Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (1376)Книжкові видання та компакт-диски (356)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДШОДУВАННЯ$<.>+<.>K=ШКОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 295
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Русу С.Д. 
Захист прав військовослужбовців у зобов'язаннях, що виникають внаслідок заподіяння шкоди джерелом підвищеної небезпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 20.02.03 / С.Д. Русу ; Академія Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х882.2(4УКР)1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вересов В.М. 
Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів (на матеріалах Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Вересов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.0-2

Рубрики:

      
3.

Котюк Л.А. 
Еколого-біологічні особливості стеблової нематоди Ditylenchus destructor Thorne при паразитуванні на картоплі в зоні Полісся України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Л.А. Котюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню еколого-біологічних особливостей стеблової нематоди картоплі в умовах Полісся України. Виявлено її поширення та шкодочинність. Проаналізовано вплив стеблової нематоди на вміст в бульбах крохмалю, редукуючих цукрів та активність поліфенолоксидази. Проведено оцінку районованих і перспективних сортозразків картоплі на стійкість до паразита. Запропоновані ефективні екологічно безпечні заходи оздоровлення картоплі від цього фітогельмінта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.151.06(2УКР3),022 + П468.94(2УКР3),022

Рубрики:

      
4.

Гізімчук С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Гізімчук ; Ун-т внутріш. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рубан І.О. 
Селекція гібридів кукурудзи на стійкість до хвороб в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.О. Рубан ; Ін-т земл-ва. УААН. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
6.

Вассіліс А.В. 
Яблуневий квіткоїд та яблунева плодожерка у Східному Лісостепу України (фенологія, шкодочинність, прогноз): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / А.В. Вассіліс ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано і перевірено метод визначення шкідливості яблуневого квіткоїда і яблуневої плодожерки окремо на периферії та в центральній частині крони, що дає можливість виявляти не тільки кількісний, а й якісний бік шкоди. Це підтверджується біохімічними аналізами. Пошкодженість бутонів яблуневим квіткоїдом, а плодів - яблуневою плодожеркою, відбувається переважно на периферії крони. Встановлено міграцію яблуневого квіткоїда від периферії до центра крони дерев і навпаки залежно від температурного режиму, від чого залежить ступінь пошкодженості бутонів весною та листя влітку. В 1997 р. відбулася значна загибель метеликів яблуневої плодожерки першої генерації в період їх масового льоту та відкладених яєць через тривале пониження температури повітря (нижче порогової). Це призвело до того, що літ метеликів і відкладання ними яєць пройшли у два піки. Аналогічне явище було в 1969, 1980 та 1990 рр. В такі роки число хімічних обробок можна звести до мінімуму або повністю виключити їх. Розроблено математичну модель прогнозу шкідливості яблуневої плодожерки для Східного Лісостепу України. Запропоновано заходи щодо зниження пошкодженості бутонів яблуневим квіткоїдом і плодів яблуневою плодожеркою на периферії крони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551.06(2УКР-4ХАР),022 + П468.6(2УКР-4ХАР),022

Рубрики:

      
7.

Гадзало Я.М. 
Агробіологічне обгрунтування інтегрованого захисту ягідних насаджень від шкідників у північно-західному Лісостепу і Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.09 / Я.М. Гадзало ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 48 с. — укp.

Робота присвячена вдосконаленню захисту ягідних культур: смородини чорної і червоної, агрусу, малини, суниці. В результаті досліджень уточнено: видовий склад, шкодочинність основних шкідників (розанна, свинцевосмугаста, мінлива, підкорова, вербова, всеїдна, смородинова, сітчаста, строкатозолотиста листокрутки; агрусовий п'ядун; смородинова міль, малинова міль, малинова міль-крихітка; агрусова вогнівка; суничний чорноплямистий, гребінчастовусий розанний, блідоногий агрусовий, жовтий агрусовий, малиновий пильщики; велика смородинова, порічкова галова, агрусова пагонова попелиці і попелиця Шнайдера; смородинова склівка; сірий бруньковий, малиново-суничний довгоносики; квіткова, листкова смородинова, пагонова смородинова галиці; бруньковий смородиновий, звичайний павутинний кліщі). Встановлено причини їх високої чисельності. Розроблена і випробувана у виробництві інтегрована система захисту ягідників від шкідників. Уточнені економічні пороги шкодочинності. Розроблена методика визначення комплексних економічних порогів шкодочинності. Уточнено видовий склад зоофагів і їх роль в ягідниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.580.6(2УКР3),022

      
8.

Плєва В.А. 
Організаційно-правові проблеми матеріальної відповідальності осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.А. Плєва ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються проблеми подальшого вдосконалення законодавства про матеріальну відповідальність осіб рядового та начальницького складу в умовах реформування органів внутрішніх справ при проведенні адміністративної реформи. Матеріальна відповідальність осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ розглядається як самостійний інститут підгалузі "державна /мілітаризована/ служба" адміністративного права. Визначено поняття органу внутрішніх справ, матеріальної відповідальності осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, майнового службово-правового правопорушення, уточнюються обставини, за якими працівник органу внутрішніх справ звільняється від матеріальної відповідальності тощо. До дисертації додається проект Положення про матеріальну відповідальність осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ за шкоду, заподіяну державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гузела М.В. 
Відшкодування заподіяної злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Гузела ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджуються питання захисту порушених злочином майнових та інших прав потерпілих, зокрема, відшкодування завданої злочином шкоди потерпілому з власної ініціативи суду в кримінальному процесі України. Значна увага приділена аналізу правової природи та процесуальних підстав відшкодування завданої злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному процесі. Сформульовано рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства і судової практики по відшкодуванню завданої злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному процесі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 + Х839(4УКР)213.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Черненко В.Л. 
Динаміка популяцій і прогноз розвитку попелиць на баштанних культурах в Лівобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / В.Л. Черненко ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено одну з найбільш шкодочинних груп комах, які заселяють баштанні культури - попелиці. Визначено їх видовий склад, розглянуто особливості біології та екології найбільш поширеного з них виду - баштанної попелиці. У Лівобережному Лісостепу України вперше грунтовно вивчено закономірність багаторічної та сезонної динаміки чисельності баштанної попелиці та її ентомофагів. Розкрито роль впливу абіотичних, біотичних та антропогенних чинників на регулювання чисельності фітофага в баштанних агроценозах, а також розроблено моделі короткострокових регіональних прогнозів його розвитку. Обгрунтовано доцільність використання показника тривалості сонячного сяйва для аналізу та розробки кількісних моделей розвитку баштанної попелиці з урахуванням природних регулюючих чинників агроценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.417.06(4УКР-4ХАР),022 + П468.619 Aphidinea
Шифр НБУВ: РА308352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бойко О.А. 
Екологія вірусів та діагностика вірусних хвороб печериць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.А. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено розповсюдження та шкодочинність вірусів печериць за умов довкілля, а також виробництва. Показано нерівномірність розповсюдження патогенів у регіонах Полісся, Лісостепу, Ботанічних садах України та біотехнологічних центрах. Враховано деструкцію органел клітин та зміни у габітусі рослин, які були експериментально інфіковано паличкоподібним вірусом печериць. Розглянуто основні властивості вірусів, які інфікують печерицю двоспарову (Agaricus bisporus (J. Lge) Imbach). За умов біоценозів та штучних екосистем вивчено поширення паличкоподібного патогену, який мав певну серологічну спорідненість із вірусом тютюнової мозаїки. Розроблено систему відбору здорового посівного матеріалу грибів, яка включає ступеневий вірусологічний контроль усього біотехнологічного циклу їх вирощування. На підставі використання діагностику вірусів за методом Ухтерлоні, ІФА, електронномікроскопічний та інші методи проаналізовано локалізацію патогенів у грибах, посівному матеріалі, грунті, а також фекаліях тварин. Доведено, що вірусні хвороби печериць знижують урожай плодових тіл грибів у 1,5 - 3 рази, а їх збудники викликають патологічні зміни міцелію та плодових тіл. Запропоновано ключ-схему для оцінки посівного матеріалу та плодових тіл грибів, що ростуть за умов природних регіонів та вирощуються у штучних екосистемах з урахуванням симптомів хвороб, властивостей вірусів у динаміці росту та розвитку грибів. Розглянуто стійкість до вірусних хвороб різних штамів печериць. На основі властивостей збудників та їх циркуляції в екологічних нішах розроблено комплекс профілактичних заходів боротьби з вірусними інфекціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.419.207,022 + П478.2-1,022
Шифр НБУВ: РА310100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коханець О.М. 
Основні шкідники суниці і захист їх від них у Західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / О.М. Коханець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено динаміку таксономічної та кількісної структури угруповання комах різних стацій за роками. Особливо чисельними та шкодочинними є суничний прозорий кліщ (Tarsonemus pallidus Banks.), волосистий довгоносик (Polydrosus inustus Zerm.) та кропивний довгоносик (Phyllobius urticae Dtg.). Значну шкоду можуть завдавати борозенчастий плосконіс (Otiorrhynchys sulcatus L.), суничний чорноплямистий пильщик (Allantus cinctus L.) та розанний гребінчастовусий пильщик (Cladius pectinicornis Zeofr.). З 71 сорту суниць немає жодного стійкого до листогризучих та сисних шкідників. Сорти "Істочник", "Дукат", "Машенька", "Присвята", "Дарунок вчителю" менше пошкоджуються листогризучими видами шкідників. Суничний прозорий кліщ найсильніше заселяє сорт "Русанівка". Найбільш стійкими до пошкодження суничним прозорим кліщем у регіоні є сорти суниці: "Істочник", "Машенька", "Хоней". Витривалими є сорти суниці: "Дукат", "Дарунок вчителю", "Ельвіра", "Кент", "Коралова-100", "Теніра", "Сигнал". Обприскування суниці до цвітіння актелліком 50% к.е. за витратою 0,6 л/га знизило заселеність кліщем сорту "Русанівка" в 21 раз; урожайність збільшилася майже в 3 рази; за витратою 0,4 і 0,5 л/га врожайність була вище за контрольну відповідно у 2 і 2,5 рази. Встановлено високу ефективність препарату фітоверм для захисту суниці від основних листогризучих та сисних шкідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.581.06(4УКР-4ЛЬВ),022
Шифр НБУВ: РА307969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
13.

Протас І.Б. 
Проблеми судового захисту прав і інтересів громадян у зв'язку з заподіянням їм шкоди незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Б. Протас ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття права громадянина на судовий захист прав і законних інтересів громадян у зв'язку із заподіянням їм шкоди органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду, форми захисту, галузеву природу правовідносин, основні проблеми та перспективи розвитку цього інституту. Розглянуто дію процесуального механізму відновлення порушених прав громадян у деліктах, з метою виявлення особливостей властивої для даної категорії справ. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення інституту судового відшкодування шкоди, заподіяної громадянину органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури та суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.15 + Х892.19(4УКР)182
Шифр НБУВ: РА307728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дячук С.І. 
Юридична природа виконання наказу; кримінально-правова оцінка діяння особи, що віддала чи виконала протиправний наказ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.І. Дячук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено місце виконання обов'язкового наказу серед обставин, що виключають злочинність діяння. Розглянуто умови правомірності заподіяння шкоди цінностям, які охороняються кримінальним законом, у зв'язку з виконанням наказу, межі покори отриманому наказу в різних сферах суспільної діяльності. Розкрито поняття "наказ", "правомірний наказ", "протиправний наказ", "злочинний наказ" та "явно злочинний наказ". На підставі проведених досліджень у сфері розмежування правомірної та злочинної поведінки особи, яка заподіює шкоду цінностям, які охороняються кримінальним законом, стосовно виконання наказу, запропоновано доповнити Загальну частину Кримінального кодексу України нормою "Виконання обов'язкового наказу". Визначено загальні критерії кримінально-правової оцінки діяння осіб, що віддали чи виконали протиправний наказ, в основу яких покладено можливі варіанти психічного ставлення таких осіб до характеру вимог наказу та вчинених внаслідок його виконання дій, у разі необхідності - їх наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.3
Шифр НБУВ: РА308356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пащенко В.М. 
Шкодочинність та поширення в Україні основних шкідників гороху і прогноз ймовірних втрат урожаю за даними обліків чисельності комах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / В.М. Пащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.133.06(4УКР),022 + П468.6-1(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА309776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Малютін І.А. 
Підстави та процесуальний порядок зупинення попереднього розслідування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.А. Малютін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання, пов'язані з поняттям, сутністю, підставами, умовами та процесуальним порядком зупинення попереднього розслідування. Проаналізовано на засадах сучасних поглядів, теоретичних концепцій кримінально-процесуального права, діючої Конституції, відомчих нормативних актів нові підходи щодо вирішення проблем, які не забезпечують вимог теорії та практики. Розглянуто нову додаткову умову зупинення досудового слідства: вжиття слідчим, органом дізнання необхідних заходів з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої злочином, на момент зупинення справи, за підставами де є наявність обвинуваченої особи. Запропоновано доповнити закон положенням про те, що довідка видається лікарем, який є спеціалістом у даній області захворювань і на лікуванні чи під наглядом якого перебуває обвинувачений, а також передбачити у законодавчому порядку створення слідчо-оперативних груп та форми їх діяльності. Сформульовано інші пропозиції щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства та слідчо-судової практики, які мають відношення до даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722
Шифр НБУВ: РА310203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Юхименко А.І. 
Патогенні та мутагенні властивості вірусів озимої пшениці і можливість їх використання в селекційній практиці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.І. Юхименко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено патогенні та мутагенні властивості найбільш поширених в лісостеповій зоні України вірусів озимої пшениці: жовтої карликовості ячменю (ВЖКЯ) і смугастої мозаїки пшениці (ВСПМ). Наведено результати ідентифікації, досліджень біологічних властивостей та шкодочинної дії на озиму пшеницю ВЖКЯ і ВСМП. Встановлено індукцію спадкової мінливості за різноманітними ознаками у озимої пшениці внаслідок вірусного інфікування. Визначено ефективність мутагенної дії ВЖКЯ і ВСМП. Показано можливість використання вірусоіндукованої мінливості у селекції озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-315,033
Шифр НБУВ: РА310726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Іванський А.Й. 
Правове регулювання фінансових і розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Іванський ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано фінансові та розрахункові відносини як комплексні, що регулюються нормами національного та міжнародного права, нормами різних галузей національного права та інститутів, які належать до галузі фінансового права. Визначено прогалини у праві, що завдають значної шкоди економіці України за окремими напрямками зовнішньоекономічної діяльності, а також їх причини: неналежне використання іноземних інвестицій та пільговий режим оподаткування суб'єктів, які їх отримали, неврегульованість норм права щодо порядку надання урядових гарантій за резидентів - українських юридичних осіб, які отримують кредити у міжнародних фондах і банках та їх відповідальність за несвоєчасне погашення зовнішнього боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х829(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА308687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Паліюк В.П. 
Правове регулювання відшкодування моральної (немайнової) шкоди: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Паліюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням, що виникають у процесі захисту суб'єктивних цивільних прав. Досліджено історичний розвиток правового інституту відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Проаналізовано чинне законодавство України та основні проблеми, що виникають у правозастосувальній практиці. Наведено порівняльний аналіз зарубіжного законодавства. Удосконалено визначення поняття моральної (немайнової) шкоди щодо фізичних та юридичних осіб, а також визначено коло осіб, які мають право на її відшкодування. Обгрунтовано висновок щодо презумпції такої шкоди та принципу її повного відшкодування. Виявлено умови відповідальності за завдану моральну (немайнову) шкоду. Розроблено систему загальних та окремих критеріїв оцінки даної шкоди та визначення розміру відшкодування. Наведено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення правового регулювання та механізму застосування відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х830.306
Шифр НБУВ: РА309256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського