Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕРВІТУТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Солтис Н. Б. 
Житлові права у спадкових правовідносинах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Солтис ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто механізм регулювання спадкових відносин у цивільному праві України та його елементи. Проаналізовано юридичні факти на етапі відкриття спадщини. Досліджено підстави спадкування (за заповітом і за законом), способи набуття права власності на житло та права користування житлом, що виникає за заповітом з заповідальним відказом і встановленням сервітуту. Увагу приділено здійсненню спадкоємцями суб'єктивного права на житло у спадкових правовідносинах шляхом одержання спадщини активним чи пасивним способом. Розглянуто особливості поділу спадкового житла між спадкоємцями. Обгрунтовано необхідність оформлення свідоцтва про право користування житлом за заповідальним відказом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321 + Х839(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА383256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гримич М.В. 
Звичаєво-правова традиційна культура українців ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / М.В. Гримич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 30 с. — укp.

На підставі вивчення широкого кола історичних, етнолінгвістичних, етнографічних та історико-правових джерел проведено комплексне дослідження особливостей формування та становлення звичаєво-правової культури українців у XIX - на початку XX ст. Розглянуто питання народної правосвідомості, відтворено народний юридичний термінологічний словник і проаналізовано особливості українського звичаєвого інституту власності. Визначено характерні риси земельних відносин та історичні форми земельної власності. Досліджено сімейні звичаї поділу майна і спадкування, "жіноче право", інститут приймацтва, внутрішньосімейні та позасімейні договірно-зобов'язальні й економічні традиції. Проаналізовано загальноукраїнські моделі побутування звичаїв та їх локальну специфіку. Зазначено, що територіальні межі дослідження охоплюють усі етнічні території українців. Вперше простежено взаємодію звичаю та права. Обгрунтовано взаємозв'язок особливостей народно-звичаєвої культури з ментальністю українців, охарактеризовано сервітутне та чиншове право й обгрунтовано принципово нові уявлення про спільну власність у народній правосвідомості. До наукового обігу введено велику кількість маловідомих архівних джерел (переважно рішень волосних судів і матеріалів анкетування селян XIX - початку XX ст.) та запропоновано нові класифікаційні підходи щодо систематизації явищ звичаєво-правової культури українців на базі використання принципу емпатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.13 + Т52(23=УКР)-513 +
Шифр НБУВ: РА335423

Рубрики:

      
3.

Галуха В.Л. 
Комасація у Волинському воєводстві (1921 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Галуха ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, матеріалів періодичної преси досліджено передумови та підготовчі заходи до проведення комасації в краї у ході аграрної реформи Друглї Речі Посполитої. Комасаційний процес розглянуто у взаємозв'язку з напрямами аграрної реформи, а саме: ліквідацією сервітутів і меліорацією земель. Проаналізовано його закономірності й особливості. З залученням широкого кола статистичних матеріалів розглянуто динаміку комасації, з'ясовано політику держави щодо її проведення та фінансування. Висвітлено діяльність місцевих органів влади у ході її реалізації та внесок місцевого населення до виконання комасаційних робіт. Установлено вплив удосконалення системи землекористування та землеволодіння на соціальний і економічний розвиток краю. Відзначено, що ліквідація через- та вузькосмужжя позитивно впливала на обсяги сільськогосподарського виробництва, що дозволило селянам економити час витрати, більш раціонально застосовувати техніку та виробляти перспективну для ринку продукцію. Зазначено, що становлення капіталістичних відносин в економіці краю сприяло розвитку кооперації, підприємництва, певних галузей переробної промисловості, торгівлі й інфраструктури, що позитивно впливало на розширення кола джерел доходів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-21 +
Шифр НБУВ: РА362414

Рубрики:

      
4.

Лихогруд М.Г. 
Методи і моделі створення та інтелектуалізації автоматизованих систем земельного кадастру: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.04 / М.Г. Лихогруд ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Висвітлено концепцію, методи, моделі та принципи створення автоматизованих систем земельного кадастру (АСЗК), які базуються на сучасних інформаційних та геоінформаційних технологіях. Описано структуру реляційної бази даних АСЗК, яка включає реєстри: земельних ділянок та територіальних зон; об'єктів нерухомості; власників та користувачів; правовстановлювальних документів; прав (власності, користування, іпотеки, земельних сервітутів, обмежень та обтяжень). Наведена структура бази даних допомагає засобами АСЗК здійснювати реєстрацію прав на земельні ділянки та об'єкти нерухомості. Удосконалено систему кадастрових номерів земельних ділянок та об'єктів нерухомості. Розроблено класифікатори земельних ділянок. З метою комплексного моделювання об'єктів та процесів земельного кадастру викладено концепцію інформаційно-логічної моделі предметної області. Запропоновано здійснювати інтелектуалізацію АСЗК шляхом інтеграції в їх складі експертних систем, лінгвістичних процесів та інших підсистем з базами знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-517ф12
Шифр НБУВ: РА319624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Перович І.Л. 
Моніторинг земної поверхні підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / І.Л. Перович ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Удосконалено систему моніторингових спостережень за рухами земної поверхні на підземних сховищах газу. Показано неадекватність фінансувань на охорону забруднених земель у порівнянні з витратами на природоохоронні заходи інших природних ресурсів. Проаналізовано сучасний стан територій підземних сховищ газу і виявлено забруднення земельних ресурсів та процеси еродованості грунтів, які у більшості випадків призводять до їх дегенерації. З використанням різних джерел інформації (геохімічних, грунтових, геодезичних, агрохімічних даних) розроблено модель функціонування кадастру територій. Для достовірного відображення стану різних земельних ділянок створено універсальний класифікатор земель за їх категоріями, формами власності, сервітутами та цільовим призначенням. На підставі моніторингових спостережень за рухами земної поверхні визначено ступінь дегенерації грунтів, зокрема виявлено зони їх еродованості на підземному сховищі газу Богородчани. З використанням моніторингових даних за рухами земної поверхні на різних газосховищах країни встановлено загальні закономірності вертикальних рухів земної поверхні та робочих свердловин у різних ділянках територій підземних сховищ газу. Розроблено пропозиції щодо удосконалення технології побудови висотної мережі на підземних сховищах газу шляхом використання у якості робочих реперів фіксованих точок устя свердловин. На підставі одержаних статистичних даних створено прогнозні моделі вертикальних рухів земної поверхні та робочих свердловин на підземних сховищах газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 + У9(4УКР)320-517 + У9(4УКР)320-517
Шифр НБУВ: РА344653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Сай В.М. 
Нормативно-правове та геодезичне забезпечення ведення кадастру земель водного фонду: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / В.М. Сай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання вдосконалення нормативно-правового та геодезичного забезпечення ведення кадастру земель водного фонду. За результатами проведених досліджень щодо земель водного фонду за природними та штучними водоймами розвинуто компонентну структуру даних земель шляхом її доповнення прибережними захисним смугами. На підставі аналізу нормативно-правового регулювання використання й охорони земель визначено шляхи вдосконалення нормативно-законодавчої бази щодо регулювання земельних відносин земельного водного фонду. Для вірогідного відображення різних земельних ділянок створено універсальний класифікатор земель за їх категоріями, формами власності, сервітутами та цільовим призначенням. За результатами проведених досліджень установлено науково обгрунтовану точність ведення геодезичних робіт для земель водного фонду. На підставі аналізу результтів проведених досліджень, а також нормативних матеріалів запропоновано алгоритм, який дозволяє на науково обгрунтованому рівні визначити ширину прибережної захисної смуги водойм залежно від видів рослинності, гранулометричного складу грунту, експозиції схилів і виду обробітку грунту. Одержано алгоритм визначення ширини даних смуг від цінності прилеглої території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.7с3 + У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА364427

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Орлова Т.О. 
Оцінки екологічного стану земельних ділянок, зайнятих відходами та об'єктами поводження з ними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / Т.О. Орлова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасну міжнародну процедуру "західного" типу "Оцінки Екологічних Впливів" ("Environmental Impact Assesment") і адаптовано принципи її застосування для здійснення екологічних вишукувань, оцінювання екологічного стану та наслідків будівництва об'єктів поводження з відходами. Сформульовано вимоги до екологічного нормативу планування території. Визначено необхідні та достатні характеристики земельних ділянок звалищ з урахуванням обмежень щодо подальшого використання у новому призначенні потенційним інвестором. Розроблено "Програму геоекологічних вишукувань звалищ", якою необхідно керуватися під час обстеження забруднених відходами територій. Констатовано необхідність створення систем управління відходами на місцевому та регіональному рівнях з резервуванням земельних ділянок для об'єктів поводження з відходами за оптимізованими еколого-безпечними технологіями з використанням критичних характеристик ділянок до земельного кадастру з урахуванням планувальних і екологічних сервітутів. На підставі результатів аналізу техніко-економічних і екологічних показників стану всіх об'єктів поводження з твердими побутовими відходами доведено перевагу сміттєпереробних комплексів, замкнутих єдиним ланцюгом з метою створення полігону відходів. Обгрунтовано показники екологічного стану об'єктів поводження з відходами, їх земельних ділянок і екосервітути, призначені для фіксації у складі земельного кадастру. Визначено ринково-адміністративні механізми управління галуззю поводження з відходами з урахуванням інвестиційної ситуації. Запропоновано способи державного управління зі зворотнім зв'язком, які базуються на використанні еколого-економічних механізмів пріоритетного інвестування та спрощеного виділення земельних ділянок під мережу поводження з відходами через систему земельного кадастру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84-28 +
Шифр НБУВ: РА358201

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вітенко М.Д. 
Польсько-українські відносини у Галичині: соціально-економічний аспект (остання третина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.Д. Вітенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив соціально-економічних процесів і явищ на відносини між польським і українським населенням Галичини в останній третині XIX - на початку XX ст. З'ясовано причини розвитку міжнаціональних протиріч, посилення суперечностей між поляками й українцями, а саме: зростання малоземелля серед українських селян, законодавче обмеження прав українців на користування поміщицькими лісами, луками, пасовищами та водоймами (сервітутами); заохочення краєвими властями та приватними організаціями переселення польських селян на українські етнічні землі у процесі парцеляції поміщицьких маєтків; посилення релігійно-корпоративних зв'язків під впливом зростання безробіття та дефіциту житла у містах, економічна конкуренція між польськими й українськими товариствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)52-6 + Т3(4ПОЛ)52-6 +
Шифр НБУВ: РА344858

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Марусенко Р.І. 
Правові аспекти земельних сервітутів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Р.І. Марусенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу земельного сервітуту. Надано дефініцію цієї категорії на підставі виявлених ознак. Проаналізовано теоретичні та законодавчі передумови до з'ясування галузевої належності інституту земельного сервітуту. Розкрито співвідношення земельного сервітуту з іншими правами на землю та роль і місце земельного сервітуту у системі земельно-правового регулювання. Проаналізовано генезу розвитку правового регулювання земельних сервітутних відносин на території України. Розкрито структуру правовідносин з приводу реалізації земельних сервітутних прав, а саме: суб'єктно-об'єктний склад, підстави виникнення, зміни, припинення та зміст. Виявлено прогалини та недоречності змісту елементів правовідносин. Наведено й обгрунтовано пропозиції щодо їх усунення. На підставі проведеного аналізу стану нормативного регулювання, а також з урахуванням історичного й іноземного досвіду регулювання земельних сервітутних відносин наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, зокрема, шляхом прийняття Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.321 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА341065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Цибульська О. Ю. 
Правовідносини, що виникають внаслідок заповідальних розпоряджень за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. Ю. Цибульська ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше проаналізовано заповідальні розпорядження (заповідальний відказ, заповідальне покладення, сервітут) з точки зору визначення їх як підстав виникнення зобов'язань. Здійснено класифікацію цих зобов'язань з урахуванням наступних критеріїв: підстав виникнення, мети, кількості суб'єктів на тій чи іншій стороні, характеру розподілу прав або обов'язків між сторонами, співвідношення прав і обов'язків, характеру правового зв'язку між учасниками зобов'язання тощо. Встановлено, що сторонами зобов'язання, яке виникає внаслідок покладення на спадкоємця обов'язку вчинити певні дії, спрямовані на досягнення суспільно корисної мети, є спадкоємець за заповітом - боржник і всі зацікавлені у виконанні таких дій особи - кредитори. Обгрунтовано доцільність уточнення законодавства України шляхом конктеризації майнових благ, що можуть передаватися безпосередньо або за відповідним речовим правом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА379171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гончаренко М.Б. 
Речеві права на нерухомість: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.Б. Гончаренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних питань теоретичного і правозастосувального характеру, пов'язаних із правовим регулюванням та здійсненням речових прав на нерухомі речі. Особливості речових прав на нерухомість досліджуються в загальному контексті здійснення речових прав, до яких відносяться право власності та права на чужі речі (володіння, сервітут, суперфіцій, емфітевзис, іпотека). Здійснено комплексне дослідження інституту речових прав на нерухомість, починаючи з римського приватного права, цивільного права зарубіжних країн та вітчизняного цивільного права. Аналіз чинного українського законодавства, практики його застосування, законодавства інших країн, а також наукової цивілістичної літератури дозволив сформулювати теоретичні висновки та конкретні пропозиції щодо застосування та вдосконалення правових норм, що регулюють здійснення речових прав на нерухомі речі, зокрема, щодо поняття нерухомості та необхідності встановлення особливого правового режиму правовідносин з приводу неї; щодо характеристики, видів та змісту речових прав на нерухомі речі в Україні, їх соціальних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Білоцький О. В. 
Речові права на чуже житло: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. В. Білоцький ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено речові права на чуже житло. Розглянуто житло як особливий об'єкт користування, що забезпечує природні права людини. Визначено підстави встановлення та припинення житлового сервітуту й інших речових прав на чуже житло. Доведено, що суб'єктами сервітутних правовідносин є як власник, так і користувачі (сервітутарії) житла. Обгрунтовано доцільність запровадження додаткових підстав встановлення права користування чужим майном, зокрема, набуття житлового сервітуту за набувальною давністю. Охарактеризовано окремі речові права на чуже житло. Досліджено способи та форми здійснення та захисту речових прав на чуже житло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.2
Шифр НБУВ: РА379405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Литвиненко І. В. 
Удосконалення методів формування земельних сервітутів для об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури / І. В. Литвиненко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації комплексно розглянуто формування приватних та публічних сервітутів для об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури як інструменту захисту приватних та публічних інтересів. В роботі систематизовано та структуровано чинники, що впливають на формування земельних сервітутів, обґрунтовано критерії оптимального встановлення земельної ділянки сервітуту, систематизовано інформаційне забезпечення щодо формування земельних сервітутів, удосконалено технологію формування приватних земельних сервітутів та розроблено технологічну модель формування публічних земельних сервітутів. Ключові слова: публічний земельний сервітут, приватний земельний сервітут, формування земельного сервітуту, земельна ділянка сервітуту, об'єкт інженерно-транспортної інфраструктури, технологія формування приватних земельних сервітутів, технологічна модель формування публічних земельних сервітутів^UThe absence of the concept of public land easement in Ukraine has caused problems in providing access to engineering and transport infrastructure facilities that serve the interests of the community, which is especially acute in cities with a shortage of vacant land and the predominance of privately owned land. The lack of legal regulation of the need to establish land easements in the formation of new land plots, leads to the emergence of land plots "closed" within other land uses without an access to public roads and main utilities. This leads to infringement of the primary ownership acquired over the land plot, which is further encumbered by the easement and creates many problems for the owner of the "closed" land. The thesis comprehensively considers the creation of private and public easements for objects of engineering and transport infrastructure as a tool for protection of private and public interests; namely, the factors influencing the creation of land easements have been systematized and structured, the criteria of optimal establishment of the land plot of the easement have been substantiated, the information support on the formation of land easements has been systematized. The technology of private land easements creation has also been improved and the technological model of public land easements creation has been developed. The advanced technology of private land easements creation offered in the work consists of four stages: analytical, estimative, projectable and registration from which analytical and estimative have been offered by the author. The developed technological model of public land easements creation includes stages that are similar to the technology of private land easements creation, but fundamentally different in content, especially in the analytical and evaluative stages. The analytical stage has been performed in two different ways, depending on the presence or absence of the object of public easement in the urban planning documentation. The presence of the object of the easement in the approved urban planning documentation gives legitimacy to the object of the easement and significantly simplifies the process of formation, allowing moving from the analytical stage to the projectable one. The absence of an easement object in the approved urban planning documentation requires the establishment of the direction of the easement object based on the analysis of the development strategy of the territory, as well as natural, urban, planning, social, environmental and legal characteristics of the territory. There is a need to introduce an evaluation phase, which selects the optimal location of the easement by developing alternatives to the location of the easement, taking into account the analysis of factors influencing the location of the easement and the criteria for optimal establishment of land easements. The projectable stage involves the preparation and approval of the legal act for the formation of the right of easement and determination of the area of distribution and boundaries of the land plot of the easement in the preparation of land management documentation. The final registration stage presupposes the registration of the right of land easement in accordance with the law. The analytical and evaluative stages provide an opportunity to attain a reasonable establishment of the location of the easement and achieve social and economic efficiency, environmental stability and preservation of the functional and planning potential of the territories / land plots. Keywords: public land easement, private land easement, land easement formation, easement land plot, object of engineering and transport system, technology of private land easements creation, technological model of public land easements creation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського