires improvement of the process of individualization in martial arts, and in boxing above all.The purpose of the study is to improve the individualization of the process of training qualified female boxers taking into account cognitive characteristics.Objectives of the study:To analyze the approaches to determining the features of the manifestation of the individualization of the martial arts training process, taking into account the characteristics of the cognitive sphere.To investigate the level of manifestation of personal characteristics, motivational sphere and volitional self-control of qualified female boxers in the conditions of preparation for competitions.To identify typological groups among the studied qualified female boxers according to the characteristics of the manifestation of cognitive functions.To determine the informative factors determining the individualization of the training process of qualified female boxers with dominance of verbal and non-verbal intelligence.As for research methods, the following were used: analysis of scientific and methodical literature, psychological and psychophysiological testing, pedagogical observation, analysis of competitive bouts of boxers, methods of mathematical statistics of the obtained data.To assess the mental state of the individual, the "Color Choice" test (TCV) was used, which is an adapted version of the abbreviated 8-color form of M. Lüscher's test. This method takes into account the existence of a close associative connection between colors and the human condition, and reflects different ways of adapting to the surrounding world.Also, test tasks were used to assess cognitive abilities and activity styles. A modified Stroop test was used, which determined the features of the manifestation of field dependence/field independence and the functional dominance of the cerebral hemispheres. A traditional test for determining short-term memory "Memory for words", which was performed in a traditional two-phase procedure. The indicator of thinking under our study was investigated using the "Comparison of numbers" test.To assess general abilities, namely verbal intelligence, the method "Establishing regularities" was used, which is designed to study some features of the thinking process (activity, cleverness, flexibility) and working memory.The Domino test and the Raven Progressive Matrices test were used to determine the non-verbal intellectual abilities of qualified female boxers.The scientific novelty of the obtained results is that for the first time:determined psychological and psychophysiological approaches to the individualization of the training process of highly qualified female boxers;the limits of the ranges of the researched criteria of the cognitive sphere for the successful implementation of tactical training in women's boxing are indicated;the relationship between the informative components of the cognitive sphere and the effectiveness of the implementation of tactical training of qualified female boxers in the conditions of preparation for competitions was determined.approaches to the distribution of qualified female boxers by leading intellectual characteristics are proposed in order to individualize the training process.supplemented and expanded understanding of the relationship between various types of motivation and volitional self-control in qualified female boxers in the conditions of preparation for competitions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського