Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІЗИНГООДЕРЖУВАЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Лучна М.В. 
Економічні аспекти розвитку збуту промислової продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / М.В. Лучна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні аспекти удосконалення та оптимізації збутової діяльності заводів-виробників. Запропоновано новий підхід щодо формування ефективного збутового процесу підприємств сільськогосподарського машинобудування, розроблений на підставі проведення комплексного аналізу ринків збуту, потреби, попиту та платоспроможності споживчів аграрної техніки. Розроблено методичні засади побудови базових конкурентних стратегій ефективної збутової діяльності. Уточнено можливості використання існуючих методичних підходів щодо кластеризації споживачів аграрної техніки регіональних ринків. Наведено оцінку впливу макро- та мікросередовища на рівень використання збутового потенціалу підприємств, що дозволяє виявити переваги та недоліки виробника та побудувати профільну матрицю позитивних і негативних показників збутової діяльності. Удосконалено методи визначення та оптимізації показників конкурентоспроможності сільськогосподарської техніки. На підставі системного підходу обгрунтовано методичні аспекти функціонування лізингового ринку сільськогосподарської техніки, розроблено алгоритм відбору потенційних лізингоодержувачів з застосуванням методів експертної оцінки, факторного аналізу та ранжування. Виявлено рівень надійності гарантій, які надаються орендаторами лізингодавцю. Розроблено цінову політику підприємств сільськогосподарського машинобудування з урахуванням принципів гнучкості та рівновигідності цін для виробників і споживачів агротехніки та параметрів її конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-592 +
Шифр НБУВ: РА345371

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іванишин В.В. 
Лізинг в сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Іванишин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Сформульовано визначення лізингу як економічної категорії, що відображає об'єктивну необхідність надання допомоги економічно слабким господарствам шляхом передачі їм у користування майна виробничого призначення, яке належить іншим власникам, на засадах терміновості, платності та з метою стабілізації відтворювального процесу. Удосконалено методику визначення розміру винагороди лізингодавцю за організацію та здійснення лізингової угоди. Запропоновано змінити базу розрахунку суми винагороди - замість вартості майна використовувати на підставі нормативних витрат лізингодавця нормативний коефіцієнт прибутковості від використання лізингового майна лізингоодержувачем. Розроблено методологічні засади та методичні підходи щодо ціноутворення на промислові засоби виробництва для села, що грунтуються на усереднених суспільно визнаних витратах виробництва та загальному 20 % ПДВ у кінцевому виробі. Зазначено, що за існуючою методикою справляння ПДВ суміжників, які поставляють комплектуючі вузли та агрегати для складних машин, нагромаджувальне ПДВ за умов 6 - 10-ти суміжників здорожчує продукцію у 3 - 5 рази. Обгрунтовано ефективніші форми та способи державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Доведено, що серед різних форм підтримки (дотації, кредити, податкові пільги тощо) найефективнішим виявився фінансовий лізинг, який одночасно вирішує проблему інвестиційних і поточних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-562.31 +
Шифр НБУВ: РА323565

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Колеснікова О.М. 
Облік і аналіз лізингових операцій в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Колеснікова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні питання обліку аналізу лізингових операцій. Розкрито суть поняття лізингу з урахуванням специфічних особливостей. Проаналізовано й оцінено правове регулювання лізингу в Україні, а також сучасний стан і перспективи розвитку ринку лізингових послуг для аграрного сектору. Розроблено й обгрунтовано рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення лізингової діяльності, сприяння її розвитку та підвищення ефективності у сільськогосподарському виробництві. Запропоновано заходи щодо удосконалення обліку й аналізу лізингових операцій у лізингодавця та лізингоодержувача, які полягають в уточненні порядку документального оформлення та первинного обліку лізингових операцій; визначенні елементів облікової політики; удосконаленні податкових розрахунків за лізинговими операціями, використанні модифікованих формул для оцінки ефективності лізингової діяльності. Розглянуто питання удосконалення процедури обліку й аналізу лізингових операцій за умов застосування комп'ютерних технологій, що забезпечує повну схему автоматизації лізингових платежів у лізингодавця та об'єктивну оцінку ефективності лізингової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 + У053.9(4УКР)321-562.31 +
Шифр НБУВ: РА339474

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Плаксін О.А. 
Підвищення ефективності лізінгово обслуговування сільськогосподарських товаровиробників: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.А. Плаксін ; Укр. НДІ продуктивності АПК. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні питання функціонування суб'єктів лізингових відносин в АПК з урахуванням регіональних особливостей розвитку аграрних підприємств. Систематизовано види лізингу на підставі класифікаційних ознак. Виділено інвестиційну функцію лізингу як провідну в інвестиційному механізмі. Розкрито економічну суть лізингу у аспекті визначених особливостей і переваг даного виду діяльності. Встановлено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на розвиток лізингу в аграрній сфері. Обгрунтовано необхідність врівноваження прав і обов'язків сторін лізингового договору впродовж життєвого циклу лізингової угоди. Запропоновано методику проведення порівняльного аналізу вибору машинно-тракторних агрегатів на початковому етапі життєвого циклу лізингової угоди. Запропоновано економіко-математичну модель формування оптимального складу машинно-тракторного парку, що забезпечує більш повну реалізацію закріплених нормативно-правовими актами прав лізингоодержувача та досягнення визначеного економічного ефекту. Обгрунтовано доцільність використання лізингу для реалізації інвестиційного проекту, що забезпечить мінімізацію державної підтримки цього напряму та збільшення обсягу підтримки інших сфер аграрної галузі та є цінним за умов членства у СОТ. Обгрунтовано необхідність і доцільність внесення змін і доповнень до існуючої нормативно-правової бази щодо регулювання лізингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31 +
Шифр НБУВ: РА363323

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шкуратов О. І. 
Розвиток лізингової діяльності аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Шкуратов ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність лізингу як багатофакторного процесу формування та відновлення техніко-технологічного потенціалу підприємства. Удосконалено класифікацію видів лізингу, враховуючи комплексний підхід. Проаналізовано світовий досвід розвитку лізингової діяльності. Визначено сучасний стан аграрних підприємств як потенційних лізингоодержувачів. Визначено основні особливості розвитку лізингової діяльності аграрних підприємств в Україні. Проведено порівняльний аналіз лізингу з іншими формами матеріально-технічного забезпечення аграрних підприємств. Запропоновано систему організації діяльності обласного лізингового фонду з метою активізації лізингової діяльності аграрних підприємств. Удосконалено методичні підходи до розрахунку лізингових платежів. Удосконалено систему надання державної підтримки аграрного лізингу. Визначені основні напрями організаційного забезпечення лізингової діяльності аграрних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31
Шифр НБУВ: РА376148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Куліш Т.В. 
Розвиток лізингу для аграрних підприємств у ринкових умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.В. Куліш ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні положення розвитку лізингу для аграрних підприємств за ринкових умов. Розкрито економічну сутність лізингу й агролізингу як сукупності економіко-правових відносин. Визначено передумови розвитку лізингу, доповнено класифікацію його видів за наступними ознаками: галузь, строки дії договору лізингу, джерела фінансування, спосіб нарахування виплат, ступінь ризику лізингоодержувача. Обгрунтовано методичні підходи до оцінки ефективності розвитку лізингу на якісному та кількісному рівнях. Запропоновано систему регіонального лізингу, що грунтується на забезпеченні ефективного державного контролю за цільовим використанням фінансових ресурсів і поєднанні функцій лізингодавця й інвестиційної організації в особі банку. Запропоновано методичні підходи до оцінювання ефективності придбання техніки за лізингом, яка враховує визначення ефективності лізингу у порівнянні з іншими засобами залучення інвестицій і передбачає скоординованість лізингових платежів з доходами лізингоодержувачів за рахунок введення розрахункового нормативу річної прибутковості, який ураховується в процесі розрахунку лізингових платежів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562-31 +
Шифр НБУВ: РА360233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Соболь Л.В. 
Розвиток фінансового лізингу в аграрних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.В. Соболь ; Нац. аграр. ун-т. Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано положення, що фінансовий лізинг - гнучкий інструмент середньострокового фінансування підприємств, що містить елементи оренди, посередництва, купівлі у розстрочку та кредитні зобов'язання. Даний інструмент передбачає з'єднання фінансового та матеріального потоків у єдиний комплекс фінансово-майнових відносин. Досліджено теоретичні засади та напрямки розвитку лізингу у технічному забезпеченні аграрних підприємств регіону. Запропоновано класифікацію видів лізингу. Визначено ефект лізингу за результатами порівняння суми лізингового та кредитного фінансування за умови рівності потоків лізингової та кредитної заборгованості у кожен момент часу. Визначено особливості аграрного виробництва та забезпеченість сільськогосподарських підприємств регіону технікою. Виявлено, що прискорення темпів оновлення машинно-тракторного парку більшості аграрних підприємств є основним завданням відродження сільськогосподарського виробництва області. Висвітлено основні напрямки розвитку фінансового лізингу. Проведено оцінювання форм кредитування лізингоодержувачів. Обгрунтовано ефективність лізингових операцій на засадах математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31 +
Шифр НБУВ: РА358266

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Саблук Р.П. 
Фінансовий лізинг в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Р.П. Саблук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретико-методичні та практичні питання організації фінансового лізингу в АПК з урахуванням особливостей реалізації аграрної реформи в Україні. Наведено класифікацію видів лізингу шляхом виділення окремої групи за функціональною ознакою, уточнено перелік функцій лізингу у системі відтворення (фінансова, інвестиційна та реалізаційна). Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення форм лізингових платежів, зокрема, шляхом вилучення з розрахунків суми, що сплачує лізингоодержувач лізингодавцю як відшкодування вартості кредитів комерційного банку. Визначено нові підходи щодо оцінки ефективності лізингових операцій, які передбачають об'єднання грошових потоків лізингодавця та лізингоодержувача в один інвестиційний проект. Розкрито основні напрямки розвитку фінансового лізингу в АПК України, зокрема, шляхом запровадження системи моніторингу лізингової діяльності, спрощення організаційних процедур, удосконалення інформаційного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-562.31 +
Шифр НБУВ: РА324262

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського