Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАНФОРМАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Кулєшов Р.М. 
Міфологема трикстеріади та її транформація в посткласичній культурі: структурно-семіотичний аналіз: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Р.М. Кулєшов ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено структурно-семіотичний аналіз діахронічної та синхронічної трансформації образу трикстера у культурі. На основі теоретико-методологічного узагальнення трикстерських ознак виділено базисні функціональні характеристики міфологеми трикстеріади: інтерпретативну, травестійну та рефлективну, за допомогою яких трикстер репрезунтує себе у різних соціокультурних просторах. З'ясовано, що у міфологічній парадигмі архаїки характеристики трикстеріади однаковою мірою об'єднані у межах одного персонажа. Виявлено, що у наступних культурно-історичних епохах одна з цих характеристик акцентується, перебуваючи у відношеннях взаємної обумовленості зі специфічними для кожної культури засобами втілення архетипічної моделі. З'ясовано, що процес діахронічної трансформації міфологеми трикстеріади є зміною домінантної характеристики, яка відповідає екзистенціальним потребам особистості та типу культури. Синхронічний аспект трансформації міфологеми трикстеріади розглянуто на прикладі посткласичної культури, в якій образ трикстера набуває особливої актуальності у контексті неоміфологізму. З'ясовано, що постсучасний образ трикстера, не повертаючись до синкретичного прототипу, репрезентує себе через усі три базисні функціональні характеристики, які не збігаються у межах одного наративу, проте наближаються до архаїчних шаманських, травестійних і культуртрегерських інтенцій міфологеми трикстеріади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.151 +
Шифр НБУВ: РА361279

Рубрики:

      
2.

Тургенєва О.Ю. 
Нонконформізм та конформізм у соціально-філософському осмисленні сучасності: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О.Ю. Тургенєва ; Нац. техн. ун-т "Київ. політех. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено конформізм і нонконформізм в якості полярних способів соціального вибору індивіда та векторів самоактуалізації особистості за умов системної суспільної кризи, визначальними рисами якої є мінливість соціокультурного простору, соціальна аномія, знецінення загальнолюдських цінностей, транформація аксіосфери. Показано, що в окресленій ситуації нонконформізм виступає в якості конструктивного напряму самоактуалізації особистості, а конформізм, як полярний вектор соціального вибору, є фактором, каталізуючим розвиток і поглиблення кризового стану суспільства. Доведено, що за певних умов нонконформізм можна розглядати як одну з форм соціальної творчості. Проаналізовано соціальний протест і контркультуру в якості експлікації нонконформізму. Досліджено феномен естетизації соціального протесту й особливості реалізації творчих інтенцій нонконформізму в ситуації перформативного повороту в культурі. Охарактериховано нонконформізм і конформізм як вектори соціальної адаптації студентської молоді за умов трансформації освітнього простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.934 + Ю6*327.3*311.2
Шифр НБУВ: РА375419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського