Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (1519)Книжкові видання та компакт-диски (629)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІГРАФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Черняков Б.І. 
Зображальна журналістика в друкованих засобах масової інформації від виникнення до середини XIX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / Б.І. Черняков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 37 с. — укp.

Аналізується розвиток ілюстрування вітчизняних і зарубіжних періодичних видань від ХVII до середини ХІХ століття як складової зародження і формування зображальної журналістики. Показано вплив соціокультурних факторів на типологію періодики. Розглянуто еволюцію та особливості ілюстрування газет і журналів, а також альманахової літератури на ранніх етапах їх типологічної диференціації, вироблення сталих форм словесно-зображального синтезу і початкових форм зображальної публіцистики, специфіку застосування засобів художньо-поліграфічного оформлення видань, діяльність видавців, редакторів і художників-ілюстраторів, еволюцію технологій ілюстрування, особливості розвитку ілюстрування видань в Україні. Виклад результатів дослідження проведено в контексті висунутої автором концепції становлення і функціонування зображальної журналістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4РОС)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бершов О.В. 
Книговидавнича справа в Сполучених Штатах Америки (порівняльно-системний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Бершов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено таким аспектам книговидавничої справи в США: найважливішим етапам історії книговидання (1620-1998 рр.), розвитку видавничо-поліграфічної техніки, продукції книжкових видавництв, структурі книговидавничої галузі, організаційній структурі видавництв, найсуттєвішим питанням книжкового маркетингу та вдосконаленню авторського права. Обгрунтовано необхідність розробки в Україні нових концепцій у книжковій справі, проведення досліджень і практичних заходів із метою створення цифрових бібліотек і систем позначення видавничої продукції на основі інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема системи цифрового ідентифікатора об'єкта. Викладено пропозиції стосовно поліпшення законодавчої основи й структури книговидавничої галузі в Україні, можливих напрямків диверсифікації українських книжкових видавництв, запровадження в Україні принципово нової схеми організації виробництва й поширення продукції книжкових видавництв, а також започаткування мережевого книговидання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(7США)

Рубрики:

      
3.

Білецька Н.П. 
Ефективність підприємництва у видавничо-поліграфічному комплексі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.П. Білецька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню ефективності функціонування підприємницьких структур у видавничо-поліграфічному комплексі. Розглянуто організаційно-правові основи та принципи підприємництва, його основні організаційні форми. Проведено порівняльний аналіз основних техніко-економічних показників та аналіз фінансової діяльності державних і приватизованих підприємств за період 1995 - 1999 рр. Вдосконалено методику комплексної оцінки діяльності різних підприємницьких структур. На основі проведеного аналізу фінансового стану підприємств обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму розвитку для становлення ефективного підприємницького сектора у видавничо-поліграфічому комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051
Шифр НБУВ: РА310963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Степанов В.А. 
Реакції отримання макромерів діетиленгліколь-біс-алілкарбонату: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.А. Степанов ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено кількісні дані стадії росту ланцюга з урахуванням молекулярних комплексів комономерів і реакцій передачі ланцюга. Запропоновано кінетичні схеми кополімеризації дво- та трикомпонентних систем мономерів і макромерів зі стиролом, діетиленгліколь-біс-алілкарбонатом (ДБ), акрилонітрилом (АН) і малеїновим ангідридом (МА). Виведено рівняння складу кополімеру та загальної швидкості процесу, що дозволило описати реакцію отримання поліфункціанальних макромерів і реакцію взаємодії їх з вінільними мономерами за низьких конверсій. У стадії росту ланцюга за умов кополімеризації трикомпонентних систем - донор і два акцептори або акцептор і два донори - взяли участь два типи конкуруючих реакцій комплексно зв'язаних мономерів. Встановлено фізико-хімічні закономірності та особливості кінетики кополімеризації трикомпонентних систем донорно-акцепторних мономерів, що є внеском у розвиток теорії комплексно-радикальної кополімеризації вінільних та алільних сполук. Отримано кінетичні дані кополімеризації стиролу з АН і ДБ, визначені основою для синтезу оптично прозорих клейових композицій, оптичних лінз і покриттів, для розробки технології отримання поліграфічних фарб на базі макромера стиролу з малеїновим ангідридом. Доведено можливість отримання прищеплених полімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.122
Шифр НБУВ: РА312232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Малярчук І.І. 
Організація та механізм функціонування підприємств з іноземними інвестиціями (на прикладі структур видавничо-поліграфічного комплексу (ВПК): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.І. Малярчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання процесу організації та функціонування підприємств з іноземними інвестиціями в економіці України. Розглянуто проблеми, що мають місце в організації та діяльності організаційно-правових структур з іноземним капіталом, та на прикладі структур видавничо-поліграфічного комплексу обгрунтовано рекомендації щодо стимулювання їх міжнародного співробітництва. Розроблено стратегію та механізм діяльності підприємств на зовнішньому ринку, методичні підходи до комплексної оцінки результатів міжнародної діяльності, запропоновано алгоритм оцінки конкурентоспроможності експортної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 + У9(4УКР)307.051-56
Шифр НБУВ: РА312760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ганкевич В.Ю. 
Джадидистська реформа просвіти кримських татар (межа XIX - XX ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.Ю. Ганкевич ; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання виникнення і розвитку джадидистської реформи просвіти кримських татар у системі народної освіти та преси. Розроблено нову концепцію формування джадидизму серед кримських татар, його розповсюдження за межами Криму. Встановлено витоки освітянського джадидизму в Таврійській губернії з етноконфесійної та колоніальної систем освіти. Реконструйовано структуру, яку створювали новометодники в національній освіті: джадидистське мектебе-мектебе-руштіє-реформоване медресе. Проаналізовано основні положення мектебе-руштіє-реформоване медресе, а також основні положення джадидизму, напрямки його впровадження в суспільства тюркських народів. Висвітлено всі важливі етапи створення та розвитку кримськотатарського друку, який кілька десятиліть був єдиним серед тюркомовних народів Росії. Досліджено типи поліграфічної продукції, їх вплив на просвітянський процес кінця ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)52 + Т3(4УКР-6КРМ)52-7
Шифр НБУВ: РА310317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Карбовник А.М. 
Управління оборотними активами промислових підприємств (на прикладі поліграфії України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.М. Карбовник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено поняття оборотних активів промислових підприємств та запропоновано їх класифікацію. Розроблено форми внутрішньої звітності підприємства для ефективної оцінки використання та поточного стану цих активів. Наведено методику визначення потреби в оборотних активах на підставі фінансово-експлуатаційних потреб. Запропоновано концепцію управління дебіторською заборгованістю з метою уникнення втрат від інфляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-572 + У9(4Укр)307.051-572
Шифр НБУВ: РА316166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Гермонова К.О. 
Вдосконалення технологій вводу-виводу картографічної інформації в кадастрових геоінформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / К.О. Гермонова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано технології вводу-виводу кадастрової інформації в ГІС, які забезпечують потрібну точність даних і значно зменшують затрати на їх реалізацію. Досліджено малоформатні поліграфічні сканери, обгрунтовано методи підвищення точності сканування та методи формування єдиного цифрового зображення із растрів окремих частин картографічних матеріалів. Формалізовано й описано засобами методів штучного інтелекту автоматизований процес формування чергового кадастрового плану за базою даних автоматизованої системи державного земельного кадастру. Розробки у вигляді програмного комплексу МарВМР і підсистеми "Кадастровий план" апробовано на конкретних реальних об'єктах. Експлуатація створеного програмного забезпечення в Донецькому регіональному кадастровому центрі та в учбовому процесі показала, що навчання роботі з ним триває швидко, адже в них враховано психофізіологічні особливості роботи людини за комп'ютером.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 ф1
Шифр НБУВ: РА313909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сухорукова О.А. 
Економічні проблеми розвитку та розміщення видавничо-поліграфічного комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.А. Сухорукова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — Львів, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми вдосконалення територіальної організації видавничо-поліграфічного комплексу України за умов глобалізації інформаційного простору та ринкових перетворень. Поглиблено методологію, розроблено методичні основи розміщення і територіальної організації комплексу. Надано пропозиції щодо вдосконалення економічного механізму управління комплексом на макро-, мезо- та мікрорівнях. Обгрунтовано напрями маркетингової та інноваційної політики. Розроблено прогноз розвитку комплексу в регіональному та галузевому аспектах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)68 + У9(4УКР)307.051
Шифр НБУВ: РА314649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Должанський 
Облік і контроль виробничих витрат у поліграфії (на матеріалах малих підприємств західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Должанський ; Львів. комерц. акад. Укоопспілки. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції розвитку та сучасні проблеми поліграфії, вплив її організаційно-технологічних особливостей на побудову обліку та контролю виробничих витрат. Обгрунтовано необхідність встановлення відповідно взаємозв'язку витрат і доходів з класифікаційних ознак всієї сукупності для поліграфічних підприємств. Вдосконалено методику калькулювання собівартості друкованої продукції відповідно до національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Розглянуто питання методики й організації контролю виробничих витрат за сучасних умов господарювання, як основного елемента управління підприємствами поліграфії. Розроблено методику проведення внутрішньогосподарського контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.705.1-148.6 + У052.9(4Укр3)230.705.1-148.6
Шифр НБУВ: РА319234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Штангрет А.М. 
Попередження та уникнення банкрутства промислових підприємств (на прикладі підприємств поліграфічної промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.М. Штангрет ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2003. — 22 с. — укp.

З використанням системного підходу та теорії циклічного розвитку економічних систем обгрунтовано суть кризових явищ, які виникають на підприємствах. Визначено кризовий стан підприємства як складову циклу його розвитку, яка може не збігатися з циклами розвитку макросистем, але завжди під їх впливом змінює траєкторію. Обгрунтовано політику антикризового управління виробничо-господарською діяльністю поліграфічних підприємств, яка передбачає завчасне виявлення можливих кризових ситуацій, розроблення заходів протидії, швидкого реагування на зміни в зовнішньому та внутрішньому середовищі. Розроблено економіко-статистичну модель визначення й оцінки ймовірності банкрутства даних підприємств. Запропоновано методичний підхід до розроблення та реалізації програми антикризового управління, який передбачає вибір найбільш доцільних економічних інструментів розв'язання проблем конкретних підприємств. Надано рекомендації щодо удосконалення законодавчої бази з питань банкрутства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051-932.1 +
Шифр НБУВ: РА322816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Піх І.В. 
Системний аналіз та оптимізація параметрів видань у видавничо-поліграфічних процесах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / І.В. Піх ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено узагальнений технологічний процес та інформаційно-технологічну модель додрукарської підготовки книжкових видань, а також спосіб розв'язання загальної задачі системного аналізу й опрацювання параметрів видання шляхом її розділення на локальні підзадачі, кожна з яких відповідає множині параметрів даного рівня стратифікації. Побудовано узагальнену багаторівневу схему зв'язків між параметрами, що ідентифікують структурні частини книжкових видань. Наведено метод оптимізації зв'язків між параметрами ідентифікації сторінок складних книжкових видань на підставі задання вагових значень пріоритетності дії параметру та використання засобів теорії графів. Розв'язано задачу параметричного прогнозування якості книжкових видань з урахуванням багатьох факторів, взаємодія яких залежить від вибраних критеріїв та їх вагових значень, з використанням алгоритму оптимізації на графах. Запропоновано програму розрахунку варіантів реалізації методу прогностичного керування якістю видань для різних початкових значень вагових коефіцієнтів. Удосконалено математичні моделі процесів обміну даними між видавництвом і друкарнею з використанням часткової кількості інформації у разі передавання одного знаку. Ці моделі дають змогу визначити обсяги інформаційних потоків за неповної достовірності їх передавання видавничими мережами. Запропоновано спосіб організації масивів текстової інформації та розроблено функціональну схему руху потоків даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М8 с116 +
Шифр НБУВ: РА332871

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Дудун Т.В. 
Теоретико-методичні основи картографування стану генофонду населення України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / Т.В. Дудун ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан генофонду населення як об'єкт картографічних досліджень і створено проблемно-орієнтований понятійно-термінологічний апарат картографування. Розроблено теоретико-методичну концепцію створення карт порушення генофонду населення з використанням системного підходу та структурно-графічного моделювання. Створено структурно-графічні моделі, що розвивають уявлення про чинники, які негативно впливають на стан генофонду населення, його загально-теоретичну поліструктурну модель як складову системи "суспільство - природа". Визначено напрями застосування цих моделей у процесі картографування стану генофонду населення. Обгрунтовано принципи та підходи до даного картуграфування, принципи та загальну методику створення карт для атласу стану генофонду населення України, його структуру, призначення, функціональні особливості, можливості використання в ньому різних форм надання інформації. Визначено вимоги до джерел відповідної інформації. Уперше в Україні розроблено та створено три групи тематичних карт порушень генофонду населення, призначених для оцінки його стану. Визначено рівні упорядкування інформаційної бази картографування стану генофонду населення на базі комп'ютерної техніки та геоінформаційних технологій і форми втілення інформації в поліграфічному й електронному вигляді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.27 + С73(4УКР)64-24 +
Шифр НБУВ: РА338776

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Барановський Н.І. 
Облік і контроль витрат виробництва на поліграфічних підприємствах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.І. Барановський ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено особливості технології та організації поліграфічного виробництва, а також їх вплив на побудову облікової та контрольної систем. Обгрунтовано критерії вибору методу обліку витратних ресурсів і запропоновано прогресивну методику їх класифікації. Визначено номенклатуру статей витрат для потреб галузевого виробничого обліку. Запропоновано прогресивну методику ведення первинного обліку з визначеним комплексом параметрів для відображення у первинних документах та нові форми вхідних інформаційних носіїв. Розроблено вдосконалену систему обліку прямих витрат з визначеним комплексом заходів з ефективного накопичення й аналізу інформації про матеріальні та трудові витратні ресурси, а також функціональну систему обліку і розподілення непрямих витрат. Створено концепцію автоматизації облікових процедур та визначено етапи впровадження сучасних ЕОМ до виробничої інформаційної системи організації внутрішнього контролю з використанням виробничих ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.705.1-148.6-218 +
Шифр НБУВ: РА338793

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Нерода Т.В. 
Моделі та методи моделювання зображень хімічних виразів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.В. Нерода ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено інформаційну модель процесу синтезу зображень хімічних виразів, яка враховує поліграфічні атрибути об'єктів видання III - IV рівня складності та забезпечує формалізацію основних етапів проектування автоматизованого редактора хімічних виразів. Створено математичні моделі та методи моделювання екранних координат реперних точок зображень моноциклів довільної конфігурації та насиченості з позиціюванням у циклічних сполуках карбо- та гетероатомів, що враховують співвідношення графічних компонентів зображення хімічних структур, значення кегля шрифту основного тексту видання та у разі підготування друкованої продукції спеціального призначення забезпечують поліграфічне оформлення цих видань з дотриманням національних стандартів України. Удосконалено методи кодування зображень хімічних виразів для комп'ютерно-видавничих систем, які виконують побудову кодової моделі розімкненої структури, що має вигляд списків, а кодової моделі замкненої структури - матриць, елементи яких на відміну від інших описують геометрично-позиційні характеристики окремих фрагментів зображення, що забезпечує збереження зображень таких виразів та їх наступне редагування. Наведено об'єктну модель зображень хімічних виразів, яка зберігає топологію та поліграфічні атрибути окремих компонентів і відношень між ними, що забезпечує автоматичне опрацювання їх редактором цих виразів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.125 с116 + З970.62-015.0 +
Шифр НБУВ: РА338093

Рубрики:

      
16.

Григорова З.В. 
Формування та ефективність використання основного капіталу підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / З.В. Григорова ; Європ. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретико-методичні положення щодо удосконалення процесу формування основного капіталу підприємства й обгрунтовано напрями та форми підвищення ефективності його використання. Уточнено сутність і склад основного капіталу, встановлено його відмінність від основних засобів і фондів. Виявлено нову стадію оновлення основного капіталу - маркетинг оновлення. Удосконалено систему показників, що характеризують рух та використання основного капіталу. На підставі результатів дослідження діяльності підприємств визначено фактори внутрішнього середовища, що впливають на ефективність використання основного капіталу. Здійснено оцінку їх впливу та визначено пріоритетні напрями підвищення капіталовіддачі. Встановлено особливості формування основного капіталу підприємств з урахуванням взаємовпливу етапу життєвого циклу підприємства та стану попиту на цільовому ринку. Обгрунтовано ефективні підходи щодо вибору методів нарахування амортизації та розроблено рекомендації щодо удосконалення процесу бухгалтерського обліку основного капіталу. На підставі результатів наукового дослідження визначено пріоритетні напрями підвищення ефективності використання основного капіталу поліграфічних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051.1-571.1 +
Шифр НБУВ: РА337727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шляхетко В.В. 
Підприємницька культура в системі факторів підвищення конкурентоспроможності поліграфічних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Шляхетко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методологічні та методичні положення щодо дослідження рівня розвитку підприємницької культури підприємств видавничо-поліграфічного комплексу (ВПК) різних форм власності й обгрунтовано механізм регулювання їх конкурентоспроможності. На підставі вивчення пріоритетних принципів формування підприємництва встановлено його взаємозв'язок з розвитом культурної сфери підприємств. На базі застосування кваліметричного багатокритеріального підходу з спеціальною шкалою оцінок проведено дослідження рівня розвитку підприємницької культури. Вперше адаптовано до перехідних умов розвитку виробничих підприємств ВПК регіону два незалежні методи дослідження підприємницької культури та запропоновано методику аналізу відмінностей її проявів у діяльності менеджерів і керівників підприємств. Встановлено взаємозв'язок між результатами господарської діяльності, станом підприємницької культури та стилем лідерства керівника. Визначено основні етапи розвитку підприємницької культури та їх роль у механізмі регулювання конкурентоспроможності. Розроблено рекомендації щодо підвищення компетенції керівників підприємств ВПК державної та недержавної форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051-131.1 +
Шифр НБУВ: РА335529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Назарова Л.І. 
Підвищення ефективності функціонування видавничо-поліграфічного комплексу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.І. Назарова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть категорій "видавничо-поліграфічний комплекс та його учасники", "видавнича продукція та її роль на регіональному ринку товарів і послуг". Удосконалено поняття "ефективність функціонування видавничо-поліграфічного комплексу", що відображає співвідношення між виробництвом і споживанням видавничої продукції у межах даної території, використання якої дає змогу визначити затребуваність видавничо-поліграфічної діяльності у суспільному виробництві. З'ясовано джерела розвитку видавничо-поліграфічного комплексу та обгрунтовано необхідність залучення інвестицій. Проаналізовано діяльність даного комплексу регіону. Актуалізовано методи посилення мотивації праці у видавничо-поліграфічному комплексі шляхом відновлення нормування праці, зміни на більш прогресивну форму оплати праці, що сприятиме удосконаленню взаємозв'язку результатів з оплатою праці та підвищенню відповідальності персоналу. Оптимізувати ефективність функціонування видавничо-поліграфічного комплексу регіону запропоновано шляхом створення Регіональної Асоціації суб'єктів видавничої справи, яка сприятиме консолідації зусиль підприємств комплексу щодо розширення ринку видавничої продукції та підвищення її конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДОН)683.070.5 + У9(4УКР-4ДОН)307.051-07 +
Шифр НБУВ: РА337088

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дунець Р.Б. 
Математичні моделі та методи аналізу й синтезу топологій комп'ютерних видавничо-поліграфічних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Р.Б. Дунець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 36 с. — укp.

Розроблено новий напрямок у математичному моделюванні та обчислювальних методах, який грунтується на застосуванні матриць суміжностей як математичних моделей топологій таких систем. Створено методи виявлення нециклічних та циклічних структур, перетворення топологічних структур. Запропоновано матричні методи визначення часу критичних і мінімальних шляхів, визначення блоків, які утворюють такі шляхи, одержано верхні оцінки кількості мінімальних і екстремальних шляхів. Удосконалено метод синтезу топологій комп'ютерних видавничо-поліграфічних систем і наведено матричні методи виявлення "вузьких" місць топологій. Розроблено загальну структуру програми топологічного аналізу, алгоритми роботи основних її модулів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М8 с116 +
Шифр НБУВ: РА337294

Рубрики:

      
20.

Процик М.Р. 
Сучасна українська видавнича термінологія: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.Р. Процик ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено лінгвальні й позалінгвальні особливості формування української видавничої термінології та сучасні проблеми її функціонування. На базі картотеки, укладеної за матеріалами довідкових, наукових, навчальних і науково-популярних видань з видавничої справи, книгознавства та поліграфії простежено історію становлення української видавничої термінології. Проаналізовано організацію терміносистеми сучасної видавничої справи. Визначено лексико-семантичні особливості сучасної української видавничої термінології, описано шляхи її формування, розглянуто основні моделі термінотворення, визначено їх продуктивність. Показано вплив інших мов на збагачення термінології видавничої справи. Сформульовано рекомендації щодо упорядкування видавничої термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Ч617 + Ч617 в3 +
Шифр НБУВ: РА344707

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського