Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=В'ЄТНАМСЬКОЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Данг Нгок Занг Куан 
Взаємодія стильових елементів в'єтнамської та європейської музики (на прикладі творчості ряду композиторів XX сторіччя): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Данг Нгок Занг Куан ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вперше в науковий обіг введено приклади багатоголосся в'єтнамської традиційної музики. Предметом дослідження обрано аспект мовленнєво-стилістичної взаємодії елементів народно-традиційної в'єтнамської та сучасної європейської музики. Розглянуто стильові елементи народної та традиційної музики В'єтнаму на рівні ритмічної, мелодико-структурної, ладової, фактурної, формоутворювальної та жанрової організації музичного матеріалу. У дослідженні використано коннотативно-семіотичний підхід до проблеми сприйняття мовленнєво-стилістичних елементів в'єтнамської народної та традиційної музики, що стало важливою передумовою процесу різностильового синтезу. Висвітлено загальностильові елементи європейської музики: в аспекті їх виділення, відокремлення від неєвропейських музичних явищ та участі в різностильовому синтезуванні (насамперед, контрапунктичний принцип у поліфонії, натурально-діатонічну семиступеневість, тонально-функціональну система, сучасні композиторські техніки: сонористика, комбінаторику, серійність, алеаторика), що дозволило порівняти творчі результати синтезу різностильових елементів у творчості в'єтнамських та європейських композиторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(5В'ЄТ)6-183(4)6
Шифр НБУВ: РА313071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Нгуен Нгуен Хонг 
Коеволюція соціально-культурного стану суспільства і католицької церкви у В'єтнамі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Нгуен Нгуен Хонг ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано положення, що хоча історично поширення католицизму у В'єтнамі пов'язане з колоніальною експансією європейців, водночас це був неоднозначний, суперечливий процес, бо руйнувалися традиційні культурні цінності, але разом з тим відбувалася взаємодія з іншою культурою, яка несла світоглядні засади та гуманістичні цінності європейської цивілізації. З використанням компаративістських методик розглянуто особливості сприйняття світу, світовідчуття та праксеологію цінностей католицизму, буддизму, конфуціанства та традиційних народних релігій В'єтнаму. Визначено причини релігійних конфліктів, особливості національної ментальності та соціально-політичних позицій прихильників та противників католицизму в контексті подій, що мали місце в переломні періоди історії В'єтнаму. Розкрито на прикладі в'єтнамської історії проблеми, що виникають у зв'язку з толерантною плюралістичною позицією представників державної влади стосовно релігійних інститутів, соціальної поведінки представників різних релігій, а також доведено можливість поширення принципів толерантності та плюралізму на міжрелігійні відносини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*324.21 + Э375.09(5В'ЄТ) +
Шифр НБУВ: РА323044

Рубрики:

      
3.

Нгуен Нгіа Фіонг 
Мистецтво в'єтнамської гравюри 1925- 1985 років (Традиції і новаторство): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.05 / Нгуен Нгіа Фіонг ; Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ155г(5В'ЄТ)6
Шифр НБУВ: РА312297

      
4.

Мусійчук В.А. 
Паремійні одиниці сучасної в'єтнамської мови: ономасіологічний та лінгвокультурологічний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / В.А. Мусійчук ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено паремійні одиниці (ПО) сучасної в'єтнамської мови. Розглянуто проблему моделювання паремій за їх змістом за допомогою ономасіологічного підходу та виділення лінгвокультурних концептів. Розглянуто в'єтнамські пареміологічні та пареміографічні дослідження з XIX ст. до сьогодення. Проаналізовано відомі класифікації типів ПО у в'єтнамській, українській та інших європейських і східних мовах. Визначено основні типи в'єтнамських паремій, запропоновано термінологічні відповідники типів ПО у в'єтнамській і українській мовах. Розроблено принципи концептуально-ономасіологічного моделювання ПО. На матеріалі паремій в'єтнамської мови, що виражають концепт "праця", вивчено внутрішню структуру концепту із застосуванням фреймового аналізу. У виділених паремійних фреймах досліджено понятійну, ціннісну й образно-метафоричну складові лінгвокультурного концепту "праця". Наведено модель двомовного ідеографічного словника паремій на основі фреймової структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш172.81-31
Шифр НБУВ: РА370738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Нгуєн Мінь Дик 
Фондовий ринок як фактор підприємницького середовища в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Нгуєн Мінь Дик ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено визначенню сутності фондового ринку і виявленню закономірностей його формування на етапі переходу до ринкової моделі господарювання. Доведено об'єктивний характер передумов та типізовано риси становлення фондового ринку в країнах постсоціалізму, у Китаї, а також досліджено умови й особливості створення ринку цінних паперів у В'єтнамі. Розроблено та запропоновано організаційно-економічні заходи побудови національної моделі фондового ринку В'єтнаму, визначено роль держави у його регулюванні. Подано трактування оргструктури компанії з цінних паперів й фондової біржи, зроблено пропозиції щодо створення фондової системи (ВТФС) та В'єтнамської асоціації інвестиційних дилерів (VASD).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ВЬЕ)262.295
Шифр НБУВ: РА307759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського